kahu
13.09.10,10:15
Ahojte, potrebovala by som poradiť s preddavkovými fa. Prišla nám preddavková faktúra na 5000 eur, je to ako záloha na systém vykurovania. My sme to zaplatili a potom nám prišla fa daňový doklad. Sú to čiastkové faktúry. Ako to mám zaúčtovať v omege, neviem tie preddavky ako sa účtuje a ich zúčtovanie. Ďakujem
Lubo44
13.09.10,08:19
Ahojte, potrebovala by som poradiť s preddavkovými fa. Prišla nám preddavková faktúra na 5000 eur, je to ako záloha na systém vykurovania. My sme to zaplatili a potom nám prišla fa daňový doklad. Sú to čiastkové faktúry. Ako to mám zaúčtovať v omege, neviem tie preddavky ako sa účtuje a ich zúčtovanie. Ďakujem
Preddavkové fakúry sa neúčtujú. Len ich zaeviduješ ako preddavkovú faktúru (neviem teraz presne skratku v omege). Potom účtuješ len úhradu preddavku na 314, s tým že to spáruješ s tou preddavkovou faktúrou. Keď dostaneš originál, daňový doklad, tak ho zaeviduješ do došlých faktúr a spáruješ s uhradenou preddavkovou faktúrou.
kahu
13.09.10,08:23
a ako to spárujem v tej omege?
Lubo44
13.09.10,08:30
a ako to spárujem v tej omege?
úhrada preddavku - do evidencie pokladnice alebo banky (podľa toho ako platíš) nahráš úhradu, ku ktorej priradíš externé číslo preddavkovej faktúry

faktúra - daňový doklad - pri nahrávaní do evidncie záväzkov, v časti kde sa nahráva účtovanie je na pravej strane pole pre preddavok, treba tam taktiež vybrať spomínanú preddavkovú faktúru. treba dať ešte pozor na zaúčtovanie faktúry. ak ti automaticky vyberie účet dodávateľov (321) treba ho zmeniť na 314 (príslušná analytika)
kahu
13.09.10,08:37
Ďakujem ti za pomoc.