forester
10.11.05,12:34
Môžem zamestnať nezamestnaného evidovaného na úrade práce na pracovný pomer na kratší čas (2 hod. denne), pričom jeho mzda nepresiahne 3200 Sk?

Nevyradia ho preto z evidencie ÚP?
Ďakujem za prípadnu odpoveď!!!
Jana Motyčková
10.11.05,14:09
Môžeš. Bola tu k tomu polemika niekedy asi v máji. Skús pohľadať.
Janka6685
10.11.05,15:50
Môžeš. Bola tu k tomu polemika niekedy asi v máji. Skús pohľadať.
Neviem, ale ja si pamätám, že tu bolo písané, že niekto chcel zamestnať evidovaného na pracovný pomer a na dotyčného sa potom na úrade práce vykričali, že ho vyradia. Či dnes sa všetko robí podľa nálady úradníkov alebo kontrolórov a záleží, na akého natrafím?
STRELEC
10.11.05,18:54
Môžem zamestnať nezamestnaného evidovaného na úrade práce na pracovný pomer na kratší čas (2 hod. denne), pričom jeho mzda nepresiahne 3200 Sk?

Nevyradia ho preto z evidencie ÚP?
Ďakujem za prípadnu odpoveď!!!Z dôvodu - príspevok 3 - by som asi preventívne zvážil použitie DVP. Aj je to lacnejšie.
adam
10.11.05,19:39
Prečo má zostať v evidencii ÚP? Ak sa zamestná na kratší pracovný čas, zamestnávateľ platí za neho odvody. Má nejaké výhody ako evidovaný? Asi môže naďalej dostávať aktivačný príspevok? Ak bude jeho mzda napríklad
za 10hodín 400Sk môže poberať naďalej sociálne dávky?
STRELEC
10.11.05,20:06
Prečo má zostať v evidencii ÚP?
Nie sú známe okolnosti prvotnej otázky, ale bola tam zrejmá obava z možnosti vyradenia z evidencie nezamestnaných. Je ju asi treba. Napr. čaká sa na dotáciu za vytvorenie ... Pritom obava z "akcie vietor" . Preto sa mi zdalo vhodné navrhnúť aj DVP.
ajobs
10.11.05,20:57
Môžem zamestnať nezamestnaného evidovaného na úrade práce na pracovný pomer na kratší čas (2 hod. denne), pričom jeho mzda nepresiahne 3200 Sk?

Nevyradia ho preto z evidencie ÚP?
Ďakujem za prípadnu odpoveď!!!
Treba si dať pozor na DoVP - od 1.1.2006 možno budú ÚP postupovať inak.:rolleyes:
forester
11.11.05,05:34
Z dôvodu - príspevok 3 - by som asi preventívne zvážil použitie DVP. Aj je to lacnejšie.
Ide o upratovanie, teda opakovanú činnosť, na ktorú sa DoVP neodporúčajú...
STRELEC
11.11.05,05:42
Ide o upratovanie, teda opakovanú činnosť, na ktorú sa DoVP neodporúčajú...Súhlas - platí pri priebežnej, trvalej práci. Ale neplatí to vždy. Nárazové upratovanie - DVP. Náhradné riešenie na prechodné obdobie ("na zástup"). Upratovacie servisy využívajú hlavne DVP (mimo kmeňový stav zamestnancov).