korduľa
13.09.10,11:57
chcela by som poprosit o radu, syn chodi do skoly a povinna pomocka je notebook, ale na moju otazku ohladne poistenia, mi bolo zo skoly oznamene, ze poistenie si riesi kazdy ziak sam.
v poistovnach, ktore som obvolala mi povedali, ze notebook spada po elektroniku a poistenie domacnosti, ale ked ho ukradnu doma. na skolu sa to nevztahuje, NB su okrem toho vylucene z krytia,
vie mi niekto poradit co robit, kazdy den trpnem, ci pride s tym NB naspat domov
Chobot
13.09.10,10:02
chcela by som poprosit o radu, syn chodi do skoly a povinna pomocka je notebook, ale na moju otazku ohladne poistenia, mi bolo zo skoly oznamene, ze poistenie si riesi kazdy ziak sam.
v poistovnach, ktore som obvolala mi povedali, ze notebook spada po elektroniku a poistenie domacnosti, ale ked ho ukradnu doma. na skolu sa to nevztahuje, NB su okrem toho vylucene z krytia,
vie mi niekto poradit co robit, kazdy den trpnem, ci pride s tym NB naspat domov

Samotný NB sa poistiť nedá, jedine napr. ako poistenie vlámania sa do auta v rámci poistenia majetku, alebo ako si písala, v rámci poistenia domácnosti. V škole by ho mali mať stále u seba, pokiaľ škola nemá zriadený odkladací priestor na takéto osobné veci (napr. skrinku). Ak by mali skrinky, tak je možné zahrnúť do poistenia zodpovednosti.

A to je v ktorom ročníku, že majú NB ako povinnú školskú pomôcku?

A ako doplnil buchač - na akej škole? Základnej, strednej, vysokej?
buchač
13.09.10,10:41
Ja by som sa spýtal , že na akej škole ...
By ma asi zabila odpoveď , že sa jedná o nejakú / aj keď povedzme , špeciálnu triedu .. / základnú školu ...
susann2
13.09.10,11:23
chcela by som poprosit o radu, syn chodi do skoly a povinna pomocka je notebook, ale na moju otazku ohladne poistenia, mi bolo zo skoly oznamene, ze poistenie si riesi kazdy ziak sam.
v poistovnach, ktore som obvolala mi povedali, ze notebook spada po elektroniku a poistenie domacnosti, ale ked ho ukradnu doma. na skolu sa to nevztahuje, NB su okrem toho vylucene z krytia,
vie mi niekto poradit co robit, kazdy den trpnem, ci pride s tym NB naspat domov
Celkom by som ako rodič nesúhlasila s tým, že poistenie notebooku si má každý zabezpečiť sám. Ak škola povedala, A, že je to povinná pomôcka, mala by povedať aj B, ako sa sa postará o ochranu majetku. Školy uzatvárajú pre žiakov poistky, ktoré sa týkajú úrazov ale aj straty predmetov. Býva to v zmluve presne špecifikované akých predmetov sa to týka. Hradia si to rodičia. Poisťovne môžu mať niektoré predmety vylúčené z poistenia, napr. mobil, možno aj notebook. Škola zrejme takúto poistku nemá, ale to neznamená, že problém krádeží , resp. ochranu majetku žiakov nebude riešiť. Spojte sa viacerí rodičia a riešte tento problém s riaditeľom, ak nepomôže obráťte sa na radu školy, prípadne na zriaďovateľa.

