stanco007
16.09.10,18:11
Kto mi toto vysvetli???
Nútený výber sa bude týkať len ľudí, ktorí dovŕšia dôchodkový vek po prvom januári budúceho roka. Dôchodcovia, ktorí podpíšu pracovnú zmluvu ešte tento rok, môžu pracovať až do jej ukončenia.
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/dochodcovia-sa-o-praci-rozhodnu-az-od-januara.html
Danila
16.09.10,16:15
Kto mi toto vysvetli???
Nútený výber sa bude týkať len ľudí, ktorí dovŕšia dôchodkový vek po prvom januári budúceho roka. Dôchodcovia, ktorí podpíšu pracovnú zmluvu ešte tento rok, môžu pracovať až do jej ukončenia.
http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/dochodcovia-sa-o-praci-rozhodnu-az-od-januara.html
Ja by som Ti to aj vysvetlila, ono to je totiž jednoduché. Len neviem, či ste tam dvaja.....:);).
stanco007
16.09.10,16:16
Ja by som Ti to aj vysvetlila, ono to je totiž jednoduché. Len neviem, či ste tam dvaja.....:);).
ja tomu rozumiem... len aby to aj tak bolo ako je to tam napisane...
vcielkaisr
16.09.10,16:22
Aká že urážka?
Ja nešpekulujem či niekomu patrí dôchodok, alebo nie. Nešpekulujem, či niekto môže, alebo nemôže pracovať. Mne je to jasné.
To ostatní hlúpo špekulujú. Vrátane buchača.
--------------------------------------------------------------------
Nechápem túto debatu.
Ak má raz niekto priznaný dôchodok, tak má naň nárok až do smrti. A to bez ohľadu na to, či ho potrebuje, alebo nie. Bez ohľadu na to, či pracuje, alebo nepracuje. Má na to právo a má ho aj taký, ako buchač. Nezáleží, na tom, či je chytrý, alebo sprostý.
Tak isto platí, že každý občan má právo pracovať a pokiaľ viem, tak aj dôchodca je občan. Aj vojak na dôchodku je občan a ak niečo niekde odpracuje, patrí mu za tu prácu mzda.
---------------------------------------------------------------------
Tak že aj buchačove bláboly o tom, že on sa svojou inteligenciou zaslúžil o svoj príjem, na rozdiel od ostatných civilných blbov, sú len sprosté urážky slušných ľudí.

Vážený nezabúdajte na jednu maličkosť a to, že sa jedná o ŠTÁTNU A VEREJNÚ SPRÁVU a nie o súkromný sektor takže aj dôchodcovia môžu pracovať, len nie pre ŠTÁT!!! To platí ako pre lekárov, tak isto pre školstvo a tiež pre vojsko a políciu - ty môžu naďalej pracovať vo svojich súkromných ordináciách a súkromných školách (cirkevné školstvo) alebo v strážnej službe!!!
Danila
16.09.10,16:29
jááj presne takéto reakcie má človek, ktorý vie o policajnej práci len z TV....mám muža policajta a jeho služba je síce pravidelná, ale často sa stáva, že týždeň v kuse chodí domov sa prakticky len na chvíľku vyspať pokiaľ neukončí rozrobený prípad, aby ľudia napr. ako ty mohli kľudne spávať..ale to je trošku mimo témy...k téme....napr. môj muž má odrobených 20 rokov, má vysokú školu v obore, ale teraz mu hrozí pre zmeny v policajnej štruktúre a šetrení vlády, že bude musieť odísť a keďže máme školopovinné deti, tak popri dôchodku si bude musieť privyrobiť .... ako tu boli nazvaní kancelársky policajti, tak k tomu sa ani nejdem vyjadrovať...
ale poviem ti iné...choď sa pozrieť na hociktorú školu, či tam nenájdeš si privyrábať učiteľky, ktoré už poberajú dôchodok...veď veľa škôl ich takto využíva na zastupovanie...aspoň na našej škole je veľký problém s mladými učiteľmi...zostanú 2-3 mesiace a hľadajú si lukratívnejšie zamestnanie...mojej dcére sa v priebehu roka vystriedali v jednom predmete štyri učiteľky.... a to nehovorím o odborných technicky zameraných zamestnaniach, veď na tými mladí ani neuvažujú...je veľký nedostatok takýchto ľudí, robím v tomto obore a v dnešnej dobe sa týmto veciam rozumejú a vedia to robiť tzv dôchodcovia a nie je to v tom, že im niekto nedá šancu, ale oni nemajú záujem....treba nad tými mladými porozmýšľať, alebo skôr oni by mali nad sebou pouvažovať.....Tvoj si musí privyrobiť popri dôchodku.....Iní prepustení z bankrotujúcich podnikov, ktoré vytunelovali zahraniční chlebodárci si nielenže nemajú k čomu privyrobiť, ale ani u koho, a tak predýchavajú s holými zadkami. A kedže viem, aký je život pri policajtovi, tak sa mi celkom ako zadusťučinenie ten výsluhový dôchodok pozdáva.:) Možno najsamvyšší a naspravodlivejší naši vládcovia mali na zreteli naše strádanie a nenápadne NÁS odškodnili....;) Ja to doma považujem za náhradu ušlej škody......:D.
Tweety
16.09.10,16:31
Tvoj si musí privyrobiť popri dôchodku.....Iní prepustení z bankrotujúcich podnikov, ktoré vytunelovali zahraniční chlebodárci si nielenže nemajú k čomu privyrobiť, ale ani u koho, a tak predýchavajú s holými zadkami. A kedže viem, aký je život pri policajtovi, tak sa mi celkom ako zadusťučinenie ten výsluhový dôchodok pozdáva.:) Možno najsamvyšší a naspravodlivejší naši vládcovia mali na zreteli naše strádanie a nenápadne NÁS odškodnili....;) Ja to doma považujem za náhradu ušlej škody......:D.
ktoré vytunelovali zahraniční chlebodárci
Danilka ver, že nie len zahraniční.:)
jaja99
16.09.10,16:43
Ľudkovia, kašlite na to. Nikdy nebude úplná spravodlivosť. Ja si myslím, že nie všetci dôchodcovia sa majú až tak zle. Keď porovnám domácnosť mojich svokrovcov = svorka 450 dôchodok + svokor 430 dôchodok + svokra 150 prenájom bytu netto + svokor 350 stráženie = 1380 to je na hlavu 690 EUR a moji švagrovci = švagriná 500 plat + švagor 600 plat + prídavky a bonus na 2 deti 80 = 1180 to je na hlavu 295 EUR. Niekdy nemusí byť dôchodcom až také zlé.
Čo sa týka silových rezortov, zamestnať sa po odchode do civilu nemusí byť až také jednoduché, vždy ste tým poznačení. Viem čom hovorím, môj muž je major vo výslužbe - dôchodok 411 EUR. Po 15 rokoch už mal toho plné ventily. A to nešľapal chodník, ale každý deň jednal so zlodejmi, klamármi a vrahmi. Peniaze nie sú všetko, keď si to niekto vyskúša a môže porovnávať so súkromnou sférou, tak prosím.
pohodička
16.09.10,17:02
Už som to aj ja teraz zachytila v správach na Markíze. Pripadá mi to nefer, keď sa mladí inžinieri v štátnej službe (od 35 do 50 rokov) boja o prácu i napriek tomu, že majú 3 dôchodcov, ktorí poberajú aj dôchodky - aj plat a ďalšia sa chystá na dôchodok, ale vraj má také znamosti, že vyhlasuje, že bude robiť dokedy bude chcieť a stavy sa majú znižovať i napriek tomu, že dôchodcovia ostanú. Je to spravodlivé?
jar88
16.09.10,17:59
Vážený nezabúdajte na jednu maličkosť a to, že sa jedná o ŠTÁTNU A VEREJNÚ SPRÁVU a nie o súkromný sektor takže aj dôchodcovia môžu pracovať, len nie pre ŠTÁT!!! To platí ako pre lekárov, tak isto pre školstvo a tiež pre vojsko a políciu - ty môžu naďalej pracovať vo svojich súkromných ordináciách a súkromných školách (cirkevné školstvo) alebo v strážnej službe!!!
Aká že maličkosť?
Vraj sa jedná o štátnu správu. No to je geniálny objav.
No a to je akože čo za problém?
Mzda za prácu od štátu je v iných eurách, ako mzda za prácu u súkromníka?
------------------------------------------------------------------------
Ty tiež patríš k skupine spravodlivých občanov, ktorým sa páči zákon len vtedy, ak je na ich strane?
-----------------------------
Napríklad, ak niekoho zrazíš autom mimo prechodu pre chodcov, tak by ti mal zaplatiť škodu na "Motore" a ak ti on zrazí psa, tak ho treba posadiť na elektrické kreslo. Však.
jar88
16.09.10,18:03
Ja by som Ti to aj vysvetlila, ono to je totiž jednoduché. Len neviem, či ste tam dvaja.....:);).
No a čo povieš na Matoviča?
Zas parkoval ako kráľ. Nezdá sa ti, že už si začína trochu dovoľovať? Takto si za Fica nikto nedovolil parkovať. To sa môže stať len Radičovej.
jar88
16.09.10,18:14
...hm ...
Teraz neviem ...či som sprostý ...alebo blbý ...
Či som chytrý ...alebo len bláboly dávam ...

