tetrisss
08.09.10,17:40
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
veronikasad
08.09.10,15:45
Zatial nie je velmi o čom diskutovať, nič konkrétneho (okrem zvýšenia sadzby DPH) nezverejňujú ani novinári. Kozmetické úpravy to určite nebudú.
misoft
08.09.10,16:00
Veru tak, žiadne kozmetické úpravy - budú poriadne úpravy, len to pekne kozmeticky zaonačia.
Paula
08.09.10,16:01
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.


Ak sa nevyjadrujem práve tu , necítim sa ani kúštik ako človek čudný a nezaujímajúci sa;)
tetrisss
08.09.10,16:17
No toto je absolutne pretocene, to som nikdy nepovedala, akurat je zaujimave, ze teraz nikto nikomu nenadava a ani neprotestuje, ako za minulej vlady, to je cudne.
buchač
08.09.10,16:25
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.

...hm ...pekné...či pekne ???

Futbalistov mám u riti celkom ...teda JA...;)

Ekonomika ???...
Inak sa opýtam ..." Ktorých slovákov sa to týka ...a koľkých ??? "

Najviac " problémov " a aj "najväčšie " majú predsa podnikatelia ...dôvody ???...tých je predsa neúrekom ...ale ten hlavný je predsa ten , že málo zarobia ...slovákov budú musieť viac zdierať ...:confused:

A že mohlo byť aj horšie ....he , ver tomu , že bude ...to mi ver ...kua ...

JA , slovák vravím / a u riti mi to nie je /...zdražovací kolotoč sa pomaly , ale iste rozbieha ...
truch
08.09.10,16:45
Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa:confused:.
veronikasad
08.09.10,16:53
Hľadám na nete nejaký komplexnejší materiál k pripravovaným "konsolidačným" opatreniam - nedarí sa mi ...
nika.sum
08.09.10,17:04
Urcite co na nas nachystaju bude riadna "plasticka operacia".
nika.sum
08.09.10,17:10
Moj otec si podal ziadost o predcasny dochodok (o 2 roky skor), dlho vahal, ale uz ho hnevalo aky nizky plat ma, roboty kopec, zodpovednosti, tak sa rozhodol, ze ked to ini tolke roky vyuzivaju a popri tom robia, tak tie dva roky si trochu prilepsia. No jasne ze sa dalo cakat, ze zrusia moznost popri predcas.doch.pracovat.:mee: Ale zase na druhej strane, toto chapem, ved pri takej nezamestnanosti, nielen ze poberaju dochodok, ale aj zaberaju miesto, len mnozstvo dochodcov malo takto aspon ako taku sancu si nasetrit nejake to eur a ako tak dobre zit. A dalej sa mi stale podsuva otazka, budu aj ti mladi chciet robit za take financne ohodnotenie ako ludia, kt.vedeli, ze im nic par rokov do dochodku neostava?:confused:
tetrisss
08.09.10,17:33
Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa:confused:.

Ja som na tom tak isto, mas pravdu, ked vlada meni podmienky, mali by sme mat moznost bez sankcii z tohto systemu vystupit. Inak dnes som sa tak trochu prekvapila, lebo ked nam predlzovali odchod do dochodku, tak ja som mala dojem, ze my sme najvacsi darebaci a teraz pocuvam, ake protesty su vo Francuzsku, lebo Sarkozy im zvysuje odchod do dochodku... cuduj sa svete...na 62 rokov. My sme neprotestovali ani minutu. Ja si myslim, ze tie informacie, ktore sme uz dostali, su dostatocnym dovodom na znepokojenie, ak sa ti, Veronika, zda zvysenie DPH, spotrebnych dani a zrusenie vyhody III.piliera malo, tak mne nie. Hlavne, ked u nas ludia ziju z menej ako 300 eur. A zase sa vlada spolieha, ze vsak dopyt je nizky, ponuka velka, takze obchod to nejako zahladi, no neviem, ale obchody sa budu po novom nazyvat dobrodinci? Vsak aj ja mam naklady, ktore musim kazdomesacne uhradzat a nik mi nepolavi, to su uz veci hraniciace fakt s nejakymi amaterskymi prianiami.
nika.sum
08.09.10,17:35
Ja som na tom tak isto, mas pravdu, ked vlada meni podmienky, mali by sme mat moznost bez sankcii z tohto systemu vystupit. Inak dnes som sa tak trochu prekvapila, lebo ked nam predlzovali odchod do dochodku, tak ja som mala dojem, ze my sme najvacsi darebaci a teraz pocuvam, ake protesty su vo Francuzsku, lebo Sarkozy im zvysuje odchod do dochodku... cuduj sa svete...na 62 rokov. My sme neprotestovali ani minutu. Ja si myslim, ze tie informacie, ktore sme uz dostali, su dostatocnym dovodom na znepokojenie, ak sa ti, Veronika, zda zvysenie DPH, spotrebnych dani a zrusenie vyhody III.piliera malo, tak mne nie. Hlavne, ked u nas ludia ziju z menej ako 300 eur. A zase sa vlada spolieha, ze vsak dopyt je nizky, ponuka velka, takze obchod to nejako zahladi, no neviem, ale obchody sa budu po novom nazyvat dobrodinci? Vsak aj ja mam naklady, ktore musim kazdomesacne uhradzat a nik mi nepolavi, to su uz veci hraniciace fakt s nejakymi amaterskymi prianiami.

verte, ze posun do dochodku u nas este pride znova min. na 65 r. a Slovaci urcite zase nebudu protestovat.:eek:
veronikasad
08.09.10,17:39
Tetrisss, nezdá sa mi to málo. Dnes som cez obed chcela sledovať tlačovku - mala som dlhší telefonát, tak som myslela, že mi niečo uniklo. Minister financii toho veľa nepovedal (okrem kritiky starej vlády). Zdá sa, že sa potvrdili slová bývalého premiera p. Fica z nedelnej televíznej debaty s premierkou, že nič konkrétneho, s čím môžu vystúpiť pred občanov (okrem zvýšenej sadzby DPH) pripravené nemajú ...

Kde sa oficialne hovorí o posunutí odchodu do dôchodku. V pondelok premierka hovorila len o zákaze súbehu zamestnania a poberania predč.star. dôchodku, starobného dôchodku a výsluhového dôchodku.
tetrisss
08.09.10,17:44
Tak ano, su to kuse informacie a kde su teraz novinari?
Llívia
08.09.10,18:00
verte, ze posun do dochodku u nas este pride znova min. na 65 r. a Slovaci urcite zase nebudu protestovat.:eek:
Neprišiel takýto návrh/odporúčanie z najvyššieho "hora" - z Európskej únie po tom, čo sa viaceré krajiny EÚ začali blížiť k podobnej situácii, ako je v Grécku?
Ja to tipujem na 70, čo sa nedožijem, tak som za zrušenie platenia povinného dôchodkového poistenia.
nika.sum
08.09.10,18:18
Neprišiel takýto návrh/odporúčanie z najvyššieho "hora" - z Európskej únie po tom, čo sa viaceré krajiny EÚ začali blížiť k podobnej situácii, ako je v Grécku?
Ja to tipujem na 70, čo sa nedožijem, tak som za zrušenie platenia povinného dôchodkového poistenia.

Viem, ze pred par rokmi mi jeden znamy zo Svajciarska spominal, ze u nich sa uz zvazuje ist do dochodku po 65 r., uz vtedy bolo jasne ze nas to neminie, ak take ekonomiky ako Svajciarsko, Nemecko nemaju dost penazi na dochodky, tak jasne ze podla toho na Slovensku sa to posunie az na 70, ked nie viac. Ale nechapem ako to potom bude vyzerat, pretoze jednoducho ci sa nam to paci alebo nie, v tejto dobe to nase telo ale aj rozum starnu dost rychlo. Su vynimky co su aj v 70-tke na tom tak ako v 50-tke, ale popravde kolko je na Slovensku dochodcov, kt. dokazu pracovat na vyssich poziciach a co s tymi ostatnymi, presunu ich na nizsie pozicie, kt. si nevyzaduju rychle rozhodovanie, menej zodpovedne? :confused:
Danila
08.09.10,19:49
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.Táto vláda aj keď nám opasok zatiahne okolo krku a stisne na posledný gombík, Porada bude jasať, alebo mlčať. Tak, ako jasala pred voľbami uchvátená z nástupu nového ministra. Zmohol sa na jediné hlasité FUJ, lebo to jediné mu premiérka dovolila a nezatrhla.;) Inak sa postaral už len o plnenie predvolebných sľubov.:) A darí sa mu celkom úspešne zbedačených zbedačovať. Len priznať si, že očakávania mnohých fandov na Porade novým zmenám sa nenaplnili je nad ich možnosti. Takže táto téma je adeptom na smetisko, to mi ver. Lebo chváliť nie je čo, a haniť svojich mecenášov nevazmóžno.
Laco-monter
08.09.10,19:55
,že vraj Porada je oddychová, a že politika na poradu nepatrí....

