Tinaho
09.09.10,14:28
Ahojte poraďáci,

zo zdravotnej poisťovne mi prišlo avízo o vrátení preplatku zo zdravotného poistenia vo výške 279 €. Preplatok poslali na základe mojej žiadosti, nakoľko na základe ročného zúčtovania dane nám poslali nižšiu sumu ako bola uvedená v tlačive ročného zúčtovania 2009. V tomto novom avíze, už nie je uvedené, že sa to týka ročného zúčtovania za rok 2009 a tiež tam nie je vyčíslená zrazená daň (napriek tomu, že nám poslali ďalšiu čiastku, tak sa súčet vrátených čiastok zo zdravotnej poisťovne nezhoduje s preplatok uvedeným v ročnom zúčtovaní).
Neviem, ako tento preplatok zúčtovať v jednoduchom účtovníctve a čo s daňou, nakoľko táto čiastka nebola zdanená u zdroja.

Vopred ďakujem za rady.
veronikasad
09.09.10,12:30
Ahojte poraďáci,

zo zdravotnej poisťovne mi prišlo avízo o vrátení preplatku zo zdravotného poistenia vo výške 279 €. Preplatok poslali na základe mojej žiadosti, nakoľko na základe ročného zúčtovania dane nám poslali nižšiu sumu ako bolo uvedená v tlačive ročného zúčtovania 2009. V tomto novom avíze, už nie je uvedené, že sa to týka ročného zúčtovanie za rok 2009 a tiež tam nie je vyčíslená zrazená daň (napriek tomu, že nám poslali ďalšiu čiastku, tak sa súčet vrátených čiastok zo zdravotnej poisťovne sa nezhoduje s preplatok uvedeným v ročnom zúčtovaní).
Neviem, ako teto preplatok zúčtovať v jednoduchom účtovníctve a čo s daňou, nakoľko táto čiastka nebola zdanená u zdroja.

Vopred ďakujem za rady.
ak spočítaš obidva vrátené preplatky + zrazená daň, nie je to suma, ktorá bola vyčíslená v RZZP ?
Tinaho
09.09.10,12:36
aj to som skúšala, preplatok v ročnom zúčtovaní mi vyšiel 2638,56 €. Prvýkrát mi vrátili 1705,50 € (1381,46 na účet + 324,04 daň) a druhýkrát to bola čiastka 279 € bez vyčíslenia dane.
veronikasad
09.09.10,12:42
aj to som skúšala, preplatok v ročnom zúčtovaní mi vyšiel 2638,56 €. Prvýkrát mi vrátili 1705,50 € (1381,46 na účet + 324,04 daň) a druhýkrát to bola čiastka 279 € bez vyčíslenia dane.
vyžiadaj si výpis platieb, zrejme niečo z tohto preplatku započítali na úhradu evidovaného nedoplatku.

Sumu zrážkovej dane si si vypočítala sama, alebo takáto suma bola uvedená v sprievodnom liste ZP ?
Tinaho
10.09.10,04:19
Ďakujem za rady. Čo sa týka zrážkovej dane, tak v prvom avíze zo ZP, bola zrážková daň vyčíslená. V druhom avíze bola uvedená len čiastka 279 €, ktorá prišla aj na účet. Skúsim si vyžiadať vypis platieb, ale nie som si istá či mi ho poskytnú, nakoľko bola som osobne v pobočke ZP, a tam mi povedali, že takéto informácie nemôžu poskytnúť.