osky
09.09.10,21:56
ahojte.
kedze sa o niekolko mesiacov chystam na takyto zakrok,chcela by som zdielat svoje otazky aj s vami.
zaujimalo by ma,ako dlho trva priprava pred samotnym odobranim vajicok a spermii na vznik embrya/myslim,to pichanie hormonov a co vsetko este v tom je?/
potrebujem si totiz nahlasit dovolenku-cez nu by som to chcela absolvovat,aby som nemusela ist znovu na marodku.
arizona
09.09.10,20:07
day
09.09.10,20:25
neporadim, ale prajem uspesny zakrok ;), vsetko dobre
osky
10.09.10,16:09
dakujem.caka ma to az o pol roka,mozno aj neskor.ja som skor chcela nieco z vlastnych skusenosti-na nete je vsetko mozne,ale tu sa pisu take zivotne pribehy.....
AnikoAd
14.09.10,09:35
Ta priprava je v ramci jedneho cyklu...dostaneš ms a začnu pichat hormony, podla reakcie na ne cca o 2-3 tyždne dozreju vajíčka a ide sa na odber. osobne by som ti odporučala začat 2-3 mesiace pred zakrokom začat užívat kyselinu listovu, je prospešná pre zdravie plánovaného dietatka...Držím palce...
AnikoAd
14.09.10,09:40
na marodku nemusíš chodit, je lepšie, ked chodíš do prace/ pokial teda nevykonávaš tažku fyzicku pracu/, aby si nebola sustredená len na tento zákrok....
iveta0201
14.09.10,10:08
Ja som to absolvovala pred dvomi rokmi, priprava netrvala nejako dlho dlho. Najprv mi jeden mesiac monitorovali menstruacny cyklus, t.j. ultrazvuk cca 3 za mesiac + nejake odbery krvi + urobili manzelovi vysetrenie spermii. A potom uz zacala samotna priprava na odber. Asi 10 dni som si pichala injekcie do brucha (strasne som sa bala, ale dalo sa to v phode vydrzat, picha sa to perom podobnym ako je inzulinove pero). To, aby dozrelo co najviac vajicok. Potom prisiel na rad samotny odber v narkoze. Manzel este pred tym odovzdal spermie, tie zamrazili, aby boli pripravene v case ked ich bolo treba. Mne odobrali 7ks zrelych vajicok. Z toho po oplodneni vzniki 4 embra. Na odber som bola v paitok a do pondelka prebiehala kultivacia embryii, aby trosku narastli... V pondelok mi vlozili 2 embrya a 2 zamrazili. A po 9 mesiacoch sa mi narodila krasna zdrava dcera, dnes ma uz 2,5 roka. Asi poroku som chcela pouzit aj tie moje 2 zmrazene embrya, ale po vlozeni sa ani jedno neujalo. Takze moja dcera bude jediancik. Ale dala som sancu vsetkym... Marodku ti na to netreba, su to len niekolko hodinove zalezitosti, da sa to v pohode zvladnut aj s dovolenkou resp. s paragrafmi. My sme na cely zakrok dochadzali dokonca z Irska...
iveta0201
14.09.10,10:08
Sorry uz su to 3 roky....
osky
16.09.10,05:51
Ja som to absolvovala pred dvomi rokmi, priprava netrvala nejako dlho dlho. Najprv mi jeden mesiac monitorovali menstruacny cyklus, t.j. ultrazvuk cca 3 za mesiac + nejake odbery krvi + urobili manzelovi vysetrenie spermii. A potom uz zacala samotna priprava na odber. Asi 10 dni som si pichala injekcie do brucha (strasne som sa bala, ale dalo sa to v phode vydrzat, picha sa to perom podobnym ako je inzulinove pero). To, aby dozrelo co najviac vajicok. Potom prisiel na rad samotny odber v narkoze. Manzel este pred tym odovzdal spermie, tie zamrazili, aby boli pripravene v case ked ich bolo treba. Mne odobrali 7ks zrelych vajicok. Z toho po oplodneni vzniki 4 embra. Na odber som bola v paitok a do pondelka prebiehala kultivacia embryii, aby trosku narastli... V pondelok mi vlozili 2 embrya a 2 zamrazili. A po 9 mesiacoch sa mi narodila krasna zdrava dcera, dnes ma uz 2,5 roka. Asi poroku som chcela pouzit aj tie moje 2 zmrazene embrya, ale po vlozeni sa ani jedno neujalo. Takze moja dcera bude jediancik. Ale dala som sancu vsetkym... Marodku ti na to netreba, su to len niekolko hodinove zalezitosti, da sa to v pohode zvladnut aj s dovolenkou resp. s paragrafmi. My sme na cely zakrok dochadzali dokonca z Irska...

dakujem ti za info.
ak sa mi to podari,istotne nechcem ostat pri jednom dietati.ak sa neujmu zmrazene embrya,podstupim to cele este raz.

mimotemynechcem jedinacika-ja nim som,hoci to nebola vina mojich rodicov,snazili sa ale uz sa nedarilo.
teraz pozorujem vyhody toho ze som sama,aj ked to stale nie je to prave orechove.ale v detstve to bol pre mna handycep-neviem to napisat-sory:D
pouvazuj ci by si sa na to este nedala.jedinacik ma kopu vyhod,ale emocionalna stranka nie je u takych deti dostatocne vyplnena-ten surodenec toi skratka vzdy chyba,rodicia aj ked ta lubia nadovsetko,surodenca nenahradia. a napriklad aj schopnost delit sa o nieco,prisposobit sa-je potom obtiaznejsie.
iveta0201
17.09.10,10:07
Vzhladom na to, ze som uz po 40-tke sa na to nedam. Keby som mala o 5 r. menej tak urcite. Doba je dnes narocna.
Lianka
17.09.10,10:14
Vzhladom na to, ze som sa do centra asistovanej reprodukcie nachodila az az, zo skusenosti si neviem predstavit, ako by sa dalo popri tychto zakrokoch chodit aj do zamestnania. Je som bola 5 rokov ako na spagate, lebo na kontroly som chodila niekedy aj kazdy den (co sa neda nikdy dopredu predpokladat), niektore injekcie je potrebne si nechat pichat aj v noci a pod. a o psychickej pohode nehovoriac.
osky
01.02.11,15:27
tak pre tych,ktori sa o toto zaujimaju,mam prve informacie ,
ako to chodi vo Viedni:

1.pohovor,kde mi vysvetlili ako to bude prebiehat,som absolvovala este v auguste,po operacii.
normalne sa za to plati 50 euro.ja som neplatila nic,kedze som bola neoficialne,len tak z nemocnicnej izby....;)

odporucili mi cakat pol roka,minimalne,kym sa rana zahoji ,
no a dnes som teda absolvovala dalsiu navstevu a mam nove infosky,preto pisem.
pre par dnami som absolvovala odbery krvi pocas MS na kontrolu

TSH- to su hormony stitnej zlazy,
LH-hormon lutein
FSH-to je hormon ,ktory ovplyvnuje rast folikulov
prolaktin-ten odporuje tvorbu mlieka pri kojeni
estradiol-to je zvlastny druh estrogenu

tieto mi budu priebezne este kontrolovat,ale neskor.

okrem toho doktor vyplnil so mnou dotaznik o tom,kolko meriam ,vazim,ci fajcim.....
nieco podobne potom aj o mojom manzelovi.

kedze som dost pribrala,pocas uplynulych dni,odporucili mi aspon 5 kg schudnut,ale budem sa snazit zhodit viac.
tlstejsie zeny otehotneju tazsie-vseobecne.
moj muz fajci tak krabicku denne,tiez to musi obmedzit.
dostala som nove odporucenia na odbery,kde sa budu kontrolovat:

protilatky na ruzienku a pod.,
krvna skupina a faktor,
celkovy maly a velky krvny obraz,
papilovirus,
plesnove ochorenia

ked budem mat tieto vysledky,musim prist uz s manzelom a budu nam robit odbery na kontrolu HIV a Hepatitis

okrem tychto veci musime priniest:

ja,kedze nie som statna prislusnicka
-pas/mam v nom este dievcenske meno,preto musim prilozit aj sobasny list,ale ten potrebujete vydate tak ci onak/
-potvrdenie z poistovne,za posledne 3 mesiace,ze som bola a som poistena
moj muz,je statny prislusnik
-nejaky doklad o statnej prislusnosti alebo pas
-potvrdenie z prislusnej poistovne,ze je tam poisteny

potom so vsetkymi nalezmi a potvrdeniami sa dostavime do nemocnice,kde sa k tomu prilozi este prihlasovaci list na IVF a indikacie z prislusnej/mojej/IVF ambulancie.
potom zaplatime jednorazovy poplatok 900 eur,kde su pokryte 4 pokusy/pytala som sa,ci sa bude este aj doplacat,ale nemalo by sa uz nic/ .
no a ked ma tam prihlasia,zacneme stimulovat.

takze kolobeh sa prave zacina,mame si dat dost casu na to,aby som mohla v pokoji tych par kil zhodit,obaja sa na to pripravit psychicky i fyzicky.takze s odbermi sa neponahlam,nech su co najcerstvejsie.
potom aktualne pridam info.
lebo tu o tom nikto nepise,ale ja som bola rada,ked mi napisali aspon daco.
lujza.j
01.02.11,15:38
držím palce:)
osky
02.02.11,09:10
vdaka lujza,budeme to potrebovat.:)
ajka5
02.02.11,09:31
suhlasim s iveta0201 ale este jedna vec ,vajicka nemusia dobre dozrievať a vtedy s liečbou a pichanim pokračujes aj další cyklus - max 6 cyklov za sebou. Ja som tiez dochadzala a riesia som to paragrafmi a dovolenkou. Ale neskôr som isla na PN z dôvodu psych. pohody. Nam sa to bohuzial neujalo. Ale po roku bez toho aby sme v to dufali a aby sme sa pokusali len Pán Boh vie prečo som otehotnela a dnes mam 2,5 mes. babo Natalku :D. Ale drzim palce. My sme sa o babo snazili 6 rokov tak viem co to všetko obnáša a čo prezivaš. Este raz drzím palce. Prikladam foto nasho pokladíka :D
osky
02.02.11,09:36
suhlasim s iveta0201 ale este jedna vec ,vajicka nemusia dobre dozrievať a vtedy s liečbou a pichanim pokračujes aj další cyklus - max 6 cyklov za sebou. Ja som tiez dochadzala a riesia som to paragrafmi a dovolenkou. Ale neskôr som isla na PN z dôvodu psych. pohody. Nam sa to bohuzial neujalo. Ale po roku bez toho aby sme v to dufali a aby sme sa pokusali len Pán Boh vie prečo som otehotnela a dnes mam 2,5 mes. babo Natalku :D. Ale drzim palce. My sme sa o babo snazili 6 rokov tak viem co to všetko obnáša a čo prezivaš. Este raz drzím palce. Prikladam foto nasho pokladíka :D

presne tak,ako som vyznacila.neuveritelne,ale nie nemozne.po 6 rokoch...no,asi ta v centre trosku preliecili a potom sa to nakoplo uz same.ale ja som zablokovana.
tvoja malinka je krasna.nech sa vam obom dari.zelam ti to stastie a tu radost.
lujza.j
02.02.11,09:39
suhlasim s iveta0201 ale este jedna vec ,vajicka nemusia dobre dozrievať a vtedy s liečbou a pichanim pokračujes aj další cyklus - max 6 cyklov za sebou. Ja som tiez dochadzala a riesia som to paragrafmi a dovolenkou. Ale neskôr som isla na PN z dôvodu psych. pohody. Nam sa to bohuzial neujalo. Ale po roku bez toho aby sme v to dufali a aby sme sa pokusali len Pán Boh vie prečo som otehotnela a dnes mam 2,5 mes. babo Natalku :D. Ale drzim palce. My sme sa o babo snazili 6 rokov tak viem co to všetko obnáša a čo prezivaš. Este raz drzím palce. Prikladam foto nasho pokladíka :D

psychická pohoda je veľmi potrebná, ale v tejto situácii, je to asi veľmi ťažké dosiahnuť:(medzi mnou a mojim bratom je 9r rozdiel, moja mama bola 6x tehotná:(4x potratila, nehovoriac o tom, že v špitáloch si toho odležala až až.keď už ani nedúfala u vypustila to z hlavy, tak otehotnela:);)
ajka5
02.02.11,09:40
Ja som pred IVF viac krat otehotnela ale vzdy potratila (5X) ale toto bolo nečakane :D. Ďakujeme. Neboj aj tebe sa to podari. Staci tomu verit ze raz predsa to pride.
Sandys
09.09.11,18:54
Ahoj Osky. Sledujem Tvoj pribeh a drzim palce. Co mas nove? Uz si podstupila umele oplodnenie? Mna to tiez caka :-(
osky
09.09.11,19:51
Ahoj Osky. Sledujem Tvoj pribeh a drzim palce. Co mas nove? Uz si podstupila umele oplodnenie? Mna to tiez caka :-(

