Zdeninkad
08.09.10,09:28
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc ako napísať odstúpenie od zmluvy. Nakoľko som bez rozmýšlania (a pod nátlakom obch.partnerov) podpísala zmluvu s energetickým centrom na dodávku elektrickej energie za priateľa.
Nakoľko nám nevyhovujú ich podmienky a prístup chcela by som teraz poslať odstúpenie od zmluvy nakoľko si to neželáme.
ďakujem za pomoc
arizona
08.09.10,07:48
http://www.energetickecentrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/komplet-podminky-standard-sk.pdf
7. PRERUŠENIE DODÁVKY, UKONČENIE DODÁVKY
1)Dodávateľ má právo pri neoprávnenom odbere podľa ustanovenia § 39 zákona o energetike požiadať PDS
o prerušenie (ukončenie) alebo obmedzenie dodávky elektriny pre odberné miesta Odberateľa.
2)O prerušenie alebo ukončenie dodávky elektriny je Dodávateľ oprávnený požiadať v ktoromkoľvek odbernom
mieste alebo vo viacerých odberných miestach Odberateľa. Odberateľ berie na vedomie, že prerušenie nebo
ukončenie dodávky elektriny prevedie príslušný PDS na žiadosť Dodávateľa a na náklady Odberateľa.
3)Pri prerušení alebo ukončení dodávky elektriny podľa ustanovení čl. 7 nevzniká Odberateľovi právo na náhradu
škody a ušlého zisku. Prerušenie alebo ukončenie dodávky elektriny z dôvodu neoprávneného odberu bude
vykonané bezprostredne po jeho zistení, ak nebude s Odberateľom dohodnuté odlišne.
4)Keď dôjde zo strany Odberateľa k odstráneniu dôvodu, kvôli ktorému bola obmedzená alebo prerušená dodávka
elektriny z viny na jeho strane, je Dodávateľ povinný bez omeškania, najneskoršie však nasledujúci deň po skončení
dôvodu prerušenia, požiadať PDS, do ktorého distribučnej sústavy je odberné miesto Odberateľa pripojené,
o opätovné pripojenie. PDS je v súlade s § 3 vyhlášky č. 315/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality
dodávanej elektriny a poskytovaných služieb povinný Odberateľa opätovne pripojiť do dvoch pracovných dní odo
dňa doručenia žiadosti Dodávateľa elektriny o obnovenie distribúcie elektriny do odberného miesta Odberateľa,
pričom sú splnené technické a obchodné podmienky PDS. Prípadné náklady za opätovné pripojenie pri odpojení
Odberateľa z viny na jeho strane znáša Odberateľ a riadia sa cenníkom príslušného prevádzkovateľa distribučnej
sústavy. Odberateľ je povinný ich uhradiť na základe faktúry so splatnosťou 14 dní od dátumu vystavenia.
5)Dodávateľ je oprávnený odstúpiť od Zmluvy v prípade: i)podstatného porušenia povinností zo Zmluvy zo
strany Odberateľa, ii)ak Odberateľ mešká so zaplatením iného peňažného záväzku voči Dodávateľovi (iného
ako záväzku zo Zmluvy) dlhšie ako 14 dní po výzve (upomienke) k jeho zaplateniu alebo iii)ak je viac ako 30 dní
z dôvodov nečinnosti alebo neplnenia povinností Odberateľa prerušená dodávka elektriny, alebo ak je viac ako
30 dní prerušená dodávka elektriny zo strany PDS z dôvodu neoprávneného odberu elektriny. Odstúpenie je účinné
odo dňa uvedeného v písomnom oznámení Dodávateľa o odstúpení Odberateľovi, nie však skorším ako v deň
doručenia tohto oznámenia. Dodávateľ môže ďalej odstúpiť od Zmluvy za podmienok uvedených v ustanovení
čl. 7 ods. 6 týchto VOP. Dodávateľ oznámi odstúpenie od Zmluvy príslušnému PDS.
6)Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy zo strany Odberateľa sa považuje najmä: i)omeškanie Odberateľa
so splnením záväzku voči Dodávateľovi trvajúcom dlhšie ako 14 dní, najmä omeškanie so zaplatením preddavku,
faktúry, zmluvnej pokuty, vyúčtovania úroku z omeškania alebo škody, nákladov spojených s upomienkovým
konaním, so zahájením prerušenia, prerušením, zabezpečením obnovenia alebo s ukončením dodávky elektriny
alebo ii)podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo vo VOP.
7)Odberateľ je oprávnený odstúpiť od Zmluvy v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo
Zmluvy zo strany Dodávateľa; za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy zo strany Dodávateľa sa
považuje najmä: i)bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny, ii)bezdôvodné neposkytovanie alebo
nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
iii)omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi dlhším ako 14 dní po
výzve (upomienke) k zaplateniu, iv)podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve
alebo vo VOP. Odstúpenie je účinné dňom doručenia písomného oznámenia Odberateľa o odstúpení
Dodávateľovi alebo neskorším dňom stanoveným v tomto oznámení. Odberateľ môže odstúpiť od Zmluvy tiež
v prípadoch uvedených v ustanovení čl. 11 ods. 2 a 3 VOP ako vyslovenie nesúhlasu so zmenami alebo novými VOP
alebo so zmenami Cenníku. Odberateľ oznámi odstúpenie od Zmluvy príslušnému PDS.
8) Každý Účastník je oprávnený od Zmluvy odstúpiť, pokiaľ na majetok druhého Účastníka bolo začaté konkurzné
alebo vyrovnávacie konanie. Odstúpenie je účinné dňom doručenia písomného \oznámenia o odstúpení druhému
Účastníkovi alebo neskorším dňom stanoveným v tomto oznámení; odstúpenie od Zmluvy musia byť v súlade
s príslušnými právnymi predpismi. Odstupujúci Účastník oznámi odstúpene od Zmluvy príslušnému PDS.
9)Ak je Zmluva uzavretá na dobu neurčitú, je možné ju jednostranne písomne vypovedať ktorýmkoľvek Účastníkom
Zmluvy, a to s výpovednou lehotou 2 mesiace, počínajúcou prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po
doručení písomnej výpovede druhému Účastníkovi Zmluvy.
10)Zmluvy uzatvárané na dobu dvoch rokov sa po ukončení Zmluvy automaticky predlžujú o ďalšie dva roky, pokiaľ
Odberateľ najneskôr 1 mesiac pred ukončením platnosti Zmluvy nepožiada písomne o jej ukončenie.
11)Zmluva môže byť ukončená aj vzájomnou dohodou Účastníkov, a to najmä v prípadoch, kedy Odberateľ doloží,
že ukončuje odber elektriny v odbernom mieste z dôvodu zmeny sídla, bydliska, prevodu nehnuteľnosti a pod.
12)Odberateľ je povinný pri ukončení odberu v odbernom mieste umožniť PDS ku dňu ukončenia platnosti Zmluvy
odobrať meracie zariadenie a vykonať prípadné ďalšie opatrenia súvisiace s odberom elektriny. Ku dňu odobratia
meracích zariadení v odberných miestach Odberateľa skončí účinnosť Zmluvy. Ak Odberateľ neumožní odobratie
meracieho zariadenia, trvá Zmluva až do okamihu odobratia meracieho zariadenia v náhradnom termíne, ktorý
zmluvné strany dohodnú, pokiaľ Dodávateľ Odberateľovi písomne neoznámi, že Zmluva zaniká v skoršom termíne.
13)Odberateľ je povinný ku dňu ukončenia platnosti Zmluvy nechať urobiť mimoriadny odpočet meracieho
zariadenia a jeho stav bude koncovým stavom pre túto Zmluvu.
Jozef Komačka
04.10.10,07:17
Napíšte výpoveď zmluvy, zašlite doporučene, výpovedná lehota je dva mesiace a začína plynúť od prvého nasledujúceho mesiaca.

Na otázku v internetovej porade o energií, či môžem prejsť od elektrárni k Slovakia Energy odpovedám :

Od Slovenských elektrárni nemôžeš prejsť k Slovakia Energy, pretože Slovenské elektrárne sú výrobcom energie a Slovakia Energy je obchodník s energiou, ktorý nesmie byť výrobcom alebo distribútorom energie, inými slovami povedané: kto obchoduje s elektrinou, nesmie ju vyrábať alebo distribuovať !
Môžeš meniť iba obchodníkov s energiou, a to sú: ZSE, VSE, SSE, Energetické centrum, Pow-en, Coal Energy, ELGAS, ČEZ Slovensko, Magna E.A., Lumius, Korlea Invest, Slovakia Energy a AE Slovakia. Netreba si však mýliť, napr. Stredoslovenská energetika ( SSE ) - distribútor energie, ktorý zostáva zachovaný vrátane servisu a opráv ako doteraz, a Stredoslovenská energetika ( tiež SSE ) - obchodník s elektrickou energiou, sú to dve nezávislé spoločnosti !
Čo sa týka cien za dodávku elektrickej energie, treba si vyberať obchodníkov čo najrýchlejšie, škoda platiť veľké administratívy obchodníkov ZSE, VSE a SSE, ale tiež preto, aby bola aj na Slovenskú zdravá konkurencia, čím sa docieli aké - také zníženie cien v predbiehaní obchodníkov s energiou. Niektorí dodávatelia majú oproti ZSE, VSE a SSE nižšie ceny až o 20 až 25 % a sám som toho svedkom, predávam EE štyroch dodávateľov. Zákazníkovi vyberám vždy pre neho toho najvýhodnejšieho, čo závisí od množstva odoberanej energie. Všetky dodávateľské spoločnosti musia mať a aj majú vyvesené cenníky na internete.

