nattali
08.09.10,15:17
Priatelia, každý si nesie svoj kríž. Nechcem nikoho zaťažovať tým svojím, len si už vyše roka dávam otázku - ako skončiť ataky neskutočne žiarlivej a paranoidnej osoby, ale ja pritom nemám žalúdok ani vôľu jej to vracať. Každá rada znie, aby som si to nevšímala. Nechcem sa hrať na sväticu, ale je to predsa len rodina, aj keď len získaná sobášom. Svojím konaním, ktorým mi x-krát už ublížila (a fakt nepreberá) sa mi totálne odcudzila a fakt mi je jedno, čo sa s tou osobou stane.
Dve myšlienky mi to pomáhajú zvládnuť:
- nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie,
- každému sa všetko raz iste vráti. Skôr či neskôr....povedzte, mám jej potom podať pomocnú ruku? Ak to teda bude v mojej moci?
lusielaL
08.09.10,13:27
AHOJ.Sama si davas na toto odpoved tym ze predpokladas ze raz ,,jej,,tej osobe bude nutne mozno pomahat.A zda sa mi ze si dost silna aby si aj taku skusku zvladla.Ved co z toho clovek ma pre buducnost na druhom svete ked sa vzdava a obchadza prekazky.Ake zasluhy?Mozno nestojis o takyto druh rady,ale toto je môj nazor,ved dnes pocujeme len same nenavistne reci a ja konkretne mam tak rada okolo seba pohodu a ticho,ale neboj tiez obcas zazivam svoje.Byvame dve generacie,do toho obcas nieco z manzelovej rodiny,ale co? Kam ujdem,alebo kam ich poslem?Musim vydrzat a zas je chvilu klud.
nattali
08.09.10,13:42
AHOJ.Sama si davas na toto odpoved tym ze predpokladas ze raz ,,jej,,tej osobe bude nutne mozno pomahat.A zda sa mi ze si dost silna aby si aj taku skusku zvladla.Ved co z toho clovek ma pre buducnost na druhom svete ked sa vzdava a obchadza prekazky.Ake zasluhy?Mozno nestojis o takyto druh rady,ale toto je môj nazor,ved dnes pocujeme len same nenavistne reci a ja konkretne mam tak rada okolo seba pohodu a ticho,ale neboj tiez obcas zazivam svoje.Byvame dve generacie,do toho obcas nieco z manzelovej rodiny,ale co? Kam ujdem,alebo kam ich poslem?Musim vydrzat a zas je chvilu klud.



ahoj lusiela, som vďačná za každé slovo porozumenia, pochopenia a hlavne podpory :-) . Ani netušíš, ako dobre mi padli Tvoje slová. Tiež bývam so svokrovcami. Tiež sa niekedy niečo nájde, ale vzdy sa to dá tiež zvládnuť. Povieš si, že sú to predsa rodicia človeka, ktorého miluješ. A tým že by si ubližovala im, ubližovala by si aj jemu a to k láske nepatrí. U nás je čerešničkou, že ich podarená dcérka ich citovo vydiera, aby si ma náhodou nejako špeciálne neobľúbili. Ona sa stará o kvalitnú nervozitu v našom dome a to s nami v dome nebýva. Ani sa nečudujem, že rodičia sa priklonia na stranu svojho "chúďatka, ktorému všetci ubližujú". Aj mi to do očí povedali. Ale k môjmu bábätku, ktoré je na ceste sa hlásia už teraz... ale čo viem už teraz - až cezo mňa.
lusielaL
08.09.10,15:07
Nattali,to je parada ze budete mat dietatko,gratulujem.A zvlast preto Ta podporujem v tom,aby si sa teraz zvlast zameriavala na dobro.Tvoje dietatko to citi a raz Ti to vrati:),urcite.A este ma tesi ze to nemas problem s manzelom,to by bolo trapenie najväcsie na svete,aspon pre mna.A ako si pred tym pisala,urcite si svagrina chysta buducnost aj pre seba,aj ked urcite jej skodoradostne neprajes.