Jedno je ale isté ...pokazil si mi náladu ...

Za to TI veľmi pekne ďakujem ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8658.gif
Nevadí že teraz nevieš.
Už aj tak nič nenapravíš.
------------------------------------------------------------------
Keby si riadne slúžil vlasti za totáča, nemuseli sme mať teraz problém s debatou na porade. Nemusel by nám Havel zrušiť špeciálnu výrobu, nemuseli sme mať krízu, nemusel by si špekulovať mobilného operátora, mohol si mať leninove sane, nebol by problém s parkovaním....atd.
Poviem ti, že si nám zle bránil šťastné zajtrajšky.
------------------------------------------------------------------
Poviem ti to jednoduchšie, generál môže byť aj padnutý na hlavu, vojak nie.
Tweety
16.09.10,18:21
No a čo povieš na Matoviča?
Zas parkoval ako kráľ. Nezdá sa ti, že už si začína trochu dovoľovať? Takto si za Fica nikto nedovolil parkovať. To sa môže stať len Radičovej.
Nepochopil si, prečo tak parkoval. To bolo pozvanie na referendum, vjadrenie názoru aj k imunite poslancov.
ivantt
16.09.10,18:28
No a čo povieš na Matoviča?
Zas parkoval ako kráľ. Nezdá sa ti, že už si začína trochu dovoľovať? Takto si za Fica nikto nedovolil parkovať. To sa môže stať len Radičovej.

Je to jedna z mála vecí čo matovičovi schvaľujem. Jemu nezáleží na tom že muz odtiahnu auto ale ukázal národu že ako poslanec sa môže postaviť do zákazu a nemôžu ho za to pokutovať. Maximálne ak zaplatí odťah. Môže to spraviť úplne beztrestne hoci by mal za to pykať akko každý iný občan. Nevmala by sa vzťahovať imunita aj na priestupky. Imunita by sa mala vzťahovať len čo sa týka prác v parlamente. Poslanci svoju imunitu riadne zneužívaju a práve to chcel ukázať.
marjankaj
16.09.10,18:31
Nevadí že teraz nevieš.
Už aj tak nič nenapravíš.
------------------------------------------------------------------
Keby si riadne slúžil vlasti za totáča, nemuseli sme mať teraz problém s debatou na porade. Nemusel by nám Havel zrušiť špeciálnu výrobu, nemuseli sme mať krízu, nemusel by si špekulovať mobilného operátora, mohol si mať leninove sane, nebol by problém s parkovaním....atd.
Poviem ti, že si nám zle bránil šťastné zajtrajšky.
------------------------------------------------------------------
Poviem ti to jednoduchšie, generál môže byť aj padnutý na hlavu, vojak nie.

A prečo to hovoríš až teraz?:eek: Dávno si mal buchača usmerniť. Veď on je všetkému na vine. A mali by sme sa ako prasce v žite.:cool:
buchač
16.09.10,18:38
A prečo to hovoríš až teraz?:eek: Dávno si mal buchača usmerniť. Veď on je všetkému na vine. A mali by sme sa ako prasce v žite.:cool:

Hej ...presne ...lampasák jeden nevychovaný , nevzdelaný ....to je on ...:mad:

Aha , to o mne je reč ....;)
Melnick
16.09.10,18:49
Tááááááááák a konečne máme vinníka. :D:D:D
A ja naivná som si myslela, že za všetko môže záhradník. :eek:
day
16.09.10,18:50
Hej ...presne ...lampasĂĄk jeden nevychovanĂ˝ , nevzdelanĂ˝ ....to je on ...:mad:

Aha , to o mne je reč ....;)

... a za toho matovica mozes tiez ;)
buchač
16.09.10,18:52
Tááááááááák a konečne máme vinníka. :D:D:D


... a za toho matovica mozes tiez ;)

...hm , kua , že váhate ...;)

Aj za iné ...aj by som spomenul , ale na dlho by to bolo ...veď to by ani pápež neuniesol ...:rolleyes:
Melnick
16.09.10,18:53
A mimochodom, konečne viem kto je zodpovedný za včerajšiu prehru Žiliny. :mad::mad::mad:
buchač
16.09.10,18:56
A mimochodom, konečne viem kto je zodpovedný za včerajšiu prehru Žiliny. :mad::mad::mad:

ŽILINA ...to je čo ????

Nový druh paštéky ...a čo prehrala ???....nejakú potravinársku súťaž ..???

Tak za toto ale fakt nemôžem , nepoznám ...:confused:
day
16.09.10,18:57
A mimochodom, konečne viem kto je zodpovedný za včerajšiu prehru Žiliny. :mad::mad::mad:

vstupne :)
Paula
16.09.10,19:00
A mimochodom, konečne viem kto je zodpovedný za včerajšiu prehru Žiliny. :mad::mad::mad:


:D:D:D...a teraz Majka Ty - za oprskanie môjho monitorčeka.
Melnick
16.09.10,19:17
ŽILINA ...to je čo ????

Nový druh paštéky ...a čo prehrala ???....nejakú potravinársku súťaž ..???

Tak za toto ale fakt nemôžem , nepoznám ...:confused:
No tak moment.:cool: Chceš aby Ti to vysvetlil nejaký Jano??? :eek:
wagner
16.09.10,19:21
a to slubovali spravodlivejšiu valorizaciu /aj teraz ale mala byt okolo 3%, teraz iba 1,86% zrazu aka nahoda,kedže nie sú financie,je to podľa súčasne platného zákona - nie za to, že nie sú peniazetak im takmer o polovicu priemer zarobkov a inflacie vyšiel/,ale dufam že takto rozhodli kvoli časovej tiesni a že od roku 2012 pristupia k slubovanej valorizacii o pevnu čiastku /minimalne 7 eur/,lebo percentualna dvíha viac tým ktorý majú už vysoké dôchodky.

odpoveď v texte
ivantt
16.09.10,19:22
vstupne :)

ale nato že bolo tak vysoké vstupne bolo aj dosť fanúšikov
Melnick
16.09.10,19:22
vstupne :)
Tak počuj day, je 22:22 a jeden chýbajúci dĺžeň spôsobil, že som za 25 minút / Tvoj príspevok: 21:57/ nepochopila, že je to vstupné :D:D:D a to som si o sebe dosť namýšľala. :o
jar88
16.09.10,19:36
A prečo to hovoríš až teraz?:eek: Dávno si mal buchača usmerniť. Veď on je všetkému na vine. A mali by sme sa ako prasce v žite.:cool:
No asi si si ani ty nevšimol, že vtedy nemal internet a o faxe vedeli len niečo mlhavé z kontrarozviedky. Veď oni nemali ani len predstavu, ako ten papier správne nastrihať, aby prešiel cez telefónny kábel. On to dodnes nevie nastrihať.
Čo som mu mal poslať holuba?
wagner
16.09.10,19:37
.. lenže to môže byť aj opačne ...;).. čo ak sú výhodnejšie tie skoršie roky :confused: - v tom prípade je takáto úprava vítaná :)

takže veľmi ťažko zovšeobecňovať, čo je lepšie ....:confused:

Skoršie roky môžu vyhovovať iba komunistickým potentátom, čo mali dobre platené fleky. Ja som napr. v tom čase robila robotníčku a plat bol vééééééééééééééľmi ďaleko od priemeru 1. Potom som spravila školy a keď som mala lepší príjem tak Kaník zmenil zákon a výpočet dôchodku bol v keli:confused:. No nezabila by si ho? Pre dnešných mladších ľudí je to možno dobré, ale pre nás, čo sme mali vyšší vek to bola pohroma. A ešte nám aj predĺžili vek odchodu do dôchodku:mee::mee::mee:. Mladosť v keli a do dôchodku ďaleko.:eek:
jar88
16.09.10,19:39
Nepochopil si, prečo tak parkoval. To bolo pozvanie na referendum, vjadrenie názoru aj k imunite poslancov.
Ja som to písal Danilke.
Ona sa veľmi o politiku nestará (jej je od určitej doby šuma-fuk), ale toho Matoviča zbožňuje.
Katy a R
16.09.10,19:45
Skoršie roky môžu vyhovovať iba komunistickým potentátom, čo mali dobre platené fleky. Ja som napr. v tom čase robila robotníčku a plat bol vééééééééééééééľmi ďaleko od priemeru 1. Potom som spravila školy a keď som mala lepší príjem tak Kaník zmenil zákon a výpočet dôchodku bol v keli:confused:. No nezabila by si ho? Pre dnešných mladších ľudí je to možno dobré, ale pre nás, čo sme mali vyšší vek to bola pohroma. A ešte nám aj predĺžili vek odchodu do dôchodku:mee::mee::mee:. Mladosť v keli a do dôchodku ďaleko.:eek:
... áále, never tomu, že len potentátom... napr aj mne;):D ... ale to predĺženie :mad: :mad: ... tuším sa ani nemusíme trápiť, aká bude výška dôchodku:mee: .. nemaj boj, žeby sa ešte neposúvala veková hranica do dôchodku.
day
16.09.10,20:10
Tak počuj day, je 22:22 a jeden chĂ˝bajĂşci dĺŞeĹ? spĂ´sobil, Ĺže som za 25 minĂşt / Tvoj prĂ*spevok: 21:57/ nepochopila, Ĺže je to vstupnĂŠ :D:D:D a to som si o sebe dosĹĽ namýťĞala. :o

nehnevaj sa na mna, pri dalsej novele zakona to napisem zrozumitelnejsie :)
marjankaj
16.09.10,20:22
No asi si si ani ty nevšimol, že vtedy nemal internet a o faxe vedeli len niečo mlhavé z kontrarozviedky. Veď oni nemali ani len predstavu, ako ten papier správne nastrihať, aby prešiel cez telefónny kábel. On to dodnes nevie nastrihať.
Čo som mu mal poslať holuba?

No ja do toho zase až tak nevidím. Ale ty si mal zaujať buchačove miesto a určite by si našiel spôsoby ako tomu všetkému zabrániť. Iní ti nesiahajú ani po päty. Určite by si tu zaviedol systém.
jar88
17.09.10,04:49
No ja do toho zase až tak nevidím. Ale ty si mal zaujať buchačove miesto a určite by si našiel spôsoby ako tomu všetkému zabrániť. Iní ti nesiahajú ani po päty. Určite by si tu zaviedol systém.
To si na špatnej adrese.
Ja som nikdy netúžil po sociálnych výdobytkoch.
-------------------------------------------------------------------------
Možno si na to ešte neprišiel, ale máme jeden prirodzený systém, ktorý v ľudskej spoločnosti zaručene funguje.
Tým systémom je slobodný človek so sociálnym zázemím vo vlastnej rodine na slobodnom trhu.
-------------------------------------------------------------------------
Tie vaše nekonečné túžby a návody, ako sa zbaviť zodpovednosti za vlastnú rodinu, sú mi cudzie. Je to zvrátená morálka.
marjankaj
17.09.10,07:56
To si na špatnej adrese.
Ja som nikdy netúžil po sociálnych výdobytkoch.
-------------------------------------------------------------------------
Možno si na to ešte neprišiel, ale máme jeden prirodzený systém, ktorý v ľudskej spoločnosti zaručene funguje.
Tým systémom je slobodný človek so sociálnym zázemím vo vlastnej rodine na slobodnom trhu.
-------------------------------------------------------------------------
Tie vaše nekonečné túžby a návody, ako sa zbaviť zodpovednosti za vlastnú rodinu, sú mi cudzie. Je to zvrátená morálka.

Veď to som netvrdil. Zatiaľ si sa veľmi neprejavil. Iba každého kritizuješ. Pomaly sa nenájde nikto tu na porade do koho by si sa neobul. Všetci robia aj myslia zle, iba ty vynikáš nad všetkými. Len si akosi zabudol povedať v čom a ako. Čo tak povedať niekedy aj niečo konštruktívne?
Danila
17.09.10,08:34
ktoré vytunelovali zahraniční chlebodárci
Danilka ver, že nie len zahraniční.:)Verím.......Netrpím Alzhaimerom.:D Vás vpravo zbožňujem za to, že mi občas čo-to s radosoťu pripomenite. Som Vám nekonečne povďačná.:rolleyes: Len tí zahraniční by sa mohli rozťahovať doma a zdierať svojich. Ńaši sú zdierateľmi zabezpečení dostatočne.......Naše šičky na jednych aj na druhých a bude mier. Mali sme ich ísť asi podporiť pred parlament, no my zatiaľ drístami na Porade........;):).
Danila
17.09.10,08:42
Ja som to písal Danilke.
Ona sa veľmi o politiku nestará (jej je od určitej doby šuma-fuk), ale toho Matoviča zbožňuje.
Jardo, ja som v tejto téme doma.:) Ja som odchovanec vojenských dôstojníkov, od majora po generála, doteraz v náručí policajta, ja mám paru.:D Len do Matoviča, ktorého zbožňujem ako kurie oko keby som fúkla, nepovažovali by to za bozk z lásky, ale útok na verejného....:confused:...a putá sú preťažké, mám nežné rúčky, skôr na obrúčky......zo zlata, nie železa.....;)Ja zo samej lásky k matovičovcom a slušným budem zajtra trhať zelinu, aby som čosi vyrobila k dôchodku aspoň na mrkve.:---
buchač
17.09.10,08:43
No asi si si ani ty nevšimol, že vtedy nemal internet a o faxe vedeli len niečo mlhavé z kontrarozviedky. Veď oni nemali ani len predstavu, ako ten papier správne nastrihať, aby prešiel cez telefónny kábel. On to dodnes nevie nastrihať.
Čo som mu mal poslať holuba?
...podľa týchto "dedukcií" by som už aj pomaly k 80 - ke mal blízko ...
"Holubov" si z nosa vyber ...a utri ...
Len tak mimochodom , raz som musel odoslať správu cez fax ...ani nožnice sme vtedy ešte nemali za totáča ...v zuboch so trhal správu a faxmanovi podával ...

Veď to som netvrdil. Zatiaľ si sa veľmi neprejavil. Iba každého kritizuješ. Pomaly sa nenájde nikto tu na porade do koho by si sa neobul. Všetci robia aj myslia zle, iba ty vynikáš nad všetkými. Len si akosi zabudol povedať v čom a ako. Čo tak povedať niekedy aj niečo konštruktívne?

...nikdy a nikde nijak v ničom ...
stačí si len trochu pobehať po internete ...ešte dobre , že ho mám ...;)


http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=jar88&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Danila
17.09.10,08:44
Veď to som netvrdil. Zatiaľ si sa veľmi neprejavil. Iba každého kritizuješ. Pomaly sa nenájde nikto tu na porade do koho by si sa neobul. Všetci robia aj myslia zle, iba ty vynikáš nad všetkými. Len si akosi zabudol povedať v čom a ako. Čo tak povedať niekedy aj niečo konštruktívne?He, he, Janko, ale Jardo nie je konštruktér, ale filozof........máš smolu.....:)
marjankaj
17.09.10,08:57
He, he, Janko, ale Jardo nie je konštruktér, ale filozof........máš smolu.....:)

No neviem.:confused:
Filozof je človek, ktorý vie obšírne a podrobne odpovedať aj na také otázky, na ktoré ani on sám nepozná odpoveď.:cool:

Česky:
Filozof je člověk, kteý vám odpoví celkem věrohodně, obšírně a výmluvně i na takové otázky,na něž nezná odpověď ani on sám.
2009
17.09.10,09:00
:)
Stefan2005
17.09.10,09:10
... človek, ktorý vie obšírne a aj podrobne odpovedať na také otázky, na ktoré sám nepozná odpoveď - je filozof.

