kozlíček
11.09.10,13:36
Pozdravujem všetkých ktorí sa mi pokúšali pomôcť!Poprosím Vás ešte raz,je,alebo môže byť pravda,že ten istý účastník,alebo používateľ,aby som sa správne vyjadril,ktorý je pripojený na tú istú "netovú" sieť má program,alebo môže mať nejaký "čierny"program na obmedzenie príjmu iného učastníka toho istého netu za tým účelom,že mňa obmedzí v prijímaní a tým zvýši svoju kapacitu?Ospravedlňujem sa ak som sa celkom nie správne vyjadril,ale chcem veriť,že ste ma pochopili.
Ďakujem!!
Fero11
11.09.10,11:48
Nie nemoze ta obmedzit.
Obmedzit ta moze len ten, kto ti internet ponuka (t.j. provider) je mozne, ze ma blbo nastaveny shaper a tym padam ma niekto, alebo nieco vyssiu prioritu. Provider dava najcastejsie najvyssiu prioritu na prehliadanie web stranok cize je uprednosteny protokol http, najmensiu prioritu ma asi p2p
Ty mas providera nejakeho maleho lokalneho, alebo nejakeho vacsieho, napr. t-com .... ?
veronikasad
11.09.10,11:50
kozlíček, prečo nepokračuješ v tejto téme ?

http://www.porada.sk/t145952-problem-s-nacitanim-stranok.html
kozlíček
11.09.10,13:25
Nie nemoze ta obmedzit.
Obmedzit ta moze len ten, kto ti internet ponuka (t.j. provider) je mozne, ze ma blbo nastaveny shaper a tym padam ma niekto, alebo nieco vyssiu prioritu. Provider dava najcastejsie najvyssiu prioritu na prehliadanie web stranok cize je uprednosteny protokol http, najmensiu prioritu ma asi p2p
Ty mas providera nejakeho maleho lokalneho, alebo nejakeho vacsieho, napr. t-com .... ?
nie,nie ja mám "malého providera",len komunikácia je s ním ak to tak môžem povedať "bohovo" ťažká!Najnovšia som sa dozvedel,že on môže mať chybu,resp.podielať sa na mojom probléme len 10% a môj PC ostatok,ak dobre počíta,tak by to malo byť 90%.Teraz to je o 16,24 hod.som mal príjem na sťahovanie 8,34 kbps.Tak sa po... a podľa neho,no čo ja viem?
Vlado40
11.09.10,14:44
nie,nie ja mám "malého providera"

Ak máš malého ,tak si zabezpeč veľkého a budeš mať pokoj.
Fero11
11.09.10,16:26
nie,nie ja mám "malého providera",len komunikácia je s ním ak to tak môžem povedať "bohovo" ťažká!Najnovšia som sa dozvedel,že on môže mať chybu,resp.podielať sa na mojom probléme len 10% a môj PC ostatok,ak dobre počíta,tak by to malo byť 90%.Teraz to je o 16,24 hod.som mal príjem na sťahovanie 8,34 kbps.Tak sa po... a podľa neho,no čo ja viem?
Ano tak to tak byva. Predpokladam, ze mas wifi providera, predpokladam, ze ak nema optiku, tak ma negarantovany adsl, ktory dalej predava. Na jednu linku zobere 50 klientov a potom sa klient moze aj pos**t a nedosiahne v spicke viac ako 128kbps (a to som este prehnal).
A to co ti povedal on, tak tych 90% a 10% si premen a este aj tak to nebude pravda. 99% je chyba na jeho strane a 1% na tvojej (ale to jedno sa mi zda aj tak vela)
Mozes nam napisat, kolko ta stoji mecne, internet ?
kozlíček
12.09.10,14:39
Ano tak to tak byva. Predpokladam, ze mas wifi providera, predpokladam, ze ak nema optiku, tak ma negarantovany adsl, ktory dalej predava. Na jednu linku zobere 50 klientov a potom sa klient moze aj pos**t a nedosiahne v spicke viac ako 128kbps (a to som este prehnal).
A to co ti povedal on, tak tych 90% a 10% si premen a este aj tak to nebude pravda. 99% je chyba na jeho strane a 1% na tvojej (ale to jedno sa mi zda aj tak vela)
Mozes nam napisat, kolko ta stoji mecne, internet ?
áno,štvrťrok 20.-Euro
Fero11
12.09.10,14:48
tak zase 5€/mesiac nieje vela, ale mohol by garantovat aspon tych 512/128
kozlíček
13.09.10,10:47
tak zase 5€/mesiac nieje vela, ale mohol by garantovat aspon tych 512/128
no skoro tak,ale isto by to bolo lepšie ako to bolo doteraz
kozlíček
13.09.10,10:50
no skoro tak,ale isto by to bolo lepšie ako to bolo doteraz
vieš,ešte dodatok,keby sa toto sťahovanie a načítavanie stránok zlepšilo,k tomu keby mi išlo pozerať ten archív ta3 /nejde obraz/ možno by sa mi upravil aj tlak.No,ale život není řádné příčko,že.
dolfort
13.09.10,23:46
vieš,ešte dodatok,keby sa toto sťahovanie a načítavanie stránok zlepšilo,k tomu keby mi išlo pozerať ten archív ta3 /nejde obraz/ možno by sa mi upravil aj tlak.No,ale život není řádné příčko,že.