Také odpovede som dostal ak som chcel zmanipulovať diskusiu na politické témy.

Klišé,klišé a zase klišé.

ĺudia majú strach sa vyjadrovať na politické temy !

O tom to je.
Ivenka
08.09.10,20:00
Nie LAco, iba sme unavení a sme v čakaní, prosím počkajte ste v poradí. Ťažko sa je vyjadrovať a zároveň nemáme šancu oponovať.........a počítame koľko nám ostáva do dôchodku, či do smrti ? :(, kto bude rýchlejší ?
jar88
08.09.10,20:19
Zatial nie je velmi o čom diskutovať, nič konkrétneho (okrem zvýšenia sadzby DPH) nezverejňujú ani novinári. Kozmetické úpravy to určite nebudú.
Jasné že nie je veľmi o čom diskutovať.
A pravdepodobne ani nebude.
------------------------------------------------
Ekonomická situácia je celkom jasná. Radičová by rada viac DPH, ale Mikloš vie, že trh nepustí.
Jediné, rozumné riešenie je DPH 20%, k tomu znížiť spotrebné dane na minimum, ktoré dovoľujú dohody v EU a pokúsiť sa znížiť odvody aspoň na polovicu, aby zlacnela cena práce.
--------------------------------------------------
Každému by malo byť jasné, že z toho vznikne výpadok v štátnom rozpočte, ale ten je možné nahradiť pôžičkou.
wagner
08.09.10,20:53
Tetrisss, nezdá sa mi to málo. Dnes som cez obed chcela sledovať tlačovku - mala som dlhší telefonát, tak som myslela, že mi niečo uniklo. Minister financii toho veľa nepovedal (okrem kritiky starej vlády). Zdá sa, že sa potvrdili slová bývalého premiera p. Fica z nedelnej televíznej debaty s premierkou, že nič konkrétneho, s čím môžu vystúpiť pred občanov (okrem zvýšenej sadzby DPH) pripravené nemajú ...

Kde sa oficialne hovorí o posunutí odchodu do dôchodku. V pondelok premierka hovorila len o zákaze súbehu zamestnania a poberania predč.star. dôchodku, starobného dôchodku a výsluhového dôchodku.

Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
durisovad
08.09.10,21:27
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.
Iši
08.09.10,21:56
Veď novinári sú platení za niečo iné, nie za kritiku terajšej vlády.
Iši
08.09.10,22:03
Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
To snáď nie. Vari neveríš tým správam a táraninám novej vlády, ktorá len kritizuje a hľadá cestu ako zobrať tým najbiednejším. Veď toto robili á rokov a teraz sú prekvapení, že sú pri moci. Reči, reči, reči a oblbovačky. Vraj tých s nízkymi príjmami sa zvýšenie nebude týkať a čo, vari si budú labu lízať?
veronikasad
08.09.10,22:22
Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
wagner, reagovala si na môj príspevok - prepáč, budem na tvoj. Mne tiež nikto nič v živote nedal zadarmo, nikdy som stranu Smer nevolila, ani som nepracovala vo verejnej funkcii ...
Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.
Iši
08.09.10,22:35
Ešte mi nedá doplniť: Mečiar sa snažil dôchodky postupne vyrovnávať( pevná suma +% - podobne boli určované dôchodky aj v Nemecku. Fico dôchodky zvyšoval, hoci nie je jedno, koľko kto dostal - iná suma bola pri 250 Eur a iná pri 750 Eur. Ale ktoré vlády vymysleli nehorázne dôchodky. Právnici, sudcovia, vojaci, SNB a iní, ktorí držali pri moci komančovtým boli stanovené dôchodky 40.000,- Sk a tí, ktorí išli do dôchodku pred rokom 1994, tým stačili tisícky, často pod 5 tisíc. Nie je dôležitý každý post? Kto má dobrý ríjem, ten nech si prisporíé, nemusí všetko míňať, ale ten s nízkym príjmom, väčšinou vykorisťovaný - teraz, ako aj za socíku, ten nemá nárok na slušný život v starobe? Určite, že by bolo dosť aj na dôchodky starobné, keby sa nekonala takáto krivda. A najväčšie rozdiely, tie vysoké dôchodky, to je výsledok tých istých "MúDRYCH" ktorí sa 4 roky nedokázali stotožniť s tým, že už nevládnu a teraz len hľadajú príležitosť, ako občanom vykrútiť krk. Aj tak všetko nakoniec s rôznymi výhovorkami si presadia a my sa pôjdeme pásť. Tie reči, že je s financiami až tak veľmi zle, to je len zveličovanie súčasnej situácie, ktorá nevznikla u nás, ale v USA. Všetky štáty sú na tom nie najlepšie, ale ako by sa mohla vláda chvastať, keby nepoužívala obdobu "Čiernych kníh, ako za prvej Dzurindovej vlády. Veď takmer 8 rokov chudáci len naprávali chyby minulej vlády a znižovali úroveň odkázaných občanov. Pravica vidí len seba, svoj prospech a nehľadí na to,aby zvyšovala všeobecnú úroveň väčšiny občanov.
mlisa
09.09.10,07:34
a prave pre toto mne osobne taketo temy na porade vobec nechybaju, za posledne tyzdne som nenasla ziadnu politicku temu ktora by sa nezvrhla na osocovanie sa ludmi ktori si v inych temach rozumeju, poradia...
veronikasad
09.09.10,07:39
a prave pre toto mne osobne taketo temy na porade vobec nechybaju, za posledne tyzdne som nenasla ziadnu politicku temu ktora by sa nezvrhla na osocovanie sa ludmi ktori si v inych temach rozumeju, poradia...
Myslím, že takéto témy na PORADE majú význam - nový pán minister sem predsa občas zablúdi. A možno aj vďaka búrlivej debate na tomto fore sa do balíčka opatrení novej vlády nedostal "upravený" koeficient pre výpočet vymeriavacieho základu živnostníkov.
nika.sum
09.09.10,07:47
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
Jano24
09.09.10,07:48
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.
Dôchodok Ti valorizovali slušne za Fica, ale to ti ho valorizovali podľa zákona, ktorý myslím presadil "sociálny netvor" Kaník ešte ako minister práce a sociálnych vecí.Ale to si niektorí do súvisu nedávajú.
lienocka001
09.09.10,07:52
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.

tyka sa to iba dochodcov vo verejnej sprave.. nie pokial pracuje u sukromnika tam sa nic nemeni
Zita5
09.09.10,07:52
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.

Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
Stanislav 1975
09.09.10,07:54
Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...:mad:
veronikasad
09.09.10,07:56
Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
Predčasný dôchodok a zamestnanie by mal zaniknúť aj v podnikatelskej sfére.
veronikasad
09.09.10,07:58
Neviete ako sa to chysta? Dochodca si bude moct na dohodu privyrobit do urcitej sumy? Ide mi napr. mam kamarata, kt. ma trafiku, zamestnava dochodkynu, lebo zial pracovnika na TPP si nemoze dovolit. Alebo dochodcom konci uplne moznost pracovat. Ja si zase myslim, ze pokial dochodca po dosiahnuti dochodkoveho veku je schopný pracovat, nemalo by sa im to zakazat. Ma predsa odrobene roky a na dochodok ma zo zakona narok. Iny nazor mam na predcasne dochodky, pochopim ak niekto isiel do predcasneho dochodku pretoze uz nemal sancu si zohnat pracu, alebo sa bol na tom zdravotne tak, ze pracovat nemohol. Ale kolko bolo takych co mali super pozicie, dobre zaplatene a popri tom boli niekolko rokov na predcasnom dochodku. Samozrejme vyuzili to, ked sa to dalo, ale to je jedna z mala veci, co si myslim, ze robi teraz vlada dobre, ked to rusi. To je moj nazor.
Práce na dohodu sa obmedzenia netýkajú.
Stanislav 1975
09.09.10,07:58
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.

www.slubovali.sk :cool:
veronikasad
09.09.10,08:00
Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...:mad:
Stanko, na túto odpoveď som čakala aj ja na tlačovke - nedozvedela som sa. Aj novinári mlčia - žiadne informácie. Prečo ????