Janko, a ako hovoria človeku, ktorý na všetko pozná odpoveď :) ?
marjankaj
17.09.10,09:27
Janko, a ako hovoria človeku, ktorý na všetko pozná odpoveď :) ?

Nestraš.:confused: Aj taký tu je?:rolleyes:
Musel som ten citát trochu upraviť. V češtine to znie výstižnejšie. Ale nepamätám si to presne.
Stefan2005
17.09.10,09:50
Aj taký tu je?:rolleyes:...

:):):)
misoft
17.09.10,09:54
Janko, a ako hovoria človeku, ktorý na všetko pozná odpoveď Chrobák Truhlík :---:---:---
buchač
17.09.10,09:57
Janko, a ako hovoria človeku, ktorý na všetko pozná odpoveď :) ?


Nestraš.:confused: Aj taký tu je?:rolleyes:
Musel som ten citát trochu upraviť. V češtine to znie výstižnejšie. Ale nepamätám si to presne.

Jo ....to já vím ...sloužil jsem v Čechách ...dvě léta ...

Říkaj takovému člověku Chrobák Truhlík....expert na všechno ...jó , takových teda je ...

http://i.sme.sk/cdata/9/42/4280159/shooty-r106_res.jpg
mazanova
17.09.10,09:59
hej, heš, heš...
nechceli by ste sa vrátiť k téme:
ja mám dotaz, pre Vás múdrych - dnes mi kolegyňa tvrdila, že na tých dôchodcov, ktorí už poberajú dôchodky (rôzneho druhu) a aj pracujú v štátnej správe sa zmeny netýkajú(?).
trisestri
17.09.10,10:05
kolegyna ma pravdu,bude sa to týkat iba tých ktorý sa stanú dôchodcami po tom ako nastane účinost zakona-zas raz nedôsledné,polovičaté,formalné a zbabelé riešenie problému-tak aby sa aj vlk nažral aj koza ostala celá,táto vlada ma odvahy ako zrnko piesku v pušti
marjankaj
17.09.10,10:05
hej, heš, heš...
nechceli by ste sa vrátiť k téme:
ja mám dotaz, pre Vás múdrych - dnes mi kolegyňa tvrdila, že na tých dôchodcov, ktorí už poberajú dôchodky (rôzneho druhu) a aj pracujú v štátnej správe sa zmeny netýkajú(?).

A prečo sa neopýtaš "obyčajných ľudí"?
veronikasad
17.09.10,10:06
hej, heš, heš...
nechceli by ste sa vrátiť k téme:
ja mám dotaz, pre Vás múdrych - dnes mi kolegyňa tvrdila, že na tých dôchodcov, ktorí už poberajú dôchodky (rôzneho druhu) a aj pracujú v štátnej správe sa zmeny netýkajú(?).
Aj tak si niektorí vykladajú pripravovanú novelu zákona. Počkajme si na návrh, ktorý pôjde do parlamentu ...
marjankaj
17.09.10,10:08
kolegyna ma pravdu,bude sa to týkat iba tých ktorý sa stanú dôchodcami po tom ako nastane účinost zakona-zas raz nedôsledné,polovičaté,formalné a zbabelé riešenie problému-tak aby sa aj vlk nažral aj koza ostala celá,táto vlada ma odvahy ako zrnko piesku v pušti


Koho sa to bude týkať a koho nie, uvidíme až po schválení zákona v parlamente. Ale mám obavy, že budeš mať pravdu ty.
trisestri
17.09.10,10:54
aspon to tak vysvetlovala premierka,ale pravda je pokial zákon nevstupi do platnosti nič nie je isté,pri tejto zostave sa môže stat že to ani nenavrhnú,aj ked ešte su tu pozmenujúce navrhy,tri čitania,prezident a ustavný súd a velmi aktivný lobisti
jar88
17.09.10,11:02
aspon to tak vysvetlovala premierka,ale pravda je pokial zákon nevstupi do platnosti nič nie je isté,pri tejto zostave sa môže stat že to ani nenavrhnú,aj ked ešte su tu pozmenujúce navrhy,tri čitania,prezident a ustavný súd a velmi aktivný lobisti
A nie ste vy náhodou POPELKY, čo stále veria na rozprávočky?
jar88
17.09.10,11:07
kolegyna ma pravdu,bude sa to týkat iba tých ktorý sa stanú dôchodcami po tom ako nastane účinost zakona-zas raz nedôsledné,polovičaté,formalné a zbabelé riešenie problému-tak aby sa aj vlk nažral aj koza ostala celá,táto vlada ma odvahy ako zrnko piesku v pušti
Možno si čakala odvážnejšiu vládu.
Možno takú, čo by ti predložila rozprávku o troch grošoch.
jar88
17.09.10,11:15
Jardo, ja som v tejto téme doma.:) Ja som odchovanec vojenských dôstojníkov, od majora po generála, doteraz v náručí policajta, ja mám paru.:D Len do Matoviča, ktorého zbožňujem ako kurie oko keby som fúkla, nepovažovali by to za bozk z lásky, ale útok na verejného....:confused:...a putá sú preťažké, mám nežné rúčky, skôr na obrúčky......zo zlata, nie železa.....;)Ja zo samej lásky k matovičovcom a slušným budem zajtra trhať zelinu, aby som čosi vyrobila k dôchodku aspoň na mrkve.:---
Viem, že si v tejto téme doma.
Máš tu dokonca aj blúzniacich kamoškov.
Blúznia a hľadajú sociálny štát, len sa akosi nevedia dohodnúť, ako to má vyzerať.
-----------------------------------------------------------
Niekde som počul, že už vás má dosť a vraj špekuloval čosi o emigrácii do štátov.
Magma
17.09.10,11:32
Poznám učiteľku, ktorá sa nevie v školstve zamestnať, lebo sú tam natlačení dôchodcovia na dohody...tak ako sa má stať z mladého učiteľa skúsený ak sa mu vôbec nedá možnosť? A čo to mladí pedagogovia ktorí odišli do zahraničia pracovať ako opatrovatelia, lebo doma nebolo voľné miesta učiteľa? A bude to tak aj naďalej, lebo na dohodu určite budú robiť aj učitelia...takže? začarovaný kruh s nijakým výsledkom!
trisestri
17.09.10,11:32
druha Dzurindova vláda robila velmi razantné a odvažné reformy,neviem prečo a na zaklade čoho my podsuvate rozpravky,ktorým skôr vy verite,všetko zo všetkým suvisi a ak je dlhodoba kríza zamestnanosti a deficit verejných zdrojov,tak sa robia opatrenia,zaleží v akom rozsahu a koho sa dotknú-ak myslite že dlhodobo je sučasný status udržatelný,alebo že mu pomôžu neslané nemastné opatrenia na ktorých sa nevedia ani dohodnút tak vy žijete v rozprávke-môžno sa iba čaká na komunalné volby,to by bol ten lepší pripad
evina
17.09.10,11:39
druha Dzurindova vláda robila velmi razantné a odvažné reformy,neviem prečo a na zaklade čoho my podsuvate rozpravky,ktorým skôr vy verite,všetko zo všetkým suvisi a ak je dlhodoba kríza zamestnanosti a deficit verejných zdrojov,tak sa robia opatrenia,zaleží v akom rozsahu a koho sa dotknú-ak myslite že dlhodobo je sučasný status udržatelný,alebo že mu pomôžu neslané nemastné opatrenia na ktorých sa nevedia ani dohodnút tak vy žijete v rozprávke-môžno sa iba čaká na komunalné volby,to by bol ten lepší pripad