P.S Tiež by ma zaujímalo, aká ste škola.
korduľa
14.09.10,04:43
je to stredna polygraficka skola, skrinky maju na zamok, ale v skolskom poriadku je uvedene, ze pri strate skola za to nezodpoveda, co sa tyka poistenia v skole, aj to maju, ale vztahuje sa len na stratu oblecenia a pod, takze asi tak.
rickman
14.09.10,06:06
Skus sa pozriet po Kensington zamku. Nie je to sice riesenie toho, na co sa presne pytas, ale nic ine mi nenapada.

link:
http://www.alza.sk/notebooky/prislusenstvo/zabezpecenie/18845850.htm
salvosko
14.09.10,07:12
Kensington a primknut k radiatoru. U nas v robote je to napriklad povinne a ak prides o notebook je to tvoj problem pokial nebol "prikensingtonovany".
Toto je klasicka diera - ziak musi mat notebook ale skola nezodpoveda za jeho stratu. Toto kde zijeme?
rickman
14.09.10,08:05
Mna by skor zaujimalo, na co su ziakom notebooky. Aby nevedeli pisat perom? Alebo aby sa potom bez pocitaca uz vobec nevedeli zaobist? Trapne :).
alla66
14.09.10,08:15
chcela by som poprosit o radu, syn chodi do skoly a povinna pomocka je notebook, ale na moju otazku ohladne poistenia, mi bolo zo skoly oznamene, ze poistenie si riesi kazdy ziak sam.
v poistovnach, ktore som obvolala mi povedali, ze notebook spada po elektroniku a poistenie domacnosti, ale ked ho ukradnu doma. na skolu sa to nevztahuje, NB su okrem toho vylucene z krytia,
vie mi niekto poradit co robit, kazdy den trpnem, ci pride s tym NB naspat domov

...v synovej škole každý žiak počas telesnej výchovy, alebo hodiny plávania schoval NB k učiteľovi do kabinetu. Inak po celý čas mali učebnú pomôcku " na očiach " ... i počas vyučovania pri premiestňovaní z triedy do iných učební. Chalani sa naučili zodpovednosti a nikto z rodičov sa nesťažoval...skôr naopak... do školy okrem NB nosili iba pero, ceruzku, jeden školský zošit, doklady s kreditnou kartou a nesmiem zabudnúť na desiatu:) Veď žijeme v 21. storočí;)
korduľa
14.09.10,08:49
Mna by skor zaujimalo, na co su ziakom notebooky. Aby nevedeli pisat perom? Alebo aby sa potom bez pocitaca uz vobec nevedeli zaobist? Trapne :).

nie je to trapne, grafik digitalnych medii, nebude predsa kreslit na papier
korduľa
14.09.10,08:50
...v synovej škole každý žiak počas telesnej výchovy, alebo hodiny plávania schoval NB k učiteľovi do kabinetu. Inak po celý čas mali učebnú pomôcku " na očiach " ... i počas vyučovania pri premiestňovaní z triedy do iných učební. Chalani sa naučili zodpovednosti a nikto z rodičov sa nesťažoval...skôr naopak... do školy okrem NB nosili iba pero, ceruzku, jeden školský zošit, doklady s kreditnou kartou a nesmiem zabudnúť na desiatu:) Veď žijeme v 21. storočí;)
to je mile, ja som mala spoluziaka, ktoremu by najviac vadilo, keby mu niekto odcudzil desiatu, no a ta sa tiez neda poistit
alla66
14.09.10,08:58
Spýtajte sa triednej profesorky, či sa môžu NB zamknúť do kabinetu ;)
rickman
14.09.10,10:05
nie je to trapne, grafik digitalnych medii, nebude predsa kreslit na papier

Tak nech mu to zabezpeci skola, ked je to odbor, ktory potrebuje pocitac.

Akurat priznam sa, ze ked som pisal tamten prispevok, tak som mal namysli obraz maleho skolacika, kde je notebook vacsi ako on. :)
korduľa
15.09.10,16:10
Tak nech mu to zabezpeci skola, ked je to odbor, ktory potrebuje pocitac.

