skutrica
09.09.10,11:55
Dobry den, prosim vas ako mam zistit, aku dobu pouzitia ma napriklad naradie (sada klucov, zasuvka...) ? Nesplna hodnotu na zaradenie do DM. Ako budem uctovat v ju o tomto majetku?
Nakup: vydavok za material,
zaradenie: kniha kratkodobeho majetku? Nepojde to do skladu, ze?
Ak ho zaradim do KD maj. po roku budem musiet tento majetok vyradit? Tyka sa to napriklad multifunkcneho zariadenia. To budem pouzivat viac rokov. Nechcem ho dat do odpisovania. Dakujem velmi pekne :)
Alena Šimová
20.09.10,06:52
Dobry den, prosim vas ako mam zistit, aku dobu pouzitia ma napriklad naradie (sada klucov, zasuvka...) ? Nesplna hodnotu na zaradenie do DM. Ako budem uctovat v ju o tomto majetku?
Nakup: vydavok za material,
zaradenie: kniha kratkodobeho majetku? Nepojde to do skladu, ze?
Ak ho zaradim do KD maj. po roku budem musiet tento majetok vyradit? Tyka sa to napriklad multifunkcneho zariadenia. To budem pouzivat viac rokov. Nechcem ho dat do odpisovania. Dakujem velmi pekne :)
tie drobnosti by som povedala, že to ide na výdavok na materiál a zaevidujem do knihy krátkodobého majetku. Keď sa mi to zničí, vyradím ho z knihy. Multif. zariadenie, ak splňa hodnotu dlhodobého majetku, zaeviduje sa do knihy dlhodobého majetku.
Nie je tu však povinnosť majetok odpisovať. Vyraďovať ho budeš vtedy, keď sa naozaj zničí, predá. Počas doby používania bude na dlhodobom majetku a bude sa vykazovať vo výkaze o majetku a záväzkoch.