tomasko151
08.09.10,10:49
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo treba na založenie s.r.o. v oblasti stomatológie. Aké doklady a podmienky je treba spĺňať pre otvorenie činnosti. Čo treba na otvorenie s.r.o. aj keď nie som vyučený zubár a stačí ak by bol zamestnanec zubár?
zalobaba
08.09.10,08:56
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo treba na založenie s.r.o. v oblasti stomatológie. Aké doklady a podmienky je treba spĺňať pre otvorenie činnosti. Čo treba na otvorenie s.r.o. aj keď nie som vyučený zubár a stačí ak by bol zamestnanec zubár?

:D:D:D
tomasko151
08.09.10,09:24
troška nechápem čo je na tom také smiešne?
zalobaba
08.09.10,09:37
troška nechápem čo je na tom také smiešne?

som ešte nepočula o zubárovi s výučným listom :eek:
a_je_to
08.09.10,09:41
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo treba na založenie s.r.o. v oblasti stomatológie. Aké doklady a podmienky je treba spĺňať pre otvorenie činnosti. Čo treba na otvorenie s.r.o. aj keď nie som vyučený zubár a stačí ak by bol zamestnanec zubár?

Dala by sa napísať presná odpoveď... ale škoda roboty. Aj tak by Ti vznikli ďalšie a ďalšie súvisiace otázky. Klikni na www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk/) , zadaj do vyhľadávača zákon 578/2004 a vypíš si z neho všetko, čo by sa Tvojej otázky mohlo týkať. Rovnako môžeš prebehnúť súvisiace zákony, ako 576/2004, aj tie, ktoré nájdeš v jeho textoch ako odkaz. To je cesta k tomu, ako získať návod na prvotné odborné povolenia . Potom u notára založíš s.r.o. tak, ako by si šiel podnikať v maloobchode, iba zapisované činnosti k nim budú iné - zubárske. Na založenú s.r.o. vybavíš zubárske licencie na VÚC /MZ?/ podľa sídla s.r.o. Napokon dáš zostaviť návrh na zápis do Obchodného registra, vydokladuješ a odošleš okresnému súdu v sídle kraja. Tu už je postup, ako u ktorejkoľvek inej činnosti, návodov cez vyhľadávač tu nájdeš ..... ajajáááj !
tomasko151
08.09.10,09:42
ja som nemyslel s výučným listom! Ale keď som neštudoval stomatológiu a chcel by som teraz otvoriť ordináciu, či je to možné? Keď nie som stomatológ.
Stefan2005
08.09.10,09:52
ja som nemyslel s výučným listom! Ale keď som neštudoval stomatológiu a chcel by som teraz otvoriť ordináciu, či je to možné? Keď nie som stomatológ.

No dneska (hlavne ak je na to potrebné finančné krytie) je možné aj skoro nemožné :). Ak máš na to, aby si otvoril (teda nielen založil sro), ale aj zariadil ambulanciu, si myslím, že nájdeš mladého lekára (ktorý nemal možnosť našetriť dosť podstatnú sumu na výbavu ordinácie), ktorý ti ju bude prevádzkovať...
BXLmiami
08.09.10,10:30
:D:D:D Potrebuješ zubárov a oooobrovskú kopu peňazí.
BXLmiami
08.09.10,10:32
No dneska (hlavne ak je na to potrebné finančné krytie) je možné aj skoro nemožné :). Ak máš na to, aby si otvoril (teda nielen založil sro), ale aj zariadil ambulanciu, si myslím, že nájdeš mladého lekára (ktorý nemal možnosť našetriť dosť podstatnú sumu na výbavu ordinácie), ktorý ti ju bude prevádzkovať...
Až na to,že to musí byť atestovaný lekár a nie mladý.
Stefan2005
08.09.10,10:37
Až na to,že to musí byť atestovaný lekár a nie mladý.

... ale prvé nemusí negovať druhé :)
Economic
09.09.10,17:09
1. krok založiť sro a zapísať ju do OR. Viem ako na to a veľmi výhodne.
2. krok vybaviť licenciu na VÚC
3. krok dať zapísať do OR predmet podnikania podľa Licencie
4. krok vybaviť povolenie od hygieny a ordinácia sa môže rozbehnúť. O zariadení nepíšem, to je jasné.... :)
BXLmiami
09.09.10,17:18
Licenciu dostaneš až vtedy,ked máš kompletne vybavenú,hygienou schválenú ambulanciu,spravené zmluvy so živ.prostredím a firmou na biol.odpad a na plný uvazok zamestnaneho lekára a sestru.Skôr nie.Takže tie body treba trochu popresuvať.
A zabudla som na poistky,takže aj tie.