rencita
12.09.10,13:31
nasla som tu vase skusenosti s tym, ak ste mali v byte nepozvaneho navstevnika - potkana. zaujimalo by ma, ked ste sa tejto nemilej navsetvy zbavili, cim ste potom "dezinfikovali" byt, resp. miesta, na ktorych sa zdrziaval? vcera sme ho konecne dostali z bytu, chudaka vyplaseneho, vsetko som povysavala a pozmyvala dezinfekcnym prostriedkom na zmyvanie podlah - myslite, ze to staci? alebo volat deratizerov?:)
durisovad
12.09.10,13:08
S potkanom v byte sice skusenost nemam, ale zaujal ma tvoj vyrok, ze to bol chudak vyplaseny. Ja keby som nieco take videla, asi sa polapkam. Obdivujem ta, ze to takto hrdinsky znasas.
rencita
12.09.10,20:07
diky, ked som ho objavila, dost som hystercila (stretnut potkana vonku je ok, ale ked som ho zbadala vo vlastnej obyvacke, skoro ma porazilo!! :D) ale potom som si postupne uvedomila, ze on musi byt fakt vyplasenejsi ovela viac ako ja - najma po tej nahanacke, co sme mu zorganizovali :-)
Matias.S
12.09.10,20:18
diky, ked som ho objavila, dost som hystercila (stretnut potkana vonku je ok, ale ked som ho zbadala vo vlastnej obyvacke, skoro ma porazilo!! :D) ale potom som si postupne uvedomila, ze on musi byt fakt vyplasenejsi ovela viac ako ja - najma po tej nahanacke, co sme mu zorganizovali :-)

Možno sa chcel stať novým členom vašej rodiny :rolleyes:
Chobot
12.09.10,20:26
nasla som tu vase skusenosti s tym, ak ste mali v byte nepozvaneho navstevnika - potkana. zaujimalo by ma, ked ste sa tejto nemilej navsetvy zbavili, cim ste potom "dezinfikovali" byt, resp. miesta, na ktorych sa zdrziaval? vcera sme ho konecne dostali z bytu, chudaka vyplaseneho, vsetko som povysavala a pozmyvala dezinfekcnym prostriedkom na zmyvanie podlah - myslite, ze to staci? alebo volat deratizerov?:)

Najlepšie je vypáliť napalmom celý byt a potom celý zasypať vápnom. :D:D:D

:confused::confused:Preboha, čo robíš takú paniku kvôli jednému potkanovi?? Veď je to zviera, ako každé iné!! Keby si mala psa, tak toho si aj do postele pustíš, a po potkanovi chceš vychlórovať celý byt!?!

Čo také ti mohol v byte narobiť?

Poumývať podlahy ako každý týždeň a je to.:cool:
rencita
13.09.10,15:26
noooo naserinkal a nacural mi v tom satniku riadne, kedze bol vystresovany. a nerada by som riskovala, ak bol nahodou chory, nejake choroby alebo co. potkan nie je domace zvieratko - teda nie ten, co nam vliezol do bytu. hm? ;)
ci zda sa ti, ze vycistit po potkanovi, ktory vonku beha kade-tade po kontajneroch, je chore? :-)
Llívia
13.09.10,15:37
...vsetko som povysavala a pozmyvala dezinfekcnym prostriedkom na zmyvanie podlah - myslite, ze to staci? alebo volat deratizerov?:)
Je na tom dezinfekčnom prostriedku uvedené, proti čomu pôsobí?
Neviem, či ti to pomôže, ale ja som veci po mojich škrečkoch dezinfikovala Betadinom alebo octom. Inak, ja by som ten bordel po potkanovi nevysávala, aby náhodou, ak mal nejakú pliagu, sa tá pliaga nedostala do vzduchu a tiež preto, že ten bordel sa môže zachytiť na hadice/trubice vysávača. Pekne by som to zotrela handrou, ktorá by putovala rovno do smetiaka pred domom.
sito
14.09.10,03:33
noooo naserinkal a nacural mi v tom satniku riadne, kedze bol vystresovany. a nerada by som riskovala, ak bol nahodou chory, nejake choroby alebo co. potkan nie je domace zvieratko - teda nie ten, co nam vliezol do bytu. hm? ;)
ci zda sa ti, ze vycistit po potkanovi, ktory vonku beha kade-tade po kontajneroch, je chore? :-)

Potkan v šatníku Ti prekáža?
A čo krysy? Nemáte v dome?
S tých aj dych vyráža,
niektorých aj poráža.

:);)
Matias.S
14.09.10,03:50
Bohužial sú to naši spoločníci či sa nám to páči alebo nie ! .... jednoducho proti nim bojujeme po stáročia .... bezúspešne ... :cool: ...
rencita
14.09.10,11:31
na prostriedku bolo proti bakteriam, virom, plesniam... urcite staci. a hej, aj moja handra putovala do kosa :-)
Matias.S
17.09.10,06:20
na prostriedku bolo proti bakteriam, virom, plesniam... urcite staci. a hej, aj moja handra putovala do kosa :-)

Myslím, že toto úplne postačuje ... no je zase na škodu prehánať to s hygienou (myslím priveľa chémie) ... oslabuje to imunitný systém tak isto ako keď nie je žiadna hygiena ... ono keď sa nevystavíme baktériam, vírusom .... tak si naše telo nemôže vytvoriť imunitu .... ;) ....

Pohľad do minulosti niekedy sa potkany používali ako domáce zvieratá častejšie ako mačky či psy (dnes už sú aj domáce biele potkany s červenými očami) .... a prečo ?! ... pretože dokázali vycítiť hrozbu skôr ako ľudia ... napr. na lodi, v bani ..... a prečo sa k nim postupne vytvoril taký odpor ? ... pretože sa zistilo, že sú prenášačom morou, .... a pritom sa najprv zabíjali mačky (mylná domienka, že mor roznášajú mačky ...)

P.S.: aj taká mačka, alebo pes je nositeľom veľkého množstva nám škodlivých vírusov, baktérii ... a pritom s nimi poniektorý aj spávame ...:cool:
JaDo
21.09.10,20:07
Matias.S:
P.S.: aj taká mačka, alebo pes je nositeľom veľkého množstva nám škodlivých vírusov, baktérii ... a pritom s nimi poniektorý aj spávame ...

--------------------------------------------------------------------------------

mimotemy Ale môj pes je vykúpaný:D
Llívia
22.09.10,04:47
Matias.S:
P.S.: aj taká mačka, alebo pes je nositeľom veľkého množstva nám škodlivých vírusov, baktérii ... a pritom s nimi poniektorý aj spávame ...

--------------------------------------------------------------------------------

mimotemy Ale môj pes je vykúpaný:D

mimotemy Aj zvnútra je vykúpaný? :rolleyes:
Proman
03.10.10,15:08
Najlepšie je vypáliť napalmom celý byt a potom celý zasypať vápnom. :D:D:D

:confused::confused:Preboha, čo robíš takú paniku kvôli jednému potkanovi?? Veď je to zviera, ako každé iné!! Keby si mala psa, tak toho si aj do postele pustíš, a po potkanovi chceš vychlórovať celý byt!?!

Čo také ti mohol v byte narobiť?

Poumývať podlahy ako každý týždeň a je to.:cool:
ty vies daco o chorobach ktore siria potkany? ocividne nie.