kukuportal
12.09.10,17:50
Viem mi niekto poradit ci je este na trhu bezne dostat pripravok Helmirazin na odcervenie vsetkych domacich zvierat ako su sliepky, kozy, holuby a psy? Pouzival som ho v minulosti a bol som nad mieru spokojny popripade ak by ste mi mohli poradit nahradu tak aby bol liek pouzitelny pre siroky okruh zvierat a cena zodpovedala kvalite. dakujem
Petra Nová
12.09.10,15:54
Viem mi niekto poradit ci je este na trhu bezne dostat pripravok Helmirazin na odcervenie vsetkych domacich zvierat ako su sliepky, kozy, holuby a psy? Pouzival som ho v minulosti a bol som nad mieru spokojny popripade ak by ste mi mohli poradit nahradu tak aby bol liek pouzitelny pre siroky okruh zvierat a cena zodpovedala kvalite. dakujem
Ak sa na toto opýtaš v ktorejkoľvek lekárni, tam Ti dajú 100% odpoveď.
ErinErin
12.09.10,19:41
Ak sa na toto opýtaš v ktorejkoľvek lekárni, tam Ti dajú 100% odpoveď.

V ktorejkoľvek lekárni nie - musí mať povolenie na výdaj veterinárnych prípravkov. A niektoré veterináriá nejdú cez lekárne ale priamo cez veterinárov.
alaya1
12.09.10,20:16
Kazda lekaren moze objednavat z veterinarneho velkoobchodu, ja v nej objednavam sampony, granule, doplnky vyzivy a ine veci pre psa.
Llívia
12.09.10,20:36
Kazda lekaren moze objednavat z veterinarneho velkoobchodu, ja v nej objednavam sampony, granule, doplnky vyzivy a ine veci pre psa.
No hej, ale toto nie sú lieky, len doplnky, ktoré kúpiš aj v akomkoľvek obchode s chovateľskými potrebami.
Neviem, či musí mať na veterinárne lieky lekáreň povolenie tak, ako píše ErinErin, ale napr. ani v krajskom meste v lekárni nemali tabletky na odčervenie psa, takže som ich nakoniec kupovala u veterinára (aj tabletky na odčervenie mačky - tiež kúpa u veterinára).
Llívia
12.09.10,20:37
Viem mi niekto poradit ci je este na trhu bezne dostat pripravok Helmirazin na odcervenie vsetkych domacich zvierat ako su sliepky, kozy, holuby a psy? Pouzival som ho v minulosti a bol som nad mieru spokojny popripade ak by ste mi mohli poradit nahradu tak aby bol liek pouzitelny pre siroky okruh zvierat a cena zodpovedala kvalite. dakujem
Skús sa spýtať nejakého veterinára - určite ti poradí a možno tabletky aj u neho kúpiš.
bonita
12.09.10,21:00
odcervovadla pre psov, napr. Pratel mavaju v lekarnach a ak nie, tak online obchody na nete.

Inak vela ludi odcevueje svojich psov cesnakom, zabalenym napr. do salamy.
arizona
12.09.10,21:12
Helmirazin - po novom Helmigal :) skús sa spýtať u veterinára
http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=354


príp. si objednaj cez net : http://vetshop.sk/helmigal-100-tbl-p-645.html
Petra Nová
13.09.10,02:57
V ktorejkoľvek lekárni nie - musí mať povolenie na výdaj veterinárnych prípravkov. A niektoré veterináriá nejdú cez lekárne ale priamo cez veterinárov.
Myslíš, že na vedomosti treba mať veterinárne povolenie?

Lebo otázka znela : Viem mi niekto poradit ci je este na trhu bezne dostat pripravok Helmirazin na odcervenie vsetkych domacich zvierat ako su sliepky, kozy, holuby a psy?........
ErinErin
13.09.10,04:30
Myslíš, že na vedomosti treba mať veterinárne povolenie?

Lebo otázka znela : Viem mi niekto poradit ci je este na trhu bezne dostat pripravok Helmirazin na odcervenie vsetkych domacich zvierat ako su sliepky, kozy, holuby a psy?........

Áno, na veterináriá musí mať lekáreň zvlášť povolenie podobne ako na omamné a psychotropné látky, riedenie cytostatík, prípravu homeopatík, miešanie čajových zmesí... Každá táto činnosť si vyžaduje osobitné vybavenie okrem iného napr. priestorové.
Klimentová Viera
13.09.10,04:47
Mám skúsenosť, že lekáreň, ktorá predáva veterinárne lieky na to aj upozorňuje už v označení - Lekáreň + veterinárne lieky. Veterinár, ku ktorému chodím si tiež zabezpečuje lieky aj cez takúto lekáreň. Zatiaľ som sa u nás v krajskom meste stretla s ochotou informovať o potrebných liekoch pre môjho kocúrika (+) takmer v každej lekárni a ak ich nemali, boli ochotní ich objednať. Treba sa len informovať priamo v lekárni. Tabletky (ja kupujem kvapky, ktoré sa kvapkajú na kožu za hlavičkou, lebo tabletku do neho nedostanem) kupujem tiež v lekárni.
kukuportal
13.09.10,07:58
Problém vidím skorej v tom, že poväčšinou lekárnik vie len to čo ludia najviac žiadajú, ale nie vždy čo nakupujú má aj rovnako žiadaný efekt. Je preto predpoklad, že veterinár by mal asi najlepšie vedieť aky liek na odčervenie sa mu v praxi osvedčil, ale nie vždy doporučuje tie ktoré vidí, že sú najlepšie a tie na ktorých má najväčšiu maržu. Pred pár rokmi sme mali psíka, s ktorým som chodil k veterinarovi, ktorý mi očkoval šteňa a psík bol očkovaný vo veku 6-8 týždňov prvý krát a asi za 4 týždne bol na preočkovaní. Nedávno som si kupil čistokrvnú fenku Československého vlčiaka a veterinár by nedbal aby som bol u neho "každý mesiac". Je to iný druh vakcín, ktorý si výžaduje častejšiu návštevu, alebo sám veterinár?
Llívia
13.09.10,08:13
Problém vidím skorej v tom, že poväčšinou lekárnik vie len to čo ludia najviac žiadajú, ale nie vždy čo nakupujú má aj rovnako žiadaný efekt. Je preto predpoklad, že veterinár by mal asi najlepšie vedieť aky liek na odčervenie sa mu v praxi osvedčil, ale nie vždy doporučuje tie ktoré vidí, že sú najlepšie a tie na ktorých má najväčšiu maržu. Pred pár rokmi sme mali psíka, s ktorým som chodil k veterinarovi, ktorý mi očkoval šteňa a psík bol očkovaný vo veku 6-8 týždňov prvý krát a asi za 4 týždne bol na preočkovaní. Nedávno som si kupil čistokrvnú fenku Československého vlčiaka a veterinár by nedbal aby som bol u neho "každý mesiac". Je to iný druh vakcín, ktorý si výžaduje častejšiu návštevu, alebo sám veterinár?
Veď sa spýtaj veterinára, prečo si tak často žiada tvoju návštevu. :D:) Alebo tvojho psa :D:)
Kupovala som tabletky na odčervenie psa - mala som "nakázané", čo mám kúpiť. Pýtala som sa v lekárni, tam predávali iný druh a ani ten nemali. Pýtala som sa veterinárky, tá vzala múdru knihu, pozrela, našla tabletky od rovnakého výrobcu len pod iným názvom a bolo vybavené. :) Takže lepšie kupovať u veterinára ako v lekárni. :)