Odpojiť, zabiť.
kozlíček
17.10.10,11:59
Ano tak to tak byva. Predpokladam, ze mas wifi providera, predpokladam, ze ak nema optiku, tak ma negarantovany adsl, ktory dalej predava. Na jednu linku zobere 50 klientov a potom sa klient moze aj pos**t a nedosiahne v spicke viac ako 128kbps (a to som este prehnal).
A to co ti povedal on, tak tych 90% a 10% si premen a este aj tak to nebude pravda. 99% je chyba na jeho strane a 1% na tvojej (ale to jedno sa mi zda aj tak vela)
Mozes nam napisat, kolko ta stoji mecne, internet ?
Nedá mi znova sa podeliť o nové zistenia načítavania stránok na nete.Stále mi to blbne.Sú dni keď nie je problém,ale tých je málo.Bombardujem providera dá sa povedať denno-denne.Najnovšia odpoveď je,že,citujem," nejakí idioti sa mu dostali do kanálov a musí sa spojiť s telekomunikačným úradom".Môže to byť prosím objektívna príčina,alebo len taký ofajč na mňa?/to by som mu už neradil/ Ako by ste mi ešte poradili,aby som postupoval?Ďakujem!!!
Fero11
17.10.10,13:34
(z toho threadu si uz vela nepamatam, citam len tvoj posledny prispevok)
Ak je to nejaky lokalny provider a ak je slusny, tak ma kupenu optiku (garantovanu) min. nejakych 20/10 Mbps aby mohol poskytovat cca nejakym 50-60 klientom obycajny NET. To by vychadzalo tak cca 400-300Kbps na jedneho klienta v spicke (to znamena ze kazdy je zaveseny na webe a aktivne prehliada), co by postacovalo na obycajne prehliadanie web stranok a mozno aj to nejake on line video.

nejakí idioti sa mu dostali do kanálov a musí sa spojiť s telekomunikačným úradom

No neviem co s tym ma spolocne TUSR, to mozno by ho skor mohol postihnut ak by vysielal s nedovolenym vykonom.
To ze si nezabezpeci wifi je len a len jeho problem. A ze sa mu nejaky idioti dostali do (k)analov k tomu neviem co mam povedat.
Predpokladam, ze nevysiela v licencovanom pasme, pretoze ak by mu to niekto rusil, tak potom by uz mal nejake docinenia s TUSR

Samozrejme je to ofajc
misoft
17.10.10,13:43
Fero11: skôr by som povedal, že ten provider je idiot, lebo sa niekomu dostal do (k)análov - na niekoho sa zavesil a teraz sa len vyhovára. A Tvoja poznámka o TUSR: presná trefa - ešte by asi schytal mastnú pokutu.