Ing. Jozef Komačka
energetický poradca
123marek
02.12.10,18:16
Ahoj, chcel by som sa ta spýtať, ako si to vyriešila. Toto iste sa stalo mojej mame, keď bez rozmýšľania podpísala zmluvu. Za odpoveď ďakujem.
Surdo
07.12.10,14:11
Ahoj aj ja som dnes doobeda podpísal zmluvu s energetickým centrom. Tak rýchlo na mňa všetko vychŕlili že ani neviem čo som podpísal. Sadol som k PC a overil som si podané informácie. Keďže som tam nenašiel nič z toho čo hovorili išiel som ich hneď hľadať. Našťastie boli vo vedľajšom vchode. Oznámil som im že som si to rozmyslel a nech mi ukážu tú zmluvu ktorú som podpísal. Nelenil som a hneď som odtrhol zo zmluvy svoj podpis. Spýtal som sa ich či majú svoju elektráreň ale odkiaľ budú mať el.energiu. Že ju budú nakupovať z Talianska. Keď som sa ich spýtal že keď kúpia el.energiu za 10 eur nemôžu ju predávať za 8. Boli by v strate. Na to pokrčili ramenami a povedali že to nemám nikomu hovoriť. Je to solídna firma ENERGETICK0 CENTRUM. Pozor na nich
Bizzy
11.12.10,20:01
Ahoj aj ja som dnes doobeda podpísal zmluvu s energetickým centrom. Tak rýchlo na mňa všetko vychŕlili že ani neviem čo som podpísal. Sadol som k PC a overil som si podané informácie. Keďže som tam nenašiel nič z toho čo hovorili išiel som ich hneď hľadať. Našťastie boli vo vedľajšom vchode. Oznámil som im že som si to rozmyslel a nech mi ukážu tú zmluvu ktorú som podpísal. Nelenil som a hneď som odtrhol zo zmluvy svoj podpis. Spýtal som sa ich či majú svoju elektráreň ale odkiaľ budú mať el.energiu. Že ju budú nakupovať z Talianska. Keď som sa ich spýtal že keď kúpia el.energiu za 10 eur nemôžu ju predávať za 8. Boli by v strate. Na to pokrčili ramenami a povedali že to nemám nikomu hovoriť. Je to solídna firma ENERGETICK0 CENTRUM. Pozor na nich
Dobrý vecer, zaujimalo by ma , kde ste si boli po tieto informacie "do vedlajsieho " vchodu.. u obchodných zastupcov ktorý uzatvorili s Vami zmluvu? Ak je to tak, bolo by najlepsie aby ste daneho obchodneho zastupcu podla jeho kodu na zmluve nahlasili spolocnosti Energeticke Centrum priamo na ich infolinke alebo emaily, aby si mohli poriesit tohto externeho obchodneho zastupcu. Na info linke Vam priamo interní zamestnanci poskytnu uspokoiive informacie, zodpovedaju otazky , ktoré Vás zaujímaju, budete urcite spokojny, len treba si dat tu namahu a zavolat si, napisat alebo k nim prist. Mam s tym osobnu skusenost a som velmi spokojna.

A len tak pre informovanost:
Dodavatel elektrickej energie je len "obchodníkom" s elektrinou, kazdy jeden ju nakupuje na trhu s elektrinou a kazdý jeden dodavatel si urcuje koncovu cenu, za ktoru ju ponukne nam spotrebitelom. Laicky povedane, presne ako obchody, kupia vo velkosklade , a oni sa rozhodnu aku "pultovu" cenu nam ponuknu v regaly. Niekde najdes lacnejsie, niekde drahsie a ty si vyberas kam pojdes nakupit.
Jozef Komačka
18.01.11,09:38
Je to presne tak, obchoduje sa iba s lektrinou a výrobca i distribútor nesmie s elektrinou obchodovať, kontroluje to ÚRSO.
monr
23.02.11,08:10
Prosím o radu.
Moja suseda, staršia pani s postihnutou dcérou sa nechala presvedčiť na výmenu dodávateľa plynu spoločnosťou ČEZ. Zmluvu podpísala 18.1. Včera ma ale poprosila, že by to chcela zrušiť. Našla som, že odstúpiť sa dá do 7 dní pri domovom predaji, ale potom už nič. V podmienkach som nenašla ani nejaké zmluvné pokuty, akurát, že zmluva je na dobu určitú 24 mesiacov a zmena sa uskutoční V 07/11.
Dá sa odstúpiť aj teraz? Ďakujem.
Jozef Komačka
23.02.11,10:20
Zákon o energetike upravuje podmienky výpovede zmluvy. Ak by mala zmluvu na dobu neurčitú, potom zákazník a dodávateľ môže zmluvu zrušiť do jedného mesiaca po podpise zmluvy hocikedy, po mesiaci plynie výpovedná lehota dva mesiace, ktorá začína plynúť vždy od prvého nasledujúceho mesiaca. Ak je zmluva podpísaná na dobu určitú 24 mesiacov, zmeškala jednomesačné zrušenie. Takáto zmluva sa dá zrušiť iba vzájomnou dohodou, preto by som jej odporučil zajsť do ČEZ a dohodnúť sa na zrušení. Nemyslím si, že bude mať drahší plyn od ČEZ, ako od SPP, pretože alterantívny dodávatelia sú vždy o niečo lacnejší, ako tradiční dodávatelia.
monr
23.02.11,11:25
ďakujem, skúsim jej to tak povedať. Jej išlo hlavne o to, že sa bojí, aby sa dcére niečo nestalo (je na tom dosť zle), a aby s tým nemala nejaké opletačky neskôr.
Ešte raz vďaka.
Užitok
16.05.11,13:19
Kamarátka podpísala zmluvu sEnergetickým centrom 6.4.2011 a do 48 hodínaj od nej odstúpila. Napriek tomu, jej prišla 11 mája faktúra na 6eur na zaplatenie energetickej analýzy. Tak išla do kancelárie , že odstúpila od zmluvy v zákonnej lehote a nič nebude platiť. Akceptovali to, a dali jej aj potvrdenie. Zistila však, že 29.4.2011 t.j 21 dní po odstúpení od zmluvy ju Energ. centrum odhlásilo zo ZSE!!!! Tie tvrdia, že sa s tým nedá nič robiť a Energ. centrum tvrdí, že nikoho neodhlasovalo a že vlastne kamarátka nie je ich klientkou. Takže teraz visí vo vzduchu. Nie je klientom Energ centra, a v ZSE jej plynie výpovedná lehota. Nie je to na Lampáreň?. Vie niekto odpoveď??.
arizona
16.05.11,13:23
Kamarátka podpísala zmluvu sEnergetickým centrom 6.4.2011 a do 48 hodínaj od nej odstúpila. Napriek tomu, jej prišla 11 mája faktúra na 6eur na zaplatenie energetickej analýzy. Tak išla do kancelárie , že odstúpila od zmluvy v zákonnej lehote a nič nebude platiť. Akceptovali to, a dali jej aj potvrdenie. Zistila však, že 29.4.2011 t.j 21 dní po odstúpení od zmluvy ju Energ. centrum odhlásilo zo ZSE!!!! Tie tvrdia, že sa s tým nedá nič robiť a Energ. centrum tvrdí, že nikoho neodhlasovalo a že vlastne kamarátka nie je ich klientkou. Takže teraz visí vo vzduchu. Nie je klientom Energ centra, a v ZSE jej plynie výpovedná lehota. Nie je to na Lampáreň?. Vie niekto odpoveď??.
Odhlasi, ci prihlasit na ZSE moze len majitel nehnutelnosti!
ZSE urcite maju zmluvu, kto podal ziadost o zrusenie...tam treba zacat ;)

Jedine,ak by majitel dal pisomne nejake pravomoci EC. Treba pozriet zmluvu.
jankokr
19.05.11,05:59
ODSTÚPENIE OD ZMLUVY O ZDRUŽENÝCH SLUŽBÁCH
DODÁVKY ELEKTRINY A PLYNU


Janko Hraško
Hraškovo 101
012 34 Hraškov
Ďalej len „zákazník“

Energetické Centrum a. s.
Sartorisova 10,
821 08 Bratislava
Ďalej len „obchodník“

Medzi Zákazníkom a Obchodníkom bola dňa XX.YY.ZZZZ uzatvorená zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu č. xxx123456 (Ďalej len "Zmluva").

Podľa článku 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy má zákazník do 14 (štrnástich) dní od dátumu podpísania zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. V prípade dodávky plynu len v prípade, že zmluva je dohodnutá so zákazníkom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie obchodníka, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické vyjednať dohody s následným podpísaním zmlúv a ich odoslanie poštou).

Zákazník týmto odstupuje od zmluvy v súlade s článkom 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy.
Účinky odstúpenia od zmluvy nastávajú dňom doručenia tohto písomného oznámenia o odstúpení od zmluvy obchodníkovi.

Týmto sa ruší aj účinok plnej moci , ktorá bola podpísaná zároveň so zmluvou.



V Hraškove dňa XX.YY.ZZZZ


Zákazník:

