kimart
10.09.10,06:54
zaujímalo by ma ako správne zaúčtovať: v novostavbe je miestnosť doposiaľ nezariadená, podnikateľ ju prerába na kanceláriu, nakupuje dlažbu, prerába strop. svetlá a pod, ako toto všetko správne zaúčtovať, dávať to cez 042? takisto ak sa zariaďujú priestory v obchode - nákup regálov, stojanov na vešiaky a tak, osobitne na 501? prosím usmenite ma vtom, ďakujem:(
kimart
10.09.10,06:40
prosím neporadíte
Lenka1979
10.09.10,06:51
zaujímalo by ma ako správne zaúčtovať: v novostavbe je miestnosť doposiaľ nezariadená, podnikateľ ju prerába na kanceláriu, nakupuje dlažbu, prerába strop. svetlá a pod, ako toto všetko správne zaúčtovať, dávať to cez 042? takisto ak sa zariaďujú priestory v obchode - nákup regálov, stojanov na vešiaky a tak, osobitne na 501? prosím usmenite ma vtom, ďakujem:(

Novostavba patrí podnikateľovi? Je už zaradená v obch. majetku?
kimart
10.09.10,07:32
Novostavba patrí podnikateľovi? Je už zaradená v obch. majetku?
stavba patrí podnikateľovi, niektoré priestory sa už využívajú ako kanc.priestory, táto kancelária sa zariaďuje dodatočne
Lenka1979
10.09.10,08:31
Ak je novostavba už zaradená do obch.majetku, a kancelária sa zariaďuje dodatočne, posudzovala by som nákup jednotivých častí majetku samostatne so zreteľom na ich obstarávaciu cenu... ak nepresiahne sumu 1700 eur - účtovala by som na 501 . Môžete sa však aj rozhodnúť, že niektorý majetok budete považovať vzhľadom na jeho použitie za dlhodobý a tým pádom sa rozhodnúť pre jeho odpisovanie.
kimart
10.09.10,09:00
ďakujem, a ako je to s tými obchodnými priestorami? tiež tak na 501? som pomýlená pretože audítor nám pri zariaďovaní aparmánov určených na prenájom (spotrebiče, doplnky, nábytok)kázal dávať všetko na jeden účet, potom sa to odpisovalo
Lenka1979
10.09.10,09:27
ďakujem, a ako je to s tými obchodnými priestorami? tiež tak na 501? som pomýlená pretože audítor nám pri zariaďovaní aparmánov určených na prenájom (spotrebiče, doplnky, nábytok)kázal dávať všetko na jeden účet, potom sa to odpisovalo


o tom,čo je súčasťou nehnuteľnosti a odpisuje sa spolu s ňou sa uvádza aj vo Fin.spravodajcovi č. 3/1998, nájdeš aj tu na porade..... Áno,niektoré doplnky sa odpisujú spolu s nehnuteľnosťou, napr.zabudované interiéry vrátane šatňových, špajzových, predsieň. skríň a kuch. liniek... kancel.nábytok - napr.odpisujem zvlášť... a čo sa týka tých regálov dala by som ich na 501.
kimart
10.09.10,09:44
Lenka moc pekne ti ďakujem, idem pohľadať ten fin. spravodaj