ahoj.no,ja som teraz v stadiu "cakania na zazrak."
modlim sa denne a je to jedine v co verim.dava mi to akusi silu psychicky sa z toho nezlozit.
utesujem sa,ze ma roky este az tak netlacia,preto este celkom nepanikarim.mam este trosku casu....
mam zozbierane vsetko co potrebujem na zakrok,vysledky,vysetrenia,doklady z poistovne i prace.... ale nie som este celkom odhodlana.
ozyva sa vo mne otazka nabozenstva a preto trochu vaham.chcem to hrozne ale neviem ci je to spravne.
moj cyklus sa konecne po roku od operacie upravil,teda aspon tieto dva mesiace bol taky ako volakedy,pravidelny a normalny priebeh.
ale nech sa snazime akokolvek,nejde to,takze je jasne,ze ani liecitel ani nic ine mi nepomoze.som nepriechodna a jedina moznost je tento zakrok.alebo zazrak....:mee:
liecitel mi tisicpercentnou istotou duplikoval,ze v auguste otehotniem.
nestalo sa a tak budem musiet pozbierat odvahu a konecne na to ist.
osky
09.09.11,19:52
Sandys,preco musis tento zakrok podstupit ty?aky zdravotny problem mas?
osky
09.09.11,19:57
inak co sa toho tyka,medzicasom som uz sice schudla ale momentalne som znova na tej povodnej vahe,takze dufam ze ma nevyhodia.ale neni som uz schopna drzat drasticke a rychle diety.
Sandys
10.09.11,07:03
My sme skusali vysetrenia roka a potom mi to nedalo a zacala som absolovat vsetky vysetrenia. Chybu som hladala v sebe, lebo som dlho brala antikoncepciu a tak som myslela, ze asi nemam ovulaciu a tak. Plno vysetreni a vsetko ukazalo, ze som ok.
Tak sme dali spravit spermiogram a je to tu, manzel ma poruchu spermii :-( fnuk
No a v tomto pripade sa s tym nic neda robit, lebo vitaminy maju slaby ucinok a aj ked nie je vylucene prirodzene pocatie, sanca je dost mala a mne sa uz cakat nechce. Vsetci v nasom okoli uz maju deti abkazdym dnom sa len dozvedam, kto je zase tehotny. Vsetkym to velmi prajem, kedze viem, ze to je taky maly zazrak, ale na druhej strane sa pytam, ze preco my. Fnuk..vsetko mame, len babatko chyba.
Koncom septembra idem na laparoskopiu vajcovodov, len vysetrenie, aby sa vyhli komplikaciam pri umelom oplodneni. No a ak bude vsetko ok, tak v novembri asi prvy pokus :-))
Bojim sa hormonov, bojim sa, ze priberiem, ale babatko velmi chceme, tak som si povedala, kaslat na to, vsetko asi ma svoj dovod. Prajem ti nech najdes v sebe tu silu k splneniu sna :-))
Budeme v kontakte ;-)
Ach tie diety..ja som tiez chcela ist na dietu, aby to nebolo take strasne, ked priberiem nahodou z tych hormonov, ake diety akurat narusia metabolizmus a cyklus, tak radsej nie..
Mas nejake kamosky co absolvovali umele? Ze co to s niki spravilo a aka bola uspesnost?
Tolko deti sa rodi z umelych oplodneni, len sa o tom nehovori :-)
rudopp
10.09.11,10:20
psychická pohoda je veľmi potrebná, ale v tejto situácii, je to asi veľmi ťažké dosiahnuť:(medzi mnou a mojim bratom je 9r rozdiel, moja mama bola 6x tehotná:(4x potratila, nehovoriac o tom, že v špitáloch si toho odležala až až.keď už ani nedúfala u vypustila to z hlavy, tak otehotnela:);)

Aj o tom to je.
rudopp
10.09.11,10:23
ahoj.no,ja som teraz v stadiu "cakania na zazrak."
modlim sa denne a je to jedine v co verim.dava mi to akusi silu psychicky sa z toho nezlozit.
utesujem sa,ze ma roky este az tak netlacia,preto este celkom nepanikarim.mam este trosku casu....
mam zozbierane vsetko co potrebujem na zakrok,vysledky,vysetrenia,doklady z poistovne i prace.... ale nie som este celkom odhodlana.
ozyva sa vo mne otazka nabozenstva a preto trochu vaham.chcem to hrozne ale neviem ci je to spravne.
moj cyklus sa konecne po roku od operacie upravil,teda aspon tieto dva mesiace bol taky ako volakedy,pravidelny a normalny priebeh.
ale nech sa snazime akokolvek,nejde to,takze je jasne,ze ani liecitel ani nic ine mi nepomoze.som nepriechodna a jedina moznost je tento zakrok.alebo zazrak....:mee:
liecitel mi tisicpercentnou istotou duplikoval,ze v auguste otehotniem.
nestalo sa a tak budem musiet pozbierat odvahu a konecne na to ist.
Plná istota je 100% !!!!!!!!!!!!!

To čo myslel?, Že keď 10x 100=1000, že 10x otehotnieš ?
alaya1
10.09.11,12:57
OSKY- tak k lieciteloviides a na umele sa zdrahas. myslim, ze z nabozenskeho hladiska, ani ten liecitel nie je koser, nie?
Rozmyslaj o prioritach a tak sa rozhodni.
Sandys
11.09.11,06:39
Liecitel spolupracuje s prirodou, co je podla mna spravne :-)
Ale bohuzial carovat nevie, cize pri zavaznejsich problemoch nam ostavaju len zazraky mediciny. Osky, ako toto vsetko znasa Tvoj partner? Posilnilo to vas vztah?
rudopp
11.09.11,08:21
Liecitel spolupracuje s prirodou, co je podla mna spravne :-)
Ale bohuzial carovat nevie, cize pri zavaznejsich problemoch nam ostavaju len zazraky mediciny. Osky, ako toto vsetko znasa Tvoj partner? Posilnilo to vas vztah?

Ja myslím, že s psychikou klienta (a s peňaženkou).
Darina1234
11.09.11,08:48
Kto neprežil to čo citi osky nepochopi, ja som tak žila 10 rokov, viem prečo tak osky reaguje, je nahnevana a je jej strašne luto...
Sandys
11.09.11,09:14
Darina a podarilo sa nakoniec?
Darina1234
11.09.11,09:30
Darina a podarilo sa nakoniec?


Ano, mam 2 synov Miška a Julka s ktorymi mam krasny vztah. Akurat maju trocha staršiu mamu, ale snažim sa
osky
11.09.11,18:16
Liecitel spolupracuje s prirodou, co je podla mna spravne :-)
Ale bohuzial carovat nevie, cize pri zavaznejsich problemoch nam ostavaju len zazraky mediciny. Osky, ako toto vsetko znasa Tvoj partner? Posilnilo to vas vztah?


moj muz to viac-menej nechava na mna.
samozrejme ze by to chcel cim skor,pretoze ako vravi,nechce byt dedkom svojim detom.....
ale kedze vidi ako sa preto trapim a ako vaham to umele podstupit,moc sa k tomu uz nevyjadruje,nechce na mna tlacit.
bol so mou u liecitela,podstupil vysetrenia,bol na spermiograme....skratka robi co treba ale iniciativu nema,rozhodnutie je na mne.
ak sa rozhodnem ze to nepodstupim,akceptuje to.
ale ked vidi ako placem,aka som nervozna ,podrazdena,naladova......ma to skratka tazke,obcas sa to vyvrsi v hadke,ale v rozhodujucej chvili mi je oporou.
na zazraky ani liecitelov neveri a je stopercentne presvedceny,ze to mam podstupit a vyjde to.
samozrejme,nas vztah by dieta len posilnilo,lebo mame vsetko,ale to prazdno nevyplni nic.najhorsie na tom je,ze uz som 2 razy bola tehotna a preto je tazke zmierit sa s tym,ze ten pocit prekvapenia uz nikdy nepride.:mad:
osky
11.09.11,18:18
Ano, mam 2 synov Miška a Julka s ktorymi mam krasny vztah. Akurat maju trocha staršiu mamu, ale snažim sa

a podarili sa ti potom prirodzene ci su stvorene umelo?
Darina1234
12.09.11,14:43
a podarili sa ti potom prirodzene ci su stvorene umelo?

Prirodzene a tiež som mala neprechodne vajcovody
osky
12.09.11,17:11
Prirodzene a tiež som mala neprechodne vajcovody

:eek::eek:a mozes mi o tom napisat viac,prosiiim,co vsetko si podstupila,ako dlho,kde.....prosim,napis mi aspon na SS,ak nie tu.
osky
28.10.11,15:34
ahojte,hlasim sa znova pre zeny,ktore tato tema zaujima.

po roku od operacie mi konecne nabehol ako tak normalny cyklus.zial len na 2 mesiace.prave ked som ho potrebovala na zacatie IVF,neprisiel.
uzivam dufastom.to je len zaciatok problemov.cele to ide akosi zle.
dnes bol naplanovany skusobny embryotransfer.
zial,nepodarilo sa.akoby toho nebolo dost,mam zatvoreny kanal-pravdepodobne krcok maternice.napriek snazeniu lekara sa mu to nepodarilo,musel by na to ist silovo a to nechcel. aj tak,normalne by to boliet vraj nemalo ale tu bolest co som podstupila radsej ani nepopisujem:mee::(:mad:skoro som sa im tam pozvaracala....
takze ma caka hysteroskopia,kde mi to asi povolia,alebo co...
takze dalsia operacia.
za cely zivot som nebola nikdy v nemocnici.
no odkedy som 1.raz otehotnela,poznam uz rozne gynekologcke oddelenia...........zial.vsetko je zle.ked som po 5 rokoch znova otehotnela,povedala som si-zbytocne panikarim,otehotniem vzdy lahko.....no ale to neplati.uz neotehotniem.:mee::mee::mee:
jedine pozitivum je ze po tej operacii nebudemem musiet cakat na nijake hojenie,a budeme moct pokracovat v pripravach na IVF.
kolko prekazok nam do toho este pride a ci sa napokon dockame zdraveho potomka,je len v hviezdach.:mee:
drzte nam päste.je to nasa jedina nadej,ale ja uz aj v to prestavam dufat.nic sa mi nedari.
lujza.j
28.10.11,15:55
božinku:( ja som už s takým očakávaním išla toto čítať, že už budeš hlásiť, že sa všetko podarilo a zase čosik.....:(:( smutné, mám pocit že keby sa jednalo o mňa bola by som na tom podobne. aj tak ťa obdivujem ja by som bola psychicky na dne čo k tomu vôbec nepridáva. držíííím stále päste.....:)
osky
28.10.11,17:28
božinku:( ja som už s takým očakávaním išla toto čítať, že už budeš hlásiť, že sa všetko podarilo a zase čosik.....:(:( smutné, mám pocit že keby sa jednalo o mňa bola by som na tom podobne. aj tak ťa obdivujem ja by som bola psychicky na dne čo k tomu vôbec nepridáva. držíííím stále päste.....:)

veru Lujza,aj ja a doktor sme boli presvedceni,ze ide len o rutinne vysetrenie,ale ked mu to neslo ani za pomoci specialnej pomocky,bolo na nom vidiet aky je z toho sklesnuty.vazne,s tym sme uz neratali,v ed prekazok uz bolo viac ako dost.
uz normalne premyslam,ze tych signalov zhora je uz privela,asi by som to mala nechat tak.ja neviem.
jozka56
28.10.11,17:35
osky nezúfaj, ver:) držím palce:)
lujza.j
28.10.11,18:52
veru Lujza,aj ja a doktor sme boli presvedceni,ze ide len o rutinne vysetrenie,ale ked mu to neslo ani za pomoci specialnej pomocky,bolo na nom vidiet aky je z toho sklesnuty.vazne,s tym sme uz neratali,v ed prekazok uz bolo viac ako dost.
uz normalne premyslam,ze tych signalov zhora je uz privela,asi by som to mala nechat tak.ja neviem.
určite by to nebolo jednoduché, ale možno by to bolo to pravé a bolo by to tam:)ale je to ťažké "hodiť to za hlavu"....to nie je predsa hocičo .
Sandys
30.10.11,14:39
Ahoj Osky. Mrzi ma, ze to nevyslo, ale v kazdom pripade sa blizite k splneniu sna..
Embryjka vam zamrazili? Ja sa chystam na 1. IVF. Laparoskopia potvrdila, ze som zdrava ako ryba, cize nas problem je u manzela :-(
Ako si znasala hormonalnu pripravu? Su nejake vedlajsie ucinky tych injekcii? Ako dlho si ich aplikovala?
Drzim palce nech uz dalsi pokus klapne ;-)
osky
30.10.11,17:42
ahoj Sandys.nepochopila si ma-ja som este ziadnu pripravu neabsolvovala,hoci injekcie su uz v chladnicke.
bol skusobny embryotransfer-cize iba zavedenie prazdneho katetru,bez embryi-prave koli tomu,aby sa zistilo ci je kanal volny.
lebo predstav si ze napokon bude vsetko prichystane a nepojde to-no a to sa prave stalo na tej sksobenj operacii,takze aspon vieme,ze mame problem a musime ho odstranit.
potom asi bude znova skuska,ci uz to ide a ak ano,tak potom zacnem stimulovat a konecne mi odoberu vajicka......atd.chapes?
vsetko bolo zatial iba AKOZE.

ale aj tak som z toho ostala sklamana,lebo znovu je tu daka prekazka,furt sa to len predlzuje.
no,zajtra si mam dohodnut co najskorsi termin na tu hysteroskopiu.tak drzte päste,nech to nebude dakedy v lete.....
pouzivatel2
31.10.11,10:52
Odporucam sa obratit na zdruzenie 'Liga par paru' http://www.lpp.sk .
S nimi pocali aj pary, ktore pri umelom oplodneni 'zlyhali'. Nemusite byt veriaci krestania, aby vam pomohli - a co je podstatne - prirodzenou cestou.
Sandys
08.11.11,18:35
Ahoj Osky. Tak ako si dopadla? Kedy bude zakrok?
osky
08.11.11,21:19
Ahoj Osky. Tak ako si dopadla? Kedy bude zakrok?

