Taci
11.09.10,13:55
Ahojte poraďáci
dúfam, že neotváram tému, ktorá tu už bola, ale...
Prerábame izbu v rodinnom dome, ktorá bude slúžiť ako detská izba. Nevieme sa rozhodnúť ako vyriešiť podlahu... Gumolín, alebo plávajúcu podlahu? Teraz je tam starý gumolín a na ňom koberec. Budeme radi ak sa podelíte s nami o vaše názory, všetkým vám vopred ďakujeme...:)
marleau
11.09.10,17:39
Naši nároční zákaznici lepia do detských izieb koberec.
zamestnankyna
11.09.10,17:39
Plávajúcu podlahu.
ErinErin
11.09.10,18:04
Plávajúcu podlahu.

Veru, na plávajúcu podlahu sa dá dať aj dočasne - podľa veku detí najskôr koberec, neskôr - v puberte odkryť či naaranžovať menšie koberce podľa výberu detí... :)
Taci
11.09.10,18:54
Veru, na plávajúcu podlahu sa dá dať aj dočasne - podľa veku detí najskôr koberec, neskôr - v puberte odkryť či naaranžovať menšie koberce podľa výberu detí... :)

Ale to sa dá aj na gumolín,či?:)
Ide mi o to, že na plávajúcu veľmi sadá prach...
Oliwa
11.09.10,18:58
Nie viac ako na gumolín... A plávajúca podlaha sa dá pozametať, povysávať, poumývať... Pri deťoch jednoznačne doplniť kobercom - rovnako ako napr. parkety...
marleau
12.09.10,06:26
Ale to sa dá aj na gumolín,či?:)
Ide mi o to, že na plávajúcu veľmi sadá prach...
Na plávajúcu sadá prach rovnako ako na hocičo iné,len ho hneď vidieť a je skor pohromade.Doma,kde človek býva,je to výhoda,možeš ho rýchlo utrieť,povysávať.To nie sú kasárne,že čo nevidno,tam nie je...
Taci
12.09.10,08:09
Opravte ma ak sa mýlim, ale na plávajúcu potrebujem čo najrovnejšiu podlahu, a tá naša ideálna nie je. Aj preto sme uvažovali nad gumolínom, ale necháme si poradiť...
marleau
12.09.10,08:18
Aký je tam výškový rozdiel? PVC kopíruje,laminát trošku zrovná.
arizona
12.09.10,08:39
A čo tak zateplený gumolin s imitáciou plávajúcej podlahy,alebo parkiet?
Mne sa osobne tie moderné gumolíny páčia. Sú oveľa teplejšie ako plávajúca a je veľký výber vzorov.
Taci
12.09.10,08:44
Rozdiel nebude až taký veľký, skôr je podlaha nerovná pri stenách, to by sa dalo vyriešiť. Horšie bude ak budú nerovnosti na celej ploche podlahy, to zistím až keď odstránim starý gumolín a koberec. Použitie vyrovnávacej hmoty by asi nebolo najlacnešie riešenie.
Taci
12.09.10,09:07
A čo tak zateplený gumolin s imitáciou plávajúcej podlahy,alebo parkiet?
Mne sa osobne tie moderné gumolíny páčia. Sú oveľa teplejšie ako plávajúca a je veľký výber vzorov.

Presne taký máme v jednej izbe a niečo podobné som chcel použiť aj na detskú izbu... je to cenovo porovnateľné s pl. podlahou a rovnako pekné a účelné, či?:)
iv@n
12.09.10,18:34
problém gumolitu je, že časom okopíruje úplne každú nerovnosť na podklade, jamky, hrčky, chrasty.
výhoda že je teplejší na dotyk ako laminát. laminát zas na nerovnej podlahe trpí a postupne sa rozídu zámky a vyrysujú spoje.
staré dobré koberce :) tým nevadilo nič takéto.
AlenockaS
13.09.10,12:26
ja osobne by som uprednostnila pred plávajúcou čokoľvek, pretože podľa mojich skúseností laminátová plávačka je veľmi studená....a to sa mi nehodí do detskej izby zvlášť....ak existuje zateplený gumolín, tak rozhodne....
Taci
15.09.10,18:15
Existuje a aj sme sa rozhodli pre tento variant, ďakujeme za názory:)
Poradak Michal
10.10.10,19:14
na plavajucu sada urcite viacej prachu ale zas ked je kryva podlaha tak urcite plavajuca pretoze gumolin vsetko okopiruje..
veronat
17.10.10,19:23
Jednoznacne plavajucu podlahu.
zmrzlinar
17.10.10,19:43
neviem sice o kolko môzes zdvyhnut podlahu ale ja by som tam nalepil tvrdeny polystiren ten ti vyrovna podlahu a tepelne izoluje čo je dobre ak sa deti hraju na zemi a potom dal plavajucu
iv@n
18.10.10,05:27
laminátová plávačka aj ked bude na polystyréne stále bude na dotyk studená, jedine s podlahovým kúrením je počas vykurovacej sezóny fajn na dotyk.
gypsynka
20.10.10,06:52
Môže mi niekto dať nejaký link, kde nájdem ten zateplený gumolit? Ja som to nenašla, ani v predajni nevedeli, či taký existuje, núkali mi iba tepelnú izoláciu a na to gumolit.
george303
20.10.10,14:01
Ver mi jednoznacne kvalitnejsi gumolin my mame v celom byte laminatovu podlahu a je to strasne studene to je prva nevyhoda a druha v detskej urcite casto padaju rocne veci na zem a ak padne napr ovladac od tv na laminatovu podlahu tak je to strasny buchot na cely byt gumolin to stlmy a tie nove gumoliny su na nerozoznanie od dlazby alebo plavajucej podlahy.... takze urcite gumolin odporucam...
evaj63
20.10.10,17:41
V prvom rade si teba uvedomit', že izba je urená pre deti. Ked' nie su financie na drevené parkety, tak v žiadnom prípade by som do detskej izby nedávala plávajúcu podlahu.My ju máme v spálni, a naboso ani za svet.Det'om som preto dala drevené parkety a do stredu malý koberec, aby mali načom hrat' hry.
veonkaPaukova
21.10.10,05:48
Ahoj,

tak ja tiež plánujem prerábať podlahu, lebo teraz máme staré linoleum a na ňom koberec. to pôjde všetko preč. chceli sme plávajúcu podlahu, ale čím Ďalej nad tým rozmýšlam mením názor. v ďalšom byte máme plávajúcu a strašne mi vadí jak to strašne búcha, keď niečo padne, niečo pokladáš na zem, presúvaš atď. tiež je to dosť studené. Ja som sa preto rozhodla že žiadnu plávajúcu nebudem dávať, ale dám radšej linoleum hrubšie (zateplené) s imitáciou plávajúcej podlahy (ako tu už niekto písal). dnes sú rôzne farby a celkom pekne je to urobené. na to si dám nejaký koberček na ozdobu.
paradoxne ťa to linoleum možno vyjde aj drahšie než tá plávajúca.

plávajúca je pre dieťa aj dosť tvrdá, keby náhodou sa buchne, alebo spadne, predsa len to lino je guma a je mäkšie.