..................................................
jankokr
19.05.11,06:01
pre vypovedanie zmluvy je potrebné písomné ukončenie, kde uvediete údaje číslo zmluvy, na koho je zmluva spísaná a dôležitý je jeho vlastnoručný podpis.
Vypovedanie zmluvy môžete zaslať na adresu: Energetické Centrum a.s., Papraďová 1A, 821 01 Bratislava alebo naskenovať a poslať na email e-centra , prípadne faxom na 02/33 520 200 .
Peter Coch Shaman
07.06.11,07:19
zákon umožňuje odstúpenie od zmluvy do 7 dní od jej podpísania bez sankčných poplatkov. Firma Energetické centrum predĺžila túto lehotu na 14 dní. Tak ako píše Jankokr, musí sa to urobiť písomne alebo emailom. Následne po určitom čase by som si to zrušenie zmluvy ešte odporúčal overiť telefonicky u oboch dodávateľov - starého i nového.
bubkoch
07.06.11,09:59
zákon umožňuje odstúpenie od zmluvy do 7 dní od jej podpísania bez sankčných poplatkov. Firma Energetické centrum predĺžila túto lehotu na 14 dní. Tak ako píše Jankokr, musí sa to urobiť písomne alebo emailom. Následne po určitom čase by som si to zrušenie zmluvy ešte odporúčal overiť telefonicky u oboch dodávateľov - starého i nového.
ktory zakon a ktory § ???
ATOL
10.06.11,08:39
Je to jasne _ enegetika je obrovsky biznis _ tak chapem tie blbosti co tu niektori mozno >zainteresovani zo strachu pred odchodom klientov pisu _ je super, ze sa rucaju monopoly. Ci chceme mat zase jedineho dodavatela a jeden druh a tu najvyssiu cenu : mlieka, chleba, masa, zubnej pasty... jednu banku, jednu poistovnu, prideleneho zubara, lekara .... :
Som uz viac nez rok u ineho dodavatela elekrickej enegie a platim evidentne menej. Nemam peniaze na zbytocne vzhadzovanie ...Ved ak sa niekto boji nech si dalej kludne priplaca za "strach" !
jankokr
21.06.11,05:35
Je to jasne _ enegetika je obrovsky biznis _ tak chapem tie blbosti co tu niektori mozno >zainteresovani zo strachu pred odchodom klientov pisu _ je super, ze sa rucaju monopoly. Ci chceme mat zase jedineho dodavatela a jeden druh a tu najvyssiu cenu : mlieka, chleba, masa, zubnej pasty... jednu banku, jednu poistovnu, prideleneho zubara, lekara .... :
Som uz viac nez rok u ineho dodavatela elekrickej enegie a platim evidentne menej. Nemam peniaze na zbytocne vzhadzovanie ...Ved ak sa niekto boji nech si dalej kludne priplaca za "strach" !
Suhlasim, konkurencne prostredie nam treba ako sol. Ale ak sa "nova" firma sprava voci zakaznikom nekorektna, a poskytuje zavadzajuce informacie , tak sa nam bude len tazko taketo prostredia darit vybudovat.
Btw. tento topic je o poskytnuti informacie ako dat vypoved konkretnej firme, a to tusim bolo zodpovedane.
gogol99
09.08.11,04:37
Vyberte si nového dodávateľa www.VyhodnaEnergia.sk, alebo oslovte pôvodného dodávateľa a oni Vám poradia, čo treba robiť. Všetko je zadarmo a nový dodávateľ (alebo pôvodný) Vám všetko pripravia na podpis.
Energetické centrum má veľmi šikovne vypracované obchodné podmienky a cenník energetického poradenstva - má skryté poplatky, ktoré potom ostatných odberateľov znechucujú a vyvolávajú dojem, že všetci dodávatelia sú podvodníci.
GabiZ
09.08.11,04:51
Tiež som práve riešila problém podpísania zmluvy o združenej dodávke plynu, ktorú podpísal jeden starý pán na základe návštevy agentky. Celý čas hovorila o zmluve na 1 rok s 12% zľavou a nakoniec s ním spísala zmluvu na 3 roky, čo si nevšimol. Samozrejme veľa starých ľudí verí tomu, čo im lákavo títo agenti ponúknu a podpíšu zmluvu bez toho, aby si ju skontrolovali. Podmienky zmluvy boli také, že odstúpiť od zmluvy môže až po roku a to podaním výpovede 1 mesiac pred uplynutím lehoty. Nakoľko podpísal aj splnomocnenie na odhlásenie dodávky plynu od pôvodného dodávateľa, tak sme oslovili najskôr jeho a následne nového dodávateľa. Vyriešilo sa to tým, že sme stihli lehotu do 7 dní, kedy bolo možné podať odstúpenie od zmluvy bez poplatkov a pokút. Inak by zaplatil 298 € (99 € za odstúpenie od zmluvy pred dodávkou plynu a 199 € zmluvná pokuta). Teraz chodia mnohí a ponúkajú prechod na nových dodávateľov nielen čo sa týka odberu plynu, ale aj elektriny. A hlavne u starých ľudí sa im darí uzatvárať pre nich nevýhodné zmluvy a napriek tomu, že sú toho plné správy, nedajú si povedať. Treba si dať pozor hlavne na tie malé písmenká, ktoré sa zdajú byť nepodstatné, ale tie sú práve najdôležitejšie a ak si to človek neprečíta, problém je na svete. Nehovoriac o tom, že si týchto pracovníkov púšťajú do bytu, alebo do domu a nie vždy sú to zamestnanci konkrétnej firmy a potom sa dozvedáme, ako sú starí ľudia podvedení alebo okradnutí. To len na okraj situácii, ktoré sú tu popísané.
gogol99
10.08.11,02:50
Najväčšia hlúposť je podpisovať zmluvu s viazanosťou. V plyne, keď si pozriete porovnanie cien na www.VyhodnaEnergia.sk/plyn, tak si všimnete, že keď podpíšete zmluvu bez viazanosti (napr. RWE Klasik), tak za tri roky BEZ VIAZANOSTI ušetríte viacej, než za tri roky S VIAZANOSŤOU.
Externí predajcovia majú väčšie provízie za zmluvy s viazanosťou a preto tlačia ľudí do nevýhodných zmlúv s viazanosťou.
GabiZ
10.08.11,04:52
Najväčšia hlúposť je podpisovať zmluvu s viazanosťou. V plyne, keď si pozriete porovnanie cien na www.VyhodnaEnergia.sk/plyn (http://www.VyhodnaEnergia.sk/plyn), tak si všimnete, že keď podpíšete zmluvu bez viazanosti (napr. RWE Klasik), tak za tri roky BEZ VIAZANOSTI ušetríte viacej, než za tri roky S VIAZANOSŤOU.
Externí predajcovia majú väčšie provízie za zmluvy s viazanosťou a preto tlačia ľudí do nevýhodných zmlúv s viazanosťou.


Presne o túto spoločnosť išlo a presne tak to aj bolo. Pracovníčka ponúkala produkt Klasik a spísala zmluvu na Bonus na 36 mesiacov. Našťastie sme to stihli zrušiť. Ak už niečo idem podpisovať, tak treba čítať, čítať a čítať. A keď tomu nerozumiem, radšej nepodpisovať.
gogol99
10.08.11,10:07
Súhlasím, súhlasím, súhlasím - čítať, čítať, čítať. Keď nerozumiem, tak nepodpisovať.
Myslím, že na www.VyhodnaEnergia.sk na to idú dobre, že klientov upozorňujú na chytáky v zmluvách, v obchodných podmienkach a zverejňujú sadzobníky špeciálnych poplatkov.
Bizzy
10.08.11,10:26
ktory zakon a ktory § ???

Občiansky zákonník Z8kon č.40/1964 Zb. paragraf 40, odsek 2() Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
Bizzy
10.08.11,10:29
Najväčšia hlúposť je podpisovať zmluvu s viazanosťou. V plyne, keď si pozriete porovnanie cien na www.VyhodnaEnergia.sk/plyn (http://www.VyhodnaEnergia.sk/plyn), tak si všimnete, že keď podpíšete zmluvu bez viazanosti (napr. RWE Klasik), tak za tri roky BEZ VIAZANOSTI ušetríte viacej, než za tri roky S VIAZANOSŤOU.
Externí predajcovia majú väčšie provízie za zmluvy s viazanosťou a preto tlačia ľudí do nevýhodných zmlúv s viazanosťou.

Ci s viazanostou alebo bez, kazdy predajca ma stanovene ceny za plyn alebo elektrinu, staci ak si porovnas tie a jasne vidis, kto ma vyhodnejsiu cenu za 1 MWH. Zaroven nie kazda spolocnost poskytuje zmluvu aj bez viazanosti, niektore maju zmluvy len s viazanostou.
Bizzy
10.08.11,10:32
Odhlasi, ci prihlasit na ZSE moze len majitel nehnutelnosti!
ZSE urcite maju zmluvu, kto podal ziadost o zrusenie...tam treba zacat ;)

Jedine,ak by majitel dal pisomne nejake pravomoci EC. Treba pozriet zmluvu.

Majitel odberneho miesta nemusi byt zaroven aj majitelom nehnutelnosti. Staci ak majitel odberneho miesta podpise dodavatelovi splnomocnenia na zaklade ktorych ho splnomocni k vykonaniu ukonu zmeny dodavatela. Boli by ste prekbvapení ako aj tradicny dodavatelia pri vykonavani zmien maju v tom chaos a obcas sa aj im pritrafi to, ze napriek tomuze dodavatel daneho klienta neodhlasoval od povodneho, povodnemu sa pritrafi "nejake to meno" a klienta si akoze odhlasi....
Bizzy
10.08.11,10:34
Vyberte si nového dodávateľa www.VyhodnaEnergia.sk (http://www.VyhodnaEnergia.sk), alebo oslovte pôvodného dodávateľa a oni Vám poradia, čo treba robiť. Všetko je zadarmo a nový dodávateľ (alebo pôvodný) Vám všetko pripravia na podpis.
Energetické centrum má veľmi šikovne vypracované obchodné podmienky a cenník energetického poradenstva - má skryté poplatky, ktoré potom ostatných odberateľov znechucujú a vyvolávajú dojem, že všetci dodávatelia sú podvodníci.

Nie su tam ziadne skryte poplatky, vsetko je jasne napisane a tak isto zverejnene a prehladne na ich stranke . Maju tam zverejnene vsetky cenniky. Takze otazka je ci clovek ktory podpisal m ci vobec cital a ci vobec jeho uvaha "nad skrytymi" poplatkami bola adekvatna alebo len oplasena reakcia ktoru roztrubuje vsade naokolo. Ako citam tak citam, vsetky polplatky a ostatne veci su mi plne jasne.... Takze treba sa zamysliet, ci to nie je len chyba v cloveku...
gogol99
10.08.11,13:46
Nie su tam ziadne skryte poplatky, vsetko je jasne napisane a tak isto zverejnene a prehladne na ich stranke . Maju tam zverejnene vsetky cenniky. Takze otazka je ci clovek ktory podpisal m ci vobec cital a ci vobec jeho uvaha "nad skrytymi" poplatkami bola adekvatna alebo len oplasena reakcia ktoru roztrubuje vsade naokolo. Ako citam tak citam, vsetky polplatky a ostatne veci su mi plne jasne.... Takze treba sa zamysliet, ci to nie je len chyba v cloveku...


Na stránke http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/52/Porovnanie-zmluv-a-obchodnych-podmienok-elektrina sú vypichnuté pikošky z obchodných podmienok.

Keď hovoríme o Energetickom centre, tak je dôležité si uvedomiť, že zmluvu o dodávke el.energie skrývajú a na webe nie je zverejnená. To je prvý dôvod začať byť v strehu.

Druhý dôvod, prečo začať byť v strehu, je to, že podľa obchodných podmienok, citujem:
"Odberateľ, vedomý si možnosti optimalizácie nákladov za dodávku elektriny, zamýšľa zhodnotiť súčasné náklady na distribúciu, a za týmto účelom využiť poradenské služby Dodávateľa za podmienok stanovených touto zmluvou. Dodávateľ sa zaväzuje posúdiť a vyhodnotiť výšku platieb Odberateľa za distribúciu elektrickej energie, konkrétne príbuzných distribučných sadzieb, a to na základe údajov a podkladov, ktoré mu poskytol Odberateľ. Výstupom pre Odberateľa bude sprava obsahujúca potvrdenie správnosti nastavenia príbuzných distribučných sadzieb alebo odporúčanie na ich zmenu. V prípade možnosti dosiahnutia úspory zmenou distribučnej sadzby, Dodávateľ tuto zmenu automaticky zrealizuje. Služba je spoplatnená fixným poplatkom v závislosti od typu Odberateľa a veľkosti jeho odberu podľa platného Cenníka Dodávateľa (http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/CENN%C3%8DK-ENERGETICK%C3%89HO-PORADENSTVA-SK_V02_new.pdf). Na tento poplatok bude Odberateľovi zaslaná samostatná faktúra. Odberateľ je povinný uhradiť poplatok so splatnosťou 14 dni odo dňa vystavenia faktúry. Výška poplatku bez DPH je uvedená na Zmluve."
Táto citácia hovorí o tom že odberateľ s podpisom zmluvy automaticky žiada o "optimalizáciu". Vysvetlil mu niekto, čo to je? Domnievam sa, že nie. Táto klauzula je napísaná tak šalamúnsky, že je to až hrôza. Málokto si uvedomí, že sa k niečomu takémuto zaväzuje. V praxi to vypadá tak, že vypracujú výpočet, ktorý je podvodom. Pokiaľ nemá odberateľ typový diagram odberu (TDO) svojej domácnosti, tak mu nikto neurobí optimalizáciu. Ako chce niekto z Energetického centra posúdiť, či sa domácnosti oplatí prejsť z jednotarifu na dvojtarif, alebo z jedného dvojtarifu na iný dvojtarif? Najprv by bolo treba urobiť konkrétne meranie na odbernom mieste aspoň jeden mesiac každých 15 minút a potom sa z toho dá urobiť nejaký uzáver. optimálne by bolo urobiť jeden mesiac meranie v letnom období a jeden mesiac v zimnom období. Takéto meranie nemá urobený žiadny odberateľ z kategórie domácnosť. Jediné, čo môžu urobiť, že prepočítajú prechod z dvojtarifu na jednotarif, alebo z jednotarifu na druhý jednotarif. To je všetko. A v 99% prípadov už majú domácnosti aj tak nastavené sadzby tak, že nie je dôvod urobiť zmenu tarifu. Ak by Energetické centrum disponovalo výsledkami z meraní na odbernom mieste (TDO), tak sa dá hovoriť o optimalizácii.

