vemak
11.09.10,10:06
Možno smiešna otázka, ale dajú sa vôbec pohnojiť ovocné stromčeky hnojom- kompostom, keď mám pod nimi trávnik?
durisovad
11.09.10,08:30
Odporuca sa pod stromami zem porylovat, aspon do metra priemeru a pridat kompost alebo dobre vyzrety hnoj. Pod mladsimi stromami to robime, pod velkymi nie. Velke stromy rodia dobre aj bez takychto ceremonii, asi maju uz bohate korene a zoberu si vyzivu z okolia.
A otazka vobec nie je smiesna, naopak, je uzitocna.
Ice dive
11.09.10,09:06
Možno smiešna otázka, ale dajú sa vôbec pohnojiť ovocné stromčeky hnojom- kompostom, keď mám pod nimi trávnik?
no a keď ten trávnik je nejaký drahý koberec, tak ho bude asi skoda rozrýľovávať a klásť pod strom kvalitný maštaľný hnoj, tak sa skús v nejakom záhradníctve popýtať na zálievkové hnojivá...
terezamaria
11.09.10,09:53
V tomto článku mať komplexne rozobraté hnojenie ovocných drevín :

http://korzar.sme.sk/c/4558146/hnojime-ovocne-dreviny.html
wabi
14.09.10,04:21
Osvedčilo sa mi premiešať hnoj s liadkom amonnym, aby mali baktérie ktoré hnoj rozkladajú čo papať a rýchlejšie vykonali svoju prácu. Momentálne všetok hnoj aj rašelinu miešam s Alginitom vytvoríte tak úžasnú kombináciu, ktorá nielen vyhnojí, ale aj dlhodobo niekoľko rokov zabraňuje vyplavovaniu živín. Tento rok som už minul viac ako 2 tony. Kupujem to v Maďarsku kde je minimálny odber jedna tona. Do substrátu miešam asi 20%, takže mojimi rukami prešlo do kvetináčov už 10t toto leto.:D
Takúto kapsulu schováte pod "rozstrihnutý trávnik", ktorý potom zasa vrátite späť a on sa pekne behom niekoľkých dní "zacelí"
Obrábanie pôdy okolo stromov môže viesť k vytváraniu výmladkov, ktoré rastú z poškodených koreňov.
Toptaste
03.04.11,15:39
pan Wabi, plne suhlasim premiesat prirodny hnoj s raselinou a Alginitom.....zohnat prirodny hnoj som dokazal, ale Alginit cakam...hnoj uz je v zemi....ked tam chcem dat zemiaky a tekvice, dat Alginit k zemiakom a spolu so semenami tekvic alebo poznate lepsi sposob? Potrebujem hnoj prebrat k zivotu, lebo je sice prehnity ale siel do pola az teraz na jar, myslienka sadenia vznikla az vo february ked som objavil zimne tekvice....kazda rada dobra....