cupi71
08.09.10,07:36
Ako mám fakturovať hudobné vystúpenie, keď sme ako skupina boli zahrať na spoločenskej akcii. V ŽL mám organizovanie kultúrnych podujatí.
Tweety
08.09.10,05:43
Ako mám fakturovať hudobné vystúpenie, keď sme ako skupina boli zahrať na spoločenskej akcii. V ŽL mám organizovanie kultúrnych podujatí.
A v čom je problém? Fakturujeme vám podľa zmluvy, alebo obj..... hudobné vystúpenie dňa ....
cupi71
08.09.10,07:02
na živnostenskom mi povedali, že vystúpenie sa nedá fakturovať, nie je to predmetom živnosti, že to mám nahlásiť na daňový úrad
ESTER
08.09.10,07:40
V tvojom prípade ide o príjmy z umeleckej činnosti na ktorú sa živnostenské oprávnenie nevydáva. Inkasuješ vlastne honorár. Na daňovom úrade musíš nahlásiť že poberáš honoráre z hudobných vystúpení. Možno stačí len zmluva, skús sa popýtať na DÚ.
cupi71
08.09.10,09:24
Ďakujem za odpovede, ešte mám otázočku. Keby som chcel postupovať podľa ŽL "organizovanie koncertov" a objednal by som hudobnú skupinu na účinkovanie s tým, že ja som ako organizátor a hudobná skupina sú fyzické osoby bez nejakej registrácie, stačila by mi ako živnostníkovi s nimi nejaká zmluva o účikovaní na ich mená (číslo OP, RČ...) s tým, že ich honorár bude bezplatná protislužba? Napr. propagácia na mojich webových stránkach?
ESTER
08.09.10,10:33
Ďakujem za odpovede, ešte mám otázočku. Keby som chcel postupovať podľa ŽL "organizovanie koncertov" a objednal by som hudobnú skupinu na účinkovanie s tým, že ja som ako organizátor a hudobná skupina sú fyzické osoby bez nejakej registrácie, stačila by mi ako živnostníkovi s nimi nejaká zmluva o účikovaní na ich mená (číslo OP, RČ...) s tým, že ich honorár bude bezplatná protislužba? Napr. propagácia na mojich webových stránkach?
Posielam ti link na stránku ako by mohla zmluva o umeleckom výkone vyzerať. Na tú propagácia na web.stránkach by bolo vhodnejšie urobiť druhú zmlu o reklame. A potom pohľadávky a záväzky z týchto zmlúv započítať na základe zmluvy o vzájomnom započítaní.
ESTER
08.09.10,10:33