Matka87
11.09.10,22:44
Dobrý deň.
Prosím poraďte mi, som už zúfalá. Pred 4 rokmi som si dala urobiť DIČ na sporostredkovatľskú zmluvu(poisťovňa Wustenrot, Uniqa). Na začiatku tohto roka mi však zmluvu vypovedali. Ale ja mám ešte stále DIČ kartičku, teda nezrušila som to , lebo nemám kedy (som na MD z dvojročným dievčatkom) a nemám sa ako dostať do mesta. Moje prími z týchto poisťovní za celé 4 roky nepresiahli hranicu ani 3000 SK( teraz už 100€). Myslím tým, že za celé 4 roky som nedostala vyplatené viac ako 100€. Moja otázka teda znie, kde a ako si mám dať zrušiť DIČ a koľko budem cca platiť? Prosím pomôžte mi!!! Vopred ďakujem. Maťa
ego.mc
11.09.10,21:33
Napíšte list na Váš daňový úrad, v ktorom im oznámite ukončenie činnosti a priložte aj kartičku (resp. osvedčenie o registrácii).
Inak, boli ste to povinná urobiť do 15 dní od zrušenia zmluvy.
Platiť za oznámenie nebudete, ale môžu Vám vyrúbiť pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti.
Matka87
11.09.10,21:39
Napíšte list na Váš daňový úrad, v ktorom im oznámite ukončenie činnosti a priložte aj kartičku (resp. osvedčenie o registrácii).
Inak, boli ste to povinná urobiť do 15 dní od zrušenia zmluvy.
Platiť za oznámenie nebudete, ale môžu Vám vyrúbiť pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti.

Ďakujem vám za odpoveď. A neviete mi povedať približne v akej výške by mohla byť pokuta za cca pol roka omeškania? Ešte raz vám ďakujem.
ego.mc
11.09.10,21:45
Od 66 EUR (2000 Sk) nahor.
Pozrite si tu na Porade Zákon o správe daní §35 ods.7.
Matka87
11.09.10,21:53
Od 66 EUR (2000 Sk) nahor.
Pozrite si tu na Porade Zákon o správe daní §35 ods.7.

Ak môžem tak vám to spresním, pretože sa mi akosi nepáči tá suma :o). Zmluva mi skončila tento rok, myslím, že vo februári. A to od februára do septembra čo je 7 mesiacov by som platila takú pokutu, len za to, že som neodovzdala tú kartičku? Viete ja sa v tom nevyznám, preto som prosila o pomoc. Ked som otehotnela, tak som na to úplne zabudla. Prosím zhrňte mi to všetko ešte raz. Ďakujem.
ego.mc
11.09.10,22:04
No, komu by sa páčila. :)
Po skončení zmluvy ste bola do 15 dní povinná oznámiť DÚ ukončenie poberania príjmov a vrátiť im osvedčenie.
Keďže ste tak neurobila, porušila ste zmienený paragraf a DÚ je Vám povinný vyrúbiť pokutu.
Obvykle to býva tá minimálna suma (66 EUR), ale už som sa stretol s tým, že pokutu vyrúbiť "zabudli".
Ice dive
11.09.10,22:06
Ak môžem tak vám to spresním, pretože sa mi akosi nepáči tá suma :o). Zmluva mi skončila tento rok, myslím, že vo februári. A to od februára do septembra čo je 7 mesiacov by som platila takú pokutu, len za to, že som neodovzdala tú kartičku? Viete ja sa v tom nevyznám, preto som prosila o pomoc. Ked som otehotnela, tak som na to úplne zabudla. Prosím zhrňte mi to všetko ešte raz. Ďakujem.
Správcu dane nezaujma či je alebo nie je niekto tehotný...každý súbjekt má povinnosť sa registrovať na daňovom úrade a každú zmenu nahlásiť do 15 dní od jej vzniku... t.j. mali ste povinnosť do 15 dní od ukončenia sprostredkovateľskej zmluvy oznámiť DÚ zánik podnikania podľa osobitných predpisov... keďže ste si povinnosť v danej lehote nesplnili, daňový úrad môže ale aj nemusí udeliť pokutu vo výške od 65 € a viac.... záleží od jeho uváženia, 65 € je najnižšia pokuta...pri pokute sa samozrejme prihliada aj na fakt ako dlho daný stav trval...
Matka87
11.09.10,22:08
Správcu dane nezaujma či je alebo nie je niekto tehotný...každý súbjekt má povinnosť sa registrovať na daňovom úrade a každú zmenu nahlásiť do 15 dní od jej vzniku... t.j. mali ste povinnosť do 15 dní od ukončenia sprostredkovateľskej zmluvy oznámiť DÚ zánik podnikania podľa osobitných predpisov... keďže ste si povinnosť v danej lehote nesplnili, daňový úrad môže ale aj nemusí udeliť pokutu vo výške od 65 € a viac.... záleží od jeho uváženia, 65 € je najnižšia pokuta...pri pokute sa samozrejme prihliada aj na fakt ako dlho daný stav trval...

