Bibs4
12.09.10,07:49
Dobry den, v poslednom case mi hrozne blbne pocitac. Mam eset smart security a avg 9.0 ale len free verziu takze niektore sucasti tam nie su aktivne. Problemy ale zacali uz pred instalaciou avg, co mi poradil kamarat. Spustila som na nom uplnu kontrolu pocitaca, naslo nejake trojany, nieco zmazalo a nieco dalo do karanteny. Priznavam, ze asi som odvtedy bola na strankaych na akych sa stahuje takze si za to mozem asi sama. Potrebovala by som poradit co robit alebo aky najucinnejsi antivirus pouzit pretoze pri zapnuti ked mi vyhodi tabulku na prihlasenie tak mi po zadani hesla vyhodi nejaku dalsiu tabulku nieco s dakym diskom a musim dat bud skusit znovu alebo zrusit parkrat aby sa nastartoval notebook. potom este mam taky problem ze obcas z nicoho nic mi vyhodi tabulku ze nejaky program ( medzi inymi windows media player ktory uz v poslednom case vobec nefunguje, iba prvych par sekund pesnicky) prestal pracovat spravne a potom ze sa nenaslo riesenie takze ho vypne. je aj dost spomaleny. aj internetove stranky nacitava dlhsie ako zvykol. Poradte mi prosim ak o niecom ucinnom viete a v pripade ze treba preinstalovat windows (vistu) tak nejake podrobnposti lebo som to nikdy nerobila nemam o tom predstavu a nechcem si uplne pokazit notebook ze sa s nim nic nebude dat robit lebo ho potrebujem do skoly zanedlho :) dufam ze sa daco da vymysliet. dakujem za rady :)
arizona
12.09.10,06:10
Ja by som na tvojom mieste odinštalovala AVG . Spomaľuje počítač a myslím, že tiež nie je dobré, ak ti bežia viaceré antivíraky súbežne.
Buď si zakúp plnú verziu Smartu security,(skúšobnú verziu máš aj tak iba na 30 dní ), alebo si stiahni nejaký Free program.Napr. Avast. (http://downloads.zoznam.sk/download/avast-home_41)

Je tu veľa tém a príspevkov na tému antivírus, skús prečítať viacero názorov a rád.
Bibs4
12.09.10,06:16
za eset smart security platim takze to nie je ta skusobna verzia. skusobnu mam len avg, ktory mi asi pomohol viac ako eset...no neviem skusim nieco pohladat v tych radach ale dako sa v tom nevyznam :)
LucasKE
12.09.10,07:32
Nie je dobre mat dva antivirusy na pocitaci. ESET uplne postaci.
Pokial mas pocitac v takom stave ako opisujes, tak najlepsie bude asi naozaj ho preinstalovat. Pokial si este windows neinstalovala, radsej to daj urobit niekomu, kto s tym uz ma nejake skusenosti. Urob si zalohu dolezitych veci a odnes to do nejakej firmy. 10-15 Eur za preinstalovanie nie je vela.
Ynot-design
12.09.10,08:48
Najhoršie možné riešenie aké môže byť, je mať nainštalované dva konkurenčné antivíry. Eset sa neznesie so žiadnym iným antivírom. Takže AVG treba odinštalovať a ani ho neodporúčam viac používať. Existujú dve možnosti ako získať Eset lacnejšie ako je bežný cenník. Obe sú legálne. Prvá: každých 30 dni je treba založiť mailové konto, mailovú adresu potom zadať v stránke Esetu pri sťahovaní trial verzie Eset Smart Security a mail ktorý od Esetu príde bude obsahovať prihlasovacie údaje ktoré stačí v eset smart security len prepísať. Samotnú skúšobnú kópiu sdtačí inštalopvať len raz potom už je treba len raz za 30 dní prtepísať údaje a eset sa bude sám aktualizovať. Je to legálne. Druhá možnosť: Zohnať 4- och ľudí vrátané vás ktorý budú ochotný vraziť prá euro do kúpi licencie. Cenník esetu hovorí jasne. 4 licencie na dva roky vás na každého jedného vyjdu menej ako jedna licencia pre každého. Aj keď každý zaplatí menej ako za jednú licenciu všetci štyria budete mať dva roky absolútnu ochranu. A tiež je to legálne. Ten kto si kúpi licenciu nie je povinný ju aj priamo pre seba využívať. Veľa šťastia.
kergulaan
12.09.10,17:11
...... Aj keď každý zaplatí menej ako za jednú licenciu všetci štyria budete mať dva roky absolútnu ochranu......


