Alica303
09.09.10,14:39
Dobry den,
rozmyslam nad zalozenim zdravotnickeho zariadenia, ktore by sa zaoberalo socialnou starostlivostou, rehabilitaciou, masazami, starostlivostou o starych ludi...
Mala by to byt sro, boli by sme 3 zakladatelia.

Prosim Vas, vie mi niekto poradit aky by mal byt postup?

Podla mojich informacii by sme mali najskor zalozit sro- spolocenskou zmluvou, potom treba ist na samospravny kraj a nasledne ked budu vybavene vsetky potrebne povolenia a rozhodnutia, treba sa zaregistrovat na zivnostenskom urade, kedze niektore predmety cinnosti spadaju pod zivnost a potom nasledne na obchodny register?

Ale nasla som aj info, ze zdravotnicke zariadenie nemoze byt zivnostou a tak netreba registraciu na zivnostenskom urade, len na Obchodnom sude.

Dakujem :)
Economic
09.09.10,16:13
Prvý krok - vyhotovenie všetkých potrebných dokumentov- spoločenská zmluva + ostatné... 2. krok získať oprávnenie na poskytovanie Vašich služieb a vybavenia Osvedčenia o živnostenskom oprávnení na tie predmety, ktoré spadajú do živn. zákona. 3. krok zápis spoločnosti do OR. Keď sa návrh podá elektronicky, je to o 50 % lacnejšie....
Alica303
10.09.10,07:20
DAKUJEM ZA REAKCIU :)

Chcela by som sa este spytat, ake vsetky doklady treba predlozit na zivnostenskom urade a obchodnom registri ak sa jedna o zdravotnicke zariadenie.

Staci na Zivnostensky urad toto?:
Vyplnene tlacivo
Spolocenska zmluva
Doklad o prave pouzivat priestory ako sidlo spolocnosti
- je mozne mat sidlo spolocnosti na mieste trvaleho bydliska jedneho zo zakladatelov? A v tomto pripade, ked bude zdravotna starostlivost poskytovana inde, je potrebne vyplnat tlacivo, kde sa pise o prevadzkarni?
Priestory tiez musia splnat nejake podmienky z hladiska ochrany zdravia - treba tam vybavovat tiez nejake povolenia napr. z hygieny?
-kolky
-je treba aj rozhodnutie samospravneho kraja a licencia odborneho zastupcu, cestne prehlasenia, schvalene ordinacne hodiny?

Na OR SR staci:
2x spolocenska zmluva
tlacivo sro
2x zivnostensky list
vyhlasenie spravcu vkladu
podpisove vzory
licencia odborneho zastupcu
2x rozhodnutie zo samospravneho kraja
Treba aj cestne vyhlasenia, ordinacne hodiny?

Zabudla som na nieco??
Dakujem velmi pekne.
Economic
10.09.10,07:35
DAKUJEM ZA REAKCIU :)

Chcela by som sa este spytat, ake vsetky doklady treba predlozit na zivnostenskom urade a obchodnom registri ak sa jedna o zdravotnicke zariadenie.

Staci na Zivnostensky urad toto?:
Vyplnene tlacivo
Spolocenska zmluva
Doklad o prave pouzivat priestory ako sidlo spolocnosti
- je mozne mat sidlo spolocnosti na mieste trvaleho bydliska jedneho zo zakladatelov? A v tomto pripade, ked bude zdravotna starostlivost poskytovana inde, je potrebne vyplnat tlacivo, kde sa pise o prevadzkarni?
Priestory tiez musia splnat nejake podmienky z hladiska ochrany zdravia - treba tam vybavovat tiez nejake povolenia napr. z hygieny?
-kolky
-je treba aj rozhodnutie samospravneho kraja a licencia odborneho zastupcu, cestne prehlasenia, schvalene ordinacne hodiny?

Na OR SR staci:
2x spolocenska zmluva
tlacivo sro
2x zivnostensky list
vyhlasenie spravcu vkladu
podpisove vzory
licencia odborneho zastupcu
2x rozhodnutie zo samospravneho kraja
Treba aj cestne vyhlasenia, ordinacne hodiny?

Zabudla som na nieco??
Dakujem velmi pekne.


Na živnostenskom predkladáš iba spoločenskú zmluvu alebo zakladateľskú listinu, potrebný počet kolko podľa predmetov podnikaniav, Formulár = žiadosť o vydanie Osvedčenia. Teda takako píšeš.

Obchodný register : spol. zmluva alebo zakladateľská listina, vyhlásenie správcu vkladu, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, k sídlu súhlas vlastníka nehnuteľnosti + LV, podpisový vzor konateľa. NO a licenciu ak už máš, alebo sa dá odborný predmet zapísať neskôr ďalším návrhom. Ordinačné hodiny s OR nič nemajú to netreba. Ak sa návrh podá elektronicky dokumenty stačia po jednom... ušetríš okrem polovice súdneho poplatku aj na poplatkoch za overovanie. Takže nezabudla si na nič.
feron
13.09.10,06:28
Dobry den,
rozmyslam nad zalozenim zdravotnickeho zariadenia, ktore by sa zaoberalo socialnou starostlivostou, rehabilitaciou, masazami, starostlivostou o starych ludi...
Mala by to byt sro, boli by sme 3 zakladatelia.

Prosim Vas, vie mi niekto poradit aky by mal byt postup?

Podla mojich informacii by sme mali najskor zalozit sro- spolocenskou zmluvou, potom treba ist na samospravny kraj a nasledne ked budu vybavene vsetky potrebne povolenia a rozhodnutia, treba sa zaregistrovat na zivnostenskom urade, kedze niektore predmety cinnosti spadaju pod zivnost a potom nasledne na obchodny register?

Ale nasla som aj info, ze zdravotnicke zariadenie nemoze byt zivnostou a tak netreba registraciu na zivnostenskom urade, len na Obchodnom sude.

Dakujem :)V praxi by to vyzeralo tak, že SRO by prevádzkovala zdravotnícke zariadenie (podnikanie podľa osobitného predpisu) a prevádzkovala by živnosti - činnosti spadajúce pod živnostenský zákon. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti dostáva povolenie od samosprávneho kraja, najskôr musí mať potrebnú licenciu od príslušnej komory (podľa špecializácie: lekárska, psychologická, iných zdr.pracovníkov), potom titul na užívanie priestorov (vlastníctvo, prenájom), povolenie z "hygieny" (úrad verejného zdravotníctva), tam treba aj prevádzkový poriadok, spĺňať podmienky podľa technicko-materiálneho a personálneho zabezpečenia, otázne je, či hygiena povolí zdr.zariadenie a iné živnosti napr. v jednej miestnosti resp. priestore, musí to byť špecifikované v prevádzkovom poriadku. Po povolení hygieny nastupuje vybavovanie cez samosprávny kraj a následne ečte kódy na úrade pre dohľad nad zdr.starostlivosťou. Pri bežných lehotách je to tak na 2-3 mesiace, treba s tým rátať. Pri prevádzkovaných živnostiach je to jednoduchšie, ak to nie sú viazané /koncesiované živnosti, tam treba tiež asi toho viac.