Tretí dôvod na zvýšenie pozornosti opäť niečo z obchodných podmienok, citujem:
"Účastníci sa dohodli, že všetky prípadné spory, ktoré medzi nimi vzniknú, môže ktorýkoľvek z účastníkov predložiť na rozhodnutie (alternatívne) všeobecnému sudu príslušnému podľa právneho predpisu alebo ak môžu byť takéto spory predmetom rozhodcovského konania Bratislavskému rozhodcovskému súdu (http://www.arbitration.sk/rokovaci_poriadok.php), so sídlom Pri Suchom mlyne 9, 811 04 Bratislava, zriadenému pri Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Pri Suchom mlyne 9, 811 04 Bratislava, IČO: 35 965 355 v súlade s ustanoveniami zákona č. 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní v znení neskorších predpisov. Rozhodcovsky sud bude povinný zohľadniť tiež právne predpisy na ochranu spotrebiteľa v prípade, ak bude predmetom sporu spor zo spotrebiteľskej zmluvy."
Pozrel si niekto poplatky za vedenie sporu s Energetickým centrom? Pozrite si sadzobník na tomto súde.

A posledný dôvod na zbystrenie pozornosti:
Pozrite si sadzobník za znovupripojenie od distribútora a koľko si na to nahodilo Energetické centrum.

Súhlasím, že je všetko napísané a treba iba čítať, ale neverím, že odberateľom z kategórie domácnosti nejaký externý/interný predajca vysvetľuje odberateľom tieto skryté tresty pre odberateľa. Ak by to odberateľom vysvetľovali, tak by nikto s nimi nepodpísal zmluvu.
gogol99
10.08.11,13:54
Aby som bol objektívny, tak treba dodať, že sa dá posúdiť veľkosť ističa, ale to je práca pre revízneho technika a nie pre živnostníka z Energetického centra.
gogol99
12.08.11,06:33
Myslím, že toto nepotrebuje komentár:
http://blog.vana.sk/2011_08_01_archive.html
gogol99
26.08.11,01:13
gogol99
06.09.11,11:44
gogol99
06.09.11,11:44
Ja na to hovorím:

www.VyhodnaEnergia.sk
brco2
07.09.11,14:54
Sa mi tam moc nezda v tom odstupeni od zmluvy tato pasaz :
V prípade dodávky plynu len v prípade, že zmluva je dohodnutá so zákazníkom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie obchodníka, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý
A chcem sa opytat ako rychlo vam na odstupenie od zmluvy odpovedali
gogol99
11.09.11,19:15
Dobrý odkaz, kedy zmeniť dodávateľa:

www.VyhodnaEnergia.sk/odkaz/63/kedy-zmenit-dodavatela-elektriny--alebo-plynu
Mikolajova
13.09.11,09:05
Dobry den, podpisali sme zmluvu s energetickym cetrom a chceli by sme ju vypovedat, ale od podpisu zmuvy preslo uz 20 dni. Neviete ci to bude s nejakou sankciou?
bubkoch
13.09.11,09:19
Dobry den, podpisali sme zmluvu s energetickym cetrom a chceli by sme ju vypovedat, ale od podpisu zmuvy preslo uz 20 dni. Neviete ci to bude s nejakou sankciou?
nevieme, precitaj si konecne zmluvu ktoru si podpisala
gogol99
13.09.11,10:48
Tu si naštudujte VOP podľa toho, aký produkt ste podpísali:
http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/52/Porovnanie-zmluv-a-obchodnych-podmienok-elektrina

Tu si naštudujte, koľko za to zaplatíte, ak nestíhate zákonnú lehotu (prípadne lehotu podľa VOP):
http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/cenik-vybranych-sluzeb-sk-2011-strana2.pdf
Mikolajova
13.09.11,11:22
Dakujem za odpovede, samozrejme zmluvne podmienky mam nastudovane, len som chcela poradit, ci neexistuje nejaka moznost, ako sa vyhnut tym pokutam, lehotu 14 dni sme uz zmeskali.
gogol99
13.09.11,12:08
Moja rada:

- zmluvu s externistami nepodpisovať
- zmluvu v byte, na ulici, na záhrade nepodpisovať
- zmluvu s viazanosťou nepodpisovať

S Energetickým centrom radšej vôbec nepodpisovať, pretože tí majú toľko skrytých pokút a poplatkov, že kto sa stane ich zákazníkom, ten na tom iba prerobí
gogol99
13.09.11,12:16
A ešte jedna rada:

Zmluvu podpísať vždy v januári - zmena dodávateľa bude od 1.4. a bez viazanosti. Vtedy je zo zákona výpovedná lehota 2 mesiace. Ak podpíšete čo i len na 12 mesiacov viazanosť, tak môže byť výpovedná lehota aj dlhšia. V januári podpísať zmluvu s novým dodávateľom na základe už známych cien na konkrétny rok. A takto vždy na začiatku roka opäť zmeniť dodávateľa k tomu, čo má najlepšie ceny na konkrétny rok.

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/63/kedy-zmenit-dodavatela-elektriny--alebo-plynu
coro
14.09.11,17:09
Dostal som sa k tejto téme lebo svokra dnes podpísala zmluvu s Energetické Centrum - na elektriku aj plyn...
Až keď sme sa začali vypytovať tak zistila že má ešte niekoľko strán a že tam je zaškrtnutá doba určitá 5 rokov.
Zmluva je jasne jednostranne nevýhodná už len kvoli pokute za odstúpenie/zastavenie zmeny..
Osobne to vidím ako partiu čistých podvodníkov - SOI na to nič??

Napíšeme výpoveď a pošleme, máme čakať nejakých aspoň 100 Eur pokutu?
Neporadí niekto slušnú formuláciu výpovede, aby sme nemusel písať ako dôvod že podpis bol vylákaný podvodom?
gogol99
14.09.11,17:21
Písal som na www.vyhodnaenergia.sk, či niečo také nemajú a odpísali mi, že plánujú na web zavesiť nejaké info k tejto téme. Sľúbili mi, že akonáhle to tam zavesia, že mi napíšu. Vraj to bude do konca tohto týždňa. Tak keď budem mať od nich info, tak to sem dám.
coro
14.09.11,18:56
Skúsim napísať výpoveď bez udania dôvodu podľa zákona 108/2000 Zz par.8 ods1 a veriť že bude platiť hrubým zvýraznené aj na všetky plné moci, penále a rozhodcovskú doložku..

ZÁKON zo 16. marca 2000
o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
Zmena: 266/2005 Z.z.
...
§8
Odstúpenie od zmluvy
(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do
siedmich pracovných dní
odo dňa prevzatia písomnej informácie podľa § 7 ods. 1 písm. d).
Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.
ckicimac
14.09.11,21:28
dobry vecer, dnes sa mi stalo to iste, zmluva s energetickym centrom. lehotu 7dni stiham, len by ma zaujimalo, ci vypoved uvedena na predchadzajucich stranach, ze teda sa zmluva vypoveda z dovodu "V pripade, ze zmluva je uzatvarana s odberatelom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelarie Dodavatela, alebo inym sposobom nez je pre tento typ zmluvy obvykly , ma odberatel pravo do 14 dni od uzavretia zmluvy od tejto zmluvy odstupit bez udania dovodov" je v poriadku. dakujem za odpoved
gogol99
15.09.11,15:47
ckicimac
16.09.11,07:58
pisem pre ostatnych oklamanych obcanov, ako z tejto kulehy von. hlavne treba stihnut lehotu 7 dni. V zmysle zakona o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji je lehota na odstupenie od zmluvy 7 dni, presnejsie 7 pracovnych dni, pricom dolezity je datum na peciatke posty.
zavolala som si na spp a zse. musim pochvalit spp, velmi mila ochotna operatorka, ktora ochotne zasle vopred pripravene odstupenie od zmluvy, ktore treba zaslat prislusnemu "novemu" dodavatelovi. ten ma povinnost zaslat akceptaciu ukoncenia zmluvy, ktoreho kopiu treba zaslat spp.
co sa tyka zse, tak tam operatorka nevedela nic, ale sa informovala sa a povedala mi, ze hlavne treba zaslat odstupenie od zmluvy "novemu" dodavatelovi. ak stihnete lehotu, nemala by hrozit ziadna sankcia. po obdrzani akceptacie odstupenia od zmluvy, si treba zavolat na spp a zse a informovat sa, ci ste este stale ich odberatelmi.
ked mi pride formulacia odstupenia od zmluvy, urcite to sem dam.
ckicimac
16.09.11,08:48
a prikladam vzor odstupenia.
gogol99
16.09.11,10:02
Pozor, pozrite si aj ďalšie dokumenty, ktoré treba podpísať a odoslať. Samotné odstúpenie od zmluvy nestačí. Tu je to popísané:

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/ako-zmenit-dodavatela---vypoved-zmluvy--odstupenie-od-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva

- zrušiť splnomocnenie
- zrušiť výpoveď zmluvy
- ...

Pre všetkých - výpoveď zmluvy je niečo iné, ako odstúpenie od zmluvy!!! To, o čom sa tu píše, je odstúpenie od zmluvy.
gogol99
16.09.11,10:06
ckicimac
16.09.11,11:33
ano, v prvom rade treba napisat odstupenie od zmluvy "novemu" dodavatelovi. dakujem za link, pozrela som a aj som sa spytala na spp a zse a tvrdili, ze im nic netreba poslat, len potom kopiu tej akceptacie odstupenia od zmluvy od "noveho" dodavatela. spytovala som sa aj na tie vypovede, vraveli, ze nic, len toto. a ta ceska stranka je super. tam som sa inspirovala aj odstupenim a aj vypovedou, ale nasi tvrdia, ze oni vypoved nepotrebuju.....hmm, komu teraz verit?!
ckicimac
16.09.11,11:37
a este chcem dodat, ze si treba dobre pozriet, ak sa odvolavate na ustanovenia VOP, nakolko su zvlast VOP pre elektrinu a zvlast pre plyn a samozrejme odvolavky nie su uplne rovnake.
gogol99
16.09.11,14:23
Keď napíšete o papier, či dva naviac, tak Vám nikto za to hlavu neutrhne. Ak však napíšete menej papierov, než by ste mali, tak ste natvrdo, na päť rokov, v zmluvnom vzťahu s EC.