S tou absolutnou ochranou si dovolim nesuhlasit.
salvosko
12.09.10,20:59
Dva antivirusy urcite nie! To su len problemy!
A co tak vyskusat novinku na nasom trhu TrustPort?
Nemozem dal linku lebo to predavam a bola by to reklama ;)
Bibs4
13.09.10,12:34
Takze co sa tyka toho antiviru tak neviem ze ako to vyriesit lebo avg mi doteraz pomohlo viac ako eset...ale na druhej strane je to avg len free verzia a eset sa mi pravidelne aktualizuje...a to preinstalovanie windowsu...vymaze sa vsetko? dokumenty, filmy, hudba...? teda vsetko si musim dat na kluc, cd, dvd? a bude ako keby novy notebook?...
arizona
13.09.10,12:53
Takze co sa tyka toho antiviru tak neviem ze ako to vyriesit lebo avg mi doteraz pomohlo viac ako eset...ale na druhej strane je to avg len free verzia a eset sa mi pravidelne aktualizuje...a to preinstalovanie windowsu...vymaze sa vsetko? dokumenty, filmy, hudba...? teda vsetko si musim dat na kluc, cd, dvd? a bude ako keby novy notebook?...
...áno, bude ako nový, treba všetko nainšlatovať nanovo (predtým porobiť zálohy );)

Viacerí Ti napísali názor, že dva antivíraky sa "môžu biť" a spôsobovať problémy.

Ak má PC nejaký problém, je jednoduchšie hľadať a riešiť menšie chyby, ako zakaždým preinštalovávať celý systém.
Ak sa silou mocou necheš vzdať toho AGV
-skús ho odinštalovať na 1-2 dni, uvidíš,či problémy s PC pretrvávajú
-alebo si AGV nastav tak, aby sa Ti nespúšťal automaticky pri štarte, ale spúšťaj ho manuálne,kedy potrebuješ

Proti hávedi, ktorú nezachytí Eset je pomerne účinný napr. spyware terminátor (http://www.dobreprogramy.sk/spyware-terminator),ten sa s Esetom "nebije", môžu bežať súbežne. (môžeš ním nahradiť AGV,ak chceš)
MilanH
13.09.10,13:24
Dva antivirusy urcite nie! To su len problemy!
A co tak vyskusat novinku na nasom trhu TrustPort?
Nemozem dal linku lebo to predavam a bola by to reklama ;)

TrustPort az taka novinka nieje. Navyse pouziva databazu AVG a Bitdefendera takze len mierne zlepsenie oproti beznemu AVG ktore samo o sebe nestoji za nic. Navyse strasne Trustport spomaluje pocitac pri aktualizovani. Dobre su Avira Free alebo za vyskusanie stoji aj Panda Cloud Antivirus Free ktory takmer vobec nezatazuje pocitac. Samo ak si platis za Eset nemas nad nic rozmyslat.
talkymato
18.09.10,20:58
kazdy sa pustil do riesenia problemov po svojom. Ale dolezita je efektivita :) V popisanom stave systemu nieje casovo efektivne hasit poziar, ktory uz hori nejaku chvilu. Takze najucinnejsie bude preinstalovat Windows. Z napisaneho usudzujem, ze tam asi nebezi nic co by sa nedalo bez ujmy nainstalovat znova. Obrazky, videa, hudbu odporucam napalit na DVD alebo nahrat na externy harddisk a spravit cistu instalaciu systemu. A system bude ako za mlada :) Po skonceni licencie odporucam prejst na nejaky rozumnejsi produkt (ja konkretne na firemnom booku mam AVG internet security a nechci si predstavit kolko zavirenych suborov je na zakaznickych USB klucoch :) ) Ak mas licencovany Windows tak mozes prejst na bezplatnu alternativu Security Essentials od MS + spominany Spyware Terminator a mal by byt klud...
Ynot-design
19.09.10,08:13
S tou absolútnou ochranou si dovolím nesúhlasit.
nedovoľuj si. Na trhu nie je momentálne stabilnejší antivír, cenovo dostupný, nezaťažuje systém a hlavne reaguje mňa všetky druhy hrozieb.Mám kamaráta ktorý sa venuje generovaniu databáz v esete a viem dosť dobre čo všetko obsahujú. Ale ak nájdeš niečo ešte lepšie ja kľudne presedlám. 100 % ochranu nemá nikto. Ale eset je na tom najlepšie.
mecky
19.09.10,08:30
dlho ma nieco tak nepobavilo
salvosko
19.09.10,10:24
LOL, zas niekto kto neda dopustit na ESET lebo jeho kamarat tam robi, preco mal teda horsie vysledky v hladani neznamych hrozieb ako ine systémy?
Týždeň staré antivírusy detekujú maximálne 63% nového malwaru (http://www.dsl.sk/article.php?article=9285). Far far far away od 100%.
S cenou si tiez dovolim nesuhlasit dat za SmartSecurity skoro 40€ keď sú ekvivalentné a dokonca ešte s viac funkciami za 30-35€.
Komu sa nechce čitať článok:
misoft
19.09.10,12:36
Pomer sa možno aj zmenil. ;);)
BTW: článok je z 9.6.2010 (1/4 roka starý). Netreba veriť všetkým "zaručeným" článkom - pretože vývoj vírov aj ochrany proti nim je dynamický a neustále sa mení. Jeden deň vedie XX, druhý deň YY a tretí ZZ. A niekto tuším spomínal - 100% ochrana neexistuje, len sa blíži k nej, aby vzápätí od nej odbehla. :---:---:---:---
talkymato
19.09.10,13:39
inak jedna smutna sprava - voci nezodpovednemu spravaniu uzivatela neexistuje 100% antivirova ochrana. Ak sa do PC dostane fakt dobry virus tak Ti nepomoze ani svatena voda :) Takze ak clovek klika bez rozmyslu na kazdy odkaz, tak nech sa potom necuduje, ze mu raz system nenastartuje...
salvosko
19.09.10,17:26
Ak by si si to precital tak ten test robili dokonca zaciatkom roka ale o to nejde. Kazdy den sa to nemeni, tie engine sa vyvijaju roky. ESET podla mojich skusenosti zaspal na vavrinoch, len na to som chcel poukazat.
Luky89
20.09.10,11:47
Takze co sa tyka toho antiviru tak neviem ze ako to vyriesit lebo avg mi doteraz pomohlo viac ako eset...ale na druhej strane je to avg len free verzia a eset sa mi pravidelne aktualizuje...a to preinstalovanie windowsu...vymaze sa vsetko? dokumenty, filmy, hudba...? teda vsetko si musim dat na kluc, cd, dvd? a bude ako keby novy notebook?...