ahoj.
16.11.mam hysteroskopiu-koli tomu ze sa mi nedostali do maternice.vobec zatial neviem co bude dalej,len povedali,ze po tomto zakroku sa cakat nemusi.
mam prave menzes,od 20.11 dovolenku.ak to vsetko dobre ratam,mohli by sme to cez dovolenku skusit....vsetko vsak zalezi od mojho organizmu ktory je nevyspytatelny.
Darina1234
08.11.11,21:23
v slove ktory si oprav y a myslim na teba, hlavne pohoda a klud, všetko čo ma byť sa stane. pozdravujem
osky
01.12.11,21:12
ahojte.
tak sme zacali-dnes rano som bola na odbere krvi,okolo obeda uz boli vysledky.
schvalili ze mozeme zacat,prave som si pichla prvu injekciu.
moj pripravok sa vola Puregon.

injekcie budu este 3,potom v pondelok bude urobene prve sono a podla vysledku sa bude pokracovat v plane.

ma sa to pichat stale v rovnakom case,tak ja som si zvolila az takuto neskoru vecernu hodinu,pretoze kazdy den sa mi nepodari najst si na to cas skor ako o tej 22.30.
vzdy nieco mam a vzdy v iny cas,rano nie som schopna zaoberat sa niecim takym-na to treba pokoj a cas,nie aby som sa stresovala,ci nedajboze koli tomu musela skor vstavat.....
ihly su tenulinke,ani som nevedela ze som si do brucha daco strcila.po vytiahnuti to trosicku stipka.pohodicka.
cakala som,ze to bude ovela prisernejsie.drzte mi teda palce,bolo by uzasne keby sa to podarilo este teraz-to by bol ozaj najkrajsi vianocny darcek.
osky
01.12.11,21:16
inak,vysledky krvi ukazali,ze mam nieco so stitnou zlazou,takze zajtra si musim ist este vyzdvihnut dake lieky,ktore budem musiet popri tom uzivat.mozno aj to bola jedna z pricin,preco nebolo mozne vynosit moje predosle tehotenstva.
kukučka
01.12.11,22:45
to vieš, že držíme :)
Hansa
02.12.11,05:34
-osky, klobúk dolu nad tvojou vytrvalosťou. Držím Ti palce!
osky
02.12.11,14:14
dakujem vsetkym.
osky
05.12.11,07:07
ahojte,
prave som dorazila z nemocnice-zatial dobre spravy.

vajecniky zareagovali velmi dobre na pripravok a rysuje /mimotemyfakt netusim,ci som tam hodila spravne i,aj ked sa mi zda ze to bolo vo vybranych slovach..../sa mi asi 10 vajicok.
znizili mi davku injekcnej tekutiny a v stredu musim prist znova,
potom v piatok znova a uz aj s manzelom.tak drzte palce.:eek::rolleyes:
evuš
05.12.11,12:14
... držíme... ;):)
osky
07.12.11,16:57
tak dnesne sono ukazalo,ze vajecnych folikulov je ozaj neurekom,doktor len krutil hlavou a znova mi znizil davku.
zaroven mi vzali krv.tak,vyzera to dobre.som napäta,zvedava.......snad to vyjde.
lenkak
07.12.11,17:05
tak to by bolo fajn. :) Držíme palčeky, aj na nohách. :)
osky
07.12.11,18:53
tak to by bolo fajn. :) Držíme palčeky, aj na nohách. :)

diky.
Sandys
10.12.11,08:59
Ahoj Osky. Tak vidim, ze uz stimulujes :-) aj ja, mam dlhy protokol. Chod na www.modrykonik.sk a tam je tema 1.ivf koncom roka 2012 a tam nas je kopec ;-) Kedy mas odber? Ja asi v stredu :D
alaya1
10.12.11,09:06
Moja dcerka tiez podstupi umele oplodnenie.Zial, u nej nie je problem v nej, ale jej manzelovi. Tak pevne verim a dufam, ze s pomocou sa im to podari...modlim sa za to kazdy den, ona sa snazi uz 2 roky a nic.
osky
11.12.11,18:25
po 1.styroch injekciach som dostala dalsi liek vo forme injekcii a po dalsich dvoch dnoch este k tomu dalsie injekcie./koho zaujimaju podrobnosti,mozem dodatocne doplnit kolko a ake lieky to boli/
vcera som dobrala posledne injekcie,presne podla harmonogramu,dnes uz sa nepicha nic.
a zajtra mam uz odbery folikulov.
posledny ultrazvuk bol v piatok a doktor skonstatovsal ze uz ich je prilis,musia ist von.:)
vraj to necakal.musim povedat ze som nemala ziadne problemy,ziadne neznesitelne bolesti.....len tlak v podbrusku,taka nafuknuta sa citim,asi to tak ma byt.
bojim sa zajtrajsku,ci to nebude boliet.neuspia ma ani mi neumrtvia to miesto.daju mi len daky liek po ktorom budem taka mdla,budem sa citit malatna a ospala.ale budem pri vedomi.

moj muz ma z toho uz nervy-nevie ako odovzda spermie,uz ma hnacky z toho ze co ak zlyha.....ach jaj-myslim ze prekazdeho chlapa je to trochu problem-urobit sa kdesi do poharika na pockanie:mad:,ale co uz....inak sa asi neda.

tak teda,drzte palceky.
osky
11.12.11,18:27
alaya1-ja som tiez skusala ale ked to nejde,tak to nejde.neboj sa,ja som dlho vahala a neni to nic hrozne,len dufat ze to vyjde.
cim je mladsia,tym lepsie vyhliadky ma na uspech.


Sandy,tak dufam,ze silvestrovat budeme uz s dobrymi spravami.
osky
12.12.11,16:35
tak som znova tu.

dnes som podstupila odber vajicok.
zabudla som sa opytat kolko bolo folikulov,ale zrelych vajicok sa im podarilo ziskat 8.:);)
vsetky budu podrobene oplodneniu,ale uvidime kolko sa ich naozaj podari oplodnit.
viac sa dozviem zajtra-zavolaju mi.kazdopadne,8 nie je malo,som spokojna.

no a ako to prebiehalo:

prisla som nalacno,moj muz si dal kavu.....
mna potom odviedli do miestnosti kde som sa prezliekla do nemocnicnej kosele-ako pred operaciou,dostala som navleky na nohy.
potom ma usadili na kozu,ako u gynekologa a od polpasa dolu ma zakryli plachtou,tak som nevidela nic.
zakrok bol robeny v bdelom stave bez narkozy-toho som sa obavala najviac.
dostala som injekciu do zily,po ktorej som bola dost malatna,ospala,tlmila bolesti.
musim len povedat NEBOJTE SA TOHO!!!!!
da sa to prezit,nie je to ziadna hrozna bolest,bol to skor taky tlak a sem tam som pocitila take pichnutie-bola to stotina sekundy.
prirovnala by som to takemu pichnutiu ako ked vam gynekolog berie vzorku na Cytologiu.
doktor sa snazil so mnou trochu rozpravat,aby som bola uvolnena,povzbudzoval ma a pochvaloval ako dobre to znasam.
a bol ozaj uzasny,jemny.
zakrok trval cca 15 minut-len podla mojho odhadu.
potom som znova odisla do miestnosti kde som sa prezliekala,boli tam 2 postele,
lahla som si a "spala som" ,hadam aj viac ako hodinu.
medzitym este vybavili dalsiu pacientku tak sme tam lezali obe.
v priebehu toho casu na nas chodili nazerat rozne sestricky,pytali sa na nase pocity a tak.....
medzicasom odovzdal moj muz spermie.
potom dosiel doktor,povedal kolko je vajicok a dostala som papier,kde je napisany presny postup uzivania dalsich liekov a injekcii az do dna transferu.

zajtra mi zavolaju a oboznamia ma co bude dalej,kolko mam embryjkov....snad sa aspon jedno podari oplodnit.
no a daju mi vediet kedy bude prenos embryi do maternice.
dakujem vsetkym,ktori na mna trosku myslite a drzite mi palceky.uz sa blizim k cielu,dufam ze sa nieco nepokazi.cmuk.
alaya1
12.12.11,16:44
alaya1-ja som tiez skusala ale ked to nejde,tak to nejde.neboj sa,ja som dlho vahala a neni to nic hrozne,len dufat ze to vyjde.
cim je mladsia,tym lepsie vyhliadky ma na uspech.


Sandy,tak dufam,ze silvestrovat budeme uz s dobrymi spravami.

Osky, ona je zdrava, len je manzel ma pomale a malo spermii.
osky
12.12.11,18:23
Osky, ona je zdrava, len je manzel ma pomale a malo spermii.

to je jedno.cim skor to podstupi,tym lepsie.niet na co cakat.
je smutne ze to musim skonstatovat,lebo najprv som verila ze sa moze nieco stat.
ale zazraky sa nedeju,ver mi.
osky
13.12.11,04:38
ahojte-idem k lekarovi.dostala som silne bolesti v podbrusku,neviem ci je to z liekov alebo este koli vcerajsiemu zakroku.
uvidime.
Hansa
13.12.11,05:09
-len sa drž!!!
IVEB
13.12.11,06:06
Mňa najviac prekvapilo , to že odber vajíčok sa nerobil v plnej narkóze. Ale možno už sa to dnes takto robí všade. Tie bolesti v podbrušku môžu byť , ja som dokonca slabo krvácala po odbere. Takže ja by som bola kľudná. Po transfere som mala stále bolesti a aj tlaky v oblasti vaječníkov a krížov. Ak sa embryo usádza tak tie mierne bolesti tam sú. A samozrejme vplyv na to majú aj lieky. tak pokoj.
csillag3112
13.12.11,06:07
Osky tvoj pribeh citam s velkym zaujmom drzim ti palce !!!! Si nesmierne silna a odvazna !!!
osky
13.12.11,16:41
Osky tvoj pribeh citam s velkym zaujmom drzim ti palce !!!! Si nesmierne silna a odvazna !!!

ahoj.veru,je to uz ako roman,ten moj "pribeh":D

kto to sleduje,vie ze uz som si vselicim presla a dufam ze sa to coskoro skonci so stastnym koncom.
ved uvidime.
osobne si svoje sukromie strazim,su to predsa delikatne veci.
ale viem,ze aj ja som hladala vsetko dostupne a kazda informacia o tom,ci onom mi velmi pomohla,preto som sa rozhodla ze budem pisat vsetko cim prechadzam,nielen co sa tyka umeleho,ale celkovo.vela zien je v podobnej situacii a hlada dostupne informacie.
cely zivot som bola v podstate zdrava,v nemocnici som nikdy nebola.
v roku 2005 som prisla do nemocnice s rizikovym tehotenstvom a odvtedy sa vlecie problem za problemom.:mad:

no ale aby som sa nelutovala....
tak mi volali.z 8 zrelych vajicok sa to podarilo 6-im.
takze mame 6 malinkych babätiek,ktore cakaju na svoj nastup do bruska.
vlozia len 2,zvysne sa zmrazia.
kazdopadne dam sancu vsetkym,cize aj ked to na prvy sup vyjde,o rok to podstupim znova a znova....az kym sa vsetky neminu.chvalabohu ze ich nie je viac:D
ked by sa to aj so vsetkymi podarilo,v tom lepsom pripade mi hrozia 3 razy dvojicky,potesila by som sa,miesta mame dost;):---

doktorka ma nechala na marodke,aj ona pozna uz moj roman,takze sa len potesila,ze uz sme to podstupili.
bolesti neustupuju,ale povzbudil ma predosly prispevok,asi to tak ma byt.
ja nekrvacam.mala som len slabe spinenie tesne po zakroku a v priebehu dna sa to stratilo.dnes uz nic.

co sa tyka tej narkozy,vsade som citala ze sa to robi v celkovej kratkej nerkoze,ale v AKH vo Viedni mi narkozu nedali.ale ako som uz napisala,nie je to nic hrozne,teraz ma to boli podstatne viac.mam pocit ze zo mna chcu vyjst vsetky vnutornosti,chodim kazdu chvilu mocit a zaludok je taky ako na vode,pritom som hladna ako vlk....ach jaj.
hm,zeby predtehotensky syndrom????????????existuje cosi take?
alaya1
13.12.11,17:38
ahoj.veru,je to uz ako roman,ten moj "pribeh":D

kto to sleduje,vie ze uz som si vselicim presla a dufam ze sa to coskoro skonci so stastnym koncom.
ved uvidime.
osobne si svoje sukromie strazim,su to predsa delikatne veci.
ale viem,ze aj ja som hladala vsetko dostupne a kazda informacia o tom,ci onom mi velmi pomohla,preto som sa rozhodla ze budem pisat vsetko cim prechadzam,nielen co sa tyka umeleho,ale celkovo.vela zien je v podobnej situacii a hlada dostupne informacie.
cely zivot som bola v podstate zdrava,v nemocnici som nikdy nebola.
v roku 2005 som prisla do nemocnice s rizikovym tehotenstvom a odvtedy sa vlecie problem za problemom.:mad:

no ale aby som sa nelutovala....
tak mi volali.z 8 zrelych vajicok sa to podarilo 6-im.
takze mame 6 malinkych babätiek,ktore cakaju na svoj nastup do bruska.
vlozia len 2,zvysne sa zmrazia.
kazdopadne dam sancu vsetkym,cize aj ked to na prvy sup vyjde,o rok to podstupim znova a znova....az kym sa vsetky neminu.chvalabohu ze ich nie je viac:D
ked by sa to aj so vsetkymi podarilo,v tom lepsom pripade mi hrozia 3 razy dvojicky,potesila by som sa,miesta mame dost;):---

doktorka ma nechala na marodke,aj ona pozna uz moj roman,takze sa len potesila,ze uz sme to podstupili.
bolesti neustupuju,ale povzbudil ma predosly prispevok,asi to tak ma byt.
ja nekrvacam.mala som len slabe spinenie tesne po zakroku a v priebehu dna sa to stratilo.dnes uz nic.

co sa tyka tej narkozy,vsade som citala ze sa to robi v celkovej kratkej nerkoze,ale v AKH vo Viedni mi narkozu nedali.ale ako som uz napisala,nie je to nic hrozne,teraz ma to boli podstatne viac.mam pocit ze zo mna chcu vyjst vsetky vnutornosti,chodim kazdu chvilu mocit a zaludok je taky ako na vode,pritom som hladna ako vlk....ach jaj.
hm,zeby predtehotensky syndrom????????????existuje cosi take?

