Majky11
11.09.10,07:14
Ahojte,

Otázka znie :

Aká bude finálna hrúbka omietky na ytongu v interiéry ?

Proste koľko mi to spraví + ak natiahnem lepidlo,sieťku a omietku... Omietku tuším treba 2x.

Poprosím o odpoveď hlavne 220870, ale samozrejme aj iných, ktorý naozaj vedia odpoveď.

Jedná sa mi o osadzovanie krabičiek na elektriku, aby som vedel, koľko ich mám zo steny vysúvať.

Ďakujem.
andiablo
11.09.10,05:25
najskôr si zmeraj rovinnosť steny aby si videl koľko ti bude treba to je asi najdôležitejšie a nájdi si miesto kde ti to najviac uchádza a budeš sa držať roviny. No približne ti to hodi 2xlepidlo+sieťka nejakých 8mm a omietka 1xcca 4mm
Laco-monter
11.09.10,05:26
Počitaj tak 3-4 mm na každú vrstvu, ak to budeš robiť tak ako si povedal.
Teda krabičky vysuň max. na 1 cm .

Ak budú trochu "utopené" nevadí.
220870
11.09.10,06:01
Tak ako píše andiablo,ak ste náročný na rovinu treba to premerať oškriabať kopce,prerovnať jamy lepidlom do roviny podľa rovnej laty.Vrstva omietky ak sa nevyrovnáva je je zhruba 5 mm.Krabice osadzte zhruba tak aby trčali 2mm,Ak sa vám nechce s tým babrať tak ich môžete dať aj zarovno stien len sa to potom trochu horšie zapucováva omietkou .pre zásuvky a vypínače nieje nutné aby boli krabice zarovno omietkou.
Majky11
11.09.10,17:02
Ďakujem za odpovede, myslím, že všetky tri boli výstižné...

S pozdravom

Majky11
lapejko
11.09.10,20:06
pripadá mi to zúfalo hrubé a drahé, čo tak 4 mm sadrovej omietky?
Majky11
12.09.10,05:28
Aká by bola potom skladba finálnej úpravy steny ?

Lepidlo, sieťka ostáva ?
220870
12.09.10,06:21
Skladba.
Sadrová omietka ,napríklad Rimano.
ALE!!!Všetky prechody medzi jednotlivými materiálmi ,beton-Ytong sa musia presieťkovať tj do prvej vrstvy sádry sa musí vtlačiť sieťka.
A!!! Ytong stavba musí byť riadne vyschnutá min 1 rok!!!
lapejko
12.09.10,06:46
Skladba.
Sadrová omietka ,napríklad Rimano.
ALE!!!Všetky prechody medzi jednotlivými materiálmi ,beton-Ytong sa musia presieťkovať tj do prvej vrstvy sádry sa musí vtlačiť sieťka.
A!!! Ytong stavba musí byť riadne vyschnutá min 1 rok!!!
Nie je to tak úplne pravda, robili sme už hrubé stavby v septembri a v januári po spustení KÚRENIA sa robili finálky. Sieťkujú sa len prechody rozličných materiálov, zásadou ale ostáva už pri murovaní vyplniť všetky škáry murovacím materiálom t.j. lepidlom. Platí to samozrejme aj pre suché zvislé škáry po pero-drážke.Stavba bez celoplošnej vnútornej CEMENTOVEJ vrstvy schne naraz s omietkou, ktorá je materiálovo príbuzná pórobetónu. Vidí sa mi, že si stavebníci s obľubou prenášajú do nových domov pocit betónového paneláku, preto ten cement aj zvnútra, len si neuvedomujú, že spomalia spätné uvoľňovanie vlhkosti z nasiakavého materiálu...
220870
12.09.10,06:59
Na školení Ytong sa "dušovali",že stavba musí vyschnúť.Bola to ich podmienka na uznanie akejkoľvek reklamácie.Norma dovoľujú aby Ytong obsahoval pri predaji až 45% vody,pričom viem že to býva viac.Podľa ich ďalšej normy by mal byť pred nanášaním omietky obsahovať max . (ak si dobre pamätám ) 8% zabudovanej vlhkosti.
alltracboy
12.09.10,07:10
je uplne jedno kolko vlhkosti obsahuje z vyroby, lebo pri murovani na to x krat naprsi. mne uz pri platni na ytongu pomaly rastie mach. ten to rok bol sakra vlhky.