Ochhm
09.09.10,13:43
Dobrý deň. Mám 19 rokov a teraz nastupujem do prvého ročníka VŠ. Chcem požiadať o sociálne štipendium. Do školy budem cestovať 400 km+ bývať na internáte. Žijem v podnájme so svojou matkou a 9-ročným bratom. Rodičia nie sú rozvedení, len spolu už cca rok nežijeme. Všetci máme spoločný trvalý pobyt a otec na nás neprispieva. Je zamestnaný, rovnako ako mama má príjem asi 600 eur mesačne.

To bol pôvodný popud zisťovania záležitostí okolo výživného. Pretože moja matka nemá záujem podať žiadosť o výživné ani sa rozviesť a neviem, či mi štipendium schvália, chcela by som podať žiadosť o výživné ja. Jednu žiadosť som už napísala, odniesla som ju na okresný súd, ale bola napísaná zle.

Preto by som sa chcela opýtať, Nemáte niekto Žiadosť o výživné, ktorú by ste mi mohli poslať ako vzor, prípadne iné rady ohľadom štipendia aj výživného?

Ďakujem.
Flinstone
09.09.10,15:45
v prvom rade to nieje žiadosť o výživné, ale návrh na určenie vyživovacej povinnosti...
Nemusíš tomu dať nejakú špeciálnu formu, stačí ak tam bude všetko potrebné a bude jednoznačne vyplývať z návrhu, čo vlastne chceš...
Musí byť jasné, kto je navrhovateľ (uvedený v plnom mene, priezvisku, dátum.nar., bydlisko), kto je odporca(tiež plne uvedený) a čo vlastne chceš aby súd rozhodol, resp. k čomu ho zaviazal.
Možno by ti boli ochotné spísať návrh aj pracovníčky úradu práce, sociálnych vecí a rodiny...
cukrik
11.09.10,07:22
vyzval ta sud na doplnenie žaloby, alebo ju uz odmietol? apropo dopln na seba kontakt kam ti mozu zasielat prípadne nejake vzory