Danka Kosibová
10.11.05,12:24
zdravím poradaci, mam otazku, skor len tak na overenie...dvaja slobodny ludia maju dieta, ziju vsetci traja na spolocnej adrese, matka je na materskej dovolenke, ma otec narok na danovy bonus?
Katarína STR
10.11.05,11:27
Podľa mňa áno.
Karina
10.11.05,11:28
Má nárok, nikde sa nehovorí o tom, že musia byť manželia, ale dôležité je či žijú v spoločnej domácnosti.
Danka Kosibová
10.11.05,11:32
aj ja som toho nazoru, leb naozaj nikde nie je pisane,ze musia byt manzelia...
babs
10.11.05,11:40
ma nárok na daňový bonus presne taký istý prípad mám.
kvet
10.11.05,12:27
Za vyživované dieťa daňovníka na účely daňového bonusu sa považuje dieťa vlastné ... atď., ktoré žije s daňovníkom v spoločnej domácnosti. Z uvedeného vyplýva, že daňový bonus si môže uplatniť jeden z rodičov, ak má zdaniteľné príjmy a žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti, bez ohľadu na to, či sú rodičia manželia.
Danka Kosibová
10.11.05,12:38
dakujem velmi pekne, pomohli ste mi
Evaman
10.11.05,12:46
Aj ja mám takého zamestnanca, narodili sa mu dve deti a žije s nimi v spoločnej domácnosti so svojou partnerkou. Pre uplatnenie DB som vyžadovala od neho :rodné listy detí, kde je on uvedený ako ich otec a čestné prehlásenie partnerky, že s nimi žije v spoločnej domácnosti.No a samozrejme urobiť zmenu vo vyhlásení k zdaneniu príjmov.
stela-stela
04.03.06,09:55
zdravím poradaci, mam otazku, skor len tak na overenie...dvaja slobodny ludia maju dieta, ziju vsetci traja na spolocnej adrese, matka je na materskej dovolenke, ma otec narok na danovy bonus?

ma narok, tiez som sa stym stretla, dokoca aj ked su rozvedeny a maju spolocnu domacnost tak ma narok na danovy bonus:)