Asi preto, že zistili omnoho viac čo dokáže populizmus a podľa mňa majú preto väčší strach a dôvody razantných opatrení zatiaľ málokto chápe a chce pripustiť keď sa dá i na dlh...
ivantt
17.09.10,12:03
Vidím že namiesto toho aby ludia držai spolu tak sa rozdeľujú. Jedna strana sa chce dôchodcov zbaviť za kaťdú cenu, hoci aj keby mali robiť do 100 rokov ale nebudu dôchodcovia a druhá strana chce len lepšie žiť aj na dôchodku. Jeden druhému nerozumie alebo nechce rozumieť. Toto všetko vyhovuje len a len vláde. Rozháídať narod a národ si nebude všímať čo za svinstvá oni robia. Budeme sa hádať o dôchodkoch, o platoch, o tom kto je lepší a kto nie a to hlavné nám uniká. Jednoducho vláda veľmi dobré pozná sloováka a vie ako s náím naložiť. Jeden druhého ponižujete namiesto toho aby ste v ňom videli človeka. Môže niekto za to v akej dobe sa narodil ???? Ja myslím že nie a toto si treba uvedomiť. Nie sa tu navzájom osočovať a urážať. Už som si zvykol na to že mládeš má starších ľudí na háku a zvysoka na nich s.... ( ako by oni boli večne mladí ) ale na to, že takmer rovesníci si kydajú na hlavu, to neviem pochopiť.
Danila
17.09.10,14:02
Vidím že namiesto toho aby ludia držai spolu tak sa rozdeľujú. Jedna strana sa chce dôchodcov zbaviť za kaťdú cenu, hoci aj keby mali robiť do 100 rokov ale nebudu dôchodcovia a druhá strana chce len lepšie žiť aj na dôchodku. Jeden druhému nerozumie alebo nechce rozumieť. Toto všetko vyhovuje len a len vláde. Rozháídať narod a národ si nebude všímať čo za svinstvá oni robia. Budeme sa hádať o dôchodkoch, o platoch, o tom kto je lepší a kto nie a to hlavné nám uniká. Jednoducho vláda veľmi dobré pozná sloováka a vie ako s náím naložiť. Jeden druhého ponižujete namiesto toho aby ste v ňom videli človeka. Môže niekto za to v akej dobe sa narodil ???? Ja myslím že nie a toto si treba uvedomiť. Nie sa tu navzájom osočovať a urážať. Už som si zvykol na to že mládeš má starších ľudí na háku a zvysoka na nich s.... ( ako by oni boli večne mladí ) ale na to, že takmer rovesníci si kydajú na hlavu, to neviem pochopiť.Ale veď to neber tak vážne.....:)Nemala baba roboty, obšívala vecheť. A psí hlas predsa aj tak vraj do nebe nejde. Hlavu hore, dobre už bolo.;)
Danila
17.09.10,14:07
To si na špatnej adrese.
Ja som nikdy netúžil po sociálnych výdobytkoch.
-------------------------------------------------------------------------
Možno si na to ešte neprišiel, ale máme jeden prirodzený systém, ktorý v ľudskej spoločnosti zaručene funguje.
Tým systémom je slobodný človek so sociálnym zázemím vo vlastnej rodine na slobodnom trhu.
-------------------------------------------------------------------------
Tie vaše nekonečné túžby a návody, ako sa zbaviť zodpovednosti za vlastnú rodinu, sú mi cudzie. Je to zvrátená morálka.Začínam si o teba robiť starosti.....:mee:
melbak
17.09.10,14:11
Poznám učiteľku, ktorá sa nevie v školstve zamestnať, lebo sú tam natlačení dôchodcovia na dohody...tak ako sa má stať z mladého učiteľa skúsený ak sa mu vôbec nedá možnosť? A čo to mladí pedagogovia ktorí odišli do zahraničia pracovať ako opatrovatelia, lebo doma nebolo voľné miesta učiteľa? A bude to tak aj naďalej, lebo na dohodu určite budú robiť aj učitelia...takže? začarovaný kruh s nijakým výsledkom!

...len mala pripomienka, poznam mladu ucitelku -opatrovatelku a mladu ucitelku, ktora uci, odlisuju sa vyskou zarobku
alaya1
17.09.10,15:20
...len mala pripomienka, poznam mladu ucitelku -opatrovatelku a mladu ucitelku, ktora uci, odlisuju sa vyskou zarobku


Len podotknem, niektori studovali ucitelstvo za to, ze ucit chceli. A nie opatrovat v zahranici.
durisovad
17.09.10,15:23
Ja poznam aj takeho, ktory ucitelstvo studoval preto, ze na inu skolu sa nedostal. Ked skonci, ponukli mu miesto na Orave - aj s bytom, ale radsej isiel do Talianska opatrovat starych ludi. Bolo to atraktivnejsie.
jar88
17.09.10,15:32
Vidím že namiesto toho aby ludia držai spolu tak sa rozdeľujú. Jedna strana sa chce dôchodcov zbaviť za kaťdú cenu, hoci aj keby mali robiť do 100 rokov ale nebudu dôchodcovia a druhá strana chce len lepšie žiť aj na dôchodku. Jeden druhému nerozumie alebo nechce rozumieť. Toto všetko vyhovuje len a len vláde. Rozháídať narod a národ si nebude všímať čo za svinstvá oni robia. Budeme sa hádať o dôchodkoch, o platoch, o tom kto je lepší a kto nie a to hlavné nám uniká. Jednoducho vláda veľmi dobré pozná sloováka a vie ako s náím naložiť. Jeden druhého ponižujete namiesto toho aby ste v ňom videli človeka. Môže niekto za to v akej dobe sa narodil ???? Ja myslím že nie a toto si treba uvedomiť. Nie sa tu navzájom osočovať a urážať. Už som si zvykol na to že mládeš má starších ľudí na háku a zvysoka na nich s.... ( ako by oni boli večne mladí ) ale na to, že takmer rovesníci si kydajú na hlavu, to neviem pochopiť.
Zaujímavý názor.
Rád by si naprával "národ". Voláš po tom, aby sa ľudia spájali a jeden druhému lepšie porozumeli.
-------------------------------------------------------------------
Čo tak začať od seba. Pozrieť sa do vlastnej rodiny. Zauvažovať, prečo nemáš na to, aby si bez štátu vedel zabezpečiť spokojnú starobu rodičom a zároveň aj spokojné detstvo vlastných detí.
Čo tak zauvažovať nad tým, prečo je pre každého normálne odísť od rodičov a spoliehať sa na to, že ich štát dochová. Prečo je každému normálne poslať ženu zarábať na škôlku a hypotéku. Prečo je normálne naháňať peniaze na starobinec a nazývať ho penziónom?
-------------------------------------------------------------------
Týchto prečo, mám ešte vagón a ešte jedno naviac.
(to jedno naviac je, prečo ostatným to prečo pripadá nenormálne ?)
jar88
17.09.10,15:45
druha Dzurindova vláda robila velmi razantné a odvažné reformy,neviem prečo a na zaklade čoho my podsuvate rozpravky,ktorým skôr vy verite,všetko zo všetkým suvisi a ak je dlhodoba kríza zamestnanosti a deficit verejných zdrojov,tak sa robia opatrenia,zaleží v akom rozsahu a koho sa dotknú-ak myslite že dlhodobo je sučasný status udržatelný,alebo že mu pomôžu neslané nemastné opatrenia na ktorých sa nevedia ani dohodnút tak vy žijete v rozprávke-môžno sa iba čaká na komunalné volby,to by bol ten lepší pripad
Kamarátka zlatá, to čo sa v dnešnej situácii dá robiť, je naozaj jednoduché.
Nová vláda môže urobiť len to, čo som tu napísal pred mesiacom. Pomaličky na to prichádza a aj tak koná.
No ale povedať vám to na rovinu a dokonca naraz, by bola samovražda. Tak vám to servírujú po "balíčkoch".
ivantt
17.09.10,16:00
Ale veď to neber tak vážne.....:)Nemala baba roboty, obšívala vecheť. A psí hlas predsa aj tak vraj do nebe nejde. Hlavu hore, dobre už bolo.;)

Hi, ja zas hovorim ze dpbre este bude a verim že sa dozijem :-)
Danila
17.09.10,16:07
Kamarátka zlatá, to čo sa v dnešnej situácii dá robiť, je naozaj jednoduché.
Nová vláda môže urobiť len to, čo som tu napísal pred mesiacom. Pomaličky na to prichádza a aj tak koná.
No ale povedať vám to na rovinu a dokonca naraz, by bola samovražda. Tak vám to servírujú po "balíčkoch".No ale to si mal hneď povedať, že Ty si krstným otcom toľkých vtákovín.....
Aj tejto napríklad?:)


K výzve predsedu parlamentu sa pridali aj jeho stranícki kolegovia. "Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom volených zástupcov, alebo priamo. Ak to niekto nechápe, tak je proti ústave," povedal minister práce a podpredseda strany Jozef Mihál.

