Sojka 007
08.09.10,07:38
Mám ešte jednu otázočku. Po záplavách sme museli vymeniť parkety v telocvični. Uhradila som faktúru za opravu a teraz vybavujeme náhradu od poisťovne.Potrebujem však vedieť na ktorý účet mám dať tie peniaze poslať. Výdavkový alebo príjmový?Netuším či mi to príde v tomto roku alebo na budúci rok.Nerada by som sa potom zaplietla. Ak niekto vie budem mu veľmi vďačná. Ahojte.
susann2
08.09.10,10:44
Mám ešte jednu otázočku. Po záplavách sme museli vymeniť parkety v telocvični. Uhradila som faktúru za opravu a teraz vybavujeme náhradu od poisťovne.Potrebujem však vedieť na ktorý účet mám dať tie peniaze poslať. Výdavkový alebo príjmový?Netuším či mi to príde v tomto roku alebo na budúci rok.Nerada by som sa potom zaplietla. Ak niekto vie budem mu veľmi vďačná. Ahojte.
Ja by som dala výdavkový účet. Keď prídu fin. prostriedky tento rok, ponížiš náklady. Ak prídu v budúcom roku, prevedieš ich na príjmový účet a zaúčtuješ na výdavkovom ako mylnú platbu.
blazonko
08.09.10,10:50
Ja by som sa asi radšej poradila s kontrolórkou. Susan, moja kontrolórka trebárs vyžaduje, aby takéto refundácie pekne prešli príjmami aj výdavkami.
adi11
08.09.10,11:08
Tiež si myslím, že na výdavkový účet to môže ísť ako refundácia časti faktúry. Je to jednoduchší spôsob.
Sojka 007
10.09.10,06:03
Ďakujem veľmi pekne. Tiež som to tak mala v pláne, ale radšej som sa rozhodla zistiť váš názor. Prajem všetkým príjemný deň.
uctovnicka
13.09.10,04:38
V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách nemôžeš dať poslať peniaze na výdavkový účet, aj keď sa zdá, že by išlo o refundáciu výdavkov. Vždy musíš nahlásiť poisťovni príjmový účet, a potom ich odviesť podobne ako ostatné príjmy zriaďovateľovi a on ti ich vráti. Neviem ako ti budú sedieť 354, alebo 357 so zriaďovateľom keď ti prídu peniaze na výdavkový účet.
susann2
13.09.10,07:37
V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách nemôžeš dať poslať peniaze na výdavkový účet, aj keď sa zdá, že by išlo o refundáciu výdavkov. Vždy musíš nahlásiť poisťovni príjmový účet, a potom ich odviesť podobne ako ostatné príjmy zriaďovateľovi a on ti ich vráti. Neviem ako ti budú sedieť 354, alebo 357 so zriaďovateľom keď ti prídu peniaze na výdavkový účet.
Aj ja sa opieram o zákon 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách, konkrétne o § 22 ods. 3 a ods.4, z ktorých mi vychádza to čo som uviedla v prísp. 2

(3) Vzájomné započítanie príjmov a výdavkov je v rozpočtovej organizácii prípustné, ak ide o dodatočnú úhradu predtým vynaložených výdavkov v tom istom rozpočtovom roku, ktorou iný subjekt refunduje rozpočtovej organizácii výdavky, ktoré za neho zaplatila. Ak rozpočtová organizácia vykonáva činnosť, v ktorej rozsahu je platiteľom dane z pridanej hodnoty,28a) je oprávnená v tom istom rozpočtovom roku vzájomne započítať príjmy z prijatej dane z pridanej hodnoty a vráteného nadmerného odpočtu s výdavkami na úhradu dane z pridanej hodnoty.
(4) Rozpočtová organizácia sústreďuje všetky príjmy svojho rozpočtu s výnimkou príjmov uvedených v odseku 3 na svojom príjmovom rozpočtovom účte a realizuje všetky svoje výdavky zo svojho výdavkového rozpočtového účtu. Rozpočtová organizácia môže sústreďovať svoje príjmy na iných účtoch a realizovať rozpočtové výdavky z iných účtov len v prípadoch ustanovených týmto zákonom alebo osobitným zákonom, alebo ak to vyplýva z právne záväzných aktov Európskych spoločenstiev a Európskej únie alebo z medzinárodnej zmluvy; výdavky štátneho rozpočtu určené na financovanie účelov vyplývajúcich z medzinárodných zmlúv o poskytnutí grantu uzatvorených medzi Slovenskou republikou a inými štátmi sa realizujú prostredníctvom samostatných mimorozpočtových účtov. Rozpočtová organizácia sústreďuje všetky príjmy a realizuje všetky výdavky prostredníctvom účtov vedených v Štátnej pokladnici, ak tak ustanovuje osobitný predpis.18)