mikiKr
11.09.10,22:59
Caute...asi pred 3-4 tyždnami som mal kliešta...nepocitujem žiadne dake velke priznaky akurat ma trochu zaraža že aj po tak dlhom žase mam viemste vpichu červenu malu bodku....je to normalne aj po tak dlhej dome?...čo som čital tak po 3,4roch dnoch by to malo zmiznuť
a inak sem tam ma to aj zasvrby


a ešte jedna vec...mohol by sa ako priznak brať do uvahy že ma nejak extremne začal boliek hrbat...plus potom pri chodzi aj hrudnik a tašie sa mi dychalo.teras sa to uš trocha zmiernilo
miramax1
11.09.10,21:16
Navštív svojho obvodného lekára,Tvoje problémy môžu mať súvis s kliešťom.
martinaj
11.09.10,21:46
Daj si krv vyšetriť na boreliózu. Príznaky môžu, ale nemusia súvisieť s kliešťom. Pozri sa, či sa Ti niekde na tele (nielen v mieste poštípania) urobila červená škvrna, a ak áno, všimni si, či sa presúva, či migruje. Ak áno, je to isto borelióza. Inak začervenanie miesta poštípania môže byť len prudká reakcia organizmu na kliešťa, zvlášť, ak bol veľký, alebo ak si ho mal na tele dlhšie ako 24 hodín.
mikiKr
11.09.10,23:12
No takže pri lekarovi som bol hneť na druhy den po vibrati kliešta.Zobral mi krv a dovi.O par dni povedal že je to negativne.Nemala by sa krv odobrať trocha neskor?
Teras som mal menšiu chrypku tak som bol u doktorky a povedal som jej že ma aj akosi chrbat boli a to šetko.Ta si mysli že to bude asi len stej chrymky tak neviem
zanetth
12.09.10,11:55
No takže pri lekarovi som bol hneť na druhy den po vibrati kliešta.Zobral mi krv a dovi. O par dni povedal že je to negativne.Nemala by sa krv odobrať trocha neskor?
Teras som mal menšiu chrypku tak som bol u doktorky a povedal som jej že ma aj akosi chrbat boli a to šetko.Ta si mysli že to bude asi len stej chrymky tak neviem

Lekár ti mohol dať radšej preventívne antibiotiká napr. na tri dni a tým by sa predišlo prípadnej infekcii boreliózy. To, že si mal výsledky krvi negatívne nič neznamená, protilátky proti borelióze sa v tele začnú vytvárať až 3-4 týždne po napadnutí kliešťom. Tvoje problémy môžu mať súvis s boreliózou, trvaj na opakovanom vyšetrení krvi. Podľa mojich skúseností sa na výsledky čaká 2-4 týždne.
mikiKr
12.09.10,12:04
No ešte som zabudol povedať.Tie antibiotika mi dala na 3 dni.A možem mať boreliozu ak nikde nakožy nemam žiadnu znamku toho červeneho flaku?
ivka70
12.09.10,12:29
No ešte som zabudol povedať.Tie antibiotika mi dala na 3 dni.A možem mať boreliozu ak nikde nakožy nemam žiadnu znamku toho červeneho flaku?

Nie u kazdeho sa borelioza prejavuje tym nepravidelnym ohranicenym flakom.
takze ju moze mat.
Ale aj nemusis.
Co sa tyka miesta vpichu, ja mam po komarovi cervenu ako keby opuchnutu oblast okolo vpichu uz par rokov.
zanetth
12.09.10,12:40
Ak si mal antibiotiká tak si myslím, že borelióza je málo pravdepodobná. Po užívaní antibiotík je treba počkať mesiac a až potom urobiť kontrolné vyšetrenie na boreliózu - pre istotu. Boreliózu môžeš mať aj keď sa neobjaví ten charakteristický červený fľak, ak sa objaví je borelióza istá. Opisované ťažkosti môžu súvisieť aj s prekonanou chrípkou.
alabut
12.09.10,13:12
Tiez som mal kliesta v kolennom zhybe, ku ktoremu som sa nemohol odstat. Isiel som na pohotovost, sluzbukonajuci lekar mi ho vyrezal cervenym vreckovym nozikom, ktory vytiahol z vrecka nohavic. Kdesi nasiel kvapku ajatinu, tu zriedil vodou z vodovodu a pofrkal svoj skvely operacny vykon. O nejakych antibiotikach zrejme nechyroval. Zatial zijem. :-)
Katy a R
12.09.10,13:43
.. ako prevencia celkom dobré ;)

Návod na přípravu tinktury proti klíšťatům

Složení: 1 pytlík rozmarýnu, 1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody.
Postup přípravy:
1. 1 litr vody přivedeme do varu.
2. Odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí.
3. Po vyluhování a vychládnutí přefiltrujeme a přidáme 1 lžící bílého vinného octa.
4. Uchováváme v ledničce.
Návod na používání:
1. Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače (např. po okeně)
2. Před vycházkou do lesa nebo na zahradu či chatu po těle rozstříknout tinkturu.

Tento přípravek je naprosto 100 % účinný. Žádné klíště se nepřichytne.
wagner
12.09.10,13:57
No takže pri lekarovi som bol hneť na druhy den po vibrati kliešta.Zobral mi krv a dovi.O par dni povedal že je to negativne.Nemala by sa krv odobrať trocha neskor?
Teras som mal menšiu chrypku tak som bol u doktorky a povedal som jej že ma aj akosi chrbat boli a to šetko.Ta si mysli že to bude asi len stej chrymky tak neviem

Po uštipnutí kliešťa to ani nemusela byť chrípka. Pokiaľ si bral ATB tak by následky nemali byť, ale okrem boreliozy býva aj zápal mozgových blán a to je nebezpečnejšie (vysoké teploty). Skús požiadať o odber krvi, či sa niečo nechtiac nedeje
.

Ak si mal antibiotiká tak si myslím, že borelióza je málo pravdepodobná. Po užívaní antibiotík je treba počkať mesiac a až potom urobiť kontrolné vyšetrenie na boreliózu - pre istotu. Boreliózu môžeš mať aj keď sa neobjaví ten charakteristický červený fľak, ak sa objaví je borelióza istá. Opisované ťažkosti môžu súvisieť aj s prekonanou chrípkou.

Treba zobrať krv tak ako navrhuješ a okrem toho, keď budú výsledky v poriadku, doporučujem očkovanie. Aj keď to nezabráni borelioze, ale zápal mozgových blán po očkovaní a opätovnom uštipnutí kliešťom nedostaneš. Ja v budúci mesiac už idem na tretiu dávku, tiež som si užila s kliešťami:confused:
pasuliatko
13.09.10,09:33
mononukleóza alebo borelióza prípadne encefalitída, daj sa vyšetriť!