nonna8
08.09.10,19:55
prosim poradte co so susedom ktory nas obtazuje svojim neustalym buchanim a naslednym vyhrazanim sa ze nas uda na policiu pre narusanie kludu preto..ze nase dieta beha po byte...pricom dieta nie je nijak hlucne len ked pri hre beha alebo si jednoducho pobehne tak bucha nozickami co nie je casto...
mame sice plavajuce podlahy je mozne ze ho to rusi ale ako to mam vysvetlit 2roc. dietatu???
prosim o radu je mozne voci takemu susedovi nejak zakrocit? alebo to nechat tak? dakujem velmi pekne
Chobot
08.09.10,17:59
prosim poradte co so susedom ktory nas obtazuje svojim neustalym buchanim a naslednym vyhrazanim sa ze nas uda na policiu pre narusanie kludu preto..ze nase dieta beha po byte...pricom dieta nie je nijak hlucne len ked pri hre beha alebo si jednoducho pobehne tak bucha nozickami co nie je casto...
mame sice plavajuce podlahy je mozne ze ho to rusi ale ako to mam vysvetlit 2roc. dietatu???
prosim o radu je mozne voci takemu susedovi nejak zakrocit? alebo to nechat tak? dakujem velmi pekne

Nechaj to tak. Veď hádam to dieťa neruší nočný kľud (medzi 22:00 a 6:00), ale behá cez deň, nanajvýš večer. A ak robíš bežný hluk cez deň, tak sa sused môže akurát tak dať vypchať.
nonna8
08.09.10,18:03
ten sused nam ale trieska neustale na strop a dieta sa toho vzdy zlakne ... len co trochu prebehne izbou...naposledy nam urobil vystup na cely panelak ked vrieskal pri dverach ze nas uda na polici z coho sme absolutne v soku...
neda si nijak vysvetlit ze dieta priviazat nemozem...
Chobot
08.09.10,18:15
ten sused nam ale trieska neustale na strop a dieta sa toho vzdy zlakne ... len co trochu prebehne izbou...naposledy nam urobil vystup na cely panelak ked vrieskal pri dverach ze nas uda na polici z coho sme absolutne v soku...
neda si nijak vysvetlit ze dieta priviazat nemozem...

Skús ho úplne ignorovať, ani dvere mu neotvor. A nech si búcha na stenu, však niekomu zase to začne liezť na nervy a pôjde za ním.
marleau
08.09.10,18:29
Tento problém mám ja,že nado mnou dupe ako koň 15-ročný pubertiak,ale aj o polnoci.Podo mnou sa zas hlasno rozprávajú aj do druhej a keď idem na cesty,jednoducho sa nevyspím.Dve antikorové lyžice po radiátore a boja sa aj zhasnúť svetlo,lenže to mi už nepomože.
Máte tam len plávajúcu?Možno hrubší pás koberca by to dosť stlmil.Aj keď nie je Vaše dieťa hlučné,to málo stačí na to,aby bol hlučný sused.
Flinstone
08.09.10,18:36
nabudúce keď príde búchať, choď mu otvoriť v modrých slúchatkách...
hádam neuviažeš dieťa na reťaz kvôli nemu...
Paula
08.09.10,18:40
ten sused nam ale trieska neustale na strop a dieta sa toho vzdy zlakne ... len co trochu prebehne izbou...naposledy nam urobil vystup na cely panelak ked vrieskal pri dverach ze nas uda na polici z coho sme absolutne v soku...
neda si nijak vysvetlit ze dieta priviazat nemozem...


Nuž, nech udá. Ak nebudú policajti spomalení a uznajú, že väčšia psychická ujma padá na dieťa, potom sa možno vec upratá. Nepoznáme suseda, možno deti ešte nemal, možno mal a vlastný ich buchot ho "nervoval", hm?
katarina.j
08.09.10,18:46
nonna8: aj my máme suseda(muža samého) čo mu vadí ked deti behajú po chodbe a rušia ho (podotýkam je to stale do 22.hod takze vôbec nejde o rušenie nočného kľudu-sused je vo veku45-50r). My to riešime tak,ze mu neotvárame a nech si klope a zvoní(zvonček sa dá vypnúť tak má smolu).ked boli deti malé, tiež sa stále klopania zľakli, raz som s nim mala reč vo výťahu, tak rýchlo pochopil nech "neotravuje s kravinami".od vtedy nám už neklope na dvere len zabucha na stenu,čo mi pochopiteľne ignorujeme, ved moje deti netvoria stádo slonov ani byvolov, tak nech si buchá a buchá, kým ho ruka nebude bolieť....
Laco-monter
08.09.10,18:47
možno trochu off-topic