Drzim prsty, moja dcerka to podstupi v BA. Ona uz ma doma tie injekcie, caka len na to, keby dostane menzes. myslim, ze psychika je to naj....co zavazi.
osky
13.12.11,21:12
Drzim prsty, moja dcerka to podstupi v BA. Ona uz ma doma tie injekcie, caka len na to, keby dostane menzes. myslim, ze psychika je to naj....co zavazi.

neboj cela kura je znesitelna.
dnes mam vsak nesmierne bolesti,uz neviem ako sa postavit,otocit,najhorsie je to ked sedim,je to ako ked su zastavene vetry.ja neviem ci to ma tak byt.ale je to priserne.mam pocit ze mi roztrhne brucho.
jozka56
13.12.11,22:04
osky si veľká bojovníčka, držím ti všetky palce...
jozka56
13.12.11,22:05
alaya 1 aj tvojej dcérke držím palce.
osky
14.12.11,03:34
dakujem za povzbudenie,jozka,ako vidis,uz nespim.neda sa.
uz to takto nejde,musim sa dat prezriet,takze o nejaku hodinku vyrazam do nemocnice.
lebo ked mi napokon povedia ze mi to nemozu vlozit,tak ma asi pepka klepne.
osky
14.12.11,11:25
tak sa hlasim-v nemocnici nezistili nic ,
vsetko vyzera v norme,vajecniky su trochu zväcsene,ale to je po liecbe a stimulacii normalne.
dolezite je ze mam pravidelnu stolicu,to znamena ze mi neprepichli hrube crevo pri punkcii;)

napriek tomu mi vzali este krv a chceli ma nechat na pozorovani-lenze maju vsetko plne,ziadna volna postel....
no,som aj rada,nechcem skoncit v nemocnici,ale zajtra mam zavolat,ako sa mam a ked sa to nezlepsi,
uz ma hospitalizuju-zajtra odchadza jedna pacientka,tak sa uvolni lozko.

dostala som antibiotika,cipky do zadku proti krcom a lieky ktore ochrania zaludok-ved ja uz mam tolko roznych liekov,ze ani jest by som nemusela.
tak dufam,ze sa to zlepsi.

moj doktor skoro odpadol,ze som po punkcii chcela ist do prace.jasne mi nariadil ostat doma,tak som rada ze toto uz nemusim riesit ja.
na oddeleni ma uz doverne poznaju,vsak som tam uz jak dma.vsetci su mili,ochotni,ziadny stres.
Macka
14.12.11,11:37
moc, moc držím pästičky.Tiež sledujem tvoj príbeh. Hotový román! Pevne verím, že sa to podarí, a ty sa budeš tešiť z bábätka! To je to najkrajšie na svete. Verím na dobrý koniec ako v rozprávke! opatruj sa.M.
jozka56
14.12.11,22:12
osky bojovníčka, držím palčoky...nech je všetko v poriadku:)
osky
15.12.11,05:39
ach jozka,nie je.uz mam take bolesti,ze som neni schopna ani ist sama do nemocnice.
som cela stuhnuta,neviem sa ohnut ani si cupnut neboli uz len brucho-preslo to do chrbta,ja neviem ci som sa kriva vyspala ci co vsak vecer sa mi zdalo ze je to uz o trosicku lepsie.

musim pockat,vizita byva okolo 7.30,potom pokial sa prepustena zbali....zavolam tam okolo 10.-tej ,ze co a muz bude musiet odskoci z prace,lebo povlastnych sa tam nedohrabem.
a to som chcela dnes piect.cesta zarobene v chladnicke uz 2 dni a takto sa mi to pokazilo.
Zdenka 0705
15.12.11,05:58
osky, ak sa až tak zle cítiš, nečakala by som - ak nič nezistia, budeš spokojnejšia, určite Ťa nevyhrešia a ak sa niečo skomplikovalo, čím skôr na to prídu, tým lepšie.... veľmi Ti držím prstíky ... a aj vizita sa dá odložiť o trochu neskôr
Zdenka175
16.12.11,12:41
ach jozka,nie je.uz mam take bolesti,ze som neni schopna ani ist sama do nemocnice.
som cela stuhnuta,neviem sa ohnut ani si cupnut neboli uz len brucho-preslo to do chrbta,ja neviem ci som sa kriva vyspala ci co vsak vecer sa mi zdalo ze je to uz o trosicku lepsie.


Osky, zdravie je prednejšie ako koláče:) Dúfam, že všetko dobre dopadne, zaslúžiš si to.
musim pockat,vizita byva okolo 7.30,potom pokial sa prepustena zbali....zavolam tam okolo 10.-tej ,ze co a muz bude musiet odskoci z prace,lebo povlastnych sa tam nedohrabem.
a to som chcela dnes piect.cesta zarobene v chladnicke uz 2 dni a takto sa mi to pokazilo.

Osky, zdravie je prednejšie ako koláče:)Dúfam, že všetko dobre dopadne :)
IVEB
16.12.11,13:06
Nechcem strašiť , ale tie bolesti môžu byť spôsobené aj začínajúcim hyperstimulačným syndrómom, ktorý sa zhoršuje vložením embryí. Ale väčšinou lekári už embryá nevkladajú , ak je tam táto diagnoza. Ja som si pri ňom užila svoje, takže viem o čom hovorím .
alaya1
17.12.11,15:41
Nechcem strašiť , ale tie bolesti môžu byť spôsobené aj začínajúcim hyperstimulačným syndrómom, ktorý sa zhoršuje vložením embryí. Ale väčšinou lekári už embryá nevkladajú , ak je tam táto diagnoza. Ja som si pri ňom užila svoje, takže viem o čom hovorím .

myslim, ze by bodli slova povzdudenia, ja jej drzim prsty a myslim, ze to vsetko dobre dopadne.
osky
19.12.11,10:46
ahojte,tak som tu.
hrozne-skoncila som v nemocnici.
nasadili mi antibiotika a infuzie,lieky proti bolesti.
dostala som infekciu,muselo sa to preliecit.
tak chvalabohu ze som tam sla a nezanedbala to.
hyperstymulacny syndrom nemam a krvne hodnoty su v poriadku.
dnes ma pustili domov a hoci este stale musim brat antibiotika,citim sa lepsie,
bolesti ustupili,zostal iba taky napnuty pocit-ale v danej situacii ;)je to normalne....

transfer bol dohodnuty na sobotu dopoludnia.
v piatok mi kazali prist o 10.30 na ambulanciu-vraj kontrolny ultrazvuk.
ake bolo velke moje prekvapenie,ked to napokon nebol ziaden ultrazvuk ale tranfer:):---.
napriek vsetkemu,moj lekar nenasiel nic co by nam branilo v tomto kroku,
takze transfer ohrozeny nebol a konal sa-uplne bezbolestny,rychly....
takze uz v sebe nosim dve malinke klbka a dufam,ze sa rozhodnu zostat.:rolleyes:

mam aj foto.je to len taka malinka biela bodka.
teraz uzivam dalej liecbu a 30.decembra si mam urobit test.
kontrola je az 9.januara,pretoze cez vianoce je ambulancia zatvorena,jedine ak by bolo zle musim ist do nemocnice na urgent.
tak nam drzte i nadalej palce,ak budeme mat naozaj obroooooovske stastie,Silvestra oslavim uz v ocakavani.
nechavam to v Bozich rukach,ved musim ratat aj s tym,ze to nemusi vyjst.
uvidime.
Mirica-LV
19.12.11,11:21
držíme palce:)
ludmilla
19.12.11,13:36
Osky sledujem tvoj príbeh s veľkým napätím, neskutočne Vám tebe aj manželovi držím palce, aby sa to konečne podarilo, nech sa drobčekovia u teba cítia dobre a budú chcieť od vás odísť až kým ich číslo topánok nedosiahne veľkosť 42!!!
Myslím na teba a prajem veľa veľa síl a pokoja do asi najdlhších 2 týždňov, ktoré ťa čakajú.
osky
19.12.11,15:06
dakujem vam vsetkym za povzbudenie.
osky
20.12.11,11:55
ahojte.
takze musim skonstatovat,ze doma je doma,neuveritelne,ako som sa vyspala a o co lepsie sa fyzicky citim.
nemozem sa prilis nahanat alebo nositt tazk veci,to ma tak boli,alebo ked som zopnuta v tesnejsich nohaviciach....
ale v nemocnici boli hrozne postele,bolel ma chrbat a prechadzalo to az do brucha...nevedela som ci mi nieco je a ci su to len tie postele.
ale som rada ze doma sa naozaj potvrdila teoria s postelou,tak fajn.
po vpichu po infuzii sa mi spravil na ruke taky cerveny horuci flak a svrbelo to aj bolelo ale uz to ustupuje,
Ludka mi poradila ako sa toho zbavim nadobro.

dakujem vam este raz vsetkym aj za odkazy a povzbudenia,tieto 2 tyzdne budu pre mna a mojho muzicka iste velmi dlhe ale o to krajsie,neviem ani opisat,aka atmosfera u nas vladne.je to nieco nadprirodzene,presne sa to hodi k vianocnej nalade.
musim uznat,ze nas to ohromne zoplo k sebe a nech uz dopadneme ako chceme,nasu lasku to posilnilo.
Sandys
20.12.11,13:19
Ahoj Osky. Mne dnes tiez vlozili 2 silne embryjka a 30.12.idem na krv. Takze budeme bojovat spolocne ;-) zostali vam aj nejake na zamrazenie? A ake Ti vkladali? Blastocysty? Mne hatchujuce blastocysty, to su tie naj ake mozu byt, tak sa tesim. Do 48 hodin by mali byt uhniezdene :)
osky
20.12.11,14:12
Ahoj Osky. Mne dnes tiez vlozili 2 silne embryjka a 30.12.idem na krv. Takze budeme bojovat spolocne ;-) zostali vam aj nejake na zamrazenie? A ake Ti vkladali? Blastocysty? Mne hatchujuce blastocysty, to su tie naj ake mozu byt, tak sa tesim. Do 48 hodin by mali byt uhniezdene :)

jeeej Sandys,ty si ale informovana.
ja som ani nepatrala potom co do mna vlozili,ale oplodnene bolo v pondelok a vkladali az v piatok,takze je to dost dlho na zo,aby boli silne,myslim.
nam zostali este 4.a vam?
ako sa citis?napis mi vsetko,aspon cez SS.
inak,uz 30.ides na krv?zda sa mi to nejak rychlo,ja neviem,tu sa vseobecne robi az o dva tyzdne test a nema a to skusat pred tym.
osky
20.12.11,14:32
tak Sandys,ja som si to rychlo kukla na nete,teraz a zda sa ze aj mne vlozili blastocysty alebo mozno morule,to neviem.kazdopadne podla tych vypoctov by malo uhniezdovanie prebiehat normalne az dne ci zajtra.ako je to s umelym ,neviem.
ale nebudem si robit test,naco pokusat.....

som rada ze si napisala,lebo uz mi bolo take trochu blbe,ze tu mam temu skoro len o mne.
na konikovi som ta nenasla,si tam pod inym menom???
Sandys
20.12.11,14:58
Napisala som Ti SS, ale vypisalo mi, ze este nemozem posielat, kedze mam malo prispekov. Napis mi na konikovi, som tam Sisi2606.
Sandys
21.12.11,12:00
Ty si na konikovi zaregistrovana? Tam sa dobre pisu spravy..
Najdes ma tu: http://www.modrykonik.sk/forum/tema/prve-ivf-koncom-roka-2011-budete-mat-tiez/?page=171&post=last
Klikni na mna a napis spravu.
branislavp
26.12.11,23:47
Držím Vám palce aj Osky aj Sandys. Prajem Vám, aby Vám to dobre dopadlo. Doporučujem nosiť vhodné voľné oblečenie, dopriať si dostatok oddychu, pohody, nepreťažovať organizmus. Neprechladnúť, jesť zdravé potraviny, žiť šetrno. Všetko dobré, držte sa.
osky
29.12.11,19:20
Držím Vám palce aj Osky aj Sandys. Prajem Vám, aby Vám to dobre dopadlo. Doporučujem nosiť vhodné voľné oblečenie, dopriať si dostatok oddychu, pohody, nepreťažovať organizmus. Neprechladnúť, jesť zdravé potraviny, žiť šetrno. Všetko dobré, držte sa.

dakujem za obe.
ja som hned po punkcii prekonala infekciu a museli mi nasadit antibiotika.mne lieky sice pomohli,ale ci to bolo pre moje malicke vhodne,neviem.
no a ako na potvoru som este aj doma dostala nadchu,tak som vianocovala s nosom ako slon,tentoraz vsak len na domacich liecivach-ziadne lieky okrem predpisanych hormonov a kyseliny listovej.
no,zajtra je den D.
mam silne obavy,vobec nemam test na urobenie si testu.

