stanyko
09.09.10,12:40
Zdravim,

potrebujem vobec pecitaky ku fakturam, kt. su urcene pre mojich klientov?

Jedina vyhoda peciatky je, ze nemusi clovek opisovat udaje o s.r.o. dookola. Chcem sa spytat, ci je mozne si tieto udaje pripisat do faktury a takto ju vytlacit a nasledne len podpisat. Je mozne sa takto obist bez peciatky?

Dakujem za odpovede.
veronikasad
09.09.10,10:49
Zdravim,

potrebujem vobec pecitaky ku fakturam, kt. su urcene pre mojich klientov?

Jedina vyhoda peciatky je, ze nemusi clovek opisovat udaje o s.r.o. dookola. Chcem sa spytat, ci je mozne si tieto udaje pripisat do faktury a takto ju vytlacit a nasledne len podpisat. Je mozne sa takto obist bez peciatky?

Dakujem za odpovede.
Žiadny zákon ti neprikazuje používať pečiatku (pre mnohých zákazníkov je však faktúra s pečiatkou "dôveryhodnejšia")
Llívia
09.09.10,11:36
Žiadny zákon ti neprikazuje používať pečiatku (pre mnohých zákazníkov je však faktúra s pečiatkou "dôveryhodnejšia")
To isté a ešte viac platí pre rôzne štátne inštitúcie. A niektorí sa dokonca ešte hádajú, že keď je na tlačive napísané "Pečiatka", tak tam tú pečiatku musíš dať. :confused:
stanyko
09.09.10,12:10
Žiadny zákon ti neprikazuje používať pečiatku (pre mnohých zákazníkov je však faktúra s pečiatkou "dôveryhodnejšia")

To je pravda. Ale kedze planujem rozbehnut B2B a zakaznikom budu na 99 percent podnikatelia, tak ti nie su az taki nedovercivi. Ci sa mylim? :D
veronikasad
09.09.10,12:14
To je pravda. Ale kedze planujem rozbehnut B2B a zakaznikom budu na 99 percent podnikatelia, tak ti nie su az taki nedovercivi. Ci sa mylim? :D
Neviem, čo je B2B. Ak faktúry nebudeš posielať elektronicky, ale poštou, na výdavkoch za zhotovenie pečiatky by som nešetrila.
derek19
09.09.10,12:20
Hej pečiatku mať nemusíš, ale aj ja som mal problemy na uradoch, že pečiatku mať musím kedže je tam napisana :D , tak som obetoval tych tušim 10 euro na ňu, to ťa nepoloži....
stanyko
09.09.10,12:24
Neviem, čo je B2B. Ak faktúry nebudeš posielať elektronicky, ale poštou, na výdavkoch za zhotovenie pečiatky by som nešetrila.


Fakturu zakznikovi donesiem osobne. Preto v pecitke nevidim velky zmysel. Aspon zatial...
DErika
21.09.10,18:01
Ahojte,
chcela by som sa opýtať či potrebujem na každú prevádzku osobitne pečiatku s adresou danej prevádzky?
Živnosť mám nahlásenú na trvalom pobyte a mám dve prevádzky, obidve v prenájme, z toho jednu v inom meste. Doteraz som používala pečiatku kde mám uvedenú trvalú adresu, ale stretla som sa s názorom, že to sa nemôže, no nikde o tom nič neviem nájsť.
Ďakujem
marjankaj
21.09.10,18:15
Hej pečiatku mať nemusíš, ale aj ja som mal problemy na uradoch, že pečiatku mať musím kedže je tam napisana :D , tak som obetoval tych tušim 10 euro na ňu, to ťa nepoloži....

A nestačilo by im čestné prehlásenie, že žiadnu pečiatku nevlastním?:eek:
Alebo nejakú včielku alebo prasiatko ako dostávajú prváčikovia v škole?:---
Aj to sú pečiatky.:D
Llívia
21.09.10,18:45
Ak budú niektoré Poraďáčky upratovať, môžno budú ochotné sa s tebou o nejaké detské pečiatky podeliť - aspoň mne ich ponúkali. :)
marjankaj
21.09.10,19:08
Ponúkni tie pečiatky tým, čo ich potrebujú.
Ja nemám pečiatku a ani po nej netúžim. Na žiadnom úrade ju odo mňa nepýtali.
Llívia
22.09.10,04:50
Príď na náš DÚ, dvere daň zo závislej činnosti. Tam pýtajú podľa nálady a len s pindaním z ich strany sa dajú presvedčiť, že tú pečiatku fakt netreba.
marjankaj
22.09.10,06:16
Tak si vypýtaj príslušný paragraf. Aj ja sa rád poučím.
Myslel som, že zákony by mali platiť pre každého.
Llívia
22.09.10,06:35
Ja viem, ty vieš, kopa ľudí vie, ale dohaduj sa s nasertívnou pracovníčkou DU. :D
Aha, jej bol § jedno, ona to videla na tlačive "Pečitka, podpis..." - keď je to tam napísané, tak to musí byť. Našťastie sa potom nado mnou zľutovala a tlačivo zobrala aj bez pečiatky.
Excise Duty
22.09.10,07:15
Téma pečiatky sa na Porade preberala už miliónkrát. Keby sme si ale aspoň raz prečítali Ústavu SR, najmä článok 13 ods. 1 písm. a), tak si s takou úradníčkou, s prepáčením, vytrieme ...! Z uvedeného článku Ústavy vyplýva, že povinnosti možno ukladať zákonom alebo na základe zákona... Na Slovensku však neexistuje nijaký zákon, ktorý by ukladal povinnosť používať pečiatku. Tlačivo nie je zákon aj keď je v ňom kolónka s názvom "pečiatka".
marjankaj
22.09.10,10:07
Prečo by som sa mal dohadovať? Nech mi dá tie výhrady písomne, a potom sa budú diať veci. Pošlem to hore riaditeľovi, prípadne kópiu na ministerstvo financií, a potom si už budú dávať pozor. A možno si aj naštudujú nejaké paragrafy.
Excise Duty
22.09.10,10:18
Prečo by som sa mal dohadovať? Nech mi dá tie výhrady písomne, a potom sa budú diať veci. Pošlem to hore riaditeľovi, prípadne kópiu na ministerstvo financií, a potom si už budú dávať pozor. A možno si aj naštudujú nekaké paragrafy.
Bolo by zaujímavé vedieť, o koľko zbytočne zvyšujú náklady podnikateľov hlúpi úradníci vyžadovaním povinností nepodložených zákonmi.
emogeon
23.01.11,14:53
po precitani tejto temy nemam uplne jasno,chapem to dobre ze na tlacive DPH staci podpis?
blavaciko
23.01.11,16:23
ano chapes to dobre, kazdy podnikatelsky subjekt moze fungovat bez peciatky a je to legalne