Zdroj citátu: Aktuálne.sk
ivantt
17.09.10,16:08
Zaujímavý názor.
Rád by si naprával "národ". Voláš po tom, aby sa ľudia spájali a jeden druhému lepšie porozumeli.
-------------------------------------------------------------------
Čo tak začať od seba. Pozrieť sa do vlastnej rodiny. Zauvažovať, prečo nemáš na to, aby si bez štátu vedel zabezpečiť spokojnú starobu rodičom a zároveň aj spokojné detstvo vlastných detí.
Čo tak zauvažovať nad tým, prečo je pre každého normálne odísť od rodičov a spoliehať sa na to, že ich štát dochová. Prečo je každému normálne poslať ženu zarábať na škôlku a hypotéku. Prečo je normálne naháňať peniaze na starobinec a nazývať ho penziónom?
-------------------------------------------------------------------
Týchto prečo, mám ešte vagón a ešte jedno naviac.
(to jedno naviac je, prečo ostatným to prečo pripadá nenormálne ?)

Prepáč, ale ako vieš že som nevyrastal v detskom domove ? Ako vieš že nie som vdovec ? Naštastie nie, ale mam len otca a ten sa zatial dokáže postarať o seba sám aj keď má viac ako 70. Ženu nemám, som rozvbedený a deti spú samostatné. *V tom našom živote je to tak ako nás naučili. Spoliehajme sa na svojich rodičov... no to by som si dal... A odísť od rodičov ? bolo to normálne, dnes už mladí ľudia nemaju kam. Vkastne majú, do Španielska, Nemecka, Talianska a čo ja viem kde. Ja som svoje deti vychoval, súp dospelé a samostatné, majú svoje rodiny a ja sa im nemienim pliesť do života. Keď chcpú prídu keď nie tak nie. A keby som mal svojim deťom pomôcť tým že pôjdem do starobinca tak pôjdem. Ale neverím že k tomu prída, tak ako nepripustím aby tam skoncil môj otec. Na tých vagón prečo skús najskôr odpovedať sam sebe ;)
jar88
17.09.10,16:17
No ale to si mal hneď povedať, že Ty si krstným otcom toľkých vtákovín.....
Aj tejto napríklad?:)


K výzve predsedu parlamentu sa pridali aj jeho stranícki kolegovia. "Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom volených zástupcov, alebo priamo. Ak to niekto nechápe, tak je proti ústave," povedal minister práce a podpredseda strany Jozef Mihál.

Zdroj citátu: Aktuálne.sk
Danilka, ja chápem že ti niečo chýba, ale nevzdávaj to. Bojuj !!!
----------------------------------------------------------------
Ja som tu napísal len to, že DPH môžu zdvihnúť len o jedno percento,
za druhé, že treba znížiť spotrebné dane na minimum a to čo im bude chýbať, si musia niekde požičať.
A za posledné, ale len v prípade, že na to prídu, lebo bez toho to fungovať nebude, musia zároveň znížiť odvody najmenej na polovicu.
jar88
18.09.10,04:46
Prepáč, ale ako vieš že som nevyrastal v detskom domove ? Ako vieš že nie som vdovec ? Naštastie nie, ale mam len otca a ten sa zatial dokáže postarať o seba sám aj keď má viac ako 70. Ženu nemám, som rozvbedený a deti spú samostatné. *V tom našom živote je to tak ako nás naučili. Spoliehajme sa na svojich rodičov... no to by som si dal... A odísť od rodičov ? bolo to normálne, dnes už mladí ľudia nemaju kam. Vkastne majú, do Španielska, Nemecka, Talianska a čo ja viem kde. Ja som svoje deti vychoval, súp dospelé a samostatné, majú svoje rodiny a ja sa im nemienim pliesť do života. Keď chcpú prídu keď nie tak nie. A keby som mal svojim deťom pomôcť tým že pôjdem do starobinca tak pôjdem. Ale neverím že k tomu prída, tak ako nepripustím aby tam skoncil môj otec. Na tých vagón prečo skús najskôr odpovedať sam sebe ;)
Reagoval som na tvoj príspevok, ale myslel som to všeobecne, lebo to viacmenej platí na celú spoločnosť.
Celá spoločnosť verí na socialistické rozprávočky. Je to úbohé, ale je to tak. Dávate štátu peniaze a očakávate, že vám za ne zabezpečí zdravotnú starostlivosť, (dôstojný) dôchodok, (kvalitné) školstvo, dokonca kultúru a podobne.

Je to niečo podobné, ako keby som dal susedovi peňaženku nech mi ide nakúpiť a večer ho zbadám ožratého a bez nákupu. Na druhý deň zistím, že nemám nakúpené a tak mu dám znova peniaze a úlohu nakúpiť mi. Znova mi tie peniaze prepije a ja budem špekulovať, ako to zariadiť, aby mi notorik neprepíjal peniaze, ale nakupoval. Tak si nájdem ďalšieho suseda (tiež notorika) aby mi ho na nákupoch strážil.
No a čo budú moji notorici asi robiť? Budú sedieť v krčme a rehotať sa, aký som sprostý. Spijú sa do nemoty a ráno začnú špekulovať čo mi zase sľúbia, aby sa mohli po ceste do obchodu zastaviť v krčme. Jasné, že zas za moje a do obchodu nikdy nedorazia.

Stále neviete kde je chyba?
Stále si myslíte, že treba vymeniť notorikov a posilniť kontrolu ďalšími notorikmi? Alebo si myslíte, že ak k ním pridáte jedného normálneho, že ich postráži a nestane sa z neho notorik?

Namiesto toho, aby ste si išli nakúpiť sami, špekulujete ktorú krčmu zavrieť a kde by bolo vhodné vybudovať protialkoholickú liečebňu. No a až to vybudujete a zaplatíte, zistíte, že oni fajčia trávu.
Danila
18.09.10,05:39
Danilka, ja chápem že ti niečo chýba, ale nevzdávaj to. Bojuj !!!
----------------------------------------------------------------
Ja som tu napísal len to, že DPH môžu zdvihnúť len o jedno percento,
za druhé, že treba znížiť spotrebné dane na minimum a to čo im bude chýbať, si musia niekde požičať.
A za posledné, ale len v prípade, že na to prídu, lebo bez toho to fungovať nebude, musia zároveň znížiť odvody najmenej na polovicu.Mne chýba na Slovensku len zdravý sedliacky rozum, ktorý sa postupne akosi vytratil...Už máš bielu košeľu a vyglančené salamandre?....Tak vykroč s tou správnou nohou.....:)
Prajem Ti pekný deň.
jar88
18.09.10,06:33
Mne chýba na Slovensku len zdravý sedliacky rozum, ktorý sa postupne akosi vytratil...Už máš bielu košeľu a vyglančené salamandre?....Tak vykroč s tou správnou nohou.....:)
Prajem Ti pekný deň.
No a čo že ti vraví ten zdravý sedliacky rozum?
Štátnu rozprávočku o troch grošoch?
Jeden groš dáš na zdravotníctvo, druhý na dôchodok a z tretieho budeš žiť.
Potom ti banka dá tú istú rozprávočku o troch grošoch v novej verzii,
že treba jeden odložiť a dobre zúročiť, jeden si odložiť pre prípad a len jeden použiť na živobytie?
----------------------------------------------------------------------
Môj sedliacky rozum hovorí, že z pol groša, päť grošov nenasporíš.
Kvaka
18.09.10,07:49
No a čo že ti vraví ten zdravý sedliacky rozum?
Štátnu rozprávočku o troch grošoch?
Jeden groš dáš na zdravotníctvo, druhý na dôchodok a z tretieho budeš žiť.
Potom ti banka dá tú istú rozprávočku o troch grošoch v novej verzii,
že treba jeden odložiť a dobre zúročiť, jeden si odložiť pre prípad a len jeden použiť na živobytie?
----------------------------------------------------------------------
Môj sedliacky rozum hovorí, že z pol groša, päť grošov nenasporíš.
A čo ti teda hovorí tvoj sedliacky rozum? Lebo isté je, že nie je rozum ako rozum.
ivantt
18.09.10,10:22
Reagoval som na tvoj príspevok, ale myslel som to všeobecne, lebo to viacmenej platí na celú spoločnosť.... bla bla bla .... Stále neviete kde je chyba?
Stále si myslíte, že treba vymeniť notorikov a posilniť kontrolu ďalšími notorikmi? Alebo si myslíte, že ak k ním pridáte jedného normálneho, že ich postráži a nestane sa z neho notorik?