Radšej poslať viacej, než menej.

www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=6
bupi
21.09.11,11:34
Mna sa snazili tiez nahovorit na podpisanie zmluvy a to tak, ze najprv chceli vidiet moje faktury !!! ( vraj ze ci je to pre mna vyhodne)... Jasne ze ich neuvideli, co je koho do toho na ulici pozerat do mojich uctov.....a vyhodne to malo byt len pre nich podla toho co tu citam, kto viac plati, viac ho zoderu... nenazranci podvodni
Lutujem tych (nielen) starsich (ale hlavne) dovercivych ludi, ktori takymto naletia.
Ale najlepsie je to, ze je to ich ZAMESTNANIE, byt podvodnikom !!!! A nejako je toto zamestnanie velmi oblubene vo vsetkych sferach.
gogol99
21.09.11,12:04
Zmeniť dodávateľa sa oplatí, ale bez viazanosti a každý rok v januári si vybrať toho, kto je najlacnejší a hotovo. Samozrejme, že bez skrytých poplatkov.
Bez viazanosti a na päť rokov, ako má Energetické centrum už vôbec nie.
galeo
02.10.11,05:54
Dobrý deň.
Ak chcem písomne zrušiť zmluvu s Energetickým centrom, tak na ktorú adresu vlastne poslať výpoveď? Na Papraďovú alebo Sartorisovú ulicu ? Ďakujem.
gogol99
02.10.11,13:54
Asi by bolo najlepšie im zatelefonovať na call centrum a tam sa spýtať.
brencka
07.10.11,10:18
Na call centre nikto neberie..už som tam volala 5-krát :-/

A že "priateľský zákaznícky servis - na našu zákaznícku linku sa naozaj dovoláte...."

HA-HA-HA
gogol99
07.10.11,11:27
Iba sa potvrdzuje to, čo hovorím už dávno. Ruky preč od dodávateľa, ktorý niečo tají.
Energetické centrum tají na webe formuláre zmlúv. Rovnako na webe nikto nič nezistí, ak si chcete nájsť informáciu o tom, za akých podmienok chodia ich externisti húfne podpisovať zmluvy.
ckicimac
10.10.11,18:56
ja som pre istotu poslala odstupenie na obe adresy a samozrejme doporucene. aj som im po nejakom tyzdni volala na to ich slavne call centrum, tiez bol problem dovolat sa, ale podarilo. zial info k odstupeniu som nedostala, papier od nich mam cakat do mesiaca. na zakaznickom to neriesia, na to je storno oddelenie a tam sa neda volat, lebo oni neprichadzaju do styku so zakaznikom. takze asi tak......
Micka2
13.10.11,18:33
Prosím Vás poraďte mi. 05.09.2011 som za otca pod nátlakom agenta z Energetického centra podpísala zmluvu o dodávkach na elektrinu a plyn. Jasné, že tvrdila, že prišla obnoviť staré zmluvy s elektrárňami atď. No prešvihli sme 7 dňovú lehotu na odstúpenie a až po 14 dňoch sme zaslali odstúpenie od zmluvy s notársky overeným otcovým podpisom, že on zmluvu nepodpísal a s popisom zavádzania a nekorektných informácií. Čakáme na odpoveď. Ako nám môžu odpovedať? Treba im ešte niečo zaslať ohľadom zrušenia splnomocnenie alebo také niečo sa tu v predch. príspevkoch spomínalo. Som už z toho na nervy.
gogol99
14.10.11,10:33
Ak preukážete, že sa jednalo o podvod (podvodná informácia, že sú z elektrární...), tak sa treba obrátiť na URSO a oni to prešetria. Prípadne rovno na políciu SR.
Ak sa nejednalo o podvod, tak máte smolu, ak ste prešvihli zákonné lehoty. Už to bude závisieť iba od dobrej vôle EC. Ak Vám umožnia odstúpiť od zmluvy mimo zákonných lehôt skôr, ako nastane zmluvné plnenie, tak EC na to má už neplatný cenník (zrušenie zmluvy dohodou):
http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/cenik-vybranych-sluzeb-sk-2011-strana2.pdf

Všimnite si, že asi im veľmi veľa ľudí ruší zmluvy na dobu určitú (dokonca až na 5 rokov podpisujú zmluvy; neuveriteľné...), tak Energetické centrum zdvihlo poplatky za zrušenie zmluvy dohodou. Pôvodne to bolo 36 Euro s DPH a teraz dali milí dodávatelia, ktorým tak veľmi záleží na odberateľoch, až poplatok 100 Euro:
http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/cenik-vybranych-sluzeb-sk_2011_09web.pdf

100 Euro poplatok je za každú zmluvu samostatne.

Je neuveriteľné, že ľudia podpíšu zmluvu až na 5 rokov, keď nevedia, za akú cenu budú odoberať elektrinu, alebo plyn počas celého tohto obdobia. Ja to vidím tak, že majitelia EC sa nabalia (keď bude už veľa reklamácií, tak firmu predajú so ziskom), externí predajcovia sa nabalia a odberateľ bude veľmi, naozaj veľmi sklamaný z toho, že celú zľavu a provízie obchodníkom bude musieť zaplatiť vo zvýšenej cene za elektrinu, alebo plyn v nasledujúcich rokoch.

Tu si preštudujte, čo všetko treba zaslať v časti o odstúpení od zmluvy:
http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/ako-zmenit-dodavatela---vypoved-zmluvy--odstupenie-od-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva
Micka2
14.10.11,11:41
Dnes som volala na SPP a tam mi povedali, že už po pol roku sa dá zmeniť zo zákona o energetike dodávateľa. No neviem či za to EC chce nejaký poplatok. Na elektrárňach zas poradili vziať si teraz 7 % zľavu na dodávku elektriny a oni podajú námietku v prípade ak EC zruší v našom mene zmluvu s nimi. teraz ešte plynie výpovedná lehota, tak sa to ešte dá. Neviete k tomu niečo?
Micka2
14.10.11,11:43
A ako by sa dalo cez URSO dokázať, ženás podviedli? Nebude tvrdenie proti tvrdeniu? Mala by som na to mať asi svedka , nie? No také naťahovačky sú na dlhé lakte....
gogol99
14.10.11,13:29
Dnes som volala na SPP a tam mi povedali, že už po pol roku sa dá zmeniť zo zákona o energetike dodávateľa. No neviem či za to EC chce nejaký poplatok. Na elektrárňach zas poradili vziať si teraz 7 % zľavu na dodávku elektriny a oni podajú námietku v prípade ak EC zruší v našom mene zmluvu s nimi. teraz ešte plynie výpovedná lehota, tak sa to ešte dá. Neviete k tomu niečo?

Všetko sa dá, len treba mať na pozore jednu vec: Zmena dodávateľa plynu je možná 1x za 6 mesiacov, avšak v SPP Vám nikto nepovedal, že EC si pýta poplatok za zrušenie platnej zmluvy. Rovnako tak VSE, veľmi radi Vám dajú zľavu 7%, ale za zrušenie platnej zmluvy si EC pýta poplatok.
gogol99
14.10.11,13:34
A ako by sa dalo cez URSO dokázať, ženás podviedli? Nebude tvrdenie proti tvrdeniu? Mala by som na to mať asi svedka , nie? No také naťahovačky sú na dlhé lakte....

Neviem na túto otázku odpovedať, domnievam sa, že keď bude viacej takýchto svedectiev (susedia a ostatní, čo podpísali zmluvy), tak to je vážna vec a musia sa tým zaoberať. Domnievam sa, že by ste do toho mali zatiahnuť médiá. V Markíze veľmi radi robia aféry z ľudského nešťastia. No a keď sa do toho obujú médiá, tak sa stáva to, že dodávateľ radšej zruší zmluvy bez poplatku, len aby nemal negatívnu reklamu. Takže ak sa to stalo tak, ako ste písali, tak ja by som oslovil Markízu.
Blíži sa 1.december, kedy majú mať dodávatelia pre domácnosti nové ceny, očakáva sa, že ceny nebudú rásť, takže médiá nemajú o čom hovoriť. Toto by mohla byť dobá téma, ktorej sa možno chytia.
Takže opakujem ešte raz, že ak sa to dialo tak, ako ste písali, tak by som sa nevzdával.
Gabika67
25.02.12,18:08
Takisto teraz riesim tento problem.Manzelov otec, inak 78 roc.podpisal zmluvu na 5 rokov.Na viac to uz nejde.
charles91
05.05.12,16:57
Dobrý deň,
neviem ci som vybral spravne rubriku, ak nie dopredu sa ospravedlnujem.
Chcem vás poprosiť o pomoc. Mama podpísala zmlúvu s energetickým centrom v januári,
avšak teraz chceme tu zmlúvu zrušiť.
Možete mi niekto napísať co presne taka žiadosť ma obsahovať ? resp. hodiť nejaky vzor. Bojim sa ze budu chcieť vykluckovať z toho.. tak chcem aby ta ziadosť o zrusenie bola spravna.
7 dnovu lehotu sme presvihli.... atd...
dôvod by sme uviedli že zmlúva bola podpisana narýchlo, bez preštudovania, mysleli sme ze ide iba o lacnejsiu energiu, nie o zmenu dodavatela atd.

Je tu vela tém, avsak nikde som nenasiel ohladom zrusenia zmlúvy ked je prekrocená doba nad 7 dni.

Za akukolvek radu, alebo pomoc dakujem.
ppan2
05.05.12,18:25
energeticke centrum sa riesilo aj tu:

http://www.porada.sk/t146818-odstupenie-od-zmluvy-energeticke-centrum.html

bohuzial, januar uz je daleko, budes musiet postupovat podla podpisanej zmluvy, ktora urcite obsahuje informacie aj o vypovednej lehote (mesiac, dva mesiace,...)a - predpokladam, zial - bude obsahovat zmluvnu pokutu pri nedodrzani doby viazanosti.

Na vypoved ziadny extra vzor nepotrebujes, staci, ak mama napise, ze vypovedava zmluvu, uvedie svoje nacionale, cislo zmluvy a mozete sa odvolat na clanky zmluvy, ktore hovoria o vypovednej lehote, podpis, datum a odchod smer posta. Nejaky vzor je ale aj vo vyssie uvedenom odkaze.