Ďakujem.
Matka87
11.09.10,22:09
No, komu by sa páčila. :)
Po skončení zmluvy ste bola do 15 dní povinná oznámiť DÚ ukončenie poberania príjmov a vrátiť im osvedčenie.
Keďže ste tak neurobila, porušila ste zmienený paragraf a DÚ je Vám povinný vyrúbiť pokutu.
Obvykle to býva tá minimálna suma (66 EUR), ale už som sa stretol s tým, že pokutu vyrúbiť "zabudli".

Ďakujem vám veľmi pekne.
srska
27.09.10,07:59
Správcu dane nezaujma či je alebo nie je niekto tehotný...každý súbjekt má povinnosť sa registrovať na daňovom úrade a každú zmenu nahlásiť do 15 dní od jej vzniku... t.j. mali ste povinnosť do 15 dní od ukončenia sprostredkovateľskej zmluvy oznámiť DÚ zánik podnikania podľa osobitných predpisov... keďže ste si povinnosť v danej lehote nesplnili, daňový úrad môže ale aj nemusí udeliť pokutu vo výške od 65 € a viac.... záleží od jeho uváženia, 65 € je najnižšia pokuta...pri pokute sa samozrejme prihliada aj na fakt ako dlho daný stav trval...
len tak na okraj: a ako zrušiť DIČ pridelené správcom dane ak zamestnanec podal daňové priznanie typu A (má viacero príjmov a nepožiadal zamestnávateľa o zúčtovanie dane) daňové priznanie podal na rodné číslo a správca dane mu automaticky pridelil DIČhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Zita5
27.09.10,08:13
len tak na okraj: a ako zrušiť DIČ pridelené správcom dane ak zamestnanec podal daňové priznanie typu A (má viacero príjmov a nepožiadal zamestnávateľa o zúčtovanie dane) daňové priznanie podal na rodné číslo a správca dane mu automaticky pridelil DIČhttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif

Na základe čoho Vám bolo pridelené DIČ ?
lenocka17
02.12.11,11:49
Dobrý deň, prosím o info, od 1.11. som nezamestnana, narok na podporu mam na 6 mesiacov. Rozmyslam o praci na DIČ (poisťovňa) ale kedže neviem ako mi to pojde, tak sa pýtam, keďže by som podporu vybrala len 2 mesiace a od januara mala DiČ a zistim, že tá práca nie je pre mňa, a budem chcieť zrušiť DIČ a dobrať si podporu zvyšné mesiace. ČI to bude možné, zrišiť DIČ aj po pár mesiacoch. Za ako dlho možem DIČ zrušiť, aby som sa mohla znova nahlásiť na úrade a dočerpať podporu.
Prosím o promtnú odpoveď.
ĎAkujem