Miichaela
08.09.10,15:00
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, kde by som zohnala zoznam ulíc používaných na Slovensku ?
Mám takú prácu, kde musím zadávať adresy ľudí, no a nie vždy mi vedia presne povedať ich názov ulice, resp. nevedia ako sa to presne píše, a neviedia mi to ani vyhláskovať. Hlavne tie ulice s maďarským názvom.
Veľmi by mi pomohol zoznam ulíc podľa abecedy -z celého Slovenska :-) Existuje niečo také ? Na internete som našla, ale musela by som kliknúť na každé mesto a to je riadne zdĺhavé :-(
Chobot
08.09.10,13:59
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, kde by som zohnala zoznam ulíc používaných na Slovensku ?
Mám takú prácu, kde musím zadávať adresy ľudí, no a nie vždy mi vedia presne povedať ich názov ulice, resp. nevedia ako sa to presne píše, a neviedia mi to ani vyhláskovať. Hlavne tie ulice s maďarským názvom.
Veľmi by mi pomohol zoznam ulíc podľa abecedy -z celého Slovenska :-) Existuje niečo také ? Na internete som našla, ale musela by som kliknúť na každé mesto a to je riadne zdĺhavé :-(

Neviem,či si niekto dá tú námahu a pozbiera mená všetkých ulíc na Slovensku. Si zober, že taká Hlavná, alebo Staničná ulica by bola v tom zozname najmenej 1000x.

Aj v rámci jedného mesta sa môže stať, že niektorý názov ulice sa bude vyskytovať 2x, napr. v Bratislave existuje Krajinská ulica ale aj Krajinská cesta a pritom sú to 2 úplne odlišné ulice.

Kedysi pošta vydávala PSČ všetkých obcí a ulíc, bola to taká knižka A5 a boli tam všetky ulice podľa mesta.
Flinstone
08.09.10,14:00
skús osloviť prevádzkovateľov serverov, resp. web stránok, ktoré to používajú.
Ale zrejme takáto aplikácia nebude zadarmo... veď už len predstava, že niekto to musel pracne nakŕmiť údajmi... Sotva by to niekto robil pre tvoje pekné oči. :)
p.s. smerové čísla boli vydané aj v elektronickej podobe...
arizona
08.09.10,14:08
Ked vieš PSC, ulice ti vyhľadá
http://www.pscpsc.sk/

...ale je mi divné, že ľudia nevedia ulicu, na ktorej bývajú:confused:;)
Možno nechcú povedať, ak sa jedná o nejaké bamusové ponožky a pod...
Miichaela
08.09.10,14:10
Myslela som si, že to asi neexistuje, ale pre istotu, som sa spýtala Vás - skúsenejších. ď
Chobot
08.09.10,14:12
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, kde by som zohnala zoznam ulíc používaných na Slovensku ?
Mám takú prácu, kde musím zadávať adresy ľudí, no a nie vždy mi vedia presne povedať ich názov ulice, resp. nevedia ako sa to presne píše, a neviedia mi to ani vyhláskovať. Hlavne tie ulice s maďarským názvom.
Veľmi by mi pomohol zoznam ulíc podľa abecedy -z celého Slovenska :-) Existuje niečo také ? Na internete som našla, ale musela by som kliknúť na každé mesto a to je riadne zdĺhavé :-(

TAk si predstav, že tá Pošta to spravila. Tu si môžeš stiahnuť zoznam ulíc, obcí a PSČ v Excelovskej tabuľke a triediť ich a zoraďovať podľa obce alebo podľa ulíc:

http://www.posta.sk/stranky/postove-smerovacie-cisla
Miichaela
08.09.10,16:13
Ked vieš PSC, ulice ti vyhľadá
http://www.pscpsc.sk/

...ale je mi divné, že ľudia nevedia ulicu, na ktorej bývajú:confused:;)
Možno nechcú povedať, ak sa jedná o nejaké bamusové ponožky a pod...

Denne sa stretávam s množstvom ľudí a naozaj je ich dosť, čo nevedia ako sa poriadne píše ich ulica - vždy povedia, veď to je jedno, poštárka nás nájde :-)
Miichaela
08.09.10,16:15
TAk si predstav, že tá Pošta to spravila. Tu si môžeš stiahnuť zoznam ulíc, obcí a PSČ v Excelovskej tabuľke a triediť ich a zoraďovať podľa obce alebo podľa ulíc:

http://www.posta.sk/stranky/postove-smerovacie-cisla


Veľmi pekne ďakujem za super odpoveď :-) Som si myslela, že pošta má len PSČ obcí a pozri aký super zoznam ulíc - presne to som potrebovala.
Chobot
09.09.10,06:31
Veľmi pekne ďakujem za super odpoveď :-) Som si myslela, že pošta má len PSČ obcí a pozri aký super zoznam ulíc - presne to som potrebovala.

Treba mať ale na pamäti, že ten zoznam neobsahuje všetky ulice všetkých obcí na Slovensku. Keďže ho vyhotovila pošta, robila to pre svoje účely - teda PSČ. Preto ten zoznam neobsahuje ulice tých obcí, ktoré majú len jednu doručovaciu poštu - jedno PSČ pre celú obec. V takom prípade je tá obec uvedená v tom druhom zozname ako celok a nie sú v tom prvom vypísané všetky ulice, ktoré sa v obci nachádzajú.

Napr. taká dedina Dolný Štál je len v druhom zozname (zozname obcí), ale v dedine sú aj ulice s vlastným menom (napr. Lýcejná, Cintorínska, ...).
vicktor
13.12.17,07:19
Nielen to.
Napr. Stupava ma cez 10 tisic obyvatelov, ulic cele desiatky mozno aj 100 ale je iba medzi obcami, ziadna ulica nie je uvedena.