K rovnakej sadzbe paušálnych výdavkov sa p. premierka vyjadrila, že aj pri nich musia živnostníci viesť účtovníctvo !!! A na konci roka sa rozhodnu, čo je pre nich výhodnejšie.
Jano24
09.09.10,08:01
Ja sa skúsim pridať , ako ja zatiaľ tomu rozumiem .Možno sa veľmi mýlim.Zmeny a zrušenie súbehu práce s dôchodkom dôchodcov som zatiaľ pochopila , že sa týkajú len tých v štátnej správe .Možno mi to niekto vysvetlí .
Problémom bude zrejme nie štátna správa ale verejná správa.To sú všelijaké VUCky, MUC ky, FUCky, samospráva miest a obcí potom školstvo , možno lekári v štátnych nemocniciach.
Stanislav 1975
09.09.10,08:02
Stanko, na túto odpoveď som čakala aj ja na tlačovke - nedozvedela som sa. Aj novinári mlčia - žiadne informácie. Prečo ????

K rovnakej sadzbe paušálnych výdavkov sa p. premierka vyjadrila, že aj pri nich musia živnostníci viesť účtovníctvo !!! A na konci roka sa rozhodnu, čo je pre nich výhodnejšie.

Veronika, ja som na to velmi zvedavý, ale výsledok asi viem...:o, asi teraz v decembri zaplatím odvody na 2 roky dopredu...:D
veronikasad
09.09.10,08:03
Problémom bude zrejme nie štátna správa ale verejná správa.To sú všelijaké VUCky, MUC ky, FUCky, samospráva miest a obcí potom školstvo , možno lekári v štátnych nemocniciach.
Aký problém ? P. premierka na túto otázku odpovedala, že UP evidujú dostatočné množstvo vysokoškolákov v školstve aj zdravotníctve, ktorí nahradia starobných a výsluhových dôchodcov.
Stefan2005
09.09.10,08:05
...Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.

Keby len to !

Plné ústa o odstraňovaní rozdielov a výnimiek... A teraz zákaz súbehu dôchodkov a pracovného pomeru. A hľa - je nedostatok učiteľov, tak učitelia budú môcť pracovať popri dôchodku na dohody... Čo nás potom, že z dohôd nebudú odvody, že štátna kasa, poisťovne prídu o peknú časť príjmov.... A po učiteľoch sa zistí, že je nedostatok sudcov, lekárov, štátnych úradníkov, ....

Začína mi to pripomínať zlý vtip.
veronikasad
09.09.10,08:05
Veronika, ja som na to velmi zvedavý, ale výsledok asi viem...:o, asi teraz v decembri zaplatím odvody na 2 roky dopredu...:D
Myslíš, že tým tento problém vyriešiš ? Od 1.1.2011 by malo byť ročné zúčtovanie odvodov - vrátia sa ti ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu ...
Barbara
09.09.10,08:07
len v krátkosti, čo sa týka daňové zákona

1. od januára 2011 už nebude sa dať odpísať všetky príjmy manželky/a/, napr. nemocenské, materské, ale iba aktivné príjmy, no brávo:mad:
2. nebude sa dať odpísať na doplnkové, životné poistky nezdaň čiastka no sláva:mad:
3. živnostníci nebudú môcť si odpísať paušal 40% ale len 30%.:mad:

je toto vše na portále právnych predpisov

má to platiť od 1.1.2011.
takže ešte za rok 2010 sa dá vše odpočítať
Stanislav 1975
09.09.10,08:11
len v krátkosti, čo sa týka daňové zákona

1. od januára 2011 už nebude sa dať odpísať všetky príjmy manželky/a/, napr. nemocenské, materské, ale iba aktivné príjmy, no brávo:mad:
2. nebude sa dať odpísať na doplnkové, životné poistky nezdaň čiastka no sláva:mad:
3. živnostníci nebudú môcť si odpísať paušal 40% ale len 30%.:mad:

je toto vše na portále právnych predpisov

má to platiť od 1.1.2011.
takže ešte za rok 2010 sa dá vše odpočítať

Barbara- na tej paušalnej dani ustúpili- bude 40%
veronikasad
09.09.10,08:12
Barbara, ten 1. bod nechápem. Veď keby to bolo tak ako píšeš, vznikne nárok na vyššiu odpočitatelnú položku na manželku.

A k bodu 3 - navrhnuté sú jednotné paušálne výdavky vo výške 40 %.
nika.sum
09.09.10,08:13
Počúvajte, sa mi to nechce hladať-ako je to nakoniec- budú sa dať povinné odvody do nákladov nakoniec? Lebo čosi ujo Mihál začal s tým vymýšľať...:mad:

To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.
Stanislav 1975
09.09.10,08:13
Myslíš, že tým tento problém vyriešiš ? Od 1.1.2011 by malo byť ročné zúčtovanie odvodov - vrátia sa ti ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu ...

No to hádam nemyslíš vážne?:mad::mad::mad:-ja to potrebujem...
Stanislav 1975
09.09.10,08:14
To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.

možno,že sme obaja zle pochopili, ale neviem veru...:mad::mad::mad:, asi sme dobre pochopili...
veronikasad
09.09.10,08:15
To je dobra hovadina ak nie, ja som si doteraz myslela, ked som o tom pocula, len ze som to zle pochopila. To naozaj uvazuju ze si nebudem moct dat do nakladov povinne odvody? Ved aj zamestnanec ich ma zrazene z danoveho zakladu alebo aj to zrusia? To je sposob ako zvysia dane? nenapadne.
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.
Stanislav 1975
09.09.10,08:18
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.

im už hrabe fakt asi...,tam nech znárodnia SPP a tým nech poberú čo nakradli a nie na obyčajných luďoch sa ukájať- Sulíkovi je jedno ako to bude, on sa nabalil na Fax copy-do šlaka aj z celou SaS
bobino38
09.09.10,08:21
...v 40tich opatreniach vlády na stránke vlády sa zatial nespomína zákaz súbehu dôchodkov a práce, bola to len dohoda na koaličnej rade, počkajme na konečnú podobu, lebo zatial k tomu nie je nič, čo by sa dalo rozoberať.
nika.sum
09.09.10,08:21
No zrejme to bude fungovať tak ako preddavky na ZP pri ročnom zúčtovaní ZP - zvyšujú VZ.
Všetky odvody budú zvyšovať základ dane.

No ale to je dost vysoka suma aj pri minimalnych platbach a nie to este ked niekto plati maximum. Toto je uz zderstvo, naozaj nas chcu polozit na lopatky:confused:. Co tym dosiahnu, zase zacnu podnikatelia hladat ine, nie velmi zakonne uniky, lebo kde nic nie je, ani krv netece.
Ja stale cakam na info, kedy konecne siahnu na tie svoje platy, prispevky a co ja viem co este maju, len na nasich poslancoch by sa dali usetrit pekne miliony.
buchač
09.09.10,08:38
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.

Ešte by som sa opýtal ....

Ktorá vláda nemala , nemá ....a ani nebude mať nejaké NOVÉ opatrenia ...???

Veď to sa deje aj inde vo svete ...každá NOVÁ vláda má tie svoje NOVÉ opatrenia ...
Ešte aj tá , ktorá funguje aj nasledujúce vládnuce volebné obdobie ...

Kozmetické úpravy potrebujú poniektoré slovenské celev.riti a nie vláda ..

A ako som a už aj vyjadril ...bude aj horšie ...

Snívam občas , veď kto by už aj nie ...???
Sny sa mi splnili ...aj nad plán som dosiahol ...;)
Ale slovenský SEN o Švajčiarsku ....???
He , tak ten ani v tom najhlbšom spánku ...to by iná dimenzia musela byť ...:D:D:D:D
veronikasad
09.09.10,08:46
...v 40tich opatreniach vlády na stránke vlády sa zatial nespomína zákaz súbehu dôchodkov a práce, bola to len dohoda na koaličnej rade, počkajme na konečnú podobu, lebo zatial k tomu nie je nič, čo by sa dalo rozoberať.
Prilož prosím link na zoznam tých opatrení vlády - neviem ich nájsť ...
bobino38
09.09.10,08:49
bobino38
09.09.10,08:50
pepsikova
09.09.10,08:55
..nejdem sa ani rozčuľovať..
..ale nas-al ma včera haj-lík, čo si sem prišiel z Talianska naryžovať a vraj pomôcť našej ekonomike,otvoril si tu firmu a keď zistil, že slovač mu zadarmo robiť nebude, tak jednoducho povie, že zbalí švestky a pôjde niekde inde..kde bude ešte lacnejšia pracovná sila a ľud bude rád, že aspoň trošku zarobí...
..a aj toto naša vláda dovolí...
veronikasad
09.09.10,08:56
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=18553
Ďakujem za link.

To sú ale krátkodobé opatrenia - do konca roka 2010 (limity platieb za lieky pre ZŤP a dôchodcov mali platiť už v auguste, zatial sa nič nedeje).