nattali
05.01.13,13:56
....som tu dááávno nebola,hmmm. Tak uvažujem, prečo som tu zase....:( prišla som sa trochu posťažovať. Tri týždne a dva dni už totiž prešli od udalosti, ktorú môj rozum nevie pochopiť a moju dušu stále bolí. Bolí ma predstava, ako môže byť niekto taký krutý a bezcitný k malému dieťatku a to v rámci najbližšej rodiny. Na ňom si vŕšiť svoje komplexy. Moja malá bude mať o necelé dva mesiace 2 roky, užívam si rodičovskú dovolenku. Ešte poriadne nerozprávame. Pred Vianocami ma pozvali kolegyne na vianočnú kapustnicu do práce. Malá bola zlatučká, dobrá, všade pri mne:):):).... kolegyňa ju zobrala na malú prechádzku po kanceláriách, no ani dobre nevošli do tej pracovne a od manželovej sestry, ktorá sa od svojho PC ani nepohla a nie to nás ešte privítala, dostali obe padáka, VYHADZOV z miestnosti. Keď sa jej, na moje naliehanie, svokra opýtala, čo sa to tam udialo, tak len stroho odvetila, že robila úhrady. Svokre to staci. Ani jedna výčitka na adresu jej konania. Aj teraz mám hrču v krku a mravčí mi v prstoch, keď to píšem. By jeden neveril, ako sa niekto dokáže tak podriaďovať svojej dcére. Hlcú jej všetko aj s navijakom. Ja som si už od nej zažila a vypočula kadečo... vyhadzov z auta v cudzom meste ráno cestou do práce, vulgárne nadávky, moje - ale hlavne dieťatko svojho vlastného brata, ktoré bolo ešte v mojom bruchu nazvala mačaťom a i....dosť by bolo už hádam aj na nejakú knihu :( no ale týmto posledným počinom zaťala do živého....toto nemala urobiť... je to úbohosť .... no a to je skoro každú nedeľu na prijímaní v kostole...je to smutné ... Čo ma drží nad vodou je moje dieťatko, môj poklad, moja láska nebeská :-)
petermikuláš
08.01.13,20:45
Milá Natali, dlho som premýšľal čo Vám napíšem na Vaše trápenie a teraz ma to napadlo, čo by Vám mohlo pomôcť vo Vašej ťažkej "bezvýchodiskovej" situácii. Natali prosím chcem Vám dať do pozornosti knižku, resp. sú dve. Napísal ich František Koukolík čo je vynikajúci popularizátor vedy v Čechách, teda vedy o mozgu, spolu s Drtilovou.
kompletná legenda je:
Koukolík, F., Drtilová, J.: Zlo na každý den. Život s deprivanty I. Makropulos Praha 2001.
Koukolík, F., Drtilová, J.: Základy stupidologie. Život s deprivanty II. Makropulos Praha 2002.
Odkazujem Vás na tieto skvelé knižky preto, pretože sú vynikajúce na objasnenie toho prečo sa niektorí z nás správajú tak irracionálne, nenormálne a deštruktívne voči iným. Som presvedčený, že už len to, že pochopíte prečo sa voči Vám takto správajú, Vám uľahčí život pretože tomu budete rozumieť. Myslím, že teraz Vás najviac frustruje práve to, že nechápete, prečo to robia.
Prajem veľa síl a nebojte všetko bude ešte dobré.
nattali
12.02.13,18:00
Ďakujem za Vašu odpoveď... dúfam, že všetko bude naozaj lepšie, ale ten tunel vyzerá byť ešte veeeeľmi dlhý a svetlo nie a nie prísť
tom_i
14.02.13,08:09
Natali keď si všetko zlo čo ti dávajú budeš pripúšťať zblázniš sa, každý si nesie nejaký kríž, niekto menší niekto väčší. Ja som sa naučila byť ľahostajná ... proste sú veci nad ktorými už len myknem plecom. Ono všetko raz vráti, skôr či neskôr určite. A neprajníkov vždy zabolí keď sa na nich usmeješ.