Namiesto toho, aby ste si išli nakúpiť sami, špekulujete ktorú krčmu zavrieť a kde by bolo vhodné vybudovať protialkoholickú liečebňu. No a až to vybudujete a zaplatíte, zistíte, že oni fajčia trávu.

Teraz mi vysvetli, ty s takým prehľadom aj nadhľadom, prečo vlastne nesedíš v parlamente ale doma za compom ??? Možno by si bol užitočnejší pre túto spoločnosť a vyriešil veľa nevyriešených, ba dokonca aj neriešiteľných problemov.
buchač
18.09.10,10:28
Zaujímavý názor.
Voláš po tom, aby sa ľudia spájali a jeden druhému lepšie porozumeli.
-------------------------------------------------------------------
Čo tak začať od seba. Pozrieť sa do vlastnej rodiny. Zauvažovať, prečo nemáš na to
Čo tak zauvažovať nad tým, prečo je pre každého normálne
...
...
Prečo je normálne naháňať peniaze na starobinec a nazývať ho penziónom?
-------------------------------------------------------------------
Týchto prečo, mám ešte vagón a ešte jedno naviac.
(to jedno naviac je, prečo ostatným to prečo pripadá nenormálne ?)

...čo tak ...?
...a čo tak ...?
...prečo ...?

Tiež si myslím ...:D:D:D

P.S.:
He ........a teraz klasika , zasa vytiahneš tie tromfy o mojej "nepodarenej "minulosti ...
..." Pán DOKONALÝ ".....:rolleyes:
Petra Nová
18.09.10,11:34
Teraz mi vysvetli, ty s takým prehľadom aj nadhľadom, prečo vlastne nesedíš v parlamente ale doma za compom ??? Možno by si bol užitočnejší pre túto spoločnosť a vyriešil veľa nevyriešených, ba dokonca aj neriešiteľných problemov.
Na to je jednoduché vysvetlenie. Ani ten, na nebesiach, neželá Slovensku až takú pohromu.:---
Danila
18.09.10,11:38
No a čo že ti vraví ten zdravý sedliacky rozum?
Štátnu rozprávočku o troch grošoch?
Jeden groš dáš na zdravotníctvo, druhý na dôchodok a z tretieho budeš žiť.
Potom ti banka dá tú istú rozprávočku o troch grošoch v novej verzii,
že treba jeden odložiť a dobre zúročiť, jeden si odložiť pre prípad a len jeden použiť na živobytie?
----------------------------------------------------------------------
Môj sedliacky rozum hovorí, že z pol groša, päť grošov nenasporíš.Mne ten zdravý sedliacky rozum vraví, že najťažšia zrážka je zrážka s blbcom, a preto treba blbcov eliminovať. SaS, Sulíka a spol. nevolili majitelia sedliackeho rozumu, ale vyznávači marišky a korupcie, česť výnimkám. Heyekovci sú toho jasným príkladom. Ešte si tí mazaní všetkými masťami nestihli ani poutierať pod svoje prdele parlamentné stoličky po "ficokorumpéroch", proti ktorým prišli bojovať.....;)a už si balia tie nenásytné kontá. Ale vieš čo jardo, ja o voze, Ty o koze, takže pre Teba a iváňušku aspoň niečo od klasika:
Tragédiou ľudstva je, že múdri ľudia sú príliš skromní a hlupáci príliš sebavedomí...(klasik)
marjankaj
18.09.10,12:07
Teraz mi vysvetli, ty s takým prehľadom aj nadhľadom, prečo vlastne nesedíš v parlamente ale doma za compom ??? Možno by si bol užitočnejší pre túto spoločnosť a vyriešil veľa nevyriešených, ba dokonca aj neriešiteľných problemov.

Alebo niekde na pive. Určite by mu mnohí poplatili za takéto "perly".
buchač
18.09.10,12:17
A prečo to hovoríš až teraz?:eek: Dávno si mal buchača usmerniť. Veď on je všetkému na vine. A mali by sme sa ako prasce v žite.:cool:

Tááááááááák a konečne máme vinníka. :D:D:D
A ja naivná som si myslela, že za všetko môže záhradník. :eek:

... a za toho matovica mozes tiez ;)

...hm , kua , že váhate ...;)

...a beriem vinu za všetko na seba ...

Mea culpa, mea maxima culpa...

Budiž mi odpustené...tak ako i my / vy .....
Melnick
18.09.10,14:01
Teraz mi vysvetli, ty s takým prehľadom aj nadhľadom, prečo vlastne nesedíš v parlamente ale doma za compom ??? Možno by si bol užitočnejší pre túto spoločnosť a vyriešil veľa nevyriešených, ba dokonca aj neriešiteľných problemov.
Počula som ,že sa tam zle sedí, ak máš chrbtovú kosť. :eek:
durisovad
18.09.10,14:10
A este k tomu treba aj silny zaludok.
kukučka
18.09.10,14:41
A načo by robili? Pásť sa pôjdu!
ivantt
18.09.10,14:55
Na to je jednoduché vysvetlenie. Ani ten, na nebesiach, neželá Slovensku až takú pohromu.:---

;) ešte že nás má kto varovať a dávať na nás pozor :D
ivantt
18.09.10,14:58
Mne ten zdravý sedliacky rozum vraví, že najťažšia zrážka je zrážka s blbcom, a preto treba blbcov eliminovať. SaS, Sulíka a spol. nevolili majitelia sedliackeho rozumu, ale vyznávači marišky a korupcie, česť výnimkám. Heyekovci sú toho jasným príkladom. Ešte si tí mazaní všetkými masťami nestihli ani poutierať pod svoje prdele parlamentné stoličky po "ficokorumpéroch", proti ktorým prišli bojovať.....;)a už si balia tie nenásytné kontá. Ale vieš čo jardo, ja o voze, Ty o koze, takže pre Teba a iváňušku aspoň niečo od klasika:
Tragédiou ľudstva je, že múdri ľudia sú príliš skromní a hlupáci príliš sebavedomí...(klasik)



UUUUUUFFF.. neviem ale kam sa mám zaradiť ja. Múdry nie som a sebavedomie mi tiež chýba :D
ivantt
18.09.10,15:00
[QUOTE=Melnick;1509860]Počula som ,že sa tam zle sedí, ak máš chrbtovú kosť. :eek:[/QUOTE

Tak teraz plne chápem, prečo to tam hore tak dobre usedia....
ivantt
18.09.10,17:06
Ked je tu debata o prispevkoch, mali to dat do referenda. Zrusit ci nezrusit vysluhové prispevky policajtov a vojakov. To by ste videli potom tu ucast na referende.. vsetkci vojaci VV aj policajti VV a dva krát tolko ludi by prislo :-)))))
marjankaj
18.09.10,17:21
UUUUUUFFF.. neviem ale kam sa mám zaradiť ja. Múdry nie som a sebavedomie mi tiež chýba :D

Tak to si na tom ako tá žaba.
Zvieratá boli nastúpené v jednom rade. Ktoré sú múdre mali urobiť jeden krok dozadu a ktoré pekné jeden krok dopredu. Na povel všetky zvieratá vykročili okrem žaby. Keď sa jej opýtali prečo zostala na mieste, tak povedala. A čo sa mám rozdrapiť?
ivantt
18.09.10,17:36
Tak to si na tom ako tá žaba.
Zvieratá boli nastúpené v jednom rade. Ktoré sú múdre mali urobiť jeden krok dozadu a ktoré pekné jeden krok dopredu. Na povel všetky zvieratá vykročili okrem žaby. Keď sa jej opýtali prečo zostala na mieste, tak povedala. A čo sa mám rozdrapiť?

