peru
13.09.10,09:55
Dobry den,

moj telefon e51 mi vratili zo servisu s tym, ze mi pada zaruka, pretoze je zoxidovany.

Na doske bolo skutocne vidiet drobne miesta oxidacie.

Chcel by som sa ho predsa pokusit ozivit. Skusal som ho vystriekat isopropanolom, no nepomohlo to. Vela miest je tam skrytych pod roznymi plieskami.

Uvazujem o tom, ze by som dosku namocil do nejakeho odhrzovaca.

Je to hlupost? :confused: Poradte prosim.
Dakujem
Chobot
13.09.10,08:09
Dobry den,

moj telefon e51 mi vratili zo servisu s tym, ze mi pada zaruka, pretoze je zoxidovany.

Na doske bolo skutocne vidiet drobne miesta oxidacie.

Chcel by som sa ho predsa pokusit ozivit. Skusal som ho vystriekat isopropanolom, no nepomohlo to. Vela miest je tam skrytych pod roznymi plieskami.

Uvazujem o tom, ze by som dosku namocil do nejakeho odhrzovaca.

Je to hlupost? :confused: Poradte prosim.
Dakujem

:eek::eek::eek::eek::eek:

Namoč ho rovno do kyseliny sírovej a prípadne aj do kyseliny chlórovodíkovej (z nej ti v mobile nič medené nezostane :D).

Odhrdzovačom nič nevyriešiš. Ak je raz skorodovaný, s tým už nič nenarobíš. Syn raz vykúpal svoj mobil v mori. Po 3 dňoch, keď prišiel domov, som urobil už len zo zvedavosti pitvu. No nechci vedieť, ako to vyzerá vnútri, keď sa do mobilu dostane vlhko...:cool:

Jedine, ak sú kontakty (napr. na baterke) zaoxidované, tak sa to dá mechanicky (jemným brúsnym papierom) opraviť.
sthruska
13.09.10,09:05
Ak si s ním nič extra nerobil (sauna), tak by som na reklamácii trval. To aby sme mobily nosili v igelitových vreckách?
dasoft
13.09.10,20:09
Zial, ak je tam oxidacia, reklamaciu ti isto neuznaju. (nie je sanca ak spravia dokonca fotodokumentaciu s tym, ze je vidno hrdzu, zarucny list hovori o tom, ze v takomto pripade zaruka nebude uznana). Jedine skusit rozobrat, vysusit a jemne ocistit zaoxidovane miesta... Ak nieje odpalene nieco na doske, mohlo by to snad pomoct...