simona sucha
09.09.10,14:05
Ahojte, mam na vas prosbu o radu..
v roku 2005 som mala zakonnu poistku na osobne auto poistene v komunalnej poistovni.. auto som predala a teraz po 5 rokoch mi prislo ze ma spolocnost intrum justitia vyzyva na uhradu dlhu, ktore spociva z dlznej istiny 26EUR, prislusenstva 36EUR spolu 62EUR, za odbobie 01.01.2005 -30.03.2005...
volala som do spolocnosti, a ze to mam uhradit, lebo sa mi dlzna ciastka navysi este o dalsie sankcie..
prosim vas o radu - mam to uhradit? alebo je to uz premlcane? POPRIPADE CO MI RADITE V TAKOMTO PRIPADE ROBIT?:confused:
nie som si vedoma ziadneho zavazku voci komunalnej spolocnosti..a nemam z toho obdobia uz ani ziadne zmluvy..tak si to ani nepamatam o co tam vlastne ide..
spolocnost intrum justitia vyzvu poslala obycajnou postou, ziadne doporucene list..

dakujem za vase odpovede:)
Chobot
09.09.10,12:57
Ahojte, mam na vas prosbu o radu..
v roku 2005 som mala zakonnu poistku na osobne auto poistene v komunalnej poistovni.. auto som predala a teraz po 5 rokoch mi prislo ze ma spolocnost intrum justitia vyzyva na uhradu dlhu, ktore spociva z dlznej istiny 26EUR, prislusenstva 36EUR spolu 62EUR, za odbobie 01.01.2005 -30.03.2005...
volala som do spolocnosti, a ze to mam uhradit, lebo sa mi dlzna ciastka navysi este o dalsie sankcie..
prosim vas o radu - mam to uhradit? alebo je to uz premlcane? POPRIPADE CO MI RADITE V TAKOMTO PRIPADE ROBIT?:confused:
nie som si vedoma ziadneho zavazku voci komunalnej spolocnosti..a nemam z toho obdobia uz ani ziadne zmluvy..tak si to ani nepamatam o co tam vlastne ide..
spolocnost intrum justitia vyzvu poslala obycajnou postou, ziadne doporucene list..

dakujem za vase odpovede:)

Poistné z roku 2005 je už premlčané. Napíš im, že z dôvodu premlčania nie si povinná dlh uhradiť. Jedine, že by mali platobný rozkaz alebo súdne rozhodnutie, ktoré bolo vydané do 3 rokov od splatnosti poistného.

Alebo im nič nepíš. Ak by to vymáhali súdnou cestou, tak ti stačí na súde podať námietku premlčania. Aj naša poisťovňa rieši dlžné sumy do 3 rokov, po 3 rokoch je to už ťažko vymožiteľné - ale ak dlžník chce, môže to uhradiť.
simona sucha
09.09.10,13:18
dik.. idem na to..-:)
ja som to nebrala vazne, ved take veci by sa nemali posielat obycajnou postou..
misoft
09.09.10,17:54
Veru tak, väčšinou takéto výzvy sú doručované Doporučene. Takto môžeš tvrdiť, že si žiadnu poštu, ani výzvu nedostala - museli by dokazovať, že ti niečo poslali a obyčajnú poštu ťažko dokážu, že poslali. ;);)
Chobot
09.09.10,20:28
dik.. idem na to..-:)
ja som to nebrala vazne, ved take veci by sa nemali posielat obycajnou postou..

Toto môžu poslať obyčajnou poštou. Toto ešte nie je žiadny platobný rozkaz ani iný súdny príkaz. Oni skúsia, kto zaplatí, zaplatí. V tomto štádiu sú pre nich doporučená pošta zbytočné náklady.

Jedine keby to už išlo súdnou cestou, vtedy musia preukazovať doručenie. Platobný rozkaz, napríklad, nemôžu správoplatniť, pokiaľ nie je doručený odporcovi. Ale ak by ti prišiel plat. rozkaz, podáš odpor, kde uvedieš námietku premlčania.