Opatrenia, ktoré predstavila premierka, patria k tým dlhodobejším, účinným od 1.1.2011
bobino38
09.09.10,08:59
ved som písal, že to bola len dohoda na koaličnej rade, zatial na vláde sa to neprerokovávalo....
Katy a R
09.09.10,09:01
misomiso
09.09.10,09:16
No neviem neviem, mna tu asi pred tyzdnom Richard zrusil s politickou (v podstate s podobnou) temou, vraj tu uz odteraz politicke temy nebude tolerovat. Alebo ze by sa to tykalo iba tem, kde je vyslovne spominana SAS?
Katy a R
09.09.10,09:22
.. ešte by ma zaujímalo ... či sa niečo bude robiť s týmto http://www.socpoist.sk/77/487s .. zatiaľ som nič nepočula o nejakých opatreniach v tomto smere :confused:

a ešte pikoška ... neviem či je to mimotemy .. v súvislosti so zmenou ŽM
Vieme - o akú zmenu išlo :D a teda sa menia napr aj kompenzácie naviazané na ŽM - konkrétne príspevok na prevádzku MV sa zvyšuje o 0,03€ (tri centy) !!!!!
Každé rozhodnutie UPSVaR posiela doporučene do vlastných rúk - s doručenkou. Neviem, koľko takéto doručenie stojí ... ale predpokladám, že je to určite viac, ako ročné zvýšenie tejto dávky. A ak má niekto dve kompenzácie .. posielajú to na dva-krát:confused::mee:
veronikasad
09.09.10,10:04
No neviem neviem, mna tu asi pred tyzdnom Richard zrusil s politickou (v podstate s podobnou) temou, vraj tu uz odteraz politicke temy nebude tolerovat. Alebo ze by sa to tykalo iba tem, kde je vyslovne spominana SAS?
Mišo, pokial v tejto téme budeme rozoberať dopady balíčka opatrení na podnikanie - bez osobných útokov na členov vlády a poraďákov medzi sebou, nevidím dôvod na uzatvorenie tejto témy.

Veď porada je o podnikaní ... Alebo už nie ?
Richard
09.09.10,10:15
Presne tak. Analýza zmien legislatívy nie je analýza toho či niekto mohol či nemohol byť na dovolenke podľa ľudu.
misomiso
09.09.10,10:18
Nuz nezda sa mi, ze by vsetky prispevky v tejto teme boli neutociace a slusne.
veronikasad
09.09.10,10:20
Ak sa to bude uberať nesprávnym smerom, admin má právo upozorniť poraďáka, príp. tieto príspevky zmazať, alebo celú tému uzavrieť.
Jano24
09.09.10,11:00
Myslím si osobne, že tu na porade je skôr 80% tých čo ak sa zúčastnili volieb, tak volili zmenu a volili jednu zo štyroch týchto koaličných strán.Tak ak bola kritika tak skôr na opatrenia ktoré mienila prijímať táto vláda . Toto nie je stránka trebars Jednoty dôchodcov, na ktorej by bol Fico oslavovaný ako veľký vodca, kde sa dôchodcovia tešia z 13 stého dôchodku a štát nemá ani na 12 stý...po tom bačovaní soc .demokratov.
dušinka
09.09.10,11:02
Predčasný dôchodok a zamestnanie by mal zaniknúť aj v podnikatelskej sfére.
A to už prečo?
Katy a R
09.09.10,11:10
A to už prečo?
.. lebo je taký návrh :D:D:D (deficit v SP) ...... ale môžeš sa pokúsiť pripomienkovať, prípadne spracovať "svojho" poslanca na podanie iného návrhu......
tomasjuve
09.09.10,11:21
ja som najma zvedavy ako nakolko medializacia zmluv dokaze stransparentnit verejne obstaravanie.( hoci viem ze tazko sa dovidim objektivnych statistickych udajov) za posledne roky sa spreneverovanie verejnych zdrojou formou obstaravani dostalo do nebyvalych rozmerov. ocif ej erp anm tokok. myslim ze pozitivne mozu byt zmeny v skolstve. samozrejme su to zatial len zamery a pokial nie su v podobe legislativnych dokumentov dasa len hypotetizovat a ich konkretnej podobe a ucinku. som rad ze ako pracujuci na dohodu si nebudem musiet platit odvody.
Jano24
09.09.10,11:23
.. lebo je taký návrh :D:D:D (deficit v SP) ...... ale môžeš sa pokúsiť pripomienkovať, prípadne spracovať "svojho" poslanca na podanie iného návrhu......
Ja si myslím, že nosná myšlienka zaviesť predčasný dôchodok bola /to bolo zrejme za ministra Kaníka/ tá, aby niekto kto ma trebars 57 rokov a celý život niekde pracoval, tak aby išiel do predčasného dôchodku, lebo si už prácu ťažko v takom veku nájde a pre takého človeka by bolo dosť ponižujúce, nedôstojne, deprimujúce, hlásiť sa každý mesiac na úrade práce, keď predtým celý život pracoval.
Katy a R
09.09.10,11:37
Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa:confused:.
.. ja sa ešte vrátim k tej prvej časti príspevku..
veď životnú poistku si si uzatvárala pre nejaké krytie rizika .. plus šetrenie na staré kolená, či nie:confused::confused: .. prečo by si ju rušila :confused::confused:
tá daňová úľava bol len bonus od štátu (odmena za to, že myslíš na svoje staré kolená) - a nie dôvod na uzatvorenie životnej poistky!
.. .. ale škoda, že už nebude :mee:
jar88
09.09.10,11:44
Znova som si prečítal všetky príspevky a vidím, že poraďáci túžia po sociálnom štáte. Pritom nikomu nevadí, že bez peňazí (bez kapitálu) to nemá budúcnosť.
To si naozaj myslíte, že stačí uzákoniť jedno percento DPH naviac a budeme mať v rozpočte o cca 350.000.000 € viac? A ak parlament odhlasuje 10% DPH naviac (29% DPH, to je 19 plus 10%), budeme mať naviac 3,5 miliardy?
jar88
09.09.10,11:50
.. ja sa ešte vrátim k tej prvej časti príspevku..
veď životnú poistku si si uzatvárala pre nejaké krytie rizika .. plus šetrenie na staré kolená, či nie:confused::confused: .. prečo by si ju rušila :confused::confused:
tá daňová úľava bol len bonus od štátu (odmena za to, že myslíš na svoje staré kolená) - a nie dôvod na uzatvorenie životnej poistky!
.. .. ale škoda, že už nebude :mee:
Mala by to byť odmena za odloženú spotrebu.
To znamená, že niekto iný využije tvoju šetrnosť na to, aby vytvoril ďalšie zmysluplné hodnoty. (ale v tomto štáte, skutek utek)
veronikasad
09.09.10,11:52
No pokiaľ viem, odvody sa budú platiť aj z dohôd.
... nebudú (zatial)
Fany
09.09.10,11:58
Mimochodom, všetko toto bude mať len jeden výsledok:
- pracovať sa bude v Bratislave, Žiline...Vidiek a východ-bieda.
- Firmy nebudú mať roboty, poprepúšťajú ešte aj tie zbytky zamestnancov, ktoré majú.
- Remeselníci budú rušiť živnosti a budú viac pracovať na čierno.
- Kupovať sa bude akurát tak chlieb-mlieko-maslo a ... ponožky od vietnamcov.
- Následne začnú upadať obchody - ďalšie prepúšťanie...
Myslíte, že je to prehnané? Veď uvidíme o pár mesiacov.
Zákony sa robia podľa Bratislavy: Ak je im 1% DPH ... nepatrná zmena, pre východniara je to utrhnutie aj toho posledného grošíka, ktorý mu už aj tak veľmi chýba.
topper1
09.09.10,12:10
Mimochodom, všetko toto bude mať len jeden výsledok:
- pracovať sa bude v Bratislave, Žiline...Vidiek a východ-bieda.
- Firmy nebudú mať roboty, poprepúšťajú ešte aj tie zbytky zamestnancov, ktoré majú.
- Remeselníci budú rušiť živnosti a budú viac pracovať na čierno.
- Kupovať sa bude akurát tak chlieb-mlieko-maslo a ... ponožky od vietnamcov.
- Následne začnú upadať obchody - ďalšie prepúšťanie...
Myslíte, že je to prehnané? Veď uvidíme o pár mesiacov.
Zákony sa robia podľa Bratislavy: Ak je im 1% DPH ... nepatrná zmena, pre východniara je to utrhnutie aj toho posledného grošíka, ktorý mu už aj tak veľmi chýba.

