Eviciatko
10.09.10,18:53
Prosim Vas mozem poberat socialne stipendium aj ked mam 26 rokov?Studujem na VS dennou formou.
Tweety
10.09.10,16:58
Prosim Vas mozem poberat socialne stipendium aj ked mam 26 rokov?Studujem na VS dennou formou.
Kuk sem:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=262
Eviciatko
10.09.10,17:13
pretoze pracovnicka co ma na nasej skole na starosti soc.stipendium mi napisala:Pôjde zrejme o rovnaké dokumenty ako v
minulom roku, ak sa Vám doma nezmenila situácia alebo ste medzičasom nemali
25r.
ako neviem ako to mam mysliet ved soc.stipendium nie je ohranicene vekom...poradili by ste mi?
ErinErin
10.09.10,17:35
pretoze pracovnicka co ma na nasej skole na starosti soc.stipendium mi napisala:Pôjde zrejme o rovnaké dokumenty ako v
minulom roku, ak sa Vám doma nezmenila situácia alebo ste medzičasom nemali
25r.
ako neviem ako to mam mysliet ved soc.stipendium nie je ohranicene vekom...poradili by ste mi?

Skúsiť sa spýtať tej pracovníčky?
Tá veta mohla byť aj tak myslená, že budú potrebné INÉ dokumenty, ak... ste medzičasom mali 25 rokov. ???
Eviciatko
10.09.10,17:44
ale ta pracovnicka ma moj datum narodenia tak nechapem tomu kedze mam 26r.,ale stipendium som poberala min.rok.
ErinErin
10.09.10,18:02
Pracovníčka to môže brať mechanicky - posiela možno takých papierov x ľuďom, neskúma dátumy narodenia a nepočíta vek... Snáď niekto bude vedieť, ináč sa obrátiť na ňu, prípadne pri neúspechu vyššie...
pitter99
14.09.10,07:50
Dobry den, chcel by som sa spytat ci moja priatelka (ma 30 rokov), ak ma trvaly pobyt iny ako jej rodicia (u mna) ma narok na socialne stipendium na vysokej skole? v roku 2009 bola ciastocne zamestnana do oktobra, priemerna mzda do 350 Eur, v roku 2010 bola nezamestnana, poberala len davku v nezamestnanosti (190 Eur pocas 6 mesiacov) a potom davku v hmotnej nudzi do 15. augusta. Potom mala prijem 212 eur v terajsom zamestnani (16. August - 31. August). Je to pre nas velmi dolezite vediet ci ma narok na stipko, lebo ak nebude mat narok, tak tym padom neykryjeme naklady na byvanie + jej naklady na vysoku skolu a neoplati sa jej dat vypoved a ist studovat. Rozhodnutie o prijati dostala necakane len koncom minuleho tyzdna, preto mame velmi malo casu na rozhodovanie. :confused: