tina423
08.09.10,14:36
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako ste vy učitelia odmeňovaní za to, že prevádzate nejaký záujmový krúžok, podotýkam nie cez centrum voľného času, ale normálne v škole poobede. Má niekto z vás z toho nadčasové hodiny?, alebo nejaký jednorázovy vyplatený honorár?Ďakujem.
jaros5
08.09.10,13:26
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako ste vy učitelia odmeňovaní za to, že prevádzate nejaký záujmový krúžok, podotýkam nie cez centrum voľného času, ale normálne v škole poobede. Má niekto z vás z toho nadčasové hodiny?, alebo nejaký jednorázovy vyplatený honorár?Ďakujem.

Forma odmeňovania učiteľov za vedenie záujmových útvarov/krúžkov je v kompetencii riaditeľa školy. Existuje niekoľko možností.
Záleží od dohody vedenie školy s učiteľmi, ktorí vedú krúžky a samozrejme aj od finančnej situácie v akej sa škola nachádza a množstva ďalších okolností.

Hodiny odpracované učiteľom pri vedení záujmového útvaru/krúžku nemôžu byť dopĺňané do úväzku. Nemôžu byť vykazované ani ako nadčasové hodiny;

Poznámka:
Krúžok nemusí viesť len učiteľ školy, ale aj externý vedúci, ktorý je na to spôsobilý (napr. rodič).
Sabadka
08.09.10,17:02
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako ste vy učitelia odmeňovaní za to, že prevádzate nejaký záujmový krúžok, podotýkam nie cez centrum voľného času, ale normálne v škole poobede. Má niekto z vás z toho nadčasové hodiny?, alebo nejaký jednorázovy vyplatený honorár?Ďakujem.

Na financovanie záujmových krúžkov slúžia vzdelávacie poukazy ako aj poplatky od rodičov za krúžky pokiaľ ich škola vyberá.
Dáša_
08.09.10,17:16
Poznámka:
Krúžok nemusí viesť len učiteľ školy, ale aj externý vedúci, ktorý je na to spôsobilý (napr. rodič).

ja som externý vedúci a pre zaujímavosť, dostávam v hrubom 25€ mesačne.
Sabadka
08.09.10,17:33
ja som externý vedúci a pre zaujímavosť, dostávam v hrubom 25€ mesačne.

to je platené pravdepodobne z tých vzdelávacích pouzkazov
llubenka
09.09.10,16:25
to je platené pravdepodobne z tých vzdelávacích pouzkazov
krúžky u nás boli platené zo vzdelávacích poukazov, ale s každým učiteľom, ktorý viedol krúžok bola uzavretá písomná dohoda. Pri poslednej finančnej kontrole nám bolo vytknuté že takto sa to nesmie.
Sabadka
09.09.10,16:55
krúžky u nás boli platené zo vzdelávacích poukazov, ale s každým učiteľom, ktorý viedol krúžok bola uzavretá písomná dohoda. Pri poslednej finančnej kontrole nám bolo vytknuté že takto sa to nesmie.

Ak je krúžok financovaný so vzdelávacích poukazov, nie je potrebné uzatváranie dohody. Finančné prostriedky formou vzdelávacích prostriedkov dostáva každá škola podľa počtu prijatých vzdelávacích poukazov.Sú to takzvané nenormatívne finančné prostriedky, účelovo viazané. Určitá časť z tohto obnosu je vyčlenená na mzdy, určitá časť na odvody a určitá časť na materiál a služby. Vedúci krúžku svoju mzdu dostane formou odmeny, škola túto sumu vykáže vo výkazoch ako čerpanie finančných prostriedkov zo vzdelávacích poukazov.
jaros5
12.09.10,07:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako ste vy učitelia odmeňovaní za to, že prevádzate nejaký záujmový krúžok, podotýkam nie cez centrum voľného času, ale normálne v škole poobede. Má niekto z vás z toho nadčasové hodiny?, alebo nejaký jednorázovy vyplatený honorár?Ďakujem.

Treba si ešte uvedomiť, že nie je krúžok ako krúžok. Na všetkých školách sa nájdu ZU s rôznym stupňom náročnosti na ich vedenie. Záleží aj od vedúceho, aké ciele chce s deckami dosiahnuť a či ich aj dosiahne.

Určite by nebolo správne , aby všetci dostávali za vedenie krúžku (nie prevádzanie;)) rovnakú odmenu.
Moja skúsenosť - od 20 do 40 Euro mesačne, samozrejme pri výnimočných úspechoch - jednorázová odmena;
-----------------------------------
Poznám učiteľov, ktorí vedú krúžok bez toho, aby si nárokovali nejakú odmenu ;).
pavlinka
29.09.10,05:12
Na našej škole sú krúžky vykonávané na základe dohôd.Nevieme sa jednoznačne zhodnúť či má krúžková hodina trvať 45 minút alebo 60 minút. Sme stredná škola a podľa §2 odst.1 nariadenia vlády 422/2009 z.z , ktorá ustanovuje rozsah vyuč. činnosti je hodina 45 minút a podľa § 2 odst.3 je 60 minút, ale to sú iné zariadenia .
jaros5
29.09.10,07:42
Môj názor ("sedliacky rozum":D neviem sa odvolať na žiadnu vyhlášku, smernicu):