Prehnané katastrofické scenáre...napíš o koľko mesiacov presne sa stretneme a porovnáme realitu s tvojimi viziami...
jar88
09.09.10,12:14
Prehnané katastrofické scenáre...napíš o koľko mesiacov presne sa stretneme a porovnáme realitu s tvojimi viziami...
Prečo si myslíš, že je to prehnané?
Veď to čo popisuje, je už dnešná realita.
Tu sa nejedná o budúci úpadok, presne za mesiac, či dva. To čo popisuje, sa deje aj v Bratislave.
topper1
09.09.10,12:32
Prečo si myslíš, že je to prehnané?
Veď to čo popisuje, je už dnešná realita.
Tu sa nejedná o budúci úpadok, presne za mesiac, či dva. To čo popisuje, sa deje aj v Bratislave.

No veď práve ..individualne sa to deje aj dnes, tak ako sa dialo vždy a aj bude...tak to podľa mňa aj má byť..
V príspevku je uvedené, že to spôsobia tieto opatrenia a to je prehnané.
jar88
09.09.10,13:14
No veď práve ..individualne sa to deje aj dnes, tak ako sa dialo vždy a aj bude...tak to podľa mňa aj má byť..
V príspevku je uvedené, že to spôsobia tieto opatrenia a to je prehnané.
Trochu si ma zaskočil vyjadrením, "že tak to má aj byť".
Čo má takto byť?
Podľa teba je správne takto nehorázne zdaňovať ľudskú prácu?
Treba zaťažiť daňami a odvodmi tak, že ju nikto legálne nekúpi?
To máme pracovať ilegálne a riskovať, že sa dopracujeme k trestnej činnosti? Nemyslím tým zlodejinu, ale normálnu prácu (nelegálna = trestná). A trestná je preto, lebo nezaplatenie dane, je trestný čin.
Danila
09.09.10,15:20
,že vraj Porada je oddychová, a že politika na poradu nepatrí....

Také odpovede som dostal ak som chcel zmanipulovať diskusiu na politické témy.

Klišé,klišé a zase klišé.

ĺudia majú strach sa vyjadrovať na politické temy !

O tom to je.Laco, ľudia nemajú strach vyjadrovať sa na politické témy. Ak si si všimol, pred voľbami sa tu pľulo na Fica ako na najväčšieho zlodeja a zbedačovateľa národa a témy uzatvorené neboli, lebo kampaň vrcholila a hlas Porady bol dôležitý.:) Vraj, počkajte len Ficovci, ide nová úderka, tá Vám ukáže, čo je spravodlivosť. Oslavovali, štrgali, brnkali. ;)Nevieš, prečo sú ticho a netlieskajú tu novým výdobytkom kapitalizmu pre krajší zajtrajšok á la cirkus Humberto? Netuším, netuším.......:)
Heni
09.09.10,15:47
Myslím, že takéto témy na PORADE majú význam - nový pán minister sem predsa občas zablúdi. A možno aj vďaka búrlivej debate na tomto fore sa do balíčka opatrení novej vlády nedostal "upravený" koeficient pre výpočet vymeriavacieho základu živnostníkov.

ak zablúdi - tak by mal ON založiť svoju tému, v ktorej sa pripomienky môžu pridávať... lebo že tu bol a pýtal návrh konštruktívneho riešenia - to bolo len v palciho téme...
možno osobitnú viditeľnú (ministrom založenú a výstižne nazvanú) tému by si všimlo viac veciznalých poraďákov s relevantným riešením, či teda konštruktívnym návrhom...
wagner
09.09.10,16:26
Myslim si, ze malokto z nas vie posudit, ci mal pravdu Fico alebo ju ma Miklos. A preto by som posudky a odsudky tejto alebo minulej vlady robila velmi opatrne. Pravda je, ze za minulej vlady sa nam, obycajnym ludom, dychalo lepsie. Posudzujem to zo svojho aspektu - dochodok mi valorizovali slusne, cenu plynu nezvysovali, mohla som si privyrobit. Ako bude dalej, neviem, ale akosi citim, ze lepsie nie.

Pozri si na aktualne.sk otázky a odpovede pre Mikloša. Inak ja Ficovi neverím ani ň, je to ::: :eek:- nekomentujem, dobrý názov mu nemôžem dať a špatne písať nebudem. Za Fica sme žili na úkor budúcnosti - grécka cesta. Iba neviem pochopiť ako ekonomovia nevedia posúdiť výsledky štátneho rozpočtu za predchádzajúce roky. Predsa štátny rozpočet je verejne dostupný, treba sa tomu poriadne povenovať a potom Ťa nemusím presviedčať o klamsvách minulej vlády a o živote na dlh. Prejedali sme peniaze, ktoré teraz chýbajú a preto sa musí šetriť. Cenu plynu predsa určuje trh, to iba Fico zabudol, že EÚ dala príkaz oddeliť predaj pre PO od predaja pre FO. A to nemôže byť stratové, aj Rusi dali informáciu o zvýšení ceny plynu(neviem či nie až o 50%, netreba z toho viniť vládu, ale sledovať trh).


To snáď nie. Vari neveríš tým správam a táraninám novej vlády, ktorá len kritizuje a hľadá cestu ako zobrať tým najbiednejším. Veď toto robili á rokov a teraz sú prekvapení, že sú pri moci. Reči, reči, reči a oblbovačky. Vraj tých s nízkymi príjmami sa zvýšenie nebude týkať a čo, vari si budú labu lízať?

Neviem o tom, že by brali najbiednejším. Práve tým, že sa zvýši DPH budú mať všetci rovnaké podmienky. Keby sa bolo siahlo na odvody, vtedy by boli najviac na to doplatili tí slabší. A vláda netára, myslím si, že je treba získavať informácie a rozmýšľať a nie iba nadávať.


wagner, reagovala si na môj príspevok - prepáč, budem na tvoj. Mne tiež nikto nič v živote nedal zadarmo, nikdy som stranu Smer nevolila, ani som nepracovala vo verejnej funkcii ...
Čakala som, že vláda predstúpi pred verejnosť s konkrétnymi opatreniami, zatial sú to len kusé informácie. Zrejme im takéto "oblbovanie" národa vyhovuje.

Veronika ja som netvrdila že si volila SMer, iba som sa pozastavila nad vyjadrením, že Fico povedal, že vláda nevie nič iné, iba zvýšiť DPH. Vláda predloží kompletný balík opatrení ale zatiaľ sa veľmi k tomu nevyjadrujú. Keby si počúvala aj stanoviská nezávislých ekonómov a iných ľudí, ktorí sa pohybujú v tejto branži, tak by si vedela, že zvýšenie DPH schvaľujú a dokonca sa čudujú, že ju nezvýšili na 21%. Je to všetko o informáciách, iba podotýkam, že ich nemám z prostredia žiadnej strany, ale všetky informácie mám z nezávislých zdrojov.


Dôchodok Ti valorizovali slušne za Fica, ale to ti ho valorizovali podľa zákona, ktorý myslím presadil "sociálny netvor" Kaník ešte ako minister práce a sociálnych vecí.Ale to si niektorí do súvisu nedávajú.

Apoň niektoho tu pamäť neklame :)


im už hrabe fakt asi...,tam nech znárodnia SPP a tým nech poberú čo nakradli a nie na obyčajných luďoch sa ukájať- Sulíkovi je jedno ako to bude, on sa nabalil na Fax copy-do šlaka aj z celou SaS

Stanko a čo Ti bráni v tom, aby si sa nenabalil vo vlastnej firme? Každý môže byť úspešný, len treba vedieť kde a ako:D:D:D
wagner
09.09.10,16:36
Ja si myslím, že nosná myšlienka zaviesť predčasný dôchodok bola /to bolo zrejme za ministra Kaníka/ tá, aby niekto kto ma trebars 57 rokov a celý život niekde pracoval, tak aby išiel do predčasného dôchodku, lebo si už prácu ťažko v takom veku nájde a pre takého človeka by bolo dosť ponižujúce, nedôstojne, deprimujúce, hlásiť sa každý mesiac na úrade práce, keď predtým celý život pracoval.