nattali
04.03.13,12:07
Milá tom_i, presne dnes som si toto všetko povedala v hlave a už ani neviem koľkýkrát ... verím, že sa mi raz podarí dosiahnuť to všetko naraz:o .... sú dni, kedy to zvládam presne tak, ako píšeš, niekedy by som si z nej najradšej urobila boxovacie vrece...
nattali
04.03.13,12:09
....a práve tieto dni mám chuť boxovááááááť :mad:
Tweety
04.03.13,12:12
....a práve tieto dni mám chuť boxovááááááť :mad:
A čo ti v tom bráni? Kúp si vrece a boxuj.
evuš
04.03.13,12:28
..nattali, niekedy sú ľudia proste takí... nie sú sami spokojní so sebou, tak ubližujú iným....ak Ti zase "vrajšvagrinká" zase niečím ublížila, tak to predýchaj...čím skôr tým lepšie....a ja si vždy poviem na upokojenie : "Zabijem kripľa, zavrú ma za celého človeka" ! Tak to teda niééééé !!! :D
delonka
05.03.13,07:34
Nattali, viem o čom hovoríte, veľmi dlho mi trvalo, pokým som našla maličký liek ako reagovať na podobné ubližovanie., poznáte pojem "funkčná" hluchota? nie je to nič hrdinského, ale veľa krát to pomôže, resp. dá sa povedať, že mlčať je zlato., ja som si uvedomila, že ked som zareagovala na nespravodlivosť, tak to vo mne len ďalej bublalo, hľadala som tie správne slová, nikdy som aj tak nebola spokojná s tým čo som povedala, ako som zareagovala a trápila som sa dlho a dlho a dlho, až prišiel ďalší zlý moment., aj ja mám dcéru a práve kvoli nej som si uvedomila, že nebudem reagovať na nespravodlivé ubližovanie., samozrejme, nie vždy sa to podarí, ale som trpezlivá a pomáha mi pri tom naozaj láska k mojej dcére, ktorú v duchu volám a veľakrát jej to aj poviem, že je to moje všetko na svete., u nás to bola práve dcéra, kvoli ktorej docházalo najčastejšie k stretom.,paradox, ako si kúpila bytík, má priateľa, tak sa to zmiernilo., a nikdy nebol dôvod na to, aby sa tie situácie vyvolávali, vždy bola pre nás veľkým, teda aspoň pre mňa potešením, len niekto bol nespokojný so svojim životom, tak si riešil svoje nesplnené ambície cez ňu., Nattali, nájdite si nejaké pomyslené heslo, ktoré si vždy poviete v duchu, ked k dôjde k nespravodlivosti a naučte sa neragovať., s takýmto druhom zla sa ani ináč nedá nič robiť., želám všetko dobré
kezeso
05.03.13,10:27
Priatelia, každý si nesie svoj kríž. Nechcem nikoho zaťažovať tým svojím, len si už vyše roka dávam otázku - ako skončiť ataky neskutočne žiarlivej a paranoidnej osoby, ale ja pritom nemám žalúdok ani vôľu jej to vracať. Každá rada znie, aby som si to nevšímala. Nechcem sa hrať na sväticu, ale je to predsa len rodina, aj keď len získaná sobášom. Svojím konaním, ktorým mi x-krát už ublížila (a fakt nepreberá) sa mi totálne odcudzila a fakt mi je jedno, čo sa s tou osobou stane.
Dve myšlienky mi to pomáhajú zvládnuť:
- nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie,
- každému sa všetko raz iste vráti. Skôr či neskôr....povedzte, mám jej potom podať pomocnú ruku? Ak to teda bude v mojej moci?

Nerozmýšľala si o návšteve psychológa/psychiatra? V USA bežné, u nás v plienkach...
day
05.03.13,10:40
rozvod
jozef.agh
06.03.13,17:40
toto presne si aj ja hovorím v práci :)
jozef.agh
06.03.13,17:43
neviem v čom by pomohol rozvod!!!!!Nie z manželom má problém ale s podarenou švagrinkou ktorá by sa mala isť asi liečiť.