Otazkou ale je, ci je potrebne ju zrusit. Plati viac ako platila? Ma nejake problemy s energetickym centrom? Ak nie, tak je mozno rozumnejsie pockat na koniec viazanosti a vypovedat ju tak, aby zmluvna pokuta nehrozila. Alternativni dodavatelia su legitimne firmy, akurat ich sposob zhanania zakaznikov môze byt za hranicou dobreho vkusu a niekedy aj zakona.
charles91
05.05.12,18:45
ten odkaz som si preštudoval,avšak tam nieje nic o zruseni zmlúvy po 14 dnoch od podpisu.
Od energetickeho centra ceste faktúry nemame, pretoze este k zmene nedoslo... dojde o prvého jula.

Dalej v zmlúve nemame uvedene specifikaciu odberneho miesta pre elektrinu (EIC)
Vypovedat zmluvu ? ma to byť ziadosť o zrušenie zmlúvy, alebo odstupenie od zmlúvy... aka tam ma byť formulacia, a odvolať sa na clánky zmlúvy neviem... ktoré a ako.. o vypovednej letote tam nic nehovoria

a sankciu za zrusenie 100 eur zaplatime, s tým sme sa už zmierili.
arizona
05.05.12,18:47
temu som ti pripla k uz k existujucej,aby boli prispevky na jednom mieste
pavol36
07.05.12,06:51
Pre charles91

Po 14 dňoch od podpisu zmluvy je možné dstúpiť už len na základe podmienok, ktoré sú uvedené vo VOP. Ak ste podpísal zmluvu na dobu určitú (1,2,3 alebo 5 rokov), tak možno odstúpiť pred koncom tejto doby alebo podľa presne špeicifikovaných podmienok vo VOP (zmena cenníka, zmena VOP a následný nesúhlas s týmito zmenami). Ako som pochopil, ešte nedošlo k zmene dodávateľa, táto nastane až od 1.7. V takom prípade sa kontaktujte na Vášho súčasného dodávateľa, ak u neho chcete ostať, ten Vám ochtone dá potrebné papiere aj informácie, ako to urobiť. Takisto nezabudnite napísať späťvzatie plnej moci pre EC, aby Vás neskúšali pretiahnuť na svoju stranu v ďalšom období. Samozrejme pri tomto všetkom musíte počítať so zmluvnou pokutou (100 € pri dobe určitej). Zmluvná pokuta je extra na elektrinu a extra na plyn. Ak Vám ešte neprišiel od EC poplatok za energetické poradenstvo, tak ten budete musieť zaplatiť tiež (je to 6 €).
GOMEZTO
17.06.12,18:47
Ahoj, chcel by som sa ta spýtať, ako si to vyriešila. Toto iste sa stalo mojej mame, keď bez rozmýšľania podpísala zmluvu. Za odpoveď ďakujem.



TRčEBA VZDI žIADAT VIZITKU.JA RIESIM VYRADENIE S BILANčNEJ SKUPINI VZHLADOM NATO ZE SOM ZDEDIL CALUPKU TAK SOM SI ISIEL PREPíSAT ELEKTRIKU NA SEBA A ZSE MI POVEDALI žE ODBERNE MIESTO PATRí E-CENTRU KED ZE TETA ZOMRELA TAK SOM SKUTOčNOST NAHLASIL NO NEMOHOL SOM SKOR LEBO SOM NEMAL ZO SUDU PAPIERE NARAZ ZISTIM ZE ZMLUVU TETA ANI NEPODPISALA LEBO BOLA PODPISANA PO JEJ SMRTI KED SOM FAXOM SKUTOčNOST OZNAMIL 23.11.2011 ODPISALI MI ZE 31.03.2012UKONčUJU ZMLUVU DO VTEDY VSETKO UHRADENE ALE DATUM VYRADENIA S BILANčNEJ SKUPINY MI OZNAMILI 10-06-2012 žE K 31.06.2012 MA VYRADIA3 MESIACE TO NATAHOVALI A TERAZ SI UčTUJU ZA UPOMIENKY NO TETA TO NEPODPISALA ANI JA TAK NECH TO POšLU TOMU KTO ZMLUVU PODPíSAL NIE PORADI MI NIEKTO
camilo66
18.06.12,08:00
Dobrý deň.Mam otazku,keď som maejitel rod.domu ja syn a mama podpisala nevýhodnu zmluvu EC,je ta zmluva platna?Možem žiadať o zrušenie zmluvy bez poplatku 100 eur?
polczjln
05.07.12,06:39
Ťažko niečo u nich vybavíte.Naťahujeme sa s nimi už rok. Na výpoveď nereagujú alebo v najlepšom ako odpoveď pošlú, že máme sa riadiť podľa VOP. Do dnešného dňa sa nám ešte nepodarilo od nich získať, potvrdenie výpovede.
Už začíname riešiť výpoveď - odstúpenie od zmluvy cez advokáta.
Teraz nám už ide len o princíp. Nemáme žiadné iné výhrady voči EC.:)
misoft
05.07.12,07:57
TRčEBA VZDI žIADAT VIZITKU.JA RIESIM VYRADENIE S BILANčNEJ SKUPINI VZHLADOM NATO ZE SOM ZDEDIL CALUPKU TAK SOM SI ISIEL PREPíSAT ELEKTRIKU NA SEBA A ZSE MI POVEDALI žE ODBERNE MIESTO PATRí E-CENTRU KED ZE TETA ZOMRELA TAK SOM SKUTOčNOST NAHLASIL NO NEMOHOL SOM SKOR LEBO SOM NEMAL ZO SUDU PAPIERE NARAZ ZISTIM ZE ZMLUVU TETA ANI NEPODPISALA LEBO BOLA PODPISANA PO JEJ SMRTI KED SOM FAXOM SKUTOčNOST OZNAMIL 23.11.2011 ODPISALI MI ZE 31.03.2012UKONčUJU ZMLUVU DO VTEDY VSETKO UHRADENE ALE DATUM VYRADENIA S BILANčNEJ SKUPINY MI OZNAMILI 10-06-2012 žE K 31.06.2012 MA VYRADIA3 MESIACE TO NATAHOVALI A TERAZ SI UčTUJU ZA UPOMIENKY NO TETA TO NEPODPISALA ANI JA TAK NECH TO POšLU TOMU KTO ZMLUVU PODPíSAL NIE PORADI MI NIEKTOPohroz im súdom, nakoľko zmluva bola podpísaná mŕtvou osobou - teda bola získaná podvodom - tr.čin podvodu, tr.čin falšovania.
Ďalej ich upozorni - že aj tak písomne potvrdili ukončenie zmluvy a teraz žiadajú plnenie a vyplatenie neičoho, čo neexistuje - neoprávnený majetkový prospech.



Inak je takáto zmluva od počiatku neplatná (podpísaná mŕtvym, falšovanie podpisu - kua - to zaváňa poriadnym prúserom pre EC).
Rozalka
05.07.12,08:29
Dobrý deň.Mam otazku,keď som maejitel rod.domu ja syn a mama podpisala nevýhodnu zmluvu EC,je ta zmluva platna?Možem žiadať o zrušenie zmluvy bez poplatku 100 eur?
Toto sa stalo aj nám, ale sme stihli u pôvodného dodávateľa stopnúť zrušenie pred účinnosťou zmluvy.
Zmluvu s EC sme vypovedávali na niekoľko etáp, v každom prípade pri zaslaní zrušenia treba poslať výpis z katastra, notársky/matrikou overený podpis majiteľa, že je majiteľom a zmluvu neakceptuje, a aj overený podpis matky, že konala v rozpore s LV, pretože bola v časovej tiesni, nevidela dobre atď.
mcsp
20.08.12,10:31
Dobrý Deň! Prosím Vás odpovedzte na to,že som dňa 16.08.2012 podpísal som zmluvy čez Slovensko s.r.o. elektriny a plyn také zmluvy že na mojej kópie neni tam ani podpis, ani pečiatka,iba môj podpis. Je to právoplaná,či nie? Ani číslo Zmluvy nenajdem. Dakujem za odpoved.
gogol99
20.08.12,20:58
Vy musíte vedieť, čo ste podpisovali.

Odpovedzte si na otázku, čo ste podpisovali a čo bolo na origináli zmluvy: podpisy, razítka, číslo zmluvy, ...

Ak si odpoviete, že áno, tak je zmluva platná.
gogol99
03.10.12,04:56
Ivana Kropova
12.10.12,07:51
Zdravim,
vcera t.j. 11. 10.2012 moj otec podpisal zmluvu s agentom od EC.
Ked som sa to dozvedela skoro ma porazilo.
Zmluva este nie je overena telefonickym rozhovorom.
Od zmluvy chcem jednoznacne odstupit. V podmienkach maju, ze do 14 dni je to mozne.
Zaujimalo by ma vsak, ci aj take odstupenie je spoplatnene sumou 100 Eur.
O CE som si toho uz precital dost a je mi z nich na grc.
Dakujem za odpoved
gogol99
12.10.12,18:30
Zákon o energetike
http://www.vyhodnaenergia.sk/public/docs/251-2012_zakon_o_energetike.pdf
§ 17 ods. (1) písmeno (e), ods. (2), ods. (3).

Odstúpenie od zmluvy je bez poplatku.
babka - ježibabka
15.10.12,16:11
Dnes aj môj dedko podpísal. Chlapovi stačí, keď mu niekto sľúbi vrátiť peniaze. Ja som práve poslala meil, kde to ruším. Neviem, či budú na to reagovať. List sa mi nedá vytlačiť, tak zajtra musím niekoho nájsť, kto má tlačiareň a poslať mu kópiu majlom, aby mi to vytlačil a následne im to musím poslať aj poštou. Tak zas mám o robotu :( postarané. Ale čo by sme mali za starosti, keby sme nemali chlapov. Potom by sme zleniveli. :D:D

Už mi došla odozva, že sa na tom pracuje. Tak sa nevyhovoria, že to nedostali. Možno je to odpoveď z automatu, ale je.
misoft
15.10.12,16:28
Uschovať! Ako dôkaz!
babka - ježibabka
20.10.12,14:33
Asi je dobre, že som meil poslala večer a nečakala som, než ráno prídu do práce. Takto poslal odpoveď automat a boli nútení reagovať. Došla ďalšia odpoveď: Zmluva sa nedá identifikovať :eek:. Treba ešte poslať milión údajov, ktoré som ani všetky na faktúre nenašla. Pritom v majli mali uvedené meno ich konateľa /žiaľ nepýtala som občiansky, iba nám ho napísal na rubovú stranu jednej faktúry/, naše meno, obec a deň návštevy. Zdá sa mi to stále nejaké podozrivé. Všetko som im poslala. Aj fotokópiu zmluvy, ktorá podľa mňa ani zmluva nie je, lebo je tam vyplnených iba pár údajov /ostatné si chalanisko dopíše z dokladov, ktoré ani som nepostrehla kedy nám zobral/. Zbadala som to až pri schovávaní, že nemám všetko. Zároveň žiadam o ich okamžité vrátenie. Len aby sa nepredbehli a nedali nám zrušiť v elektrárni a plynárni dodávky a cez zimu budeme bez tepla a svetla.
Poslané poštou doporučene, aby to neodkriepili.
trisestri
21.10.12,11:33
Asi je dobre, že som meil poslala večer a nečakala som, než ráno prídu do práce. Takto poslal odpoveď automat a boli nútení reagovať. Došla ďalšia odpoveď: Zmluva sa nedá identifikovať :eek:. Treba ešte poslať milión údajov, ktoré som ani všetky na faktúre nenašla. Pritom v majli mali uvedené meno ich konateľa /žiaľ nepýtala som občiansky, iba nám ho napísal na rubovú stranu jednej faktúry/, naše meno, obec a deň návštevy. Zdá sa mi to stále nejaké podozrivé. Všetko som im poslala. Aj fotokópiu zmluvy, ktorá podľa mňa ani zmluva nie je, lebo je tam vyplnených iba pár údajov /ostatné si chalanisko dopíše z dokladov, ktoré ani som nepostrehla kedy nám zobral/. Zbadala som to až pri schovávaní, že nemám všetko. Zároveň žiadam o ich okamžité vrátenie. Len aby sa nepredbehli a nedali nám zrušiť v elektrárni a plynárni dodávky a cez zimu budeme bez tepla a svetla.
Poslané poštou doporučene, aby to neodkriepili.