Sandys,ake mas pocity,napis,na konikovi to nefunguje.pis mi sem.
alaya1
29.12.11,19:23
Moja dcerka ide zajtra na odber vajicok. Takze pevne verim, ja si ine ani nepripustam, ze to dopadne normalne.
osky
29.12.11,19:26
ja som este zabudla napisat,ze mi prisiel papier z nemocnice o celom priebehu mojho IVF a pise sa tam ze neboli zmrazene ziadne embrya.dostala som uplny sok,lebo viem,ze mali byt este 4 zvysne.
hned som volala do nemocnice a moj lekar mi to vysvetlil tak,ze tie ostatne neboli natolko vyvinute a zivotaschopne,aby zmrazenie a opätovne rozmrazenie prezili a preto by to boli pre mna zbytocne finacne vydavky.
vraj ked mrazia embrya,vzdy to s pacientkou konzultuju.
tak teraz neviem,dost som sa preto neplakala,ved to boli 4 zivoty a kde je pravda sa uz nedozviem.....
osky
29.12.11,19:28
Moja dcerka ide zajtra na odber vajicok. Takze pevne verim, ja si ine ani nepripustam, ze to dopadne normalne.

uspesna punkcia je prvy a dolezity krok k uspesnemu koncu,takze drzim silno päste!!!!!!!!!!!!!!!!!
osky
30.12.11,04:14
tak a je to tu.
sny sa rozplynuli a zostali len slzy......
nikdy sa mi to nepodari....
Dáša_
30.12.11,05:00
tak a je to tu.
sny sa rozplynuli a zostali len slzy......
nikdy sa mi to nepodari....

Ťažko povedať čokoľvek. Tu slová nepomáhajú....

Aj keď ťa nepoznám, cítim, že ťa treba silno objať. Tak to nechám na ľudí okolo teba.

Človek niekedy až po rokoch pochopí, prečo sa niektoré veci dejú ...
osky
30.12.11,05:10
Ťažko povedať čokoľvek. Tu slová nepomáhajú....

Aj keď ťa nepoznám, cítim, že ťa treba silno objať. Tak to nechám na ľudí okolo teba.

Človek niekedy až po rokoch pochopí, prečo sa niektoré veci dejú ...

ja to nepochopim nikdy.hocijaka cupka ma deti kolko chce a nedokaze sa o ne ani postarat.
a ja by som im dala vsetko a nemozem ich mat.
Dáša_
30.12.11,05:23
ja to nepochopim nikdy.hocijaka cupka ma deti kolko chce a nedokaze sa o ne ani postarat.
a ja by som im dala vsetko a nemozem ich mat.

Hmm, je to fakt ťažké. Veľa sily.
alaya1
30.12.11,07:02
ja to nepochopim nikdy.hocijaka cupka ma deti kolko chce a nedokaze sa o ne ani postarat.
a ja by som im dala vsetko a nemozem ich mat.

Ak napisem, ze mi je to luto, su to len slova. kto neprezil nevie to pochopit.Snad len tolko, ze je na svete vela nechcenych deti, ktore vedia zaplnit prazdno v dusi.
alaya1
30.12.11,17:57
Mojej dcerke dnes odobrali az 29!!! vajicok, netusim, preco toho mala tak vela.Za 5 dni jej vlozia iba jedno embrijko...Prosim vas o malu pozitivnu energiu pre nu a malicke.
KatarinaNR
30.12.11,18:23
...občas na MTV pozerám "tínedžerské" maminky a často mi je ľúto tých detičiek a aj mám. obe strany nešťastné v konečnom dôsledku, čo by dali iné maminy za také detičky.... smutné. Ja som tiež prvé potratila v prvom mesiaci a na druhé sme tiež trošku čakali, ale držím každému človeku čo chce detičky palce, je to zmysel života...... tak držím palce, nech to čím skôr vyjde, silno držím
osky
30.12.11,18:39
Mojej dcerke dnes odobrali az 29!!! vajicok, netusim, preco toho mala tak vela.Za 5 dni jej vlozia iba jedno embrijko...Prosim vas o malu pozitivnu energiu pre nu a malicke.
akoto ze iba jedno?je to neobvykle,davaju sa dve.
nechcem byt zla ale ak to vyjde a hned na prvy sup tak tomu sa hovori stastie.

nechcem nikoho naladit na svoj pesimizmus,ale je lepsie dufat menej ako potom plakat-tolko moja skusenost.
rozhodla som sa sice ze lieky nevysadim a pockam na kontrolu ale neverim ze to bude inak.boli ma podbrusko a mam pocit ze uz kazdu chvilu dostanem MS,o dva dni si este urobim test ale len pre svoje upokojenie.
skusim to este raz,mam este tri pokusy.sklamanie boli,ale musim to este skusit.
alaya1
30.12.11,20:06
Osky, ja rozumiem tvojmu smutku, no nehnevaj sa, ja si ine, ako pozitivne ukoncenie nepripustam, ani cela nasa rodina. Psychika je v tomto velmi dolezita a ja nepripustim, aby niekto z nas co i len na chvilku zapochyboval v radostny koniec. Moja dcera je uplne zdrava, nema ziaden problem, problem bol v jej manzelovi- pomale spermie.
Ma len 24 rokov a zivot pred sebou.
Zimama
30.12.11,20:49
... trochu to tu sledujem, tak mi dovoľte len zopár poznámočiek ...


tak a je to tu. sny sa rozplynuli a zostali len slzy...... nikdy sa mi to nepodari....

V prvom rade - Osky, je mi to veľmi ľúto...!
Viem to pochopiť skôr len tak "teoreticky", pretože som našťastie nič také neprežila - s odstupom času si stále viac a viac uvedomujem, aké som mala šťastie, že som 2x otehotnela bez nejakého špeciálneho úsilia, tehotenstvá boli v podstate fyziologické, pôrody tiež, a aj že som pri mojej miernej "nepraktickosti" pre život dokázala vychovať dve šikovné, dnes už samostatné dievky... (Trochu mám v tomto smere skôr obavy o vnúčatá...ale to ukáže až čas, nechcem dopredu kuvikať.)


Ak napisem, ze mi je to luto, su to len slova. kto neprezil nevie to pochopit. Snad len tolko, ze je na svete vela nechcenych deti, ktore vedia zaplnit prazdno v dusi.
Niečo podobné sme "na diaľku" prežívali pri neteri - tiež viackrát podstúpila umelé oplodnenie, ale keď napokon pri nejakých veľmi zriedkavých komplikáciách skoro sama prišla o život, vzdala to. Adoptovali si dievčatko z detského domova, mala niečo okolo roka, keď si ju začali brávať, a dnes je už prváčka, a naozaj je to dieťa, o ktorom na 100% platí, že dokáže zaplniť akékoľvek prázdno... :):---

A ešte taká ... delikátna poznámka - o niečom, čo cítim z Tvojich slov:

ja to nepochopim nikdy. hocijaka cupka ma deti kolko chce a nedokaze sa o ne ani postarat. a ja by som im dala vsetko a nemozem ich mat.


akoto ze iba jedno?je to neobvykle,davaju sa dve.
nechcem byt zla ale ak to vyjde a hned na prvy sup tak tomu sa hovori stastie. ...

Veľmi ťažko sa o tom hovorí takto neosobne, virtuálne... Na jednej strane Ťa úplne chápem - je to všetko ešte príliš čerstvé, takže aj situačný pesimizmus je momentálne namieste, ale nedovoľ, prosím, aby Tvoje sklamanie a bolesť prerástli do zloby a závisti, nech by Ti bolo akokoľvek ťažko, lebo to Ti určite nepomôže, ba práve naopak - zafunguje zákon schválnosti (keď nedopraješ Ty, nebude dopriate ani Tebe... - také sú aspoň moje skúsenosti). Radšej nechaj úplne bokom, kto má deti a či si ich vôbec "zaslúži", aj či sa niekomu inému podarí na prvýkrát to, čo Tebe nie, a sústreď sa naplno len na seba, na svoju situáciu, ale aj to v "rozumnej miere" - aj také mám životné skúsenosti, že čím viac niečo chcem a čím kŕčovitejšie sa o to snažím, tým menej sa mi darí, a veľakrát akonáhle som to s pokorou vzdala (...tak teda staň sa vôľa tvoja...), prišlo to po čase samo...

Budem držať palce :) a prajem Ti do nového roku hodne odhodlania i sily, ako o tom i sama píšeš:


... skusim to este raz, mam este tri pokusy. sklamanie boli, ale musim to este skusit.
csillag3112
31.12.11,10:21
Osky nestracaj nadej !!! Mojej kamaratke sa to podarilo na 6 krat a maju krasnu dceru !!! Vydrz, bojuj, uvidis ze to vyjde !!!
lydus2001
31.12.11,11:05
prajem všetkým, ktorí sa snažia o bábätko, aby to v novom roku 2012 vyšlo, aby sa narodilo čo najviac bábätiek, ktoré by robili radosť svojim rodičom, aby ste mali kopec pozitívnej energie. Ja som síce ešte slobodná a o deťoch ešte neuvažujem, ale umelé oplodnenie prežívam veľmi so svojou sestrou, ktorá sa naň pripravovala už tretíkrát, ale nanešťastie pred zákrokom dostala angínu a tak z toho nebolo nič a musia začínať od začiatku. Tiež ju už pozitívne myslenie opúšťa, ale verím, že nový rok im prinesie viac šťastia. Držím vám všetkým prsty :)
lydus2001
31.12.11,11:32
Osky, prečítala som si celý tvoj príbeh a veľmi ti držím prsty a priložím aj modlitby. Moja sestra prežíva presne to čo ty, tabletky a injekcie, ale ochorela a tak to musele celé prerušiť a začnú asi niekedy v januári. Veľmi jej držím prsty, už pre to tiež vyplaka more sĺz. Myslím, že pre tých, ktorí sa s takými problémami nestretli je to ťažké pochopiť.
ludmilla
02.01.12,10:19
tak a je to tu.
sny sa rozplynuli a zostali len slzy......
nikdy sa mi to nepodari....

.... viem, že slová sú zbytočné, posielam Ti silné objatie ...
alaya1
03.01.12,13:44
Mame 8 embrijka, zajtra jedno navstivi "brusko" mojej dcerky. Prosim vas, drzte rano prsty....
osky
06.01.12,13:02
alaya drzim vam silno prsty,nech to vyjde.
ja som si 2.1. urobila este jedne test ale ten bol tiez negativny a tak som lieky uz vysadila a este v ten den som zacala malicko spinit.pretrvavalo to az do vcera,kedy uz som dostala normalnu MS-silnejsiu nez zvycajne.
dnes sme prisli do Viedne a na umyvadle zostal ten povodny test.
moze mi niekto vysvetlit-akoto ze teraz ukazuje pozitivny vysledok?????!!!!!!!su na nom dve jasne ciarky,ale ja viem velmi dobre ze tam neboli!!!test som si robila rano okolo 6-7 hodiny,uz neviem presne a z bytu som od hadzala okolo 9.00 a bol biely.zostal na umyvadle,je to uz uz 7 dni,a ukazuje 2 ciarky.ale aj tak uz mam menzes tak co uz.
branislavp
06.01.12,14:33
[QUOTE=osky;1928
osky nestrácaj nádej, nebuď smutná, znovu sa postav na nohy a kráčaj ......, nevzdávaj sa, ver, že sa Ti to podarí, bojuj a buď trpezlivá. Prajem Ti veľa zdravia, šťastia a pokoja, drž sa. Držím palce.
ludmilla
07.01.12,13:03
alaya drzim vam silno prsty,nech to vyjde.
ja som si 2.1. urobila este jedne test ale ten bol tiez negativny a tak som lieky uz vysadila a este v ten den som zacala malicko spinit.pretrvavalo to az do vcera,kedy uz som dostala normalnu MS-silnejsiu nez zvycajne.
dnes sme prisli do Viedne a na umyvadle zostal ten povodny test.
moze mi niekto vysvetlit-akoto ze teraz ukazuje pozitivny vysledok?????!!!!!!!su na nom dve jasne ciarky,ale ja viem velmi dobre ze tam neboli!!!test som si robila rano okolo 6-7 hodiny,uz neviem presne a z bytu som od hadzala okolo 9.00 a bol biely.zostal na umyvadle,je to uz uz 7 dni,a ukazuje 2 ciarky.ale aj tak uz mam menzes tak co uz.

Osky prepac, ale nikde si nepisala, ci si uz bola u lekara, na ultrazvuku. Aby sa mohol test potvrdit je dolezite navstivit lekara, ktory urobi odber krvi a ultrazvuk. Test ukazuje vysledok do par minut (5 minut) neskor je uz diskutabilny.
osky
08.01.12,17:43
ahoj.ja so tu uz pisala viackrat,ze k lekarovi idem az zajtra,nakolko v AKH bolo oddelenie IVF na vianocnej dovolenke,takze ma nemal kto pozriet a preto som si aj robila este kontrolny test,lebo ten od nich bol 30.12. a ak bol negativny,mala som hned vysadit lieky.kedze som si nebola ista,test som urobila este raz,iny,2.1. a ked aj ten bol negativny,vysadila som lieky a este v ten den som zacala spinit.no a potom prisla normalna MS a trva az doteraz.
takze tehotna som nebola,aspon podla testov.
zarazil ma len ten test na umyvadle po tolkych dnoch-ved viete si predstavit ze by bol byval pozitivny a ja som vysadila lieky.
takto tesne pred vianocami by som uz na to nesla.ked ma nema kto skontrolovat,je to vzdy neiste.

hoci sa trapim,som s tym akasi vysporiadana,vsak ani nic ine mi neostava.ale nemam chut ani na intimnosti,ani na objatia....moj muz si to teraz trochu "odpyka",ale nerobim to narocky.len sa skratka citim taka prazdna-ako plana hruska.
nevidim v tom zmysel.....snad to casom prejde.
osky
09.01.12,11:49
takze som bola v nemocnici na kotrole,ale kedze test bol negativny,ako som oznamila,ani ma neprehliadli,ani krv nebrali...
mozem to skusit zasa v marci,mam este 3 pokusy.doktor ma povbudzoval,ze sa nemam bat,ze raz sa to iste podari,ved som este mlada.
no,taka mlada zase uz nie,ale mam este trosku casu.
a nevzdam to,snad v priebehu 6 rokov sa nam to raz podari.

alaya,ako ste na tom?ako sa dcere vodi,napis,ako to vyzera.drzim vam palce.
alaya1
09.01.12,13:00
Ahoj Osky, prepac, nebudem tu o tom pisat, myslim, ze to momentalne nie je vhodne.
osky
08.10.12,09:33
tak som tu znova.
dnes zacinam dalsi cyklus-skusame to opät.je to nas druhy pokus.
snad si telo dost oddychlo,snad som lepsie pripravena,snad doktori ma uz lepsie poznaju,snaaaad....
drzte nam palce.
Zdenka175
08.10.12,09:39
tak som tu znova.
dnes zacinam dalsi cyklus-skusame to opät.je to nas druhy pokus.
snad si telo dost oddychlo,snad som lepsie pripravena,snad doktori ma uz lepsie poznaju,snaaaad....
drzte nam palce.


