calvera21
13.09.10,08:39
Dobry den prajem,

nasla som tu uz nejake rady ohladne mojho problemu, ale potrebovala by som to este upresnit.
Chcela by som Vas poprosit o radu, nakolko som od 1.1.2009 na rodicovskej dovolenke a momentalne mam moznost nastupit do novej prace uz od oktobra 2010. V starom zamestnani sme sa dohodli na ukonceni pracov. pomeru dohodou, nakolko pre mna vôbec nemaju volne miesto a ani neplanuju.
Avsak vypoved mam dohodnutu a z dohodnuteho noveho prac. miesta mi zrazu povedali, ze bohuzial zobrali uz inu osobu :-(
Otazka teraz je, ze ci mam narok na nejaku podporu v nezamestnanosti a odvody si budem musiet platit sama alebo mi bude pokracovat este aj rodic. prispevok do veku dietata 3 rokov???, t.j do 1.8.2011. / pre upresnenie - na matersku som isla v juli 2006 s prvym dietatom a v auguste 2008 s druhym dietatom som nastupila na mater. s pokracovanim rodicovskej dovolenky az doteraz, predtym som bola od r. 2001 zamestnana pravidelne/.
Dakujem velmi pekne za pomoc!!!!
janaGT
13.09.10,06:50
a nemôžeš sa dohodnúť so starým zamestnávateľom, aby ťa ponechal vo firmeˇa ty budeš naďalej poberať rod. príspevok?
veronikasad
13.09.10,06:53
Dobry den prajem,

nasla som tu uz nejake rady ohladne mojho problemu, ale potrebovala by som to este upresnit.
Chcela by som Vas poprosit o radu, nakolko som od 1.1.2009 na rodicovskej dovolenke a momentalne mam moznost nastupit do novej prace uz od oktobra 2010. V starom zamestnani sme sa dohodli na ukonceni pracov. pomeru dohodou, nakolko pre mna vôbec nemaju volne miesto a ani neplanuju.
Avsak vypoved mam dohodnutu a z dohodnuteho noveho prac. miesta mi zrazu povedali, ze bohuzial zobrali uz inu osobu :-(
Otazka teraz je, ze ci mam narok na nejaku podporu v nezamestnanosti a odvody si budem musiet platit sama alebo mi bude pokracovat este aj rodic. prispevok do veku dietata 3 rokov???, t.j do 1.8.2011. / pre upresnenie - na matersku som isla v juli 2006 s prvym dietatom a v auguste 2008 s druhym dietatom som nastupila na mater. s pokracovanim rodicovskej dovolenky az doteraz, predtym som bola od r. 2001 zamestnana pravidelne/.
Dakujem velmi pekne za pomoc!!!!
Nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti, nakoľko aj po skončení prac. pomeru ti trvá nárok na rodičovský príspevok (pokial dieťa nie je umiestnené v predškolskom zariadení). Na ÚP ťa nezaevidujú.
janaGT
13.09.10,07:03
súhlasím s veronikou, mojim príspevkom som chcela povedať to, že ak zostane zamestnaná aj počas RD, tak po ukončení RD bude mať nárok na podporu, ak by si ukončila PP, tak by si nárok nemala - teda ak budú platiť súčasné podmeinky na poskytovanie podpory :)
calvera21
28.09.10,05:57
dakujem za rady, ale bohuzial vypoved je istá na 99%. A pri tejto prilezitosti sa chcem este spytat, ze pri vyplacani odstupneho je vsetko skôr asi o dohode, nie? ak mam odpracovaných viac ako 5r. mám nárok na 3mes. vypoved. a 3.mes. odstupne?? nemali sme ziadnu kolektivnu zmluvu, takze sa teoret. mozem riadit podla Zakon. práce. Ak mi budete vediet aj v tomto poradit, vopred dakujem !!!!