Taserda
13.09.10,10:40
Chystáme sa s manželkou do BA a rada by zašla do Rakúska obzrieť obchody.Poradí niekto znalý či 20.septembra budú ešte nejaké výpredaje alebo obchody kde by si mohla kúpiť za rozumnú cenu napríklad nejaké kostýmy?Nerád by som kupoval ich diaľničnú známku,ak vie niekto aj trasu do nákupného centr bez použitia diaľníc tak by som privítal aj radu v tomto smere.
arizona
13.09.10,09:17
Bežné výpredaje sa dajú nájsť vždy, nejaké veľké ohlásené neviem poradiť.
Ak ti stačí pobehať obchody kúsok za hranicami,bez potreby rak. DZ, môžeš ísť BA- Berg-Hainburg-Bruck an der Leitha (veľké nákupné centrum)
(Pozor! neodbočiť na Kittsee)
osky
13.09.10,18:40
presne ako pise arizona-mozes ist cez Berg.ak chces ist len na pohranicie,ale ak sa chystas do Viedne-to uz musis mat znamku.
trasu mas v teme ako sa dostat do Parndorfu-tam mas tiez velke centrum,ale skor na sportove oblecenie.

vo Viedni frcia velke vypredaje-aj znackove.na Kärner ringstrasse,mariahilfestrasse.......23.sept.je flohmarkt......vselico sa da.podla toho co hladas.
Excise Duty
14.09.10,02:33
presne ako pise arizona-mozes ist cez Berg.ak chces ist len na pohranicie,ale ak sa chystas do Viedne-to uz musis mat znamku.
trasu mas v teme ako sa dostat do Parndorfu-tam mas tiez velke centrum,ale skor na sportove oblecenie.

vo Viedni frcia velke vypredaje-aj znackove.na Kärner ringstrasse,mariahilfestrasse.......23.sept.je flohmarkt......vselico sa da.podla toho co hladas.

Pokiaľ sa cestuje do Viedne, nie je potrebné mať bezpodmienečne dialničnú nálepku. Tá je potrebná len v tom prípade, ak sa cestuje do Viedne cez "nový" hraničný priechod Jarovce, ktorý ústi rovno na rakúsku dialnicu A6. Cez Berg alebo cez starý hraničný priechod Jarovce, hraničný priechod Záhorská Ves a Moravský sv. Ján sa dá dostať do Viedne aj po tzv. okreskách. Pripájam odkaz na spoplatnené rakúske cestné úseky (nemusia to byť vždy len dialničné úseky).http://www.asfinag.at/c/document_library/get_file?uuid=f9acc11e-63ef-41d2-966f-1610c7ece6a7&groupId=10136
Taserda
26.09.10,15:38
Boli sme v Parndorfe,nezbadal som aby tam boli nejaké výpredaje.Ceny ako u nás +- nejaké to € ale nakupuje sa tam super.Spomenul som si na časy keď pre nás otvorili hranice a obzerali sme si Viedeň a čo to kúpili na Mexico plaz,myslím že sa to tak volalo.Chodí tam ešte niekto?
Excise Duty
26.09.10,16:29
Boli sme v Parndorfe,nezbadal som aby tam boli nejaké výpredaje.Ceny ako u nás +- nejaké to € ale nakupuje sa tam super.Spomenul som si na časy keď pre nás otvorili hranice a obzerali sme si Viedeň a čo to kúpili na Mexico plaz,myslím že sa to tak volalo.Chodí tam ešte niekto?
Volalo sa to Mexikoplatz a aj sa to tak naďalej volá. Námestie bolo tak pomenované z vďačnosti voči Mexiku, ktoré v r. 1938 neuznalo anšlus Rakúska hitlerovským Nemeckom.