A ešte doplním, že nebol obmedzený počtom rokov pred dôchodkom. Ale Ficova vláda to obmedzila na dva roky. Tak ktorá vláda bola lepšia - ktorá sa snažila viac pomôcť ľuďom? V tomto určite nie Ficova, ale dzurindova.
day
09.09.10,17:02
socialne by nemalo znamenat 14Eur 1x rocne, ale zabezpecit ludom trvaly, dlhodoby prijem,
vybudovat konkurencie schopny stat, ktory sa sprava trhovo, vyspelo ekonomicky ludsky zaroven
wagner
09.09.10,17:04
Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová (http://aktualne.centrum.sk/autori/clanek.phtml?id=1208383) Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam:eek::eek: a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali:confused::confused::confused::confuse d::mee:

Zdroj aktualne.sk
tetrisss
09.09.10,18:13
Nemozem si pomoct, ale ked pocujem "grecku cestu", tak dostavam osypky. Greci pri slabej ekonomike mali taku zivotnu uroven o akej sa nam, teda aspon absolutnej vacsine, ani nesnivalo. Platy sme mali len 12x do roka, aj to biedne, do dochodku sme isli ovela pozdejsie atd. Aka teda grecka cesta? Ja trvam na tom, ze ludia nic neprejedali a ak sa niekde safarilo, tak nech sa to ukaze kde, ak sa da, nech sa vyvodi aj zodpovednost a h l a v n e nech sa tam zacne setrit.
To predcasne dochodky- tie su dielom tej istej garnitury, ktora teraz ich velkoryso chce zrusit a ja som za to, pretoze uz samou podstatou boli len pre bohatsich, ti chudaci ani nemohli ist na tento dochodok, lebo nesplnili podmienky. Mozno, ze povodne to bolo presne tak myslene, ako tu uz bolo povedane, ale v skutocnosti to fungovalo presne tak.
misomiso
09.09.10,18:29
Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová (http://aktualne.centrum.sk/autori/clanek.phtml?id=1208383) Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam:eek::eek: a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali:confused::confused::confused::confuse d::mee:

Zdroj aktualne.sk

Takto sme prosperovali a takto budeme prosperovat aj nadalej.

Je to o:
- administrativnej zatazi v podnikani
- preferovania gigantickych zahranicnych investorov na ukor mensich a domacich firiem.
- stale klesajucej urovni skolstva.
- stale velmi slabej podpore vedy a vyskumu.

Pokial viem, ani teraz sa ziadna zmena nechysta, snad z vynimou anglictiny na skolach (ktora sa aj tak myslim odklada) a vagneho verbalneho vyhlasnia o znizeni administrativneho zatazenia.

To uz komunisti boli na ich zjazdoch casto konkretnejsi v pomenovani rieseni, ktore chceli presadzovat. Neverim, ze k nejakej naprave za tejto vlady dojde.
Danila
09.09.10,19:36
Pre tých, ktorí tak vehemente obhajujú klamstvá minulej vlády, nech si prečítajú hodnotenie:


13:23 | Dnes | Stanislava Luppová (http://aktualne.centrum.sk/autori/clanek.phtml?id=1208383) Bratislava - Slovensko sa vo svetovom rebríčku konkurencieschopnosti v tomto roku oproti vlaňajšku prepadlo až o trinásť priečok. Skončilo tak na 60. priečke spomedzi 139 krajín. Lepšie skončili všetky zvyšné krajiny V4. V rebríčku Slovensko kleslo už štvrtý rok po sebe.
Vyplýva to zo Správy o globálnej konkurencieschopnosti 2010 2011, ktorú zverejnilo Svetové ekonomické fórum. Okrem toho nás predbehol aj Vietnam:eek::eek: a to už je čo povedať. Takto sme prosperovali:confused::confused::confused::confuse d::mee:

Zdroj aktualne.sk A čo si od tohoto hodnoverného zdroja očakávala?:) Lepšie správy o Slovensku už na sklade nemajú? Aký pán, taký krám.......
day
09.09.10,20:17
politika by nemala byt o pocitoch, sympatiach, ale o faktoch. predchadzajuca vlada nebola progresivna, netvorila, len cakala co bude, to je vzdy cesta spat.
misomiso
09.09.10,20:18
A čo si od tohoto hodnoverného zdroja očakávala?:) Lepšie správy o Slovensku už na sklade nemajú? Aký pán, taký krám.......

Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?
Stanislav 1975
09.09.10,20:29
Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?

až na to,že Igor Matovič nesiaha Kaliňákovi ani po členky, je to šašo počmáraný a biť by sa nešiel určite-šak Kaliňák by ho zložil K.O.

Tak isto sa chová aj ten Galko-to je najvačší chumajko v politike od roku 1989,to už aj Lupták bol inteligentnejší...
topper1
10.09.10,05:50
Trochu si ma zaskočil vyjadrením, "že tak to má aj byť".
Čo má takto byť?
Podľa teba je správne takto nehorázne zdaňovať ľudskú prácu?
Treba zaťažiť daňami a odvodmi tak, že ju nikto legálne nekúpi?
To máme pracovať ilegálne a riskovať, že sa dopracujeme k trestnej činnosti? Nemyslím tým zlodejinu, ale normálnu prácu (nelegálna = trestná). A trestná je preto, lebo nezaplatenie dane, je trestný čin.

prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť,
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť. Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť.
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju..štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?
jar88
10.09.10,06:27
prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..(máš pravdu, ale to je práve ten hlavný problém)odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.(no a čakať, že raz na to bude mať, je naivita sama o sebe (to sa nikdy nestane - je to proti zdravému rozumu))
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť, (zamysli sa, prečo nebude dopyt. Hlavná konkurenčná výhoda dovážaných tovarov je cena. Tá cena je vždy nižšia o cenu práce, ktorá nieje zaťažená odvodmi)
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť (ale žiť potrebuje ďalej a nato potrebuje ďalej zarábať peniaze (ale inak, ako na čierno, to asi nepôjde)). Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť. (máš pravdu. a budeme dovážať a dovážať a dovážať)
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju.. (a až nebudú mať príjem???)štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?
Myslím, že cena práce je ten hlavný problém.
Ďalší problém sú neskutočne deformované ceny všetkého, čo si dokážeme predstaviť. Ceny sú tak pomotané, že už ani banky nevedia, kde je sever.
jar88
10.09.10,06:31
až na to,že Igor Matovič nesiaha Kaliňákovi ani po členky, je to šašo počmáraný a biť by sa nešiel určite-šak Kaliňák by ho zložil K.O.

Tak isto sa chová aj ten Galko-to je najvačší chumajko v politike od roku 1989,to už aj Lupták bol inteligentnejší...
A ty si myslíš, že to je pre náš život dôležité? :D:eek:
Danila
10.09.10,06:38
Ake lepsie mas na mysli? Ze sa strielalo v Devinskej, alebo ze sa Matovic skoro pobil s Kalinakom?No minimálne tie o väčších istotách. A minimálne pre živnostníkov. Teda mám na mysli vládu predchádzajúcu. A čo si čakal od Matoviča a jeho súkmeňovcov netuším. A streľba v Devínskej? Ponechám bez komentára....:confused:
misomiso
10.09.10,06:42
prepáč ale o zdaňovaní ľudskej práce - zamestnancov nebolo ani reči..odvody zamestnancov sú vysoké, ale keď na to štat bude mať aj tie sa znížia.
A čo ma takto byť?
Ak si založim alebo kupim firmu, po ktorej produktoch nebude dopyt tak nebudeme mať robotu a budeme nutení aj prepúšťať...tak to ma byť,
Ak remeselník nebude schopný predávať svoje vyrobky, urobí nejaké zmeny alebo zruší živnosť....tak to má byť. Sú aj takí ktorí zrušia živnosť po prvom roku lebo nechcu platiť minimálne sociálne odvody, lebo sa im to neoplati - nezarobia na ne...tak nech ju zrušia ...tak to má byť.
Ak ľudia nemaju dosť vysoky príjem..kupuju len to na čo maju..štát nemôže zabezpečiť vysoké príjmy každému občanovi
Ak obchod nepredava..mal by upadnuť..lepšia je konkurencia alebo predava tovar o ktorý nie je zaujem...tak to má byť. Či nie?

Lenze v tomto pripade "upadne" ci skor uz "uparada" cele Slovensko. Prave o tom je spominana sprava z medii, ze sme v konkurencieschopnosti na 60. mieste a prepadli sme sa pod Vietnam, hoci ine krajiny V4 su okolo tridsiatky.

Dnes uz totiz velmi nejestvuje domaci trh. Iba za sociku mohal ako-tak fungovat ekonomika, ktora vyrazne zaostavala za svatom, pretoze bola izolovana. Dnes sme sa vsetci stretli na jednom svetovom trhu - spolu so Svedmi, Americanmi, Cinanmi a Vietnamcami.

Kedze nedokazeme vyvijat iPody ani Nokie (zamerne pisem vyvijat, nie vyrabat, pretoze dnes sa uz aj tieto vyrabaju v Cine - preto su take lacne), teda nedokazeme nasu pracu predat tak, ako Fini ci Americania. No nedokazeme ich bohuzial ani vyrabat. Nie ze by nasi ludia nevedeli obsluhovat nejaku vyrobnu linku, ktoru by nam tu Apple namontoval. Problem je v cene prace. Preco by mali vyrabat u nas, ked mozu v Cine alebo Vietname?

