mirettim
12.09.10,17:06
Dobry den. Chcem sa spytat, ako ma vyzerat zalohova faktura? existuje aj tlacivo? Su nejake podmienky, ktore treba dodrzat pri jej vystaveni?
Pocula som ze je to klasicka faktura, len sa vystavy na dohodnutu sumu a musi byt na nej napisane ze ide o zalohovu fakturu.. Konecna faktura sa potom vystavy v konecnej celkovej cene? alebo len v sume ktora doplni sutet tejto faktury s predfakturou? Dakujem
Tweety
12.09.10,15:09
Dobry den. Chcem sa spytat, ako ma vyzerat zalohova faktura? existuje aj tlacivo? Su nejake podmienky, ktore treba dodrzat pri jej vystaveni?
Pocula som ze je to klasicka faktura, len sa vystavy na dohodnutu sumu a musi byt na nej napisane ze ide o zalohovu fakturu.. Konecna faktura sa potom vystavy v konecnej celkovej cene? alebo len v sume ktora doplni sutet tejto faktury s predfakturou? Dakujem
Je to klasická faktúra, v texte, alebo z záhlaví faktúry sa uvedie, že ide o zálohu na ..... Faktúra tzv. konečná, je faktúra za celkové plnenie, na nej sa uhradená záloha odpočíta.
Ak by si chcela, nájdeš tu kopec odpovedí na tvoj problém.
mirettim
12.09.10,15:14
Dakujem velmi pekne za pomoc..pravdupovediac, neviem sa tu celkom orientovat a neviem najst podobnu temu. Ale myslim ze to mi postacilo. Este raz dakujem a prajm pekny den.
Tweety
12.09.10,15:16
Dakujem velmi pekne za pomoc..pravdupovediac, neviem sa tu celkom orientovat a neviem najst podobnu temu. Ale myslim ze to mi postacilo. Este raz dakujem a prajm pekny den.
Neuviedla si, či ste platiteľmi dph alebo nie, lebo platiteľia majú ešte jednu povinnosť.
mirettim
12.09.10,15:17
nie, niesom platca dph
Tweety
12.09.10,15:18
nie, niesom platca dph
Tak je to, čo som uviedla vyššie, všetko.
mirettim
12.09.10,15:18
myslite to ze platci dph musia do 15 dni dodat doklad o zaplateni. rsp fakturu?
Tweety
12.09.10,15:20
myslite to ze platci dph musia do 15 dni dodat doklad o zaplateni. rsp fakturu?
Nie je to celkom správne, k prijatej zálohe musia vystaviť doklad (samozrejme ak do 15 dní nedôjde k samotnému dodaniu tovaru, alebo služby).
mirettim
12.09.10,15:23
aha jasne..kazdopadne sa ma to netyka... ale dobre vediet. Tak dakujem a pekny zvysok dna prajem
Prima73
13.09.10,05:54
Dobry den, cislovanie preddavkovych faktur sa ma robit v samostatnom rade, alebo moze byt v jednom rade s riadnymi fakturami (danovymi dokladmi)? Dakujem za odpoved.
jajko50
13.09.10,05:58
Odporúčam číslovať v samostatnom rade.
anawinka
15.09.10,12:44
Prosim o radu, vystavila som zalohovu fakturu na 24 811,99euro dna 20.08.2010. Peniaze nam na ucet prisli 27.08.2010. Sme platcami DPH. Ako sm sa docitala tu, takze do 15dni vystavim fakturu na prijatu zalohu kde bude: fakturujem vam za prijatu platbu v sume bez dph 20 850,41 euro + dph v sume 3 961,58 euro.
zdanitelne plnenie musim dat 27.08.2010?
a potom tam odratam tu zalohu, cize fakturu budem mat nulovu?lebo tomu tak trosku nechapem.... mam MRP program. Vdaka za pomoc.
Tweety
15.09.10,14:14
Prosim o radu, vystavila som zalohovu fakturu na 24 811,99euro dna 20.08.2010. Peniaze nam na ucet prisli 27.08.2010. Sme platcami DPH. Ako sm sa docitala tu, takze do 15dni vystavim fakturu na prijatu zalohu kde bude: fakturujem vam za prijatu platbu v sume bez dph 20 850,41 euro + dph v sume 3 961,58 euro.
zdanitelne plnenie musim dat 27.08.2010?
a potom tam odratam tu zalohu, cize fakturu budem mat nulovu?lebo tomu tak trosku nechapem.... mam MRP program. Vdaka za pomoc.
Fa na prijatú zálohu: Dátum dodania 27.8., Ak nedošlo k plneniu, nebola dodaná služba, alebo tovar, na ktorú bola záloha prijatá, fakturujete takto: faktúra k prijatej platbe: ZD, daň. Neodrátavate nič.
kath
10.10.10,19:54
Mám otázku: keď som vystavila najprv len zálohovú faktúru 8.10., už to uhradili a zajtra to ideme posielať, na ostrej faktúre môžem nechať ten istý dátum, alebo musí obsahovať dátum odosielania tovaru?
Nie som platcom DPH.
Marína
10.10.10,21:00
Mám otázku: keď som vystavila najprv len zálohovú faktúru 8.10., už to uhradili a zajtra to ideme posielať, na ostrej faktúre môžem nechať ten istý dátum, alebo musí obsahovať dátum odosielania tovaru?
Nie som platcom DPH.
Dátum, kedy sa tovar dodá.
lienka123123
18.10.10,17:12
Zdravím, prosím Vás ak sme podpísali s objednávateľom zmluvu o dielo a prijali sme zálohu, ktorá je spomínaná v zmluve tak sme povinný vystaviť ešte nejaký doklad ako príjmový dokladla, predfaktúru alebo faktúru na tú zálohovú platbu? Faktúru budeme vystavovať až keď dielo bude hotové. Vopred ďakujem za pomoc.
lienka123123
19.10.10,17:49
prosím poradí mi niekto. Potrebujem to dosť súrne vedieť. Díky moc.
evina
19.10.10,17:59
Zdravím, prosím Vás ak sme podpísali s objednávateľom zmluvu o dielo a prijali sme zálohu, ktorá je spomínaná v zmluve tak sme povinný vystaviť ešte nejaký doklad ako príjmový dokladla, predfaktúru alebo faktúru na tú zálohovú platbu? Faktúru budeme vystavovať až keď dielo bude hotové. Vopred ďakujem za pomoc.

V prípade platiteľa DPH ste povinní okrem PPD vystaviť doklad - faktúru do 15 dní, ktorá bude slúžiť na odvod a odpočet DPH. Z hľadiska účtovného pôjde o faktúru zálohovú. Po skončení diela sa vystaví konečná faktúra s odpočtom ntto i DPH z tejto zálohovej faktúry.
U neplatiteľa stačí len PPD.
polis1
08.11.11,12:23
Dobrý den

na zálohovej faktúre ak sme plátci dph musí byt rozpis dph alebo nie. Ak ho tam dáme a napíšeme tam, že zálohová fa nie je daňový doklad a vyčíslená dph je iba informatívna...môže to tak byt?