nuz mne stihli prepisat plyn,aj ked som im opakovane posielal listy a emaily ze som nic nepodpisal/poslal som aj overeny podpis/-este stihli poslat oznamenie o pokute a teraz sa hraju na mrtveho chrobaka.
Rozalka
21.10.12,14:22
Dnes aj môj dedko podpísal. Chlapovi stačí, keď mu niekto sľúbi vrátiť peniaze. Ja som práve poslala meil, kde to ruším. Neviem, či budú na to reagovať. List sa mi nedá vytlačiť, tak zajtra musím niekoho nájsť, kto má tlačiareň a poslať mu kópiu majlom, aby mi to vytlačil a následne im to musím poslať aj poštou. Tak zas mám o robotu :( postarané. Ale čo by sme mali za starosti, keby sme nemali chlapov. Potom by sme zleniveli. :D:D

Už mi došla odozva, že sa na tom pracuje. Tak sa nevyhovoria, že to nedostali. Možno je to odpoveď z automatu, ale je.

V pondelok navštív terajších dodávateľov a stopni zrušenie zmluvy s nimi, aby Vás nepredbehli z EC.
babka - ježibabka
21.10.12,15:59
Ďakujem. Pekný večer.
babka - ježibabka
21.10.12,16:00
Ďakujem. Budem skúšať šťastie. Pekný večer.
babka - ježibabka
22.10.12,07:26
V okresnom meste majú obaja dodávatelia sídlo zrušené. Jeden je v jednom susednom okresnom meste, druhý v druhom. Obom som poslala email. Teraz utekám na autobus a keď večer prídem uvidím, či sa ozvú.
babka - ježibabka
26.10.12,14:04
Hoci som poslala odstúpenie od zmluvy, jedenkrát emailom a druhý krát doporučeným listom s prílohami: opis emailu, ktorý mi vytlačil známy a fotokópiu "zmluvy" - ktorú nám nechali a ktorá podľa mňa ani zmluva nie je - stihol tam chalanisko napísať iba meno a adresu a stihol ani som nezbadala kedy zobrať zrejme s úmyslom ostatné údaje doplniť /ale už som na to prišla kedy po viacerých neprespaných nociach/ našu faktúru, nám došiel list z inej adresy ako je na tzv. Zmluve, kde nám ďakujú za dôveru a nemusime sa o nič starať, zrušenie pôvodných zmlúv zariadia za nás. Vyslovený PODVOD. Ako píšem vyššie, doterajších dodávateľov som kontaktovala, reagovali, takže dúfam, že na to nezabudnú, že nemajú zrušenie akceptovať. Tým ale nechcem uraziť všetkých ich agentov že sú podvodníci. Ako vo všetkom inom, tak to záleží od jednotlivých ľudí a ich charakteru. Nebudem tu rozpisovať podrobnosti, ale pred dverami tvrdili, že prišli kvôli niečomu inému a nakoniec sa z toho stalo podpísanie zmluvy. Keby prišli priamo s návrhom zmeny dodávateľa, a vec pekne vysvetlili, je možné, že by sme sa bez problémov dohodli. Takíto ľudia veru nerobia dobré meno firme v ktorej pracujú.
vuala.ca
28.10.12,15:28
Hoci som poslala odstúpenie od zmluvy, jedenkrát emailom a druhý krát doporučeným listom s prílohami: opis emailu, ktorý mi vytlačil známy a fotokópiu "zmluvy" - ktorú nám nechali a ktorá podľa mňa ani zmluva nie je - stihol tam chalanisko napísať iba meno a adresu a stihol ani som nezbadala kedy zobrať zrejme s úmyslom ostatné údaje doplniť /ale už som na to prišla kedy po viacerých neprespaných nociach/ našu faktúru, nám došiel list z inej adresy ako je na tzv. Zmluve, kde nám ďakujú za dôveru a nemusime sa o nič starať, zrušenie pôvodných zmlúv zariadia za nás. Vyslovený PODVOD. Ako píšem vyššie, doterajších dodávateľov som kontaktovala, reagovali, takže dúfam, že na to nezabudnú, že nemajú zrušenie akceptovať. Tým ale nechcem uraziť všetkých ich agentov že sú podvodníci. Ako vo všetkom inom, tak to záleží od jednotlivých ľudí a ich charakteru. Nebudem tu rozpisovať podrobnosti, ale pred dverami tvrdili, že prišli kvôli niečomu inému a nakoniec sa z toho stalo podpísanie zmluvy. Keby prišli priamo s návrhom zmeny dodávateľa, a vec pekne vysvetlili, je možné, že by sme sa bez problémov dohodli. Takíto ľudia veru nerobia dobré meno firme v ktorej pracujú.
Ja si myslím že keď ste zmluvu podpísali tak už sa od nich len tak lahko nedostanete. Aj ja som mala taký istý problém aj e-maily som posielala, aj listy a nič.Celé noci som nespala len som na tú slečnu /ktorá nás oklamala/ nadávala a musela som jesť aj tabl. od nervov. Boli to hrozné 3 mesiace. Musela som zostať alebo zaplatiť pokutu za zrušenie zmluvy. Teraz je to už rok. Každý rok sme mali nedoplatok ale teraz máme preplatok. Neviem či nám ten preplatok dajú ,lebo som čítala že preplatky nechcú vyplácať.Ale zatiaľ som spokojná. Kašlite na nich ,zdravie máte len jedno a nestresujte sa aby ste nedopadli ako ja. Držím vám palce aby vám to dobre dopadlo.
babka - ježibabka
28.10.12,19:15
A poslali Vám aj ZELENÚ zloženku na preplatok ako mojej druhej susede pred 2 mesiacmi namiesto peňazí? Deti jej dohovárajú, že sa tam dala.
vuala.ca
29.10.12,16:33
nie,ešte m nič neposlali.neviem ani koľko mám preplatok.neposlali mi vyučtovanie tak som im napisala e-mail ,potom som tam volala ale nikto nedvíhal tak som im napísala aj list a žiadna odpoveď.tak som im napísala na facebook a napisali mi žemám preplatok
vuala.ca
29.10.12,16:35
musím nejako vydržať ešte 4roky a potom to mesiac pred koncom zmluvy zruším
babka - ježibabka
08.11.12,19:32
Susedine deti ich stále bombardovali, aj im nadali a už peniaze má. Ale možno pretelefonovali viac ako je ten preplatok.
babka - ježibabka
15.11.12,13:28
Dnes mi došlo akceptované odstúpenie od zmluvy, asi uznali, že mám pádny dôvod, keď som sa vyslovene v žiadosti vyjadrila, že sa jedná o PODVOD zo strany ich zástupcu. Faktúry mi síce nevrátili ako som žiadala, ale čo tam po papieroch. Hlavne že to uznali a je to bez sankcií.
kuky 8
26.11.12,15:48
Dnes po dlhom urgovaní a dávaní opetovných výpovedí (zmluva na dobu neurčitú), konečne prišla výpoved ku koncu decembra. Konečne som sa dočkal.Písal som už aj na USRO,aké mám problémy s EC a žiadosť o pomoc. Práve som si našiel právnika s ktorým sme chceli začať riešiť tento problém o neakceptovaní výpovede.(naštastie on potrebuje zase moje služby) Tak dostal som akceptačný list o ukončení zmluvy,no teraz po rozhovore s novým dodávateľom ma skoro šľahlo,ked som zase zistil,že mi neposlali nejaké potvrdenie o vyradení z bilančnej skupiny,ktoré potrebuje ZSE na urobenie novej zmluvy k nim. Tak som teraz zvedavý,kedy mi zase toto pošlú,nakolko mi ZSE dotial neurobí zmluvu. Volal som na zákaznícku linku,veľmi ochotný mladý muž(mali by mu pridať na plate!) mi odvrkol že do 3 dní mi to pošlu na adresu.Ani sa ma neopýtal,akú adresu mám! Ked som sa spýtal,či mám teda čakať,tak mi povedal do telefonu že hmm,inteligent! Tak som zvedavý. Myslím si, že ani nevedel čo chcem,o čom hovorím,lebo zo skuseností viem že telefonovať na zakaznícke centrum do EC je, ako hodiť peniaze do kanála! Hlavne že sa mi x krát v liste ospravedlnili,že uznali moju pravdu a že došlo k oddialeniu mojej výpovede, atd.Tak som teraz zvedavý,ako sa postavia k veci zaslaniu potvrdenia o vyradení z bilančnej skupiny,ktoré potrebujem k novému dodávateľovi.
Nemáte niekto skusenosť kto dostal ukončenie zmluvy,kedy dostal toto potvrdenie? Už to nechcem teraz ťahať po súdoch,ked mi konečne dali výpoved. Dakujem
trisestri
18.12.12,11:07
kuky 8
18.12.12,11:53
Tak som si to poriešil s EC sám,teda pomohol mi jeden úrad. Mám konečne výpoved.
Dakujem,ale nikto mi tu konkretne nič neporadil!
Same odkazy na stránky a pod.
Nech sa darí,majte sa.:rolleyes:
trisestri
18.12.12,12:12
Tak som si to poriešil s EC sám,teda pomohol mi jeden úrad. Mám konečne výpoved.
Dakujem,ale nikto mi tu konkretne nič neporadil!
Same odkazy na stránky a pod.
Nech sa darí,majte sa.:rolleyes:

dobrych rad tu bolo celkom slusna kopa,takze trochu nechapem tvoju vycitku a na rozne urady sme pisali viacery,preto som prilozil link do tych tem,lebo pomohli hlavne mnohe staznosti,clanky a aj na zaklade toho bolo vydane urcite rozhodnutie,hlavne kvoli tomuto rozhodnutiu zrazu EC zacalo cuvat,lebo by v pripade sudnych konani mali obmedzene sance na uspech.
kuky 8
18.12.12,12:42
dobrych rad tu bolo celkom slusna kopa,takze trochu nechapem tvoju vycitku a na rozne urady sme pisali viacery,preto som prilozil link do tych tem,lebo pomohli hlavne mnohe staznosti,clanky a aj na zaklade toho bolo vydane urcite rozhodnutie,hlavne kvoli tomuto rozhodnutiu zrazu EC zacalo cuvat,lebo by v pripade sudnych konani mali obmedzene sance na uspech.