My sme sa bohuzial ocitli v strede medzi dvoma prosperujucimi modelmi. Medzi tym, ktory predava svoju pracu pre svoju technologicky vyspelost za ceny, ktory si sam diktuje a tym, ktory predava pracu, pretoze ju ma taku lacnu, ze mu tazko niekto konkuruje. My mame "nie najlacnejsiu" pracu pri "nie najlepsej efektivite a kvalite".

Zvysovat cenu prace (napriklad danovym a odvodovym zatazenim) pred tym, ako sa nam (ako BY sa nam - teoreticky) podarilo dobehnut vyspele krajiny v technologickej vyspelosti by bola samovrazda.
Danila
10.09.10,06:45
A ty si myslíš, že to je pre náš život dôležité? :D:eek:A Ty si myslíš, že pre náš život nie je dôležité, akí hlupáci o ňom rozhodujú?:eek:
jar88
10.09.10,06:59
A Ty si myslíš, že pre náš život nie je dôležité, akí hlupáci o ňom rozhodujú?:eek:
Danilka, ak o svojom živote nebudem rozhodovať JA, tak je už jedno, aký chumaj o ňom rozhodne.
jar88
10.09.10,07:06
My sme sa bohuzial ocitli v strede medzi dvoma prosperujucimi modelmi. Medzi tym, ktory predava svoju pracu pre svoju technologicky vyspelost za ceny, ktory si sam diktuje a tym, ktory predava pracu, pretoze ju ma taku lacnu, ze mu tazko niekto konkuruje. My mame "nie najlacnejsiu" pracu pri "nie najlepsej efektivite a kvalite".
Klobúk dole misomiso.
Konečne ti to začína dochádzať.
Dnes je taký rozvoj v technológiách, že to riadene, nemôže stíhať ani SAV.
Jediné, čo zaostáva vo vývoji, je politika. Tá upadla do populizmu a prospechárstva.
Danila
10.09.10,07:49
Klobúk dole misomiso.
Konečne ti to začína dochádzať.
Dnes je taký rozvoj v technológiách, že to riadene, nemôže stíhať ani SAV.
Jediné, čo zaostáva vo vývoji, je politika. Tá upadla do populizmu a prospechárstva.
Panebože jardo, toto nemyslíš vážne. Politika a politici zaostávajú vo vývoji. Niektorí však ani veľmi nemajú čo na sebe rozvíjať.....nezaostávajú však vo vývoji podnikatelia.....A ty presne vieš, o čom hovorím. Miso je podľa mňa ten seriózny podnikateľ, tak ťažšie sa vžije do nepravdivých štatistík. Keď nevyvinutý:) politik šliapne živnostníkovi na otlak, tak ten zvrieskne a ofúka sa cez materiálovú náročnosť a DPH, teda vnútorný trh na strane Dal výkonov potom tiež zvrieskne a počuť to až do európskych štatistík.....však vieš.
A starať sa o seba samozrejme musíme, len prečo máme živiť z nášho aj blbov v parlamente, to je otázka prevelice aktuálna.;) Lebo ich tam teraz sedí, ako keby parlamentnú roľu pohnojili všetci farmári....
misomiso
10.09.10,08:00
Klobúk dole misomiso.
Konečne ti to začína dochádzať.
Dnes je taký rozvoj v technológiách, že to riadene, nemôže stíhať ani SAV.
Jediné, čo zaostáva vo vývoji, je politika. Tá upadla do populizmu a prospechárstva.
Neviem, ci si si ma s niekym nepomylil. Ja som na tieto veci nazor nezmenil, stale tvrdim to iste. Ak sme sa v niecom niekedy nezhodli, tak to iste nebolo ohladne zatazenia danami a odvodmi.
jar88
10.09.10,08:41
Neviem, ci si si ma s niekym nepomylil. Ja som na tieto veci nazor nezmenil, stale tvrdim to iste. Ak sme sa v niecom niekedy nezhodli, tak to iste nebolo ohladne zatazenia danami a odvodmi.
Nemaj strach, ja sa nikdy nemýlim.
Všimni si, že píšem, že ti to dochádza. Nie že ti to konečne došlo, či docvaklo.
jar88
10.09.10,08:45
Panebože jardo, toto nemyslíš vážne. Politika a politici zaostávajú vo vývoji. Niektorí však ani veľmi nemajú čo na sebe rozvíjať.....
Neboj sa Danilka, že by nemali čo rozvíjať, alebo sa nevedeli rozvíjať.
Oni len kvôli takým, ako si ty, nemajú potrebu niečo rozvíjať.
(okrem populizmu) Ten na vás platí. :D
bobino38
10.09.10,11:11
Zdá sa, že Mihál neustál tlak spoločnosti a pusti trochu žilou, keďže sa už s istotou dá povedať že dôchodcovia-učitelia môžu naďalej ostať pracovať a poberať dôchodok....diskriminácia začína, z ústavy, ktorá hovorí o rovnosti práv pre každeho občana sa stal zdrap papiera....:-)
misomiso
10.09.10,15:11
Zdá sa, že Mihál neustál tlak spoločnosti a pusti trochu žilou, keďže sa už s istotou dá povedať že dôchodcovia-učitelia môžu naďalej ostať pracovať a poberať dôchodok....diskriminácia začína, z ústavy, ktorá hovorí o rovnosti práv pre každeho občana sa stal zdrap papiera....:-)

Toto ze tvrdi ustava? No tak potom je to naozaj iba zdrap, pretoze uplnu rovnost pre vsetkych nie je mozne nijako zabezpecit a ani by nebolo na mieste sa o to snazit.

Myslim, ze je trocha rozdiel medzi ucitelmi a napr. vojakmi. Ucitelia ucili cely zivot za 5 Sk mesacne a este ani dochodok nemaju nic moc. Mam jedneho znameho, ktory cely zivot iba prekladal na vojensjek sprave papiere zo sanonu do sanonu, ale bol major, tak mal plat, aky ucitel nezarobi za tri mesiace. Odisiel v 40-tke do dochodku, beste dost slusne peniaze a popri tom robi - opat v armade - samozrejme. Teda v podstate sa nic nezmenilo, neprestal robit v armade, ibaze uz 10 rokov berie okrem platu aj kralovsky dochodok. Uplne Grecko - raj na zemi.
wagner
10.09.10,15:19
A čo si od tohoto hodnoverného zdroja očakávala?:) Lepšie správy o Slovensku už na sklade nemajú? Aký pán, taký krám.......

Túto informáciu priniesol už včera na obed v rádio žurnáli Slovenský rozhlas a tiež informatívna TV. Tieto zdroje podľa Teba nie sú hodnoverné? :confused:Tak potom neviem kto je hodnoverný, ale hlas ameriky už u nás nevysiela a ani slobodná európa. Tie boli kedysi hodnoverné zdroje.
tetrisss
10.09.10,15:41
Toto ze tvrdi ustava? No tak potom je to naozaj iba zdrap, pretoze uplnu rovnost pre vsetkych nie je mozne nijako zabezpecit a ani by nebolo na mieste sa o to snazit.

Myslim, ze je trocha rozdiel medzi ucitelmi a napr. vojakmi. Ucitelia ucili cely zivot za 5 Sk mesacne a este ani dochodok nemaju nic moc. Mam jedneho znameho, ktory cely zivot iba prekladal na vojensjek sprave papiere zo sanonu do sanonu, ale bol major, tak mal plat, aky ucitel nezarobi za tri mesiace. Odisiel v 40-tke do dochodku, beste dost slusne peniaze a popri tom robi - opat v armade - samozrejme. Teda v podstate sa nic nezmenilo, neprestal robit v armade, ibaze uz 10 rokov berie okrem platu aj kralovsky dochodok. Uplne Grecko - raj na zemi.

