1ketrin
12.09.10,20:20
ahojte,
chcem začať podnikať so značkovým exkluzívnym tovarom dovezeným z USA. a potrebovala by som poradiť, ako to všetko robiť podľa zákona. stačí mi ako daňový doklad faktúra o zaplatení? alebo potrebujem mať nejakú zmluvu s dodávateľom? a ako je to s clom a dph? poprípade, neviete, odkiaľ by som mohla zistiť, kde sú na Slovensku veľkosklady s takýmto exkluzívnym tovarom...? pretože s tou Amerikou to bude zrejme dosť komplikované.
veľmi pekne ďakujem.:)
rickman
13.09.10,05:27
stačí mi ako daňový doklad faktúra o zaplatení?

Áno.


alebo potrebujem mať nejakú zmluvu s dodávateľom?

Nie.


a ako je to s clom a dph?

Tovar si objednáš, zaplatíš, počkáš kým príde, vyclievacia pošta ti pošle oznámenie o zásielke, k nej spravíš JCD, zaplatíš clo aj dph, a tovar je tvoj.


poprípade, neviete, odkiaľ by som mohla zistiť, kde sú na Slovensku veľkosklady s takýmto exkluzívnym tovarom...?

Google. Prípadne katalógové vyhľadávanie.


pretože s tou Amerikou to bude zrejme dosť komplikované.

Ani nie, prečo myslíš? Akurát je to trošku otrava platiť, čakať, platiť 2x a znovu čakať :).
andreaS
13.09.10,06:07
netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...
1ketrin
13.09.10,06:11
neviem, či to správne chápem....čiže ja zaplatím dph 2x? a keď mi pride kontrola, tak ja sa preukážem len faktúrou o kúpe a nič viac? lebo viem, že so slovenskými dodávateľmi treba mať uzavretú zmluvu...

s tým googlom som to skúšala, ale je to bieda...

ďakujem za info :)
1ketrin
13.09.10,06:14
netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...
certifikát mi nepribalia automaticky oni z USA ?
rickman
13.09.10,08:09
netreba zabudat na certifikaciu kazdeho druhu tovaru v jeho vsetkych farebnych variantoch v pripade dovozu z tretich krajin... toto stoji nemale peniaze... skusobna je v piestanoch...

Pokial uz tovar presiel certifikaciou a teda je urceny aj pre europsky trh, tak by som sa na to vykaslal.


neviem, či to správne chápem....čiže ja zaplatím dph 2x? a keď mi pride kontrola, tak ja sa preukážem len faktúrou o kúpe a nič viac? lebo viem, že so slovenskými dodávateľmi treba mať uzavretú zmluvu...

s tým googlom som to skúšala, ale je to bieda...

ďakujem za info :)

Preco by si platila DPH 2x?
Aku zmluvu treba mat uzavretu so slovenskymi dodavatelmi?

-
Trochu si pripadam ako nevedko, ze sa cez noc vsetko zmenilo :D.
1ketrin
13.09.10,11:14
a keď by som namiesto z USA objednavala z Anglicka, tak mi cetrifikat netreba?
profesional
16.09.10,16:27
Pozor na institut zabezpecenia dane. Rataj s tym ze ta cely dovz v skutocnosti vyjde o 8,5 % viac.
iva82
21.09.10,19:58
a čo dodávanie tovar z krajín tretieho sveta? chcem kupovať vlasy pre predlžovanie, viem, že zaplatim dph 19% + clo 2% len neviem, čo všetko k tomu potrebujem - certifikáty? stačí jeden vydaný dodávateľom? tomuto ja vôbec nerozumiem a nikto neporadí :-( viem, že sa takto podniká, ale veľa ľudí si to tajomstvo nechá pre seba preto sa skúšam pýtať aj tu.mimochodom 19% + 2% ešte raz aby som platila z tej ceny tovaru mi príde fakt dosť :-( škoda, že to tu tak funguje....