kath
08.09.10,15:27
Dobrý deň, omylom som namiesto zálohovej faktúry vystavila ostrú a poslala zákazníkovi emailom predtým, ako ju zrušil - nedošlo teda ani k platbe, ani k dodaniu služby. Vedieme JÚ, nie sme platcami DPH, takže tu nenastáva problém ani z daňového hľadiska. Predpokladám, že FA musím aj tak vystornovať, však? Čím všetkým sa storno faktúra/dobropis líši od bežnej FA, čo musí obsahovať? Ešte som storno faktúru nevystavovala, nebol by niekto ochotný poskytnúť nejaký vzor?
Ďakujem.
ESTER
09.09.10,04:57
Storno faktúra by riešila problém len tvojho účtovníctva, pričom ide o to aby aj tvoj odberateľ faktúru nedal do výdavkov (nákladov). Každopádne mu zašli dobropis.
kath
09.09.10,22:43
určite nie, išlo o zrušnie objednávky zadanej v eshope pre dodaním, okrem toho určite išlo o osobnú objednávku výrobku na súkromné účely
kath
09.09.10,22:45
ja len neviem, ako mám zaúčtovať to storno, ešte som to nerobila, nepoužívam ekonomický software, mám vlastnú evidenciu. Mám si vystaviť storno faktúru? je potrebné to storno uviesť do knihy pohľ. a záväzkov? pripomínam, že to vlastne mala byť len zálohová FA, ako ostrú som ju poslala omylom.