Nech ti to už dobre dopadne:)
Hansa
08.10.12,09:58
tak som tu znova.
dnes zacinam dalsi cyklus-skusame to opät.je to nas druhy pokus.
snad si telo dost oddychlo,snad som lepsie pripravena,snad doktori ma uz lepsie poznaju,snaaaad....
drzte nam palce.

-držím päste, nech to vyjde!
lujza.j
08.10.12,18:08
tak som tu znova.
dnes zacinam dalsi cyklus-skusame to opät.je to nas druhy pokus.
snad si telo dost oddychlo,snad som lepsie pripravena,snad doktori ma uz lepsie poznaju,snaaaad....
drzte nam palce.
držíme...silno;) ak by sa len trochu podarilo, tak želám veľa pozitívneho myslenia, pohodu a klídek....
osky
08.10.12,20:05
vdaka vsetkym.prvu injekciu som uz absolvovala.:-)
mondes
08.10.12,21:13
Ach Osky, ani nevieš, ako veľmi Ti prajem aby sa Ti to podarilo. Tvoj príbeh som si až teraz prečítala a celý čas som verila, že sa Ti to podarí na 1x. Ani si nevieš predstaviť to sklamanie, keď Vám to na prvý pokus nevyšlo. Som s Tebou a držím palce. Nevzdávaj sa.
osky
09.10.12,06:09
mondes-ti ktori moj pribeh naozaj poznaju,vedia,ze v tejto teme je len slaby odvar toho,co som uz prezila,ale pozitivne myslenie este mame-dakujem za podporu.
ak chces,pozri si temu prvotne priznaky tehotenstva zmizli,
tam sa docitas naozaj cely moj "roman"....ale nielen moj.tu temu zalozila mamicka,ktora sa velmi tesila zo svojho tehotenstva,sice ma dievcatko,ale zial,nie je na tom zdravotne dobre.a ona sem uz tusim ani nechodi,velmi dlho som ju na porade nevidela.a mnoho dalsich pribehov nestastnych zien,ktore po babätku tuzia.....
mondes
09.10.12,07:00
Určite si to pozriem. Ja mám tri detičky a neviem si ani predstaviť, že by som ich nemala. Pred piatimi rokmi (mala som rovných 30 rokov) som musela podstúpiť hysterektómiu a odvtedy sa cítim taká "prázdna", že už nemôžem byť tehotná. Ale si poviem, chvála Bohu, že mi dal tri krásne deti. A verím, že aj Vám sa to podarí. Prajem veľa trpezlivosti a viery v to, že Tvoja snaha nebude zbytočná.:)
osky
13.10.12,22:29
dnes som si pichla k tomu co uzberiem cely tyzden novu injekciu-Cetrotide 0 25.
okamzite mi miesto vpichu ocervenelo a navrelo ako pampuch,svrbelo to.popotierala som to alpou,ale roysirilo sa to dalejna bruchu mam velky ruzovy flak,hoci uz nie je taky navrety.
vygooglila som si,ze tento liek moze toto sposobit a preto sa prva davka ma pichat pod dohladom lekara-nikto ma na to neupozornil,okrem toho som na Slovensku,zajtr vecer by som mala pichnut dalsu ale neviem....kontrolu mam az v pondelok,vo Viedni.
mate s tymto niekto skusenost?je to v norme,alebo nie?

je to prva injekcia po ktorej mam daku negativnu reakciu a nechcela by som sa do rana napr.zadusit a pod. ....
korela
13.10.12,23:22
V prípade reakcie na liek by som to ihneď pre istotu riešila privolaním pohotovosti, alebo návštevou pohotovosti.
osky
14.10.12,07:42
tak,vsetko je nstastie OK,do rana to zmizlo a vecer budem uz v Rakusku,kebz sa mi daco prihodilo pri vpichnuti dalsej davky.
ale aj tak neni normalne ze mi nepovedali o takejto moznej reakci.ani v Rakusku nie je vsetko super...
osky
18.10.12,12:58
tak ,zajtra je 12.den, ideme do finale-mam punkciu vajicok,ktorych je vraj neurekom.snad nebudu prazdne...
lekari su optimisti......
no ved to su oni vzdy,ze ano...
poslite trosku pozitivnej energie.
v rodine sme prisli o jednu dobru dusicku,kiezby ju aspon nahradila nova....
jozka56
18.10.12,13:11
osky samozrejme, že Ti držím palčoky a veľmi siiiiilno....drž sa:)
mondes
18.10.12,16:25
Prajem Ti, nech ti to vyjde. Si super.
osky
18.10.12,18:27
vdaka
osky
18.10.12,18:28
dakujem pekne
evuš
19.10.12,08:02
tak ,zajtra je 12.den, ideme do finale-mam punkciu vajicok,ktorych je vraj neurekom.snad nebudu prazdne...
lekari su optimisti......
no ved to su oni vzdy,ze ano...
poslite trosku pozitivnej energie.
v rodine sme prisli o jednu dobru dusicku,kiezby ju aspon nahradila nova....

Osky, čo to tu čítam ??!!! :eek: Veď to je super správa, držím päste z celej sily, myslím na Teba, modlím sa a posielam energie, koľko len chceš !!! Držím päste !!!!!!! :) ..verím...;)
osky
19.10.12,10:56
Evi,vdaka.

bolelo to viac ako prvy raz,hoci mi dali oblbovak,ale prezila som.
tak som sa drzala kozy zo spodu,ze som im skoro tie drzadla oddrapila...

dozvedela som sa od jednej uplne novej doktorky,preco to tak boli,preco je to u mna take komplikovane...
lebo ja mam bolesti aj pri normalnom ultrazvukovom vysetreni ked viac zatlacia.
skratka vajecnik na tej bolestivej strane je akosi vzadu za maternicou,tazko sa k nemu dostat...je k nej pravdepodobne prirasteny.
cely zivot mi to nikto nepovedal.
len jeden liecitel mi volakedy vravel ze vajecnik neni na svojom mieste,vraj je spadnuty,aj mi ho dvihal ale ako vidno,nepodarilo sa....
ale vraj na moznost otehotnenia toto vplyv nema...
odobrali mi 11 folikul a zajtra daju vediet,kolko z nich malo vnutri vajicko a kolko mame embryi.

som este trosku ospala a ubolena,ale to je ok.
dakujem vam vsetkym,ktori na mna trosku myslite.
alaya1
19.10.12,11:09
je to divne, moju dceru pri odbere uspali.
osky
19.10.12,17:51
na SK uspavaju,ale tu len daju oblbovacku-je zbytocne na taku kratku chvilku podstupovat celkovu narkozut
osky
20.10.12,09:05
dnes mi oznamili,ze oplodnene boli 4 vajicka.ostatne neboli dobre vyzrete.
som celkom rada,ze ich nebolo viac,aspon zahynie menej babätiek :-(

transfer bude v pondelok alebo v stredu-podla toho,ako rychlo sa vyvinu...
Zdenka 0705
20.10.12,12:01
osky, veľmi Ti držím palce, nech sa druhý pokus vydarí!
Mirica-LV
22.10.12,06:59
držíme palce
osky
22.10.12,09:49
dnes mi vlozili dve malinke klbocka-prosim o pozitivnu energiu.
5.11.sa dozvieme,ci to vyslo....
do vole Bozej.......
evuš
22.10.12,09:56
... VIERA, NÁDEJ, LÁSKA - tešíme sa a posielame nielen pozitívnu energiu, ale i silné objatie !!!
margot157
22.10.12,10:20
Osky, tiež sledujem Tvoj príbeh a veľmi držím palce, M.
alaya1
22.10.12,10:31
Vela trpezlivosti a pokoja.
jozka56
26.10.12,21:11
osky drž sa:):):)
branislavp
27.10.12,01:10
ahoj osky, pozdravujem Ťa:).
osky
30.10.12,13:59
vdaka
osky
30.10.12,14:44
na krv mam ist az buduci pondelok,ale som uz nedockava.myslite,ze mi uz domaci test z lekarne ukaze spolahlivy vysledok ?
embrya boli vlozene v osembukovom stadiu.
ci sa to neoplati.lebo ak by bol negativny,mohla by som este aspon dufat ci nie? ja neviem co robit,som uz nervozna....
Mila123
30.10.12,14:52
na krv mam ist az buduci pondelok,ale som uz nedockava.myslite,ze mi uz domaci test z lekarne ukaze spolahlivy vysledok ?
embrya boli vlozene v osembukovom stadiu.
ci sa to neoplati.lebo ak by bol negativny,mohla by som este aspon dufat ci nie? ja neviem co robit,som uz nervozna....
Osky, dcéra je medičkou (3. ročník),prišla domov na sviatky a pýtala som sa jej na Tvoje detičky.....
vravela mi , že po 5-6 dní od implantovania zárodkov, by mal organizmus reagovať na tehotenstvo....t.j. v moči by to mohlo byť....
stršne, strašne ti držím palčeky......nech ti to vyjde......
evuš
30.10.12,15:16
na krv mam ist az buduci pondelok,ale som uz nedockava.myslite,ze mi uz domaci test z lekarne ukaze spolahlivy vysledok ?
embrya boli vlozene v osembukovom stadiu.
ci sa to neoplati.lebo ak by bol negativny,mohla by som este aspon dufat ci nie? ja neviem co robit,som uz nervozna....

...osky, chápem Ťa, že si nervózna, ale to by si nemala byť.... Ver, myslím na Teba a posielam velikánske objatie !!! .....trpezlivosť ruže prináša a verím, že TEBE prinesie ten dlhoočakávaný uzlíček šťastia !!! ;):--- Držkaj sa !!!!!! Eva
osky
30.10.12,15:20
ja sa bojim,ze ked si ten test urobim ,bude negativny ......no a amen tma.
alaya1
30.10.12,16:58
ja sa bojim,ze ked si ten test urobim ,bude negativny ......no a amen tma.

Co tak aspon malicky pokus o pozitivne myslenie?
osky
31.10.12,07:17
nevydrzala som,urobila som-negativny.
biely jak alabaster....
Valcake
31.10.12,10:12
..joooj, nemôže sa mýliť ten papier? ..držím palce!!!
Valcake
31.10.12,11:46
Milá ..osky, až teraz som prečítala cez čo všetko si prešla...nemala som o tom ani potuchy. Bolo to dááávno, ani ja som nevedela otehotnieť hneď, ale po roku to prišlo samo... mám našťastie dospelého syna..
...no teraz akoby som ťa dávno poznala. Tým istým problémom sa boria moje dve mladé susedky. Jednu z nich som "adoptovala" je veeeľmi zlatučká, celé leto bola vypísaná a vkuse sme boli spolu. Všetko som prežívala s ňou. Ani im sa to nepodarilo. ...no nezúfa, ale dúfa a skúšajú ďalej. Je naladená pozitívne, tak prosím ťa, aj TY buď a nerieš nikoho a nič ostatné. Nestresuj sa!!!!!
Viem, že ľahko sa o tom hovorí mne, či nám, ale chceme, aby si na tom bola čo najlepšie.!!!
Stres, psychika, podvedomie je veľmi silné, nedovoľ, aby ťa opantal ...ani smútok.
Si ešte mladá a používaj slová ...chcem, budem, mám, ...žiadne negácie...
Veeeľmi silno ti držím palce, ver tomu, že sa Vám podarí a potom už budeme len gratulovať a gratulovať...Držte sa obaja, pozdravujem TEBA aj TVOJHO mužíčka....prajem Vám zdravie, lásku, pohodu.:):):)
osky
31.10.12,11:49
dakujem ti Valcake,vies,ja uz ani neplacem-ani ma to akosi neprekvapilo...
mala som sice silnu intuiciu ze tento raz to vyjde,ale neviem.
nie som naladena pesimisticky ale ani nie som si ista,ci to este skusim.asi uz nie.
evuš
31.10.12,11:56
Osky, osky, je ešte priskoro ;).... VER !!!!! V pondelok držím päste !!!
grammatika
31.10.12,12:03
Milá, Osky,
viem, ako sa cítiš...je to vždy ťažké, či už po IVF, KET alebo čisto človek dúfa, že sa to podarí už normálne a keď dojde menzes, tak zostane vždy sklamaný...

Ja mám za sebou 2 neúspešné IVF, 1 neúspešné KET a čo ma čaká ďalej? Neviem, zase len dúfať a skúšať...verím, že sa nám to už podarí a musíš veriť aj Ty!
Mám zo svojho okolia veľa párov (kamarátiek), kt. mali podobné problémy ako my, a podarilo sa časom...len musíme prísť na to, kedy ten ČAS bude pre nás :)
Po poslednom pokuse -KET (september) som už ani nerobila test a verila som, dokonca ani menzes neprišiel načas a žiaľ HCG bolo nulové - to slovíčko človek neznáša, ale aj tak verím!!! Raz to príde!!!
Močový test nemusí znamenať, že sa to nepodarilo, ešte je veľmi skoro, ak máš ísť v pondelok na HCG, tak možno v nedeľu by test ukázal 2 čiaročky....tak sa hlavne nestresuj a pozitívne mysli aj do budúcna.
Držím palce, a prosím nevzdávaj to!!!!! Pokiaľ je maternica, vaječníky a spermie :) vždy je možnosť!
Valcake
31.10.12,12:06
..a to už prečo?..isteže to skúsiš!!!
Valcake
31.10.12,12:11
Milá grammatika, si správne naladená a vlievaš dušu, nádej aj do osky je to od teba veľmi pekné..
...aj TEBE držím palce a čakám, kedy Ti budem môcť gratulovať...držte sa!!!:)
osky
31.10.12,12:26
Milá, Osky,
viem, ako sa cítiš...je to vždy ťažké, či už po IVF, KET alebo čisto človek dúfa, že sa to podarí už normálne a keď dojde menzes, tak zostane vždy sklamaný...

Ja mám za sebou 2 neúspešné IVF, 1 neúspešné KET a čo ma čaká ďalej? Neviem, zase len dúfať a skúšať...verím, že sa nám to už podarí a musíš veriť aj Ty!
Mám zo svojho okolia veľa párov (kamarátiek), kt. mali podobné problémy ako my, a podarilo sa časom...len musíme prísť na to, kedy ten ČAS bude pre nás :)
Po poslednom pokuse -KET (september) som už ani nerobila test a verila som, dokonca ani menzes neprišiel načas a žiaľ HCG bolo nulové - to slovíčko človek neznáša, ale aj tak verím!!! Raz to príde!!!
Močový test nemusí znamenať, že sa to nepodarilo, ešte je veľmi skoro, ak máš ísť v pondelok na HCG, tak možno v nedeľu by test ukázal 2 čiaročky....tak sa hlavne nestresuj a pozitívne mysli aj do budúcna.
Držím palce, a prosím nevzdávaj to!!!!! Pokiaľ je maternica, vaječníky a spermie :) vždy je možnosť!

no ved to.som sa vazne pobavila.
alaya1
31.10.12,13:31
Nasim znamym to vyslo na 8!! pokus.
osky
31.10.12,15:08
kazdy pokus v ramci IVF fondu ma stoji 900 eur.
taketo pokusy su 4,mne uz ostanu len dva ak sa to v pondelok potvrdi ako negativne.
ak vycerpam vsetky 4 pokusy,kazdy dalsi uz budem musiet hradit v plnej sume-4000 eur.....
takze to uz asi nebude nas pripad,Alaya.ale vdaka.
Dáša_
31.10.12,15:38
kazdy pokus v ramci IVF fondu ma stoji 900 eur.
taketo pokusy su 4,mne uz ostanu len dva ak sa to v pondelok potvrdi ako negativne.
ak vycerpam vsetky 4 pokusy,kazdy dalsi uz budem musiet hradit v plnej sume-4000 eur.....
takze to uz asi nebude nas pripad,Alaya.ale vdaka.

mám známych, čo všetko toto prešli, dokonca aj platili naplno, keď už prešli všetkými hradenými pokusmi.

Nakoniec sa im podarilo skľudniť a otehotnenie sa dostavilo prirodzenou cestou. Takže nikdy nie je všetko stratené. Tiež to už vyzeralo úplne beznádejne.
osky
31.10.12,15:47
no ved to.keby som poznala vsetko,co mozno ani netusim,o svojom probleme,tak by to bolo jednoduchsie.
viem ze mam nepriechodne vajecniky,ale preco sa to teda neche uchytit????
myslim,ze lekari nehraju cistu hru.
zensky robil hormonalny profil-tvrdil,ze s takym profilom nikdy neotehotniem.
doniesla som to do nemocnice a tam lekar len krutil nad tym hlavou a pytal sa ,co je na tom profile zle...?
vraj vsetko je ok.
lenze nie je.ked je ok ,mas pravidelny menzes.lenuze o tom ja mozem len snivat......
cela som rozhadzana.
takisto od ineho zdroja som dostala odkaz ze si mam preliecit nadoblicky a stitnu zlazu,lenze vysledky ktore uróbila obvodna,boli v poriadku,na stitnu zlazu beriem euhyrix ale inak ok-vraj.
jedno s druhym-ked neviem ako sa liecit,kazdy tvrdi daco ine,tak co som cakala.....
Valcake
31.10.12,16:08
..osky, Flexiparin, Clexan, alebo čosi na riedenie krvi si nepicháš?
osky
31.10.12,17:25
lovenox-ale to iba teraz pocas toho zakroku.inak nie.
osky
31.10.12,17:27
kontaktoval ma kaivorus,jeden z poradakov-odporuca ma na dake vysetrenia,takze pravdepodobne svoje problemy zacnem riesit s jeho pomocou..
grammatika
31.10.12,17:29
Milá grammatika, si správne naladená a vlievaš dušu, nádej aj do osky je to od teba veľmi pekné..
...aj TEBE držím palce a čakám, kedy Ti budem môcť gratulovať...držte sa!!!:)

ďakujem moc, budeme :) :)
grammatika
31.10.12,17:35
kazdy pokus v ramci IVF fondu ma stoji 900 eur.
taketo pokusy su 4,mne uz ostanu len dva ak sa to v pondelok potvrdi ako negativne.
ak vycerpam vsetky 4 pokusy,kazdy dalsi uz budem musiet hradit v plnej sume-4000 eur.....
takze to uz asi nebude nas pripad,Alaya.ale vdaka.

Osky, neviem, kam sice chodievas, ale zo zakona sú hradené len 3 pokusy - hradené znamená, že lieky doplácaš, a takisto podporné výkony...čiže áno, 1 hradený pokus = cca.1000 Eur.
4. pokus si už žiaľ človek musí platiť v plnej výške cca. 4000 Eur.
IVF je nielen psychycky ale aj finančne náročné, ale myslím, že všetko stojí za to mať v náručí svoje babatko..

Hovoriš, že máš nepriechodné vajcovody, t.z. že Ti robili LSK (laparoskopiu) alebo len ambulantne zisťovali, či sú priechodné?
Žiaľ, ak je to pravda, tak akýkoľvek hormonálny profil (aj keby bol dobrý) by Ti nepomohol splodiť bábo prirodzenou cestou.
V prípade, že žena nemá vajcovody, alebo sú nepriechodné je už len možná cesta IVF.
A v rámci IVF, je cyklus hormonálne stimulovaný - čiže Ťa upravia tak, aby Ti foliky z kt. sú vajíčka (oocyty) dozreli.

Ak nemávaš menzes pravidelne, je možné že máš PCO (polycystické ovária) ale to Ti asi lekári povedali, či?
osky
31.10.12,17:41
nepovedali ze mam polycysticke vajecniky.
v Rakusku su hradene az 4 pokusy,plati sa az piaty.
ale aj tak je to narocne.

mna operovali na uterus septus a odvtedy mam totalne rozhadzany cyklus.
no a pri tej operacii mi hned pozreli aj vajecniky a zistili ze som uz zablokovana.
to bolo v roku 2009,odvtedy sa snazim dat sa dokopy,ale nejde to.
osky
31.10.12,17:41
on ma len odporucil na dake centrum v Blave,ci trnave,uz neviem.
grammatika
31.10.12,17:49
nepovedali ze mam polycysticke vajecniky.
v Rakusku su hradene az 4 pokusy,plati sa az piaty.
ale aj tak je to narocne.

mna operovali na uterus septus a odvtedy mam totalne rozhadzany cyklus.
no a pri tej operacii mi hned pozreli aj vajecniky a zistili ze som uz zablokovana.
to bolo v roku 2009,odvtedy sa snazim dat sa dokopy,ale nejde to.

áno, to máš pravdu, veľmi náročné... (btw. a to pred rokom chceli schváliť, že sa nebude "hradiť" z časti žiadno IVF..)

žiaľ o Tvojej diagnóze som ešte nikdy nepočula (uterus septus) povedali Ti, že Ti to dali doporiadku?
a pri IVF si ako reagovala na lieky? priznám sa, nečítala som tému od začiatku, tak neviem.. :(
osky
31.10.12,17:59
IVF som znasala dobre,vsetko bolo po obidva razy ako stvorene na plodnost.
prvy raz som sice dostala po punkcii infekciu,ale vyliecili ma v nemocnici.
teraz to znasam uplne v pohode,nemam ani taky napäty pocit ako 1.raz,liecba bola ovela jednoduchsia,akurat som tentoraz akasi hrozne ospala.
bola som na to vsetko pripravena,vedela som uz co ma caka....
nemala som ziadny hypersyndrom a podobne veci,vsetci boli presvadceni ze to vyjde.prognozy boli velmi dobre po oba razy.
problem je ze sa to nechce uchytit,tak co uz...
nemam vsak vobec pocit zeby sa so mnou daco dialo,len prsia mam na prasknutie a voljako mi chuti jest,posledne tri dni hrozne pijem mlieko.
no ale ten test nebol pozitivny....
alaya1
31.10.12,18:02
Osky- v Brne si uz bola? Robi tam prof.zazraky.
grammatika
31.10.12,18:03
IVF som znasala dobre,vsetko bolo po obidva razy ako stvorene na plodnost.
prvy raz som sice dostala po punkcii infekciu,ale vyliecili ma v nemocnici.
teraz to znasam uplne v pohode,nemam ani taky napäty pocit ako 1.raz,liecba bola ovela jednoduchsia,akurat som tentoraz akasi hrozne ospala.
bola som na to vsetko pripravena,vedela som uz co ma caka....
nemala som ziadny hypersyndrom a podobne veci,vsetci boli presvadceni ze to vyjde.prognozy boli velmi dobre po oba razy.
problem je ze sa to nechce uchytit,tak co uz...
nemam vsak vobec pocit zeby sa so mnou daco dialo,len prsia mam na prasknutie a voljako mi chuti jest,posledne tri dni hrozne pijem mlieko.
no ale ten test nebol pozitivny....

nooo, a možno nám tu v pondelok napíšeš, že sa máme radovať :)))
koľký deň od ET si si robila test? dúfam, že nie skôr ako 8 deň, dovtedy to ani kamoškám, kt. sa to podarilo neukázalo na teste, až na nejaký 8-9 deň sa objavil "duch" :)
tak to teraz moc nerieš...

ono sa to nemusí vždy uchytiť, tak mi povedal lekár, reakcia na IVF super ale žiaľ sa nechytilo, vždy je to len cca.40-50% šanca, aj keď je všetko super... treba byť v kľude a stále skúšať a veriť :)
anet
31.10.12,18:05
Osky nevzdávaj sa!
Ja neviem presne podrobnosti, ale čo viem ti napíšem. Ak budeš chcieť môžem od sestry zistiť viac.
Mojej sestre vyoperovali vaječníky keď mala 16 rokov, presnejšie jeden jej vybrali celý a z druhého odrezali polovicu (bez overeného nálezu, proste pri operácii slepého čreva). Samozrejme tiež dospela do bodu, kedy chcela mať vlastné dieťa (40 na krku). A tak hľadala možnosti. Stálo ju to kopec peňazí na lekárov ktorý jej nedávali šancu, vždy len dristali, že už nemá ani funkčnú maternicu bla, bla.
Nakoniec sa obrátila na kliniku v Brne, prešla vyšetreniami, našli vhodnú darkyňu vajíčok. Z 10 vajíčok bolo 9 embryí (oplodnené spermiami manžela). 2 jej vložili do maternice, obe sa chytili. Obe normálne donosila, rodila na cisárak. Jedna bola malinká (mala len kilo) na druhý deň zomrela, ale moja neterka oslávila nedávno 3 narodeniny a robí radosť.
grammatika
31.10.12,18:05
Osky- v Brne si uz bola? Robi tam prof.zazraky.
to som počula aj ja, ešte "dám môjmu lekárovi jednu šancu" :) ..i keď sú v centre super, ale ak sa ani bud.rok nepodarí, idem kuk do Brna ..
grammatika
31.10.12,18:10
Osky nevzdávaj sa!
Ja neviem presne podrobnosti, ale čo viem ti napíšem. Ak budeš chcieť môžem od sestry zistiť viac.
Mojej sestre vyoperovali vaječníky keď mala 16 rokov, presnejšie jeden jej vybrali celý a z druhého odrezali polovicu (bez overeného nálezu, proste pri operácii slepého čreva). Samozrejme tiež dospela do bodu, kedy chcela mať vlastné dieťa (40 na krku). A tak hľadala možnosti. Stálo ju to kopec peňazí na lekárov ktorý jej nedávali šancu, vždy len dristali, že už nemá ani funkčnú maternicu bla, bla.
Nakoniec sa obrátila na kliniku v Brne, prešla vyšetreniami, našli vhodnú darkyňu vajíčok. Z 10 vajíčok bolo 9 embryí (oplodnené spermiami manžela). 2 jej vložili do maternice, obe sa chytili. Obe normálne donosila, rodila na cisárak. Jedna bola malinká (mala len kilo) na druhý deň zomrela, ale moja neterka oslávila nedávno 3 narodeniny a robí radosť.

