zienka
10.11.05,13:53
Zdravim vsetkych.
Mam jednu otazku. Hladala som sice, ale nic som zatial nenasla, tak sa radsej opytam.
Sme sro,mame firemne auto, na ktorom sa jazdi aj do zahranicia. Samozrejme sa tam aj tankuje. Chcela by som vediet, ci nam vyplyva nejaka povinnost alebo vyhoda ohladne dph, kedze v SR si mozme odpocitat dph. Vedel by mi niekto poradit odpoveď alebo nejaky odkaz kde by som to nasla?
Dakujem pekne a prajem krasny dnik, i ked to tak vonku nevypada.:-)http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Kačena I.
10.11.05,13:10
Povinnosť myslím že nie, ale nárok je. My sme tankovali cez karty jednej spoločnosti ( nechcem robiť reklamu, keď budeš mať záujem tak na mail), tej sme aj poslali potvrdenie z DÚ, že sme platci. Faktúra za PHM prišla od tej SK spoločnosti, kde bola aj vyčíslená DPH z jednotlivých štátov a tú sme si nárokovali.
Alebo môžeš požiadať danú krajinu ČŠ o vrátenie dane za podmienok upravených v zákone o DPH príslušného ČŠ. Všetky štáty majú podmienky obdobné ako my, uvedené v § 56 až 58 zákona o DPH.
Ala100
10.11.05,13:12
nakup PHM, mimo SR pripajam k zahranicnym sluzobným cestam a davam ich do nakladov aj s DPH
zienka
10.11.05,13:20
Tak to robievam aj ja, len teraz som z toho nemala moc dobry pocit, tak som sa spytala. Mam este jednu otazku.
Ked mi da zamestnanec doklad o nakupe phm do sluzobeho automobilu v mesiaci maj az teraz v novembri, musim spravit dodatocne DP alebo si mozem odpocitat dph teraz v DP za november? Dakujem pekne.
tonkat
10.11.05,13:29
Tak to robievam aj ja, len teraz som z toho nemala moc dobry pocit, tak som sa spytala. Mam este jednu otazku.
Ked mi da zamestnanec doklad o nakupe phm do sluzobeho automobilu v mesiaci maj az teraz v novembri, musim spravit dodatocne DP alebo si mozem odpocitat dph teraz v DP za november? Dakujem pekne.
Dodatočné DP
Kačena I.
10.11.05,13:36
Ak ten doklad o nákupe je z RP, je tm a vyčíslená DPH, tak podľ mňa nemáš nárok na odpočítanie DPH.
zienka
10.11.05,13:43
Kacenka I. myslela si narok na odpocet dph pri nakupe phm v zahranici?
Ala100
10.11.05,13:43
ja by som im kazala doniest doklady so spravnym datumom. v dnesnej dobe to nie je problem...
zienka
10.11.05,13:51
No ked je ten zamestnanec tvoj nadriadeny, tak mu moc rozkazovat nemozes, aby ti ich hned doniesol.:-( Takze mi nic neostava, len sa pustit do roboty...
Kačena I.
10.11.05,13:54
Kacenka I. myslela si narok na odpocet dph pri nakupe phm v zahranici?
Myslíš ten môj príspevok č.2? Ropisala som sa, ale uvedomila som si, že to bolo tak pred vstupom do EU ( s tými kartami). Teraz je to to s PHL dosť komplikované. Rozoberá sa to v príspevku " DPH v Poľsku ". Skús pozrieť.
tonkat
10.11.05,13:54
Ak bolo tankovanie v SR a dokladom je bločik z ZP - dodatočné DP.
Ak bolo tankované v zahraničí, tak celá suma aj s DPH je výdavkom. KeĎ ti to náhodou vrátia, dáš to na 501 mínusom. Aspoň ja to tak robím, dúfam že správne.