deliť disky deliť disky vždy aspoň 2 particie (na OS a dokumenty)
Whini
23.09.10,16:31
Z testov vyšiel eset smart security asi najhoršie, tak ja by som to prestal platiť. Naopak by som od esetu zobral NOD32 čo je už dlhé roky považovaný za najleší antivirák a aj najúčinnejší. Problem ESS je asi to, že to má byť viac firewall ako antivírus. Ak chceš firewall tak comodo firewall navyše je free.
simoj
28.09.10,19:35
eset v poslednom case uz nie je to co byval - je velmi pomaly a velky.
vinikajuci je avast free a v poslednom cas novinka microsoft security esentials. oba su zadarmo a vinikaju rychlostou, jednoduchostou a nezaberaju tolko systemovych prostriedkov ako eset.
najhorsie je nemat ziaden AV. mat naistalovane 2 AV na 1 pc je tiez velka blbost, spomalia velmi pc a budu si "navzajom robit zle"
salvosko
29.09.10,05:49
najhorsie je nemat ziaden AV
To nesuhlasim, poznam ludi co im staci zdravy rozum a AV nepotrebuju.
Whini
29.09.10,06:22
To nesuhlasim, poznam ludi co im staci zdravy rozum a AV nepotrebuju.
a ako vieš/vedia, že vírus nemajú? Majú vôbec pripojenie k netu?
marko182
29.09.10,08:37
To nesuhlasim, poznam ludi co im staci zdravy rozum a AV nepotrebuju.

S tymto nesuhlasim. Je dost vela legitimnych stranok, ktore su bud nedostatocne zabezpecene alebo nemaju zaplatanu niektoru z uz znamych zranitelnosti a preto mozu obsahovat aj skodlivy kod. Svojho casu o tom pisal Rasto Turek na svojom blogu na synopsi.com.
Dalsi pripad, ktory ma napada, su dokumenty. Ci uz z prace, od kolegov alebo od znamych. Ja by som bez kontroly AV prilohy neotvaral.
salvosko
29.09.10,08:43
No vidite a poznam takých ludi. Maju net a tvrdia ze je to v pohode.
Ja osobne ho mam a neriesim lebo presne ako bolo napisane, aj korektna stranka moze byt zavirena.
Whini
30.09.10,06:26
No vidite a poznam takých ludi. Maju net a tvrdia ze je to v pohode.
Ja osobne ho mam a neriesim lebo presne ako bolo napisane, aj korektna stranka moze byt zavirena.

tak ja by som tým ľuďom poradil nech si dajú pc oskenovať online scenner-om antivírom napríklad aj od esetu a potom nech sa vyjadria ešte raz k tomu či je to v pohode.
Dáša_
01.12.10,07:31
Prosím vás, viete mi zrozumitelne vysvetliť, aký je rozdiel medzi Eset Smart Security a Eset NOD32 Antivirus . Nejak sa v tom strácam.

Na jednom PC mám Eset Smart Security - je to platene cez faktúru Tcomu. Viem, že niekoľkokrát do dna sa aktualizuje databáza, občas dám kontrolu PC a zo dva krát sa mi stalo, že mi zablokoval nejake stranky.
Teraz by som potrebovala zabezpecit dalsie PC a nejak sa v tom strácam. Aj by som objednala, ale netuším, aký je medzi tým rozdiel.
KoxXxo
01.12.10,11:38
Eset Smart Security je kompletka v podobe antivírus + firewall + antispyware,
Eset NOD32 Antivirus je len antivírus.