Kremnicka
12.09.10,13:21
Dobry den
byvame asi jeden rok na dedine v obytnej zone v rodinnom dome. Sused cez ulicu doma prevadzkuje nieco ako autoservis, ale nie oficialne. Je to brana, za ktorou miznu vsakovake vraky a od rana do neskorej noci sa spoza brany rozlieha na celu ulicu buchot, treskot, rachot kladiv a strojov, turovanie motorov atd. To iste robia priebezne aj na ulici vedla nasho plotu, zahrady. Stoja tam auta respektive skor vraky, motory revu, rachotia, mladenci vykrikuju, rozhadzuju papieriky, vajgle od cigariet, spinu, nadavaju tak, ze bolia usi. Komunikacia s nimi nie je mozna, je to banda primitivov. Kazdy den v tyzdni, nedele, sviatky. Nemozem poriadne dat deti na dvor spat v kociku, brnia nam okna aj cely dom, skrine, policky aj sklo ked to tu rachoce. Hluk a smrad nam velmi prekaza. Byvala tu predtym krstna mama a kvoli tymto vagabundom odtialto usla. Starosta sa vyjadril ze su to podnikatelia a odmietol ich riesit. Policia, ked ju krsna mama volala, dala asi vopred avizo a vsetky auta z ulice za 2 minuty zmizli, potom prisli policajti a cudovali sa ze preco ich pani otravuje ked je tu klud. Cela ulica - susedia sa tychto vagabundov asi boja, nikto o nich nie je ochotny rozpravat, sem tam sa postazuju ale ziadny sused urcite nebude ochotny nieco riesit.
Co mi poradite ? Ale nieco normalne, nie Harmana.
Dakujem.
Petra Nová
12.09.10,15:42
Tak neviem, či tá rada bude normálna. Skús vysvetliť, čo rozumieš, že prevádzkuje autoservis, ale nie oficiálne. Nemá na tú činnosť živnostenské oprávnenie? Potom ide o nedovolené podnikanie. To sa dá zistiť v živnostenskom registri. Ak pred domom stoja vraky, skús z toho urobiť fotodokumentáciu. Autá a ulicu môžeš natočiť na video a fotiť-bez ich "súhlasu". Fotoaparáty a kamery majú dátumovku. Skús tak zdokumentovať dlhšie obdobie. Ak sused nemá oprávnenie na podnikanie a autá sa tam budú často meniť, tak potom polícia môže konať. Je však možné, že sused bude tvrdiť, že opravuje autá priateľom zadarmo. Ten hluk a ostatné veci bude problém dokázať. Môj názor - ako sólistovi sa Ti bude ťažko presadzovať.
Kremnicka
31.12.10,08:46
Dakujem za prispevok. Pochopila si to presne. Mozem tocit, filmovat, fotit, nahravat - nestoji na mojom pozemku, zabera obecny pozemok - parčík. Uz z neho zmizla trava, ostalo len blato a odpadky. Problem je ze ho mam za plotom, jeho branu do dvora kde ma garaze mam cez cestu - rovno oproti mojej zahrade. On v podstate opravuje len auta sebe a znamym zadarmo ako hobby, casto 24 hodin denne 7 dni v tyzdni, ale ked zavolam policajtov, kym pridu vsetko zmizne a stichne. Jednoduchsie bude prestahovat sa.
ErinErin
31.12.10,09:04
Dakujem za prispevok. Pochopila si to presne. Mozem tocit, filmovat, fotit, nahravat - nestoji na mojom pozemku, zabera obecny pozemok - parčík. Uz z neho zmizla trava, ostalo len blato a odpadky. Problem je ze ho mam za plotom, jeho branu do dvora kde ma garaze mam cez cestu - rovno oproti mojej zahrade. On v podstate opravuje len auta sebe a znamym zadarmo ako hobby, casto 24 hodin denne 7 dni v tyzdni, ale ked zavolam policajtov, kym pridu vsetko zmizne a stichne. Jednoduchsie bude prestahovat sa.

Ak podáš sťažnosť na HLUK na obecný úrad, sú povinní konať. Síce suseda najskôr upozornia a mali by zabezpečiť preverenie problému - meranie úrovne hluku (na náklady úradu). Podľa zistenia, či sú prekročené normy podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva, môžu udeliť pokutu.
misoft
31.12.10,14:00
Stoja tam auta respektive skor vraky
Pokiaľ tieto autá (resp. "vraky") nemajú EČV, je potrebné to ohlásiť na obecný úrad a na Odbor životného prostredia - vraky nemajú na ulici čo hľadať. Taktiež by bolo vhodné popostrčiť aj DI, aby sa pozrel, či niektoré autá spĺňajú podmienky prevádzky na komunikáciách.

Starosta sa vyjadril ze su to podnikatelia a odmietol ich riesit.
Tak to potom nie je starosta, ale len nastrčená figúrka. Dať podnet obecnému zastupiteľstvu na vyslovenie nedôvery starostovi, podať podnet MV pre neplnenie povinností starostu (je to verejná osoba!).

A všetko písomne a doporučene!