sakufo
12.09.10,20:12
Urobili mi zateplenie stropu RD, použili k tomu pokovenú foliu. Je to Faradayova klietka! Ako dostať signál do domu?
Fero11
12.09.10,19:27
Antenu von z domu
sakufo
13.09.10,15:04
Dobre, ale ako ju naviazať na mobil, alebo T mobile kartu v notebooku?
Fero11
13.09.10,15:14
Zdrziavat sa pri oknach (neviem poradit)
tibor.
13.09.10,16:14
daju sa zohnat tzv. GSM repeatre za cenu +/- 200€ pre pokrytie jednej miestnosti (v zahranici aktivny asi 80€ s post. a pasivny zosilnovac asi za 10€ s post.)
PC kartu to ale nezvladne.. nie je ale problem zohnat externu antenu na Flarion - od 6€
dolfort
13.09.10,23:43
No ja mám napr. v zadnej chyži veľmi slabý gsm signál, tak som minule pozeral čo sa s tým dá robiť. V zásade sú 2 riešenia, už spomenuté:

1. externá anténa na čokoľvek čo máš máš doma. Predpokladá konektor na externú anténu na tvojom mobile a netovej karte. Z mobilu de facto urobíš stacionár, lebo z mobilu pôjde dlhý kábel niekde vonku, kde bude anténa.
Antén máš kopec druhov a na nete je mrte návodov ako si anténu urobiť aj svojpomocne za pár centov, napr. z plechovky. Ak na mobile nemáš konektor na ext. anténu tak si prakticky out of game.

2. GSM repeater, čo je komfortné ale drahé riešenie. Robí to presne to ako sa to volá - vonku je "lapač" signálu, cez kábel sa prenesie do domu kde buchneš "šírič" signálu. Samozrejme sa líšia aj podľa frekvencie, multifrekvenčné (trojpásmové) sú drahšie než obyčajné napr. na 900 MHz. Príklad: http://www.dipol.sk/zosilnovac_repeater_signal_gsm-80_A6740.htm
mpca
15.09.10,17:29
GSM repeater, mám funguje celkom dobre,, tusim mam ten spomenutý model,, 80..