Mel1001
09.09.10,13:40
Ahojte, koncom augusta sme prepustili zamestnanca z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. V pondelok som mu posielala zápočtový list, ale zistila som, ze je nespravne vyplnená kolonka "dôvod skončenia prac.pomeru". Napísala som mu s výpovedou, ale mal okamzité skoncenie. Viete mi poradit čo v takomto prípade?Stačí mu poslať nový opravený zápočtový list?ale on uz to mozno odovzdal do poistovne.

Dakujem
veronikasad
09.09.10,11:41
Ahojte, koncom augusta sme prepustili zamestnanca z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. V pondelok som mu posielala zápočtový list, ale zistila som, ze je nespravne vyplnená kolonka "dôvod skončenia prac.pomeru". Napísala som mu s výpovedou, ale mal okamzité skoncenie. Viete mi poradit čo v takomto prípade?Stačí mu poslať nový opravený zápočtový list?ale on uz to mozno odovzdal do poistovne.

Dakujem
Do akej poisťovne ?

Dôvod skončenia pracovného pomeru je informáciou pre nového zamestnávatela.
janaGT
09.09.10,11:41
zápočtový list sa neodovzdáva do poisťovne :)
Mel1001
09.09.10,11:46
sorry...na urad práce...:)a mám mu radsej opravit ten zápočtový list, vsak?len aby nevznikli dalsie problémy...:)
veronikasad
09.09.10,11:49
sorry...na urad práce...:)a mám mu radsej opravit ten zápočtový list, vsak?len aby nevznikli dalsie problémy...:)
úrad práce neskúma dôvod skončenia prac. pomeru. Nemá to žiadny vplyv na dávku v nezamestnanosti ani zaevidovanie uchádzača o zamestnanie
Mel1001
09.09.10,11:54
ale zamestnanec chce riesit tuto vec so skoncením prac.pomeru sudnou cestou, vraj sme nemali dôvod na ukoncenie prac. pomeru, to síce neni pravda, ale mozno by bolo lepsie opravit mu ten zápočtový list, aby nam tuto vec nemohol vytýkať!
veronikasad
09.09.10,11:58
ale zamestnanec chce riesit tuto vec so skoncením prac.pomeru sudnou cestou, vraj sme nemali dôvod na ukoncenie prac. pomeru, to síce neni pravda, ale mozno by bolo lepsie opravit mu ten zápočtový list, aby nam tuto vec nemohol vytýkať!
Môžeš mu poslať opravený zápočtový list so sprievodným listom.

Ak však chce zamestnanec napadnúť neplatné rozviazanie prac. pomeru na súde budete musieť obhájiť dôvody okamžitého skončenia prac.pomeru. Okrem zápočtového listu dostal zamestnanec iný doklad, v ktorom mu oznamujete okamžité skončenie prac. pomeru ?
Mel1001
09.09.10,12:02
a čo mám napísat do toho sprievodného listu?vies mi pomôct?dovody na okamzité skoncenie prac.pomeru máme az-az....., hrubo porusil prac.disciplínu a absolutne nechápeme aký dôvod má na riesenie tejto situácie súdnou cestou.Ano dostal aj iný doklad, v kt. mu bolo vysvetlené dôvod okamzitého skoncenia.
veronikasad
09.09.10,12:09
a čo mám napísat do toho sprievodného listu?vies mi pomôct?dovody na okamzité skoncenie prac.pomeru máme az-az....., hrubo porusil prac.disciplínu a absolutne nechápeme aký dôvod má na riesenie tejto situácie súdnou cestou.Ano dostal aj iný doklad, v kt. mu bolo vysvetlené dôvod okamzitého skoncenia.
Pošli mu sprievodný list, v ktorom uvedieš, že mu posielaš opravený zápočtový list, nakoľko v zápočtovom liste zo dňa .... bol omylom uvedený nesprávny dôvod skončenia prac. pomeru.

Ak pôjde neplatné skončenie prac. pomeru na súd - obhajoba je na firme. Treba počítať s tým, že súd skúma či bola dodržaná postupnosť krokov (upozornenie zamestnávatela na porušenie prac.disciplíny)... Dôvod skončenia nie je možné dodatočne meniť. Preto je velmi dôležité čo ste uviedli v liste zamestnancovi ako dôvod.

Súd v mnohých prípadoch vyhlasuje okamžité skončenie prac.pomeru za neplatné.
Mel1001
09.09.10,12:12
Dakujem!!:)