Dakujem,ja som potreboval poradiť čo konkretne mám urobiť,alebo kde sa sťažovať. To čo som ja zažil problemov z EC,stačilo.A žiadne odkazy na stránky ani zákony mi nepomohli. EC nerešpektovalo absolutne nič,takže na nič mi bol nejaký odkaz,kde sa uvádza že podla zákona....,aj tak nič nerešpektovali. Takže asi tak! Ani sa nečudujte,že som sa tu tak vyjadril.Myslel som že mi tu niekto poradí,že chod tam a tam,aj ja som tam bol a pojde to.
Ešte raz dakujem.
trisestri
18.12.12,13:28
boli tu konkretne rady kam sa obratit,ako postupovat-napr URSO,Energeticka inspekcia, media,bola tu konkretne rada ze treba im zaslat uradne overeny podpis a mnohe ine,bolo tu t.c konatelky a pod-nie si jediny co si z nimi uzil,bojujem z nimi rok na mnohych frontoch a v mnohych aktivitach/urady,media,listy,blogy,podnety,staznosti atd/-takze nie si jediny,stacilo sledovat media-riesilo sa to vo vsetkych slovenskych tv a pomohli my aj rady z porady ako aj dalsim co sa v poslednych 2 mesiach dockali riesenia tychto problemov a kedze sa konecne rozhybali aj urady,min jeden-tak nemyslim ze to je vsetko invidualny uspech-preco by ignorovali vsetko a vsetkych a zrazu v tomto obdobi zrazu viacery uspeju?-aj ja by som si mohol povedat ze vsetko ja sam,ale to by som uspel uz davno keby iba sam som dokazal z nimi pohnut-jedina vynimka mat dobre znamosti na tych spravnych miestach.
Olgica
29.12.12,17:43
ahojte, tak moja kamoška má problém s týmto EC. jej mama podpísala zmluvu 28.11. a včera jej to ukázala. takže 14 dnová lehota je fuč a zmluva na dobu neurčitú. najhoršie je asi to, že mama zaplatila na december zálohy do ZSEZ a SPP ale už asi mala platiť do EC. resp. v zmluve stojí že SIPO si musí vybaviť na pošte sam odberateľ. samozrejme že to podpísala mama za otca, teda ho tak povediac nafalšovala. poradíte??? ako vypovedať zmluvu? našla som vo VOP len dohodou, že to musia obe zml.strany súhlasiť.
trisestri
30.12.12,10:27
zalezi na tom ake su zmluvne podmienky,ak je na dobu neurcitu,tak by sa mala dat vypovedat.
zalohove platby nahlasuje dodavatel,cize EC a zmena dodavatela urcitu dobu trva,takze nemala by sa tym trapit ze zaplatila niekomu inemu,az bude dokonceny proces zmeny dodavatela,mala by byt informovana a pride jej aj zmena prijemcu zalohovych platieb,tie by mali by byt nastavené dnom ucinosti zmeny dodavatela.
Mozem este poradit aby manzel kamosky isiel dat uradne overit svoj podpis a aby ho zaslal EC a trval na neplatnosti zmluvy,nakolko ju nepodpisal-ak by podpisala manzelka vlastnym menom zmluva by bola pravoplatna,ak podpisala manzelovym menom,tak je nepravoplatna,len z EC do je na dlhe lakte.
scorpions666
07.01.13,20:42
jankokr Potrebujem poradiť. Ako formulovať žiadosť o odstupenie od zmluvy,v pripade že pôvodný odberateľ-otec-zomrel a zmluva bola podpísaná pred rokom na dobu určitú-t.j. 5rokov. Ked som volala do EC,kázali mi zmeniť zmluvu na noveho odberateľa,že smrťou sa zmluva neruší,ale prevádza. Nový majiteľ-je ich dokonca 5,nemá záujem odoberať elektrinu od tejto spoločnosti a chcel by prejsť k pôvodným VSE. Pri čítaní zmluvných podmienok mám pocit,že tam bola kolonka o zmluvnej pokute pri výpovedi dohodou. Neda sa dohoda nejako obísť ,ked sa mení majiteľ nehnuteľnosti? Jednoducho žiadať ukončenie odberu elektriny.
babka - ježibabka
17.01.13,16:08
Pekný večer.
V energetickom centre majú asi veľké upratovanie, keď nám po 3 mesiacoch po viacerých urgenciách konečne vrátili faktúry od elektriny a plynu, ktoré nám ich agent ktorého meno ani nie je v zozname ich obchodných zástupcov, lebo bolo dosť čudné a asi vymyslené, doslovne ukradol. A zrejme sme neboli sami, nakoľko sprievodný list bol bez adresáta a taký všeobecný, že mohli ho poslať aj tomu, kto mal zmluvu na elektrinu, aj tomu kto mal zmluvu na plyn, prípadne na oboje. Už môžem spokojne spať.
A kto chce rozprávku na dobrú noc, tak si prečítajte priebeh podpísania zmluvy v mojom príspevku zo dňa 13.11.2012 tu: http://www.seredonline.sk/clanky/energeticke-centrum-aj-viete-co-ste-podpisali/#komentar
command
17.01.13,18:32
Neverim ze smrtou zmluva nekonci musi koncit tebe by malo stacit dat zmenit dodavatela na noveho a s EC nic neriesit len asi tolko ze tam posles umrtny list ale pre istotu sa opytaj na urso a napis aj to co ti povedali na EC
Zuzana Kostelnikova
15.06.13,05:38
Dobra den, chcela by som poradit ohladom tejto super spolocnosti od ktorej sa nemozeme odhlasit. Od decembra 2012 kedy sme podali 1 vypoved nam neprislo nic, teraz som to opakovala so vsetkymi dokladami a oni my odpisali ze ma odhlasia az v roku 2014 bez udania dovodu preco az vtedy. Na zmluve nebola zasktnuta ziadna fixacia i ked oni my stale tvdia ze mam zmluvu na 3 roky. ty super agenti si na svojej zmluve potom asi zaskrtli co chceli ale na mojej nieje nic, takze zmluvu mozem vypovedat kedykolvek i ked podla nich to je asi inac. Prave som podala odvolanie a som zvedava co my odpisu, ak sa to do 30 dni nevyriesi urcite to budem medializovat a riesit cez pravnika lebo to skvalitnovanie ich sluzieb uz mam plne zuby, na emaily stale povedia ze nedostali ze asi boli nejake technicke problemy.
misoft
15.06.13,09:32
Dobra den, chcela by som poradit ohladom tejto super spolocnosti od ktorej sa nemozeme odhlasit. Od decembra 2012 kedy sme podali 1 vypoved nam neprislo nic, teraz som to opakovala so vsetkymi dokladami a oni my odpisali ze ma odhlasia az v roku 2014 bez udania dovodu preco az vtedy. Na zmluve nebola zasktnuta ziadna fixacia i ked oni my stale tvdia ze mam zmluvu na 3 roky. ty super agenti si na svojej zmluve potom asi zaskrtli co chceli ale na mojej nieje nic, takze zmluvu mozem vypovedat kedykolvek i ked podla nich to je asi inac. Prave som podala odvolanie a som zvedava co my odpisu, ak sa to do 30 dni nevyriesi urcite to budem medializovat a riesit cez pravnika lebo to skvalitnovanie ich sluzieb uz mam plne zuby, na emaily stale povedia ze nedostali ze asi boli nejake technicke problemy.

Pokiaľ ty máš originál zmluvy (a oni teda postupovali podľa kópie) - zašli sťažnosť na EC na ÚRSO http://www.urso.gov.sk/ a na SOI (nekalé obchodné praktiky) http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi
paťuška
18.06.13,06:10
No ja s nimi bojujem ohľadom zrušenia odberu kvôli predaju bytu od januára 2013. Nekonečné množstvo e-mailov, telefonátov a stále stojíme na jednom mieste. Nový majiteľ sa nevie prihlásiť, mám ich plné zuby. URSO tieto sťažnosti nerieši. Tak ja len na margo toho, že je vraj najjednoduchšie odísť od EC zmenou majiteľa. Z vlastných skúseností viem - nie je to jednoduché...
kejtlinka
17.10.14,13:57
Dobrý den , dnes som takémuto obchodníkovi dala nahliadnuť do zmluvy so ZSE, niečo si už samozrejme stihol opísať, no nič som mu nepodpisala a povedala som,že nemám záujem . No obávam sa,aby nezneuzil údaje zo zmluvy,prípadne nesfalsoval podpis, , poraďte prosím ,čo robiť v tomto pripade?
gogol99
17.10.14,15:52
misoft
17.10.14,19:02
Dobrý den , dnes som takémuto obchodníkovi dala nahliadnuť do zmluvy so ZSE, niečo si už samozrejme stihol opísať, no nič som mu nepodpisala a povedala som,že nemám záujem . No obávam sa,aby nezneuzil údaje zo zmluvy,prípadne nesfalsoval podpis, , poraďte prosím ,čo robiť v tomto pripade?
No počítaj, že o chvíľu dostaneš šek. Oni totiž nepoznajú etiku - idú len po prachoch.
kejtlinka
17.10.14,20:14
Mňa porazí. ... a to som nič nepodpísala... le tiež mám z nich zlý pocit. Aj by som dala žiadosť o zrušenie zmluvy, ale žiadna nebola mnou podpisana
gogol99
18.10.14,01:54
Možno robíte zbytočnú paniku.
Jura321
12.02.16,01:09
Dobry den,omylom som podpisal zmluvu dvom distributorom elektriny...peniaze posielam len jednemu uz je to dva roky,neriesil som to lebo od toho druheho mi ziadne upomienky nechodili...az teraz mi prisla,musim tu zmluvu jednu zrusit a aky postih me caka ak tu upomienku nezaplatim?
misoft
12.02.16,05:51
@Jura321
mimotemy
Prečo vkladáš tu do debaty otázku? Prečo sa opakuješ?
http://www.porada.sk/t279246-omylom-som-podpisal-zmluvu-s-dvomi-distributormi-elektriny.html položená po štyroch minútach!
Ty si fakt myslíš, že ti príde ihneď odpoveď? Toto nie je profesionálna stránka (call centrum), kde sa reaguje ihneď.
Ako nováčik!
Toto si najskôr preštuduj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html