foool
12.09.10,12:01
Ahojte,
planujem dat v praci vypoved,a zaujimalo by ma,co nastane po tom.
Ake davky dostanem a ako dlho, z coho sa mi budu pocitat a ci nejako zavazi fakt, ze vypoved som dala ja, a nie zamestnavatel.
Dakujem,
foool
rodina1
12.09.10,10:07
Ahojte,
planujem dat v praci vypoved,a zaujimalo by ma,co nastane po tom.
Ake davky dostanem a ako dlho, z coho sa mi budu pocitat a ci nejako zavazi fakt, ze vypoved som dala ja, a nie zamestnavatel.
Dakujem,
foool
Nezáleží, aký je dôvod ukončenia PP.
Ak dáš výpoveď, môžeš sa zaevidovať na úrade práce ako nezamestnaná. Ak budeš spĺňať podmienku, že v posledných 3 rokoch si minimálne dva roky platila poistné v nezamestnanosti, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Táto je v trvaní maximálne 6 mesiacov.
Môžeš si preštudovať aj informáciu ohľadom dávky v nezamestnanosti:
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s#definicia-ucel-davky
Na tejto stránke sa dozvieš aj to, z čoho sa ti bude vypočítavať dávka v nezamestnanosti, poprípade si môžeš výšku dávky zistiť aj sama.
foool
13.09.10,04:31
Rodina 1 - dakujem, velmi uzitocna linka. Aj ked sa priznam, ze vysku davky si aj tak nejak neviem dat dohromady... pise sa tam o osobe A a C , ale nikde nie su definovane... takze neviem, kam patrim. Jedine, co som pochopila, ze vyska davky bude okolo 50 % povodneho platu (denny vymeriavaci zaklad x 365 je podla mna mesacna hruba mzda, alebo nie?)
Dakujem,
foool
Zoltán Kovács
13.09.10,05:08
No denný vymeriavací základ x 365, skôr vychádza na ročný plat ako mesačný ....... ;)
janaGT
13.09.10,05:18
dávku si vypočítaš nasledovne:
úhrn vymeriavacích základov na poistenie v nezamestnanosti za 2 roky spätne od dátumu zaevidovania na úrade práce / (deleno)
počet dní poistenia v nezam. - (mínus) dni, za ktoré sa poistenie neplatilo (napr. PN) - ( mínus ) dni, kedy bolo poistenie prerušené alebo netrvalo ( neplatená PN, dni medzi dvomi prac. pomerm,i, neplatené voľno )
Z toho 50% je dávka v nezamestnanosti na 1 kal. deň.