viete, čo je blbé na týchto operáciách apendixov (slepé črevo), že sa tvária, že je to ľahká operácia a mám už pocit, že to robia šuflikanti a popri slepom čreve zoberú aj to, čo nemajú...stalo sa podobné aj mne a najväčšia "sranda" bola, že mi to po operácii nepovedali a až keď skúša človek dlho babatko, tak potom po rokoch zistím, že mi nepovedali histológiu z patológie - lekár sa Ti o pár rokov ospravedlní a toť všetko...a odvtedy len samé problémy...
osky
31.10.12,18:15
o tom Brne som pocula,len to mam fakt totalne odruky.
uvidime.
anet
31.10.12,18:17
Sestre ani žiadnu histológiu nerobili, jednoducho jej ušmykli.
alaya1
31.10.12,18:20
Super je, ze vzdy je este moznost. Od roku? Chodia tam zeny od nas z vychodu, lebo velmi chcu babatka.
grammatika
31.10.12,18:21
anet, chápem, myslela som to, že z Patológie dojde papier o tom, že či to čo ušmykli, bolo to "čo si mysleli" a či to bolo ok, alebo nie...a o tom Ťa má lekár informovať...mňa neinformovali, že vôbec niečo iné mi zobrali...a po skoro 7-8 rokoch, keď sa môjmu gynekológovi niečo nezdalo a spomenula som mu, že mi robili apendix, tak chcel výsledok z patológie...išla som do nemocnice a to ste mali vidieť ako sa zrazu začal každý vyhovárať na niekoho iného a došlo len k slovíčku - Prepáčte...
anet
31.10.12,18:23
o tom Brne som pocula,len to mam fakt totalne odruky.
uvidime.
Viac od ruky ako moja sestra? Žije v Kanade :) Priletela na vyšetrenia, potom veľmi ochotne komunikovali s Dr. cez e-mail, dohodli presný termín. Odlietala s 5 mesačným bruškom.
grammatika
31.10.12,18:24
ale to už je vlastne jedno, treba bojovať s tým, čo je a aj tak by mi to lekári nemali ako vrátiť
grammatika
31.10.12,18:26
Viac od ruky ako moja sestra? Žije v Kanade :) Priletela na vyšetrenia, potom veľmi ochotne komunikovali s Dr. cez e-mail, dohodli presný termín. Odlietala z 5 mesačným bruškom.

jej, super, ono veď celá príprava zaberá cca.1mesiac, tak to sa dá zvládnuť zhocikadiaľ :)
anet
31.10.12,18:40
Aj ja si myslím. Sestra veľmi chcela.
osky
31.10.12,18:45
no zeny,presvedcili ste ma.
budem uvazovat....
ludmilla
31.10.12,22:05
Osky, myslim si, ze ten test si robila jednoducho priskoro, pretoze par dni trva, kym sa vajicka uhniezdia do sliznice, cely test je zalozeny na hCG hormone, ktory produkuje uhniezdene embryo ak sa robi hCG test pomocou odberu krvi - moze to trvat az 12 dni po embryotransfere, kym sa hodnoty ukazu (cize kym sa embryo uhniezdi). Pri teste, ktory si robis pomocou mocu az asi o 2 - 3 dni neskor. Podla mna jednoducho priskoro.
Asi by som nebola ina, asi nie je vobec lahke po transfere cakat, lenze ina moznost neexistuje len "cakat a dufat - pozitivne mysliet" Osky sledujem tvoj pribeh ... posielam silne objatie a vela pozitivnej energie.
osky
01.11.12,07:28
pekny sviatocny den vsetkym prajem.

ludka,ani nevies ako si ma potesila-nielen tym ze to este moze byt inak,ale hlavne tym ze si sa vyjadrila-ved ty sa tomu predsa trochu inak rozumies ako my obycajni smrtelnici.
vzdy cakam netrpezlivo na tvoje vyjadrenia ohladom tychto veci.
aky mas nazor na AKH?poznas to tam?
totiz prvy raz som mala len a len dobre skusenosti ale tento druhy pokus,mam dojem ze doktor....to uz bral ako rutinu a na mnohe moje dotazy mi ani neodpovedal.
mam dojem ze tam chodia uz len turkyne a spol.....
KatarinaNR
01.11.12,07:50
Ahoj Osky, čítam ťa a držím ti palce, veľmi. Neboj, stojí to za to, ale to ty určite vieš. My sme to s manželom tiež nemali ľahké, (že na prvý šup) ale nebolo to ani také náročné ako to máš ty. Prvé sme skúšali ale trištvrte roka, potom som to zistila v štvrtom týždni, že som v tom, po týždni to "odišloô :-( potom sme museli mať nejaký čas pausu, potom sme sa znovu pokúšali asi vyše pol roka a vyšlo to. Malá má už 4,5roka. Teraz by sme chceli druhé (aj malá) robíme všetko ako sa má, aj napriek tomu 4mesiac a nič, ovuláciu keď mám riadne ju cítim, takže viem kedy a čo, ale asi mi vajíčka dozrievajú z času na čas. Včera som bola u gyn.na hormonálny profil, že prečo to zase nejde tak hľadko, tak uvidíme. Viac tu veľmi nechcem rozpisovať. :-)
Drž sa!
osky
01.11.12,10:10
drzim palce!!plakat sa uz neoplati,treba na to s chladnou hlavou aj ked to je tazke
ludmilla
01.11.12,22:13
Osky, AKH osobne nepoznam, ale kedze som prave v nocnej a sluzi jedna velmi dobra pani doktorka, tak som si ju pozvala na pokec, aby mi troska spravila prehlad o IVF centrach vo Viedni. Pani doktorka tvrdi, ze AKH je jednou z najlepsich, dalej mi prezradila, ze ona velmi rada posiela svoje pacientky, kvoli velmi dobrym skusenostiam do Kinderwunschzentrum Goldenes Kreuz Privatklinik a nikdy by neposlala ziadnu svoju pacientku kvoli zlym skusenostiam do IVF - Zentrum Privatklinik Döbling.
Pani doktorka ta tiez pozdravuje a drzi palce :)
osky
02.11.12,06:39
dakujem ludka za super infosky
osky
02.11.12,06:46
inak,uz som aj nakontaktovala doktora Vranu z Brna a uz mi aj odpisal.
branislavp
04.11.12,06:27
ahoj Osky, pozdravujem Ťa, drž sa, myslím na Teba, držím Ti palce, si úžasná - veľká bojovníčka, hodne šťastia, zdravia a trpezlivosti, všetko dobré prajem.
osky
05.11.12,13:37
branislavap-vdaka,aj vsetkym ostatnym,ale uz ma prechadza trpezlivost a dobra vola.
zase to nevyslo......
Zdenka175
05.11.12,13:50
Osky, až mi ťažko prišlo...
Valcake
05.11.12,15:10
..joooj. aj mne, ale osky hlavu hore, bude aj nabudúce..iste sa raz podarí, nevešaj hlavu..!!
lujza.j
05.11.12,15:43
branislavap-vdaka,aj vsetkym ostatnym,ale uz ma prechadza trpezlivost a dobra vola.
zase to nevyslo......
je mi smutno.....ale verím, že sa to podarí, ty si bojovníčka veľká....neviem či by som to dokázala ja....ťažko sa mi hľadajú povzbudzujúce slová....už som to tu písala, moja mama otehotnela až ked sa s tatkom dohodli, že ostanem jedináčik,......medzi mnou a bratom je 9r rozdieľ, mama 4x potratila / 1x mimo maternicové teh., 1x toxoplazmoza, 1x infekcia čo jej zaniesla lekárka palpačne ju vyšetrovala v čase ked sa to štandartne už nerobí , 1x už neviem/ dokonca jeden potrat, že telíčko aj videla už to malo všetko ručičky nožičky:(
viem, že mama nemala ok vaječníky neviem či dokonca ich má oba. psychika a myšlienkové pochody v hlave robia veľa, ale to nie je nič nové...
ludmilla
06.11.12,09:39
...posielam objatie
KatarinaNR
06.11.12,11:45
osky, držím palce, nabudúce je zase nádej, šanca!!!!
gilda
06.11.12,15:36
osky, tieto verše na pohľad nesršia optimizmom, chodí to však aj tak

Poznám to bezútešné čakanie
keď čakáš že sa niečo zmení
len nevieš presne čo a kedy
každý deň čakáš naposledy
a od zajtra zas znova
ako vymenený

Čakáš kedy sa skončí čakanie
zúfalo ale trpezlivo
koniec je kdesi, kdesi v nedohľadne
a ak už nie si celkom na dne
prečakáš si takto možno
celý život

Skonči s tou nezmyselnou zábavou
nečakaj kým sa niečo stane
spomeň si na to čím si bol
spomeň si ak si zabudol
že v živote vždy všetko príde
príde, príde
nečakane
(text: Milan Lasica)
... nečakane môže prísť aj tvoje tehotenstvo. Hlavu hore!
Ingrid Ondruskova
06.11.12,15:45
krásna báseň!!!
branislavp
06.11.12,16:34
ahoj osky, chápem Ťa, ale ešte je tu stále nádej, že to vyjde. Nehádž flintu do žita. Každý deň Ťa mám na pamäti a želám si, aby som sa dočkala od Teba tej radostnej správy. Osky, prajem Ti veľa zdravia, trpezlivosti, a rodinnej pohody. Drž sa.
Darina1234
06.11.12,17:44
ja som mala krizu po 4 rokoch chcenia otehotnieť, napokon som bola prekvapena po 10 tich rokoch
osky
06.11.12,21:04
dakujem vam vsetkym.
polutujte ma,padne mi to dobre.
neuspech mi padne zatazko,jasne,ale je tazke ist havou proti muru.
bude v tom daky zmysel,ze mi Pan Boh nenadelil dieta,len je strasne tazke toto prijat a akceptovat.
nie som este tak daleko a stale chcem ist hlavou proti muru,aj ked sa udriem.....
ale kolko ubohych dusiciek uz mam na svedomi,a to ma tazi najviac.
odpustia mi?
Mila123
06.11.12,21:12
dakujem vam vsetkym.
polutujte ma,padne mi to dobre.
neuspech mi padne zatazko,jasne,ale je tazke ist havou proti muru.
bude v tom daky zmysel,ze mi Pan Boh nenadelil dieta,len je strasne tazke toto prijat a akceptovat.
nie som este tak daleko a stale chcem ist hlavou proti muru,aj ked sa udriem.....
ale kolko ubohych dusiciek uz mam na svedomi,a to ma tazi najviac.
odpustia mi?
Osky.........to podľa môjho názoru nie je hriech......robíš veľa pre to aby si mala dieťa , služobníka božieho......tie dušičky robia hore anjelikov.....

napíšem ti niečo z môjho života......
v r. 1999 som potratila syna v donosenom 6-tom mesiaci ,
prestala som cítiť pohyby a musela som mŕtve dieťa porodiť.....po príchode domov som dostala mlieko, mlieko som mala a nemala som dieťa.......ach môj Bože, čo som prežívala.......strašné......mám to za sebou a viem, že hore mám jedného anjelika......

strašne, strašne ti držím palce......
Topas
06.11.12,22:09
Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
Verím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.
osky
07.11.12,03:02
strasne.prezila som uz aj toto.potratila som v 5.mesiaci,mlieko mi zastavili este v nemocnici a dieta som nevidela,nerodila...vzali mi ho cisarskym....odvtedy sa zacal moj horor-roman o neplodnosti
gilda
07.11.12,05:20
Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
Verím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.
...o tom to je. V piesni vyjadrené slovami spomeň si na to čím si bol. Osky, nájdi svoj pokoj v duši, všetko sa na dobré obráti.
Zimama
09.11.12,21:36
Osky, sledovala som tvoj príbeh a verila, že teraz to dopadne dobre. Obdivujem ťa. Ja som nemohla otehotnieť a po niekoľkych rokoch som to vzdala. Na takú dlhú cestu, akou prechádzaš ty, som nemala odvahu. A potom, keď som na to vôbec nemyslela, som otehotnela.
Viem že je to pre teba teraz veľmi ťažké, no skús hľadať zmysel života v iných veciach. Mne veľmi pomohlo, keď som sa zmierila s tým, že deti mať nebudem. Keď som si povedala, že aj život bez deti bude mať pre mňa zmysel. Bola som vnútorne vyrovnaná a ochotná prijať to, čo mi život prinesie. Ani nevieš ako slobodne som sa cítila. A potom sa stalo to, čo dodnes považujem za veľký dar.
Verím, že príde čas, keď aj ty sa budeš tešiť z malého drobčeka. Nechcem ťa znechucovať, chcem ti iba povedať, že zázraky sa dejú keď ich najmenej čakáš.

Súhlasím, lebo presne tak to veľakrát je - čím viac niečo chceme, tým viac sa nám to vzďaľuje... Až keď to prijmeme, keď po preplakaných nociach pokorne a so zmierením v srdci prijmeme "vyššiu vôľu", než je naša, až potom sa naozaj môže stať zázrak. :)
A pri pokusoch otehotnieť sa to často stane práve po adopcii "cudzieho" dieťatka - o tom ste neuvažovali? (Možno ste tu už o tom písali, ale nečítala som celú tému.) Tak či tak želám všetko dobré, postupný návrat rovnováhy a pokoja do duše!
KatarinaNR
12.11.12,07:12
osky, držím veľmi palce, a pripájam aj ja moju skúsenosť,
hormonálny profil v poriadku, bola som minulý týždeň, to znamená ovulácia nastáva, čiže teraz manžel ide vo štvrtok na spermiogram (už bol pri prvej, bolo všetko ok) ale mala som cystu, ktorú mi brali v marci tohto roka a keď ma otvorili v správe je napísané endometrióza, tak uvidíme nakoľko je tá endometrióza, či sú tie zrasty veľké alebo aké sú :-(( ale aj ja by som už veeeľmi chcela bábo, a hlavne keď mi malá povie, že ona chce už Táničku, o to viac ma to mrzí, že ešte nie je, maminka kedy budeme mať už Táničku? no kedy? ja jej odpoviem, že musíme počkať kým mi začne v brušku rásť...