Prave dnes som prisla do konfliktu presne pre vysluhove dochodky, ja si tiez myslim, ze to nie je celkom v poriadku. Jasne, ze je to taka osemetna tema, ale nech su taketo profesie dobre zaplatene, ale po par rokov dochodok? to nie je spravne a este mozno ti vykonni v terene , no jasne, ze nemozu robit 40 rokov, ale tam sa nerozlisuje, co robi. No a vacsina samozrejme robi dalej, to iste plati pre plnych invalidov, ked maju take poskodene zdravie, tak ako mozu dalej robit? No a predcasne dochodky by som uplne zakazala spojit s pracou. To predsa nie je o ludskych pravach, ale o socialnych moznostiach a myslim, ze nasa spolocnost si nemoze dovolit luxusy.
Danila
10.09.10,16:42
Túto informáciu priniesol už včera na obed v rádio žurnáli Slovenský rozhlas a tiež informatívna TV. Tieto zdroje podľa Teba nie sú hodnoverné? :confused:Tak potom neviem kto je hodnoverný, ale hlas ameriky už u nás nevysiela a ani slobodná európa. Tie boli kedysi hodnoverné zdroje.Si tak veľmi vpravo, že do ľava neuvidíš ani cez laserovú opravu rohovky, takže ťažko môžem s Tebou viesť ďalšiu diskusiu. Médiá sú provládne, a nechci počuť ešte aj iné moje prívlastky, lebo by si dnes nezaspala...;):)
Danila
10.09.10,16:48
Neboj sa Danilka, že by nemali čo rozvíjať, alebo sa nevedeli rozvíjať.
Oni len kvôli takým, ako si ty, nemajú potrebu niečo rozvíjať.
(okrem populizmu) Ten na vás platí. :DJardo, kto Ti v živote ublížil? Pošlem ho na polienko do kúta....:D S Tebou ani z voza, ani na voz, ani hore, ani dole....a ja a polulizmus? He,he, jardo táto vláda mi je absolútne ukradnutá, a po prvý raz keď som v zahraničí ani nedýcham...aby sa ma neopýtali odkiaľ som a ako sa volá hradný šašo za predsedníckym stolom v cirkuse zvanom parlament. Jardo, Slovensko muselo spadnúť na rypák, aby sa otriaslo a po tejto studenej sprche sa aj otrasie. Len verím, že Fico nájde, aj keď ťažko, niekoho do koaličnej väčšiny.:--- A už netrep, si veľký chalanisko.
Anik
13.09.10,07:56
durisovad
13.09.10,12:30
Som zvedava, ake opatrenia pripravi pre male deti a starych ludi - neprodukuju a stoja stat vela.
nika.sum
13.09.10,12:51
Som zvedava, ake opatrenia pripravi pre male deti a starych ludi - neprodukuju a stoja stat vela.

Mozno pri narodeni dietata nebudeme dostavat prispevky ale budeme ich statu platit. Ak sa nam nepodari umriet skor ako odideme do dochodku tak budeme statu platit mesacne poplatky (nebudeme dochodok dostavat) a ked sa rozhodneme umriet, musime si najprv zaplatit poplatok.
Tak takyto zacinam mat pocit z toho vsetkeho kam spejeme:mee:
erzet
13.09.10,13:01
Nikdy som neľutoval, že som volil toho, koho som volil, tak ako teraz. Volil som na poslednú chvíľu a volil som stranu v ktorej sú ľudia, ktorých z duše neznášam a nevedel som že sú v tej strane nanominovaný z inej, skrachovanej strany. Tak mi treba, nemám robiť zbrklo a nemám sa dať zmanipulovať v mojich rokoch. Volil som vládnu stranu.
Danila
13.09.10,17:12
Nikdy som neľutoval, že som volil toho, koho som volil, tak ako teraz. Volil som na poslednú chvíľu a volil som stranu v ktorej sú ľudia, ktorých z duše neznášam a nevedel som že sú v tej strane nanominovaný z inej, skrachovanej strany. Tak mi treba, nemám robiť zbrklo a nemám sa dať zmanipulovať v mojich rokoch. Volil som vládnu stranu.Práca kvapná, málo platná....;)Aj ja som dnes zbrklo žehlila a popálila som sa, pre Teba šuhajko, obzerala som sa.....:).
durisovad
18.11.10,15:57
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-48225180-mihal-si-pohneval-dochodcov-aj-umelcov-nechce-ustupit
Kto mate moznost kontaktovar pana ministra, prosim, spytajte sa ho, preco musi platat diery prave tak, ze zoberie ludom, ktori sa nemozu nijako branit? Preco nezatazi odvodmi zlate padaky a velke platy v statnych podnikoch, vysoke odmeny clenov dozornych a spravnych rad?
psps
07.01.11,20:26
Prosím pomôžte mi zorientovať sa v zákonoch. Potrebujem poradiť, kde, na ktorej stránke nájdem všetky zákony a opatrenia vlády a hlavne aktuálne. Ja si zadám do vyhladávača zákon, ktorý potrebujem, nájde mi to x stránok, otvorím a vždy je tam zákon platný od ..., ale nikdy neviem, či náhodou nebol novelizovaný a či ešte platí. Na ktorej stránke sú zaručene aktuálne? Alebo mi nič iné nezostáva len si objednať zasielanie týchto vládnych noviniek mailom napríklad od Dashofera a podobných?
Jana Motyčková
07.01.11,21:06
www.justice.gov.sk -
Tam buď JASPI (ale nejaké opozdenie majú)
alebo Portál právnych predpisov- ak chceš sledovaťaj návrhy a pripomienkové konanie a pod.
nika.sum
08.01.11,22:47
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-48225180-mihal-si-pohneval-dochodcov-aj-umelcov-nechce-ustupit
Kto mate moznost kontaktovar pana ministra, prosim, spytajte sa ho, preco musi platat diery prave tak, ze zoberie ludom, ktori sa nemozu nijako branit? Preco nezatazi odvodmi zlate padaky a velke platy v statnych podnikoch, vysoke odmeny clenov dozornych a spravnych rad?

A kedy konecne zrusia odstupne pri poslancoch, ministroch a ostatny clenov vlady....Ak je niekto zamestnany na dobu urcitu, nema predsa narok na odstupne, ak niekto ma v praci nejaky skandal, musi odist, tiez asi nema mat pravo na odstupne (potom je to asi skor odmena nie?)...
Llívia
08.01.11,23:36
A kedy konecne zrusia odstupne pri poslancoch, ministroch a ostatny clenov vlady....Ak je niekto zamestnany na dobu urcitu, nema predsa narok na odstupne, ak niekto ma v praci nejaky skandal, musi odist, tiez asi nema mat pravo na odstupne (potom je to asi skor odmena nie?)...
Asi nikdy. Alebo ho zrušia spôsobom, že aj tak o nič neprídu, lebo tu niečo zrušia (odstupné) a tam si pridajú (možno cez odmeny alebo si vymyslia niečo iné). Aj platy si mali znížiť, ale nakoniec to až také výrazné zníženie nie je.:mad:
Melnick
09.01.11,00:14
Prosím pomôžte mi zorientovať sa v zákonoch. Potrebujem poradiť, kde, na ktorej stránke nájdem všetky zákony a opatrenia vlády a hlavne aktuálne. Ja si zadám do vyhladávača zákon, ktorý potrebujem, nájde mi to x stránok, otvorím a vždy je tam zákon platný od ..., ale nikdy neviem, či náhodou nebol novelizovaný a či ešte platí. Na ktorej stránke sú zaručene aktuálne? Alebo mi nič iné nezostáva len si objednať zasielanie týchto vládnych noviniek mailom napríklad od Dashofera a podobných?

Pozri www.ePredpisy.sk
Mária27
09.01.11,00:58
Prosím pomôžte mi zorientovať sa v zákonoch. Potrebujem poradiť, kde, na ktorej stránke nájdem všetky zákony a opatrenia vlády a hlavne aktuálne. Ja si zadám do vyhladávača zákon, ktorý potrebujem, nájde mi to x stránok, otvorím a vždy je tam zákon platný od ..., ale nikdy neviem, či náhodou nebol novelizovaný a či ešte platí. Na ktorej stránke sú zaručene aktuálne? Alebo mi nič iné nezostáva len si objednať zasielanie týchto vládnych noviniek mailom napríklad od Dashofera a podobných?
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm
Na tejto stránke JASPI nájdeš všetky zákony ku ktorémukoľvek dátumu. Ak by ti ju ukázalo ukončenú, stlač ok.

V ľavom stĺpci si klikni na Predpisy. Ukáže ti tabuľku. Ak vieš číslo zákona (vo forme napr.: 182/1993) , napíš ho do kolonky Predpis č.

Môžeš použiť aj hľadaný text tak že tam dáš slovo; pri dvoch a viacerých slovách musíš dať medzi ne s medzerami spojovník
Tieto skratky nájdeš na hlavnej stránke JASPI pod heslom Spôsob vyhľadávania.

Keď máš napísané číslo zákona (vpravo je aktuálny dátum, ktorý si ale môžeš zmeniť), stlačíš Vyhľadať. Ukáže ti zoznam zákonov, zvyčajne prvé a posledné znenie. To najnovšie znenie (aký si mala dátum vo vyhľadávacej tabuľke) je zeleno označené ako Rek zákony. Stlač číslo zákona a máš ho.

Úplne dole pod zákonom máš Vytlačiť. To keď klikneš, dostaneš tlačovú verziu, ktorá sa dá aj Uložiť ako.