Ja vážim takmer 120 kg , no keď idem dole schodmi nenarobím toľko hluku ako 30 kilové dieťa...
willma
08.09.10,18:53
možno trochu off-topic

Ja vážim takmer 120 kg , no keď idem dole schodmi nenarobím toľko hluku ako 35 kilové dieťa... hmmm a to si ešte nepočul moju krpatú svižne zbehnúť z prvého poschodia:D, stále ju krotím, lebo mám pocit že ju počuť až na siedmom.a mimochodom má pouhých 37 kg.
Paula
08.09.10,18:57
možno trochu off-topic

Ja vážim takmer 120 kg , no keď idem dole schodmi nenarobím toľko hluku ako 30 kilové dieťa...


A teraz akože čo? Zabijeme a zakopeme? Aby sused netrpel pre 30 kg :confused:. Alebo sa z nedostatku inej činnosti zasa iba montujeme:confused:
Idem ja pracovať, pekný večer prajem :)
marleau
08.09.10,19:07
Nechcem sa zastávať susedov ani nikoho,ale 10-ročné decko by už mohlo trošku vedieť,že aj cez deň sa dá byť tichšie.Ako sa má vyspať človek,ktorý robí nočné a má zodpovednosť za ľudské životy?Čo by Vám asi povedal vodič diaľkového autobusu alebo rušňovodič pred nočnou,keby si nemohol v kľude cez deň odpočinúť?
Veď byt je naše útočisko a aj keď nie je nočný klud,ak sa dá a nemusí,nech sa nerobí rámus.Poznám to aj podľa seba.Vždy sa mi dostalo odpovede,že mám spať v noci,no nie každý je zamestnaný v kancelárii a može driemať aj v práci.Veľakrát ľudia vidia len seba a svoje dobro,aj na úkor iných.
Len toľko na okraj som chcel.
ErinErin
08.09.10,19:19
Polícia môže zdokumentovať konflikt, ale riešiť by to mala samospráva ako sťažnosť??? Pre objektívne posúdenie hluku je nutné meranie Úradom verejného zdravotníctva (jediní sú akreditovaní a ich výsledky by mali byť uznané aj pred súdom).
Povolené hodnoty decibelov sú uvedené vo Vyhláške 549 Ministerstva zdravotníctva:
http://www.zbierka.sk/Default.aspx?sid=15&PredpisID=207833&FileName=zz07-00549-0207833&Rocnik=2007&&AspxAutoDetectCookieSupport=1#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=574&Flags=160&IndexFile=zz07&Text=decibel

Takže najskôr by sused musel dokázať, že porušujete uvedené limity. Keď potrebuje tichšie prostredie, môžete mu doporučiť odhlučnenie jeho bytu (na jeho náklady) - dobré tipy pre všetkých nespokojných na porade:
http://www.akustika.sk/index.php?id=14&kt=8&skr=
zk24
08.09.10,19:22
Ano, kym nenarusate nocny klud, moze sa sused postavit aj na hlavu. No napriek tomu by som sa ja, ako "tvorca" toho hluku, snazila svoj hluk nejako obmedzit..... Niet nad horsie byvanie ako ked mas so susedmi zle vztahy. Po dvoch rokoch ma zastavil sused na ulici, co byva vedla mna, s tym ze preco tak strasne plieskam dverami ked odchadzam z bytu. (2 roky sa odhodlaval povedat mi to, aby som sa nenahnevala). V zivote by ma nenapadlo, ze plieskam dverami. Urcite tym nerusim nocny klud, no napriek tomu im to asi trochu prekaza, tak som spravila patricne opatrenia a uz viac neplieskam (aj ked by sa sused mohol postavit na hlavu).

A co tym chcem povedat? :D Ze verim, ze dietatko dokaze narobit hluk. Napriek tomu, ze sused proti tomu nic nezmoze, nestavala by som sa k tomu tak, ze nech si ide na lamparen. Plavajuce podlahy absolutne netlmia hluk, a preto by som porozmyslala aj ja nad nejakymi behunmi (kobercami) ... ked hodi dietatko nejaky dobry traktor o parkety, verim ze musi susedovi aj v hlave duniet. Dietatko neutisis, obzvlast dvojrocne, ale myslim ze v snahe vyjst v ustrety sa daju urobit opatrenia aj na druhej strane.
iv@n
08.09.10,19:23
plávačky bol vynález diabla pre naše paneláky. úplne seriózne.
ak si dá plávačku aj sused nad vami, tak uvidíte prečo je ten pod vami taký nadšený.
ked prídem ku svokrovcom, tak normálne počuť ešte aj psa od susedov nad nimi ako cupká po podlahe, to je na mozog. ked tam lieta decko v papučiach tak to je ako keby vám niekto hádzal hrach o hlavu.
zlaté staré koberce, utlmilo to aspoň niečo. kúpte si tam aspoň nejaký kusový koberec kde behá malá najviac a uvidíte, že ten chudák zdola trieskať prestane.
zk24
08.09.10,19:25
Skôr ako sa vzdy pytat, co robit proti takemu susedovi, ktoremu vadi nas hluk, by sa ludia mali pytat, co sa da spravit pre to aby taky hluk neprodukovali.
ErinErin
08.09.10,19:44
Vnímanie hluku je veľmi subjektívna záležitosť: Závisí od založenia psychiky konkrétneho človeka a od jeho zvyku. Mám skúsenosť, že osobne keď napr. potrebujem spať nevnímam zvuky - TV, hudbu napr. z vedľajšej izby, kým iných členov rodiny to privádza do zúrivosti. V obytnom dome nemožno čakať absolútne ticho a posúdenie zvukov je veľmi problematické. Existuje spomínaná vyhláška 549 MZ SR a ak potrebujem úplné ticho, musím si ho zariadiť (napr. zvukové izolácie). Nemôžem buzerovať celý dom - zvlášť panelák. Hlukové limity sú akoby určitým kompromisom.
nonna8
09.09.10,09:10
dakujem za rady ... priklanam sa k tomu ze vnimanie hluku je absolutne subjektivna zalezitost...nas sused je coskoro ucitel vo vysluzbe zije sam je cudak deti aj vnuci ho navstevuju raz rocne aj to pred dverami cinziaka ..my sme normalna rodina s jednym dietatom ktore nenosi ani len papuce .. rada by som mu povedala nebehaj neskac ale 2 roky nepustia ... snaha o dobre susedske vztahy je vzdy samozrejme so ziadnym inym susedom ziadny problem nemame dokonca aj tento sa nam este nedavno zdvorilo s usmevom a uklonom zdravil a tu zrazu trieska vrieska...dieta hracky nehadze s nicim netrieskame nevrieskame len to behanie...verim ze to moze byt neprijemne ale ozaj netusim ako by som to napravila ... dnes som si to zmerala dieta sa v ramci doobednajsich hier venovalo behu a skakaniu tak hodinku no a poobede je to cca tak isto ... dokonca mu minule vadilo aj to ze manzel presiel ponad jeho kuchynsky stol(ja s dietatom sme boli mimo domov) a uz buchal...mam zacat vari lietat????
bojim sa aby v tych modrych sluchatkach neprisiel raz on ... dakujem este raz za rady nastudujem si par veci aby som nabuduce bola mudrejsia ;)
lubko6394
09.09.10,12:08
dakujem za rady ... priklanam sa k tomu ze vnimanie hluku je absolutne subjektivna zalezitost...nas sused je coskoro ucitel vo vysluzbe zije sam je cudak deti aj vnuci ho navstevuju raz rocne aj to pred dverami cinziaka ..my sme normalna rodina s jednym dietatom ktore nenosi ani len papuce .. rada by som mu povedala nebehaj neskac ale 2 roky nepustia ... snaha o dobre susedske vztahy je vzdy samozrejme so ziadnym inym susedom ziadny problem nemame dokonca aj tento sa nam este nedavno zdvorilo s usmevom a uklonom zdravil a tu zrazu trieska vrieska...dieta hracky nehadze s nicim netrieskame nevrieskame len to behanie...verim ze to moze byt neprijemne ale ozaj netusim ako by som to napravila ... dnes som si to zmerala dieta sa v ramci doobednajsich hier venovalo behu a skakaniu tak hodinku no a poobede je to cca tak isto ... dokonca mu minule vadilo aj to ze manzel presiel ponad jeho kuchynsky stol(ja s dietatom sme boli mimo domov) a uz buchal...mam zacat vari lietat????
bojim sa aby v tych modrych sluchatkach neprisiel raz on ... dakujem este raz za rady nastudujem si par veci aby som nabuduce bola mudrejsia ;)

Daj si koberce, decku papučky a najmä chod s ním na ihrisko, aby sa mohlo dieťa vyskákať a unaviť. Mal som tiež takú dobrú susedku, čo si dala plávajúce podlahy a raz za čas k nej prišiel vnúčik a hrával sa s plastovým autíčkom alebo s loptičkou priamo na podlahe. Tá plávačka je ako zosilovač, to čo som 20 rokov vôbec nepočul je naraz hlučné tak, že to počuješ a strhneš sa aj ked len sleduješ TV. Snažil som sa to susedke vysvetliť - nepochopila, vraj má právo starať sa o vnuka a na domovej schôdzi sa do mna ešte obula. Tak som to pochopil aj ja a ked tam bol cez deň vnúčik a divoko sa hral tak som jej ani neklepal na radiátory, ani na strop, len som si pustil svoju obľúbenú We are rock you tak silno ako to len subworfer dal vždy večer od 21.45 do 22.00 a tých 22.00 som si hlídal na telke. Samozrejme, že susedovi podo mnou som sa vopred ospravedlnil, aby vedel prečo to robím a že to nie je proti nemu. Na dalšej schodzi sa susedka sťažovala na hluk z môjho bytu. Na moju otázku či to snád bolo po 22 hodine musela prisvedčiť, že nie. A na môj argument, že ked ja mám chápať ju, tak nech ona chápe mňa už jej slov nezostalo. Odvtedy má bud koberce, alebo menej hlučného vnuka - pre mna pohodička ako predtým.
evaj63
09.09.10,17:03
My smesi tiež všeličo prežili so susedmi nad nami. Napríklad v noci o 3 začala vyklepávat' rezne, alebo susedu naháňal muž po celom byte aby "dala" aj jeho kamarátovi, ked' dala jemu. A ich syn so skeibordom po dlažbe, ona chodila zásadne vo vzsokých drevákoch. Stačí ked' poviem, že on bol juhoš, chvála bohu, títo sa odst'ahovali.Ale pre zmenu nový majitel' prenajíma byt a teraz tam zas býva asi nejaký fet'ák, za tie zvuky čo odtial niekedy 'idú, mám chut' zavolat' policajtov.Naháňa frajerku po byte,že ju zabije, ona mu nadáva do klamárov a fet'ákov a škriekajú ako šialení. Ešte že to nebýva často, naposledy včera a predvčerom, a asi pred mesiacom.
marleau
09.09.10,17:35
Najhoršie je sa nečakane prebudiť a potom nevedieť zaspať.
U nás zvyknú tiež skákať po radiátoroch a to je v inom byte niekoľkonásobne hlasnejší efekt ako na mieste činu.
Chyba je tak trošku aj v konštrukcii panelákov a bytoviek vobec.Ako stavbár to vidím tak,že pre niekoho (zadávateľ) to bol dobrý biznis,pre niekoho (robotník) to bolo zamestnanie a pre niekoho (bývajúci) je to utrpenie.Tí poslední nech sa už medzi sebou žerú,hlavne,že sa niečo urobilo.Ale peniaze pýtajú ako za luxus.
verkaz
09.09.10,17:40
dakujem za rady ... priklanam sa k tomu ze vnimanie hluku je absolutne subjektivna zalezitost...nas sused je coskoro ucitel vo vysluzbe zije sam je cudak deti aj vnuci ho navstevuju raz rocne aj to pred dverami cinziaka ..my sme normalna rodina s jednym dietatom ktore nenosi ani len papuce .. rada by som mu povedala nebehaj neskac ale 2 roky nepustia ... snaha o dobre susedske vztahy je vzdy samozrejme so ziadnym inym susedom ziadny problem nemame dokonca aj tento sa nam este nedavno zdvorilo s usmevom a uklonom zdravil a tu zrazu trieska vrieska...dieta hracky nehadze s nicim netrieskame nevrieskame len to behanie...verim ze to moze byt neprijemne ale ozaj netusim ako by som to napravila ... dnes som si to zmerala dieta sa v ramci doobednajsich hier venovalo behu a skakaniu tak hodinku no a poobede je to cca tak isto ... dokonca mu minule vadilo aj to ze manzel presiel ponad jeho kuchynsky stol(ja s dietatom sme boli mimo domov) a uz buchal...mam zacat vari lietat????
bojim sa aby v tych modrych sluchatkach neprisiel raz on ... dakujem este raz za rady nastudujem si par veci aby som nabuduce bola mudrejsia ;)
Ja som vyriešila hluk v byte nado mnou, tým, že som si na strop nalepila polystyrénové obklady a mám pokoj. A ani to nebolo veľmi nákladné (l miestnosť asi 25 Eur). Skús to poradiť susedovi.
ErinErin
09.09.10,19:08
Ja som vyriešila hluk v byte nado mnou, tým, že som si na strop nalepila polystyrénové obklady a mám pokoj. A ani to nebolo veľmi nákladné (l miestnosť asi 25 Eur). Skús to poradiť susedovi.

Veru, ak je možné odhlučniť výrobnú halu, pre panelák by to mala byť maličkosť. V relácii o prestavbe bytov (teraz je viac takýchto seriálov) raz dávali odhlučnenie bytu, pretože dieťa majiteľov túžilo hrať na bicie. :D Možno by si to vlastníci mali dávať robiť podobne ako si všetci rad za radom dávajú domy zateplovať... ???

http://www.akustika.sk/index.php?id=1&kt=3&skr=e
Llívia
09.09.10,19:19
K tej plávajúcej podlahe - nemá sa náhodou pod ňu dávať nejaká "podložka" práve kvôli tlmeniu hluku?
ErinErin
09.09.10,19:38
To je pravda. V obchode s podlahami nám to navrhli a aj sme si to dali.
Llívia
09.09.10,20:01
Takže, že by niekto šetril a sused je potom zlý?:rolleyes:
Flinstone
09.09.10,20:03
asi tak... a Slota by povedal že za to môžu maďari :D
lubko6394
10.09.10,04:56
K tej plávajúcej podlahe - nemá sa náhodou pod ňu dávať nejaká "podložka" práve kvôli tlmeniu hluku?

Presne tu je jadro problému. Nikto si totiž neuvedomí čo sa stane ked si skrášli byt plávajäcou podlahou alebo nebodaj dlažbou položenou rovno na panel. U neho to vyzerá pekne a nič sa zvláštneho nedeje, ale sused pod ním problém má. A nemyslím si, že by som si ja mal na vlastné náklady odhlučňovať zvuky zo susedovej veľmi lacno vynovenej podlahy. Ten polystyrén na strope síce trochu utlmí, panelák je však betónová kocka, takže to prechádza aj do stien. A logika aby som ja investovak do stropu pretože sused si spravil novú podlahu mi nepríde príliš kóšer. Skôr by som bol za zákaz dlažieb a plávajúcich podláh v panelákoch pokiaľ nebude spolu s podlahou vyriešené tlmenie zvuku a vibrácií.
verkaz
10.09.10,06:46
K tej plávajúcej podlahe - nemá sa náhodou pod ňu dávať nejaká "podložka" práve kvôli tlmeniu hluku?
Pokiaľ sa dáva len podložka asi 2 alebo 3 mm hrubá, tak tá hluk netlmí. Dnes sú však aj protihlukové podložky, len sú drahšie. Aj podlahy vraj tie drahšie sú kvalitnejšie a majú zalisovanú protihlukovú vrstvu.
mimotemyJa keď som si dala podlahu a zlikvidovala koberce, tak teraz sa hrozím, čo v nich všetko muselo byť, keď z podlahy musím skoro daždý deň vysávať prach.
Llívia
10.09.10,06:58
Presne tu je jadro problému. Nikto si totiž neuvedomí čo sa stane ked si skrášli byt plávajäcou podlahou alebo nebodaj dlažbou položenou rovno na panel. U neho to vyzerá pekne a nič sa zvláštneho nedeje, ale sused pod ním problém má. A nemyslím si, že by som si ja mal na vlastné náklady odhlučňovať zvuky zo susedovej veľmi lacno vynovenej podlahy. Ten polystyrén na strope síce trochu utlmí, panelák je však betónová kocka, takže to prechádza aj do stien. A logika aby som ja investovak do stropu pretože sused si spravil novú podlahu mi nepríde príliš kóšer. Skôr by som bol za zákaz dlažieb a plávajúcich podláh v panelákoch pokiaľ nebude spolu s podlahou vyriešené tlmenie zvuku a vibrácií.
Pri plávačke neviem, ale pri dlažbe je ten hluk počuť aj hore. Sused pod nami má dlažbu + vybúral stenu medzi dvoma izbami (čiže navyše ešte aj ozvena), a keď sa ich decko v nedeľu ráno niečo po šiestej hralo s autíčkami a behalo si na "odrážadle" (tie plastové kolieskové hračky na "nožný" pohon), tak som ich skutočne neskutočne za takýto počin "milovala" + aj keď tam mali nájomníkov neschopných pri vstávaní od stola zodvihnúť stoličku (najmä ak to robili o jednej v noci) . :mad:
Llívia
10.09.10,07:03
Pokiaľ sa dáva len podložka asi 2 alebo 3 mm hrubá, tak tá hluk netlmí. Dnes sú však aj protihlukové podložky, len sú drahšie. Aj podlahy vraj tie drahšie sú kvalitnejšie a majú zalisovanú protihlukovú vrstvu...

Veď práve, že sú drahšie a veľa (väčšina) ľudí na to kašle (načo by platili euráče naviac, keď im to žiaden osoh neprinesie), a potom sa riešia problémy hluku a medziľudských vzťahov v panelákoch.
(mimotemy Neviem, ako je to s dostupnosťou týchto protihlukových podložiek alebo kvalitnejších dlažieb, ale zháňam tepelnú + zvukovú izoláciu podlahy, tak sa mi panenky prekacujú, lebo 1. milión stavebnín, ale z nich to majú v ponuke asi len 2 a aj to treba najskôr objednať a čakať aspoň týždeň (takéto materiály na sklade nedržia), 2. lebo tie ceny sú skutočne veľmi vysoké.)
marleau
10.09.10,11:42
Pokiaľ sa dáva len podložka asi 2 alebo 3 mm hrubá, tak tá hluk netlmí. Dnes sú však aj protihlukové podložky, len sú drahšie. Aj podlahy vraj tie drahšie sú kvalitnejšie a majú zalisovanú protihlukovú vrstvu.
mimotemyJa keď som si dala podlahu a zlikvidovala koberce, tak teraz sa hrozím, čo v nich všetko muselo byť, keď z podlahy musím skoro daždý deň vysávať prach.
Ale to je dobre.Ten prach tam bol aj vtedy,ale nebolo ho vidieť,lebo bol v kobercoch.Takto ho možte aspoň utrieť.Vždy lepšie,ako ho vydýchavať z tepichu.
marleau
10.09.10,11:47
Veď práve, že sú drahšie a veľa (väčšina) ľudí na to kašle (načo by platili euráče naviac, keď im to žiaden osoh neprinesie), a potom sa riešia problémy hluku a medziľudských vzťahov v panelákoch.
(mimotemy Neviem, ako je to s dostupnosťou týchto protihlukových podložiek alebo kvalitnejších dlažieb, ale zháňam tepelnú + zvukovú izoláciu podlahy, tak sa mi panenky prekacujú, lebo 1. milión stavebnín, ale z nich to majú v ponuke asi len 2 a aj to treba najskôr objednať a čakať aspoň týždeň (takéto materiály na sklade nedržia), 2. lebo tie ceny sú skutočne veľmi vysoké.)
Akurát včera som v Rakúsku kládol pod poter na poschodí špeciálny protihlukový pás.Boli to roly ako bitagit,ale dosť ťažšie a ďaleko drahšie.Ja to do tých domov dávam,aby som sa vyhýbal práve takýmto problémom.Ono to úplne neodhluční,ale keď niečo padne na zem,tí,čo sú dole,to tak nepočujú,nezľaknú sa razom,pri spaní sa neprebudia a pri bdení je to strpiteľné.Dnes chce každý šetriť,lebo sa bojí nadhodnotenej ceny,no vždy to s tým šetrením preženie a potom to takto dopadne.
thacid
15.11.15,15:53
Ach jaj....
tiež mám teraz presne rovnaký problém.
Ja aj žena pracujeme na smeny. Máme dvoch chalanov (7 rokov - dvojičky). Od rána sú v škole, potom sa s nimi učíme, potom ideme na tréning a krúžky a keď už sú doma a ostane im čas, tak ho trávia za počítačom. Spávať chodia o ôsmej večer. A keď sa stane (ako dnes), že je voľná nedeľa a prší a nemôžme ísť nikam, tak ich nemôžem predsa nehať celý deň sedieť za počítačom. Musia sa aj pohrať normálne vo svojej izbe. A po dvoch hodinách, ako sa tam hrali, prišiel sused s buchotom, krikom a vyhrážkami, že už to nemieni ďalej znášať. V deckej ižbe sú len parkety a majú tam aj koberec, ktorý však nieje na celú izbu. Neboli moc hluční a nebuchotali tak hrozne, aby z toho susedovi išla pena z huby. A predsa išla.
Nechcem zbytočné problémy so susedmi a chcem nájsť nejaké riešenie pre kľud a pokoj v dome a tak som im bol kúpiť papučky, aby tak nebúchali pätami po plávajúcej, ktorá je vo zvyšných miestnostiach a do deckej sa chystám zajtra niečo poriešiť, spýtať sa do špecializovaných obchodov, nehať si poradiť a dať tam na spodok niečo na odhlučnenie a potom na to poprípade koberec. Aj keď si viem predstaviť svoju ženu, že sa jej to páčiť nebude. Ale dúfam, že to pomôže urovnať vzťahy medzi nami ako susedmi. Ak už nepomôže to a bude mi naďalej chodiť trieskať na dvere, akoby ich on kupoval a vrieskať po mne akoby som mu z nosa vypadol, tak potom sa k tomu postavím chrbtom a arogantne a kúpim celej rodine dreváky.
arizona
15.11.15,20:31
Moc sa susedovi necuduj. Ty hluk svojich deti tak nevnimas,ako stari ludia,ktori maju doma ticho.
Dnesne byty bez kobercov,zavesov a s minimom nabytku vyrazne prenasaju hluk do okolia.
Ked su deti zivsie treba dat na podlahu nejaku krocajovu zabranu a koberec.
Moj brat ma tiez dvoch chalanov,daval pod parkety protihlukovu foliu.Na trhu je vela druhov,napr. http://www.potichu.sk/materialy/
buchač
15.11.15,21:47
Ach jaj....
...
Aj keď si viem predstaviť svoju ženu, že sa jej to páčiť nebude. Ale dúfam, že to pomôže urovnať vzťahy medzi nami ako susedmi. Ak už nepomôže to a bude mi naďalej chodiť trieskať na dvere, akoby ich on kupoval a vrieskať po mne akoby som mu z nosa vypadol, tak potom sa k tomu postavím chrbtom a arogantne a kúpim celej rodine dreváky.

Ach jaj...mladý, prudký, neskúsený...:)

Vzpomeň na moje slová.
Neboj nič, sused raz odíde na večnosť a nasťahuje sa jeho potomok...syn, dcéra s rodinou a malými deťmi, alebo rovno vnuk.

