Rasto78
09.09.10,09:23
Pred pár dňami som tu mal na prevádzke (servis elektroniky) kontrolu zo živnostenského a chýbalo mi rozhodnutie RÚVZ (hygiena). (nevedel som že niečo také potrebujem). Prevádzka je unimobunka, ktorá je položená vedľa nášho domu, majiteľom pozemku je otec (takže ja som podnájomník). Na hygiene odo mňa pýtajú "list vlastníctva" ale k čomu ? K unimobunke ? mám len kúpno predjnú zmluvu, alebo ten list vlastníctva pozemku na ktorom to stojí ?
Taktiež po mne pýtajú "zmenu užívatela stavby", unimobunka sa považuje za stavbu ?
Vie niekto v tomto poradiť čo si mám pripraviť, lebo som z toho nejak mimo.
Stanislav 1975
09.09.10,07:25
Pred pár dňami som tu mal na prevádzke (servis elektroniky) kontrolu zo živnostenského a chýbalo mi rozhodnutie RÚVZ (hygiena). (nevedel som že niečo také potrebujem). Prevádzka je unimobunka, ktorá je položená vedľa nášho domu, majiteľom pozemku je otec (takže ja som podnájomník). Na hygiene odo mňa pýtajú "list vlastníctva" ale k čomu ? K unimobunke ? mám len kúpno predjnú zmluvu, alebo ten list vlastníctva pozemku na ktorom to stojí ?
Taktiež po mne pýtajú "zmenu užívatela stavby", unimobunka sa považuje za stavbu ?
Vie niekto v tomto poradiť čo si mám pripraviť, lebo som z toho nejak mimo.

tak na unimobunku určite žiadny list vlastníctva neexistuje,však to nieje žiadna stavba- nejakí sú moc múdry...
arizona
09.09.10,07:33
...
Na hygiene odo mňa pýtajú "list vlastníctva" ale k čomu ? K unimobunke ? ...

Prečo sa nespýtaš priamo tých čo to vyžadujú? Asi tam sa dozvieš presnú odpoveď...;)
Tu môžeme len tipovať :)
NADEJKA
09.09.10,07:38
Dobrý deň,
naša spoločnosť sa zaoberá predajom a prenájmom unimobuniek.Docela na Slovensku s týmto problémom zápasíme,ale na úradoch už vedia,že pokial nemá unimobunka "pevné miesto",teda nie je zabudovaná v základoch a kedykolvek sa dá naložiť na auto a premiestniť inam,tak sa ako stavba nedefinuje a teda nemožu požadovať ani LV ani zmenu užívatela stavby.:)
NADEJKA
09.09.10,07:39
ešte som zabudla dodať,že našim zákazníkom dávame certifikát,že unimobunka spĺňa všetky hygienické a bezpečnostné normy,to by im malo stačiť aj na hygiene.
Rasto78
09.09.10,09:04
Prečo sa nespýtaš priamo tých čo to vyžadujú?

Veď práve, včera som tam bol, pani mi na papier napísala čo treba (to čo som spomínal). Zbytočne som argumentoval tým že to nieje nehnuteľnosť, ona si vravela svoje.
Yanko Vectra
18.08.12,19:03
ja mám podobný problém s bunkou na vlastnej záhrade,kde musím zmeniť účel "stavby" zo skladu na predajňu a vybaviť LV