jananina
10.11.05,13:16
Potrebujem sa poradiť, ako ja ako zamestnávateľ mám reagovať na svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku. Odišiel bez mojho súhlasu, pričom nemal odomňa podpísaný dovolenkový lístok.
Tweety
10.11.05,12:18
Potrebujem sa poradiť, ako ja ako zamestnávateľ mám reagovať na svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku. Odišiel bez mojho súhlasu, pričom nemal odomňa podpísaný dovolenkový lístok.Je to len na Tebe ako sa zachováš, možností je viac. :rolleyes:
Sany
10.11.05,12:19
A dôvod? To sa len tak rozhodol a odišiel?
jananina
10.11.05,12:20
ide o porušenie zákonníka práce, môžem ho za to nejako postihnúť?
Tweety
10.11.05,12:57
ide o porušenie zákonníka práce, môžem ho za to nejako postihnúť?Ak by si mu chcela dať výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny,musíš ho s tým oboznámiť a umožniť mu vyjadriť sa §63 odst.5.;)
Chobot
10.11.05,13:16
Mohla by si to este riesit absenciou a strhnút mu za kazdý zameskaný den az 2 dni dovolenky §109 ods. 2.
Evaman
10.11.05,13:46
Súhlasím s chobotom a ak je to nespoľahlivý zamestnanec, určite by som urobila aspoň poísomný záznam o tomto, kt. by sa potom dal v budúcnosti využiť.
Tatiana
10.11.05,13:58
Možno na začiatok mu dať podpísať dodatočne dovolenkový lístok a pritom mu pripomenúť, že nech nabudúce nahlási a dá podpísať dovolenku dopredu, lebo z toho bude problém.Ale rozhodnúť musíš Ty alebo niekto iný, aby to bolo pre obidve strany prijateľné.
Luba2
10.11.05,15:22
Ale ak Ti ohrozil výrobu, resp. spôsobil veľké škody, možno by si mohla rozmýšľať aj o okmažitom skončení pracovného pomeru, musela by si to mať však riadne zadokumentované. Koniec koncov, aj keď to tu nazývame dovolenka, ona je to vlastne absencia.