Vzpomeň si potom, keď budeš počúvať (ako postaršejší pán v rokoch) s manželkou všeliaké pazvuky z nočných žúrov a podobne...manželke sa to určite páčiť nebude.

Vzpomeň na moje slová, keď sa pôjdeš k susedovi sťažovať na nočný kľud, že sa potrebujete s manželkou vyspať do roboty....

Vzpomeň na moje slová a potom niečo vrav...;)
thacid
16.11.15,12:05
lenže my nočné žúry nikdy nerobíme, ani sme nerobili. Nikdy sme nerušili nočný kľud. Išlo len o hranie sa detí v ich detskej izbe okolo obeda počas upršanej nedele. Podotýkam, že neboli besní a neskákali, ako to sused opisoval. A tiež podotýkam, že som napísal jasne, že niečo pre to aj spravím ako ústupok, aby som minimalizoval hluk. Avšak na prerábku, vytrhanie starých 60- ročných parkiet a potom nasadenie nových, vrátane protizvukovej izolácie nemáme ani čas ani prostriedky.
PS: A prísť sa dá aj slušne a takisto sa dá slušne jednať. Nie s krikom, buchotom, vyhrážkami a urážkami. Posiela moje deti na psychiatriu, ale tú by mal navštíviť skôr on, keďže nevie ovládať svoj hnev.
misoft
16.11.15,12:09
Ak cez deň - tak odkáž nervného suseda, nech sa ide sťažovať na lampáreň na najbližšej železničnej stanici. A nech si prečíta, kedy je nočný kľud a čo je to "neprimeraný" hluk.
A tiež mu odkáž, že i ty sa môžeš na neho sťažovať pre neprimerané obťažovanie....
Najlepšia obrana je útok!
buchač
16.11.15,12:14
PS: A prísť sa dá aj slušne a takisto sa dá slušne jednať. Nie s krikom, buchotom, vyhrážkami a urážkami. Posiela moje deti na psychiatriu, ale tú by mal navštíviť skôr on, keďže nevie ovládať svoj hnev.

Nepochopil si ma, no nevadí.

Pochop ale aj Ty druhú stranu a nie posielať niekoho na psychiatriu. Odsudzuješ jedinca, o ktorom nemáš ani páru a nevieš, čo je príčinou jeho hnevu.

Slušné jednanie ???
Nuž vedz, že ja som šiel k susedom a upozornil na hluk...keďže slušné napomenutie nepomohlo, tak prišli poliši a urobili poriadok oni.
buchač
16.11.15,12:15
Ak cez deň - tak odkáž nervného suseda, nech sa ide sťažovať na lampáreň na najbližšej železničnej stanici. A nech si prečíta, kedy je nočný kľud a čo je to "neprimeraný" hluk.
A tiež mu odkáž, že i ty sa môžeš na neho sťažovať pre neprimerané obťažovanie....
Najlepšia obrana je útok!

Nie vždy a nie stále....a vo všetkých bodoch. ;)
thacid
16.11.15,12:57
Lenže na psychiatriu posielal on moje deti, nie ja jeho.... Ja chápem, že to musí byť nepríjemne, ak počujú stále buchotanie...Ale nejak si nechcú dať vysvetliť, že nejde o buchotanie, ale o chôdzu. A keď občas s niečím deti buchnú, tak je to tým, že sú to deti a hrajú sa. A to býva málokedy, keďže na to ani nieje čas. A keď čas majú, tak sú za počítačom. Skrátka málokedy sa hrajú v izbe, kde pri hre aj s niečím buchnú. A keď náhodou buchnú, tak čo mám spraviť ja? Mám ich za to zbiť? Alebo čo?
Raz budú mať aj oni deti a pochopia. Potom si spomenú.... Nikomu neželám zle, ale ak budú mať hyperaktívne dieťa, tak im bude stačiť jedno a narobí 10x toľko hluku, čo naši dvaja.
BTW: To čo píšeš, že si upozornil slušne a potom to musela riešiť polícia, tak to beriem. Tomu hovorím slušne jednanie ako má byť. A nie hulákanie a vyhrážky a trieskanie do dverí a posielanie mojich zdravých detí na psychiatriu. To slušné nieje.