NO dakujem, teraz viem kam patrim .. a som stastny ze mi nikto ako tej zabke nehovoril lebo by som bol na rozdiel od nej aj rozdrapený :-)))))
Petra Nová
18.09.10,18:17
Ked je tu debata o prispevkoch, mali to dat do referenda. Zrusit ci nezrusit vysluhové prispevky policajtov a vojakov. To by ste videli potom tu ucast na referende.. vsetkci vojaci VV aj policajti VV a dva krát tolko ludi by prislo :-)))))
Čítam, že aj tu rezonuje téma referenda. Preto si ňou trochu pomôžem aj ja, lebo som tú originál referendovú nestihla. Kým som vykonala nákupy vo vzdialenejšom hypermarkete, ktosi mi ju zamkol. Danilka, dobre si sa v nej držala.:):D

Ja by som na referendum aj išla, aj dobre hlasovala, ale otázky by museli byť o niečom, nie o taľafatkách. Privítala by som, keby referendum riešilo napr. zmenu volebného systému (na väčšinový), aby ten, čo zvíťazí, musel plniť všetko, čo nasľuboval vo voľbách. A niesol za to aj zodpovednosť. A aby sa do parlamentu nedostali takí kvákači, ako hlavný predstaviteľ “obyčajných“ a jemu podobní.

Najväčší hit referendových otázok bolo totálne obmedzenie imunity. A koľko cirkusu okolo toho!:eek: Ak sa nemýlim, tak za posledné štyri roky sa táto záležitosť týkala dvoch poslancov a žiaden z nich imunitu nevyužil. To preto bolo treba organizovať referendum a urgentne zozbierané podpisy doručiť prezidentovi pred voľbami??? Ja by som aj verila pánovi Sulíkovi, že je to ten najzávažnejší problém Slovenska a preto ho bolo treba riešiť pred všetkými ostatnými. Aj to by som uverila, že referendum nebol žiaden predvolebný, marketingový ťah. Len keby počkal s odovzdaním podpisov aspoň tie tri dni do volieb. A osobne považujem za úspech pána Sulíka už to, že mu pár ľudí aj uverilo. Žiaľ ich viera a demokracia niečo stoja. Len sedmičku a šesť núl za ňou.:rolleyes:

P.S. Celkom by ma zaujímali reakcie na referendum, keby ho inicioval Smer a nie SaS.:---
ivantt
18.09.10,18:27
Ja by som na referendum aj išla, aj dobre hlasovala, ale otázky by museli byť o niečom, nie o taľafatkách. Privítala by som, keby referendum riešilo napr. zmenu volebného systému (na väčšinový), aby ten, čo zvíťazí, musel plniť všetko, čo nasľuboval vo voľbách. ...............
............ Ja by som aj verila pánovi Sulíkovi, že je to ten najzávažnejší problém Slovenska a preto ho bolo treba riešiť pred všetkými ostatnými. Aj to by som uverila, že referendum nebol žiaden predvolebný, marketingový ťah. Len keby počkal s odovzdaním podpisov aspoň tie tri dni do volieb. A osobne považujem za úspech pána Sulíka už to, že mu pár ľudí aj uverilo. Žiaľ ich viera a demokracia niečo stoja. Len sedmičku a šesť núl za ňou.:rolleyes:

P.S. Celkom by ma zaujímali reakcie na referendum, keby ho inicioval Smer a nie SaS.:---[/QUOTE]

Mozno by bolo dobre, keby sa toto nevydarene referendum vydarilo a poriesilo by aspon malickosti. Národ by videl, ze referendum nieco riesi a dalsie, uz ovela zavaznejsie referendum by bolo ovela uspesnejsie. A nakoniec by ludia ozaj mohli rozhodovat, nebolo by to len o a na poslancoch a stranách. A keby poslanci, "ktorých sme si zvolili" videli, že národ ( hoci som niekde cital ze pojem narod patri do 19-teho storocia ) vie co chce a ako to chce, mozno by sa zacali aj oni báť a nesli by proti ludu. Dnesná politika je len fraska, je to cirkus, kde sa poslanci posielaju na detektor lzi, kde si davaju robit testy na drogy, nazyvaju sa jeden druheho čurakom a co ja viem ako, ako by sme boli na to zvedaví... Ja culika ani matovica nemusim, dokonca ani celu sas ale referendum bol od nich dobry tah, aj ked so zlými otázkami a dokonca schallujem aj matovicove parkovanie. Len skoda ze to vela ludi nepochopilo. ale co uz....
jar88
19.09.10,04:31
Alebo niekde na pive. Určite by mu mnohí poplatili za takéto "perly".
Keď sa ti moje perly nepáčia, tak daj ty nejakú perlu.
---------------------------------------------------
Kedy už konečne vyriešite ten váš rébus, ako spravodlivo rozdeliť 5 grošov medzi desiatich tak, aby každý dostal celý groš.
---------------------------------------------------
Len mi tu nepíšte, že by stačilo si to odhlasovať v referende.
jar88
19.09.10,05:03
...čo tak ...?
...a čo tak ...?
...prečo ...?

Tiež si myslím ...:D:D:D

P.S.:
He ........a teraz klasika , zasa vytiahneš tie tromfy o mojej "nepodarenej "minulosti ...
..." Pán DOKONALÝ ".....:rolleyes:
Ja s tvojou minulosťou nič nemám. Dokonca mi ani nevadí.
Zato však pozerám, že ty máš akýsi komplex. Že by menejcennosť?
---------------------------------------------------------------------
Píšeš..."Pán DOKONALÝ"....
Neviem, čo je na tom dokonalé, vedieť si zrátať 2+2. Vieš buchač, že je to skoro to isté, ako 1+1....?
---------------------------------------------------------------------
Tárate a blúznite tu o spravodlivých a sociálnych snoch a pritom sa vôbec nezamýšľate nad tým, čo asi môže štát, parlament, vláda a podobné inštitúcie robiť.
---------------------------------------------------------------------
Napríklad, ako keď hráš šach. Tam ti to príde normálne najskôr premyslieť, aké možnosti má súper a následne zvážiť, aké kroky podniknem.
Tak zauvažuj, aké postavenie má štát, aké má figúrky a v akom postavení a ľahko zistíš, aké najlepšie ťahy môžu prísť. O tých horších ťahoch uvažovať nemusíš.
Ja v tom nič "dokonalé" nevidím. Ty áno?
jar88
19.09.10,05:36
Mne ten zdravý sedliacky rozum vraví, že najťažšia zrážka je zrážka s blbcom, a preto treba blbcov eliminovať.
Ale vieš čo jardo, ja o voze, Ty o koze, takže
Máš úplnú pravdu.
Treba tých blbcov eliminovať. Najjednoduchšie bude, nechať ich pokapať.
Hlavne tých blbcov, čo veria na kráľovstvo božie a funkčný sociálny štát.
----------------------------------------------------------------------
Máš pravdu aj s tým, ja o koze a ty o voze.
Ja píšem o troch grošoch a ty odpovieš SaS, Matovič, Sulík a podobne.
----------------------------------------------------------------------
Čo povieš na tento výrok:
Svetová ekonomika už 20% populácie nepotrebuje.
Jednoducho s nimi už nepočíta. Vraj do dvoch rokov, bude toto číslo vďaka technickému rozvoju, viac ako 30%.
Polovica z tých 20% populácie, už dnes nemá význam ani kúpnej sily (spotrebiteľa). Do dvoch rokov, by z tej polovice malo byť 60%.
marjankaj
19.09.10,06:55
Máš úplnú pravdu.
Treba tých blbcov eliminovať. Najjednoduchšie bude, nechať ich pokapať.
Hlavne tých blbcov, čo veria na kráľovstvo božie a funkčný sociálny štát.
----------------------------------------------------------------------
Máš pravdu aj s tým, ja o koze a ty o voze.
Ja píšem o troch grošoch a ty odpovieš SaS, Matovič, Sulík a podobne.
----------------------------------------------------------------------
Čo povieš na tento výrok:
Svetová ekonomika už 20% populácie nepotrebuje.
Jednoducho s nimi už nepočíta. Vraj do dvoch rokov, bude toto číslo vďaka technickému rozvoju, viac ako 30%.
Polovica z tých 20% populácie, už dnes nemá význam ani kúpnej sily (spotrebiteľa). Do dvoch rokov, by z tej polovice malo byť 60%.

Niečo podobné tvrdil aj Hitler. Dávaj si pozor na to, čo hovoríš. Iba ak by si bol jedným z tých obyčajných ľudí.:eek: