sattelitka
10.09.10,08:39
ahojte, mám nejasno v otázke nároku na stravné.
Naši zamestnanci majú stravné lístky na ktoré im zamestnávateľ dopláca podľa zákona. No jeden zamestnanec bol na služobnej ceste, bol tam viac ko 8 hodín, patrí mu ešte okrem týchto starv.lístkov aj nejaká náhrada - podľa časov.pásma, alebo už nemá nárok?
Tweety
10.09.10,06:44
ahojte, mám nejasno v otázke nároku na stravné.
Naši zamestnanci majú stravné lístky na ktoré im zamestnávateľ dopláca podľa zákona. No jeden zamestnanec bol na služobnej ceste, bol tam viac ko 8 hodín, patrí mu ešte okrem týchto starv.lístkov aj nejaká náhrada - podľa časov.pásma, alebo už nemá nárok?
Áno, patrí mu náhrada podľa zákona o CN, ak na svojom pracovisku odpracoval viac ako 4 hod. má nárok aj na SL.
sattelitka
10.09.10,06:57
Áno, patrí mu náhrada podľa zákona o CN, ak na svojom pracovisku odpracoval viac ako 4 hod. má nárok aj na SL.

Tweety, takže ak správne rozumiem, na ten daný deň dostal str.lístok, a keďže pracoval nad 4h tak mu ešte dáme aj náhradu 3,60€ (alebo 5,40) podľa toho koľko hodím trvala táto pracovná cesta?
ivka70
10.09.10,07:01
Tweety, takže ak správne rozumiem, na ten daný deň dostal str.lístok, a keďže pracoval nad 4h tak mu ešte dáme aj náhradu 3,60€ (alebo 5,40) podľa toho koľko hodím trvala táto pracovná cesta?

Ak na pracovisku pracoval viac ako 4 hodiny, ma narok na stravny listok.
Ak potom isiel na sluzobnu cestu, ma narok este k tomu aj na nahrady (diety) podla dlzky SC.
Ak na pracovisku pracoval menej ako 4 hodiny, na stravny listok narok nema, ma narok len na nahrady (ak cely jeho pracovny den bola len 8 hodinova prac. cesta napr.)
sattelitka
10.09.10,08:57
ďakujem ivka :-)
Tweety
10.09.10,09:05
Tweety, takže ak správne rozumiem, na ten daný deň dostal str.lístok, a keďže pracoval nad 4h tak mu ešte dáme aj náhradu 3,60€ (alebo 5,40) podľa toho koľko hodím trvala táto pracovná cesta?
Áno, tak, ako píšem v príspevku č. 2.
sattelitka
10.09.10,11:19
Áno, tak, ako píšem v príspevku č. 2.

ďakujem moc!;)