NEZABEZPECUJE TO SKOLA, KTO CHCE TENTO ODBOR STUDOVAT, MUSI MAT NV, KED NEMAS, TAK SMOLA

Akurat priznam sa, ze ked som pisal tamten prispevok, tak som mal namysli obraz maleho skolacika, kde je notebook vacsi ako on. :)

verim tomu, ze o par rokov, to bude uplne normalne
korduľa
15.09.10,16:12
Spýtajte sa triednej profesorky, či sa môžu NB zamknúť do kabinetu ;)

to neprichadza do uvahy, keby mali na kazdej hodine triednu tak nepoviem, ale niekedy sa s triednou ani nevidia, ked maju prax a podobne, je to na detoch, takze sme objednali kensington a budeme dufat, ze niekto neodnesie celu lavicu s NB, pripadne nevytrha rurky zo skrinky, ale mozno sa len zbytocne bojim a krivdim, mozno su to vsetko tak uvedomele deti, ze sa zbytocne plasim
alla66
15.09.10,16:21
to neprichadza do uvahy, keby mali na kazdej hodine triednu tak nepoviem, ale niekedy sa s triednou ani nevidia, ked maju prax a podobne, je to na detoch, takze sme objednali kensington a budeme dufat, ze niekto neodnesie celu lavicu s NB, pripadne nevytrha rurky zo skrinky, ale mozno sa len zbytocne bojim a krivdim, mozno su to vsetko tak uvedomele deti, ze sa zbytocne plasim

"Uzamknutie do kabinetu" - som myslela vtedy, ak nebude môcť mať NB pri sebe, napr. telesná výchova. Syn sa bude musieť naučiť dohliadať na svoje veci;)
buchač
15.09.10,16:29
nie je to trapne, grafik digitalnych medii, nebude predsa kreslit na papier

...nie ....nie je ...

To ako keby som sa opýtal ..." nie je trápne , že vieš len na počítači písať ...???"

Chodil som na strojarinu ...pán profesor technického kreslenia v prvom ročníku nám hneď vysvetlil , čo a ako ...
Aj keď sme sa vyjadriť nevedeli / technicky / , ale nakresliť sme to museli vedieť ...chcem tým povedať , že ceruzou na papier nahodíš zopár čiarami to , čo v PC budeš aj hodinu robiť ...
To je ako keby lezúňa na kolobežku hneď chceli postaviť ...;)
korduľa
16.09.10,05:28
...nie ....nie je ...

To ako keby som sa opýtal ..." nie je trápne , že vieš len na počítači písať ...???"

Chodil som na strojarinu ...pán profesor technického kreslenia v prvom ročníku nám hneď vysvetlil , čo a ako ...
Aj keď sme sa vyjadriť nevedeli / technicky / , ale nakresliť sme to museli vedieť ...chcem tým povedať , že ceruzou na papier nahodíš zopár čiarami to , čo v PC budeš aj hodinu robiť ...
To je ako keby lezúňa na kolobežku hneď chceli postaviť ...;)

ved ja som nepisala, ze ruky pouzivaju len na pracovanie s NB, maju vela kreslenia a podobnych predmetov, ale kedze studuje odbor grafik dig. medii, tak sa musia ucit aj na NB.
korduľa
16.09.10,05:32
"Uzamknutie do kabinetu" - som myslela vtedy, ak nebude môcť mať NB pri sebe, napr. telesná výchova. Syn sa bude musieť naučiť dohliadať na svoje veci;)

to on zodpovedny je dost, len nieco take ako odovzdat NB triednej do kabinetu neprichadza do uvahy. co si budeme hovorit, vsade sa kradne, clovek si moze davat akokolvek pozor na svoje veci a moze o ne prist. ja ked idem do posilovne, tiez mam v skrinke odlozene veci, ale cennosti su v skrinkach na recepcii a hned ma clovek lepsi pocit, ze niekto na to dohliada. a predsa sa stalo, ze boli skrinky v satniach vykradnute a to tam chodia len zeny....
mna len zaujimala moznost poistenia, ako riesenie v pripade, ze sa naozaj nieco take stane. kedze taka moznost nie je, tak nezostava nic ine, len dufat, ze sa naozaj nic nestane