korn
08.09.10,13:52
Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o radu ohľadne DPH za služby. Našej firme fakturuje ukrajinská firma službu -sprostredkovanie práce vo Francúzsku, ktoré my zaistíme, zoorganizujeme a faktúrujeme poľskej firme, ktorá tam posiela ľudí pracovať! Ja som na faktúre / v programe MRP/ udala typ dph 46, neviem či to tak má byť, v daň. priznaní DPH mi to hodí na riadok 9 základ dane a do riadku 10 dopočítanú DPH a plný nárok na odpočet, neviem, či to nie je blbosť. PLEASE HELP!?:confused:
a_je_to
10.09.10,17:26
Neviem, čo znamená v MRP typ dph 46, ale ak službu z Ukrajiny dáva do riadku 9 a DPH k nej do riadku 10, tak to nie je dobre. Nájdi k tomu typ dph, ktorý to umiestni do riadkov 11 a 12, lebo ide o službu podľa § 69, ods. 3, nie ods. 2, pri ktorej je povinný platiť DPH príjemca služby, podľa § 16, ods. 13 aj u sprostredkovanej služby, akoby bola službou podľa § 15, ods. 1.
korn
14.09.10,08:00
:)ok,ďakujeeeem, už som to našla a hodilo mi to na riadok 11 a 12, len sa chcem uistiť, či tam je plný nárok na odpočet?
a_je_to
15.09.10,18:45
:)ok,ďakujeeeem, už som to našla a hodilo mi to na riadok 11 a 12, len sa chcem uistiť, či tam je plný nárok na odpočet?

Áno, je tam plný nárok na odpočet, pozri § 49, ods. 2 a ods. 6, ZoDPH. Nebol by iba vtedy, ak by si z nejakého dôvodu túto službu nefakturovala ďalej, svojmu odberateľovi. Lebo by nedošlo k použitiu na svoje dodania.