"Krúžková hodina" = 60 minút (je to záujmová činnosť, nie vyučovanie).
Vebi34
29.09.10,19:00
Deti mi navštevujú ZUŠ už niekoľko rokov. Jedna z ich vyučovacích hodín trvá 20 min (na oživenie témy :-))
Dvojtecka
03.10.10,10:59
Mám krúžky dva - v jednom mám 15 detí a v druhom 17....Ide o dosť náročnú činnosť, vzhľadom na to, že sa jedná o výuku hry na hudobnom nástroji.A odučiť 120 hodín ročne (60 hodín musí absolvovať každé jedno dieťa, takže ja ich absolvujem o dosť viac, keďže mám tie krúžky 2)...a zadarmo sa mi zdá prinajmenšom zdieranie učiteľa.Ale pravda je taká, že som nedostala za krúžky ani cent.Veď môžem byť "rada",že som dostala vybavenie na krúžok a nemusím si nosiť svoje...Hru na nástroj som študovala 6 rokov na súkromnom konzervatóriu, ktoré ma mesačne stálo 2500Sk...Veď učitelia majú robiť veľa, kvalitne, zadarmo a nezabudnúť sa pritom usmievať
jaros5
03.10.10,15:23
Mám krúžky dva - v jednom mám 15 detí a v druhom 17....Ide o dosť náročnú činnosť, vzhľadom na to, že sa jedná o výuku hry na hudobnom nástroji.A odučiť 120 hodín ročne (60 hodín musí absolvovať každé jedno dieťa, takže ja ich absolvujem o dosť viac, keďže mám tie krúžky 2)...a zadarmo sa mi zdá prinajmenšom zdieranie učiteľa.Ale pravda je taká, že som nedostala za krúžky ani cent.Veď môžem byť "rada",že som dostala vybavenie na krúžok a nemusím si nosiť svoje...Hru na nástroj som študovala 6 rokov na súkromnom konzervatóriu, ktoré ma mesačne stálo 2500Sk...Veď učitelia majú robiť veľa, kvalitne, zadarmo a nezabudnúť sa pritom usmievať
Prepác Dvojtecka, ale kto ťa núti viesť krúžok zadarmo ??? Dokonca dva. A ešte tak náročný, ako je hra na hodobný nástroj.
Skutočne nerozumiem.:(:D
Dvojtecka
05.10.10,15:08
:-))...Oficiálne ma nikto nenúti...vôbec.A neoficiálne: obrovské tlaky konkurencie škôl v meste prenesené cez vedenie na učiteľov...tlaky zo strany rodičov...záujem zo strany detí...a hlavne, ja tie krúžky robím rada, písala som len, že ich žiaľ robím zadarmo... :-)))
eby
06.10.10,09:05
U nás fungujú krúžky cez vzdelávacie poukazy. Učiteľ má dohodu o pracovnej činnosti na 60 alebo 120 hodín od 1.10. do 30.6., na 1 hodinu má 3,32€.
zdenka131
06.10.10,09:26
:-))...Oficiálne ma nikto nenúti...vôbec.A neoficiálne: obrovské tlaky konkurencie škôl v meste prenesené cez vedenie na učiteľov...tlaky zo strany rodičov...záujem zo strany detí...a hlavne, ja tie krúžky robím rada, písala som len, že ich žiaľ robím zadarmo... :-)))

Za krúžky nemáš ani náhradné voľno, vôbec nič?
Dvojtecka
07.10.10,15:40
Nemam..nič...A práve dnes bola výplata...Nič...A to som od začiatku šk.roka mala dve vystúpenia na krajskej úrovni a odmakaných už 25 hodín krúžku, keďže bolo treba aj dosť trénovať...
zdenka131
07.10.10,16:38
Nemam..nič...A práve dnes bola výplata...Nič...A to som od začiatku šk.roka mala dve vystúpenia na krajskej úrovni a odmakaných už 25 hodín krúžku, keďže bolo treba aj dosť trénovať...
Na každej škole nie sú záujmové útvary finančne ohodnotené mesačne. Niekde to býva dvakrát ročne, prípadne to má vedúci ZÚ zohľadnené v odmenách / ak na nejaké má škola financie, alebo v osobnom príplatku./ Podľa môjho názoru by každý vedúci ZÚ mal mať túto činnosť ohodnotenú. Držím palce, aby tomu tak bolo aj vo vašom prípade.
julia2
11.10.10,15:15
ja odrobím 60 hod, krúžkovej činnosti a 40 mi nezaplatia, pretože máme v roku volno, že nejdeme do roboty, napr. dušičy, na vianoce, veľkú noc a pod,,,ale 60hod, musím v skutočnosti odrobiť,
Dvojtecka
12.10.10,17:26
Osobný príplatok je pre mňa cudzie slovné spojenie, to som ešte nemala nikdy :-)....a odmeny? :-))))Ostáva mi dúfať, že sa to zmení , prípadne že si čoskoro nájdem niečo iné...
tsunami
25.05.15,14:25
Dobrý deň
ja by som sa chcela opýtať aký typ pracovnej zmluvy alebo len zmluvy máte uzatvorený. Ak vykonávate záujmový krúžok v centre voľného času - máte dohodu, dobrovlnícku zmluvu, zmluvu o dielo a iné????? Pýtam sa, lebo ja účtujem v CVČ a tu majú uzavreté dobrovoľnícke zmluvy s učiteľmi a vedúcimi krúžkov.....čiže neodvádzajú odvody, daň atď.