markaV
10.11.05,15:59
Veľmi prosím o radu.

29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
Ďakujem za skorú odpoveď.
abel
10.11.05,15:25
Obávam sa, že ano. Ale možno niekto pozná obchádzku.
Pepa
10.11.05,15:35
Pokiaľ si neplatila odvody /či už dobrovoľne alebo povinne/ - nie je to také hrozné - dá sa s nimi dohodnúť /myslím pokuty/. Treba tam ísť, vypísať "Registračný list FO" a zober si so sebou aj "ukončenie živnosti". Upozorňujem ťa však na to, že pokiaľ si si platila niečo ako DPO tak to doplatíš - to sa môže odhlásiť len s aktuálnym dátumom.
Janka6685
10.11.05,15:38
Veľmi prosím o radu.

29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Zo skúseností viem, že sa nedá spoľahnúť na to, čo povedia pracovníci rôznych úradov. Preto, bez ohľadu na to, čo povedia, aj tak je lepšie navštíviť príslušné poisťovne. Už viackrát som zažila, že to, čo povedali úradníci, nebola vždy pravda.:mad:
markaV
10.11.05,16:35
Nemal za mňa platiťˇ Urad práce? Čo znamená DPO?
Pepa
10.11.05,17:28
Pokiaľ si evidovaná na ÚP - platlí za teba ZP štát.
DPO - dobrovoľne poistená osoba.
Ak si bola DPO a platila si si dobrovoľne napr. nemocenské alebo dôchodkové - tak toto budeš určite musieť doplatiť. Ak si nebola DPO a nevznikla ti povinnosť platiť odvody do SP ako SZČO - toto sa dá riešiť - po predložení ukončenia živnosti sa vypíše "odhláška" s dátumom, kedy si ukončila živnosť. Toto sa dá aj bez pokút - ja som sa vlastne ešte nestretla - v takomto prípade - že by SZČO "nafasovala" pokutu, ale možno to závisí od pobočky SP.
evina
10.11.05,17:37
Veľmi prosím o radu.

29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
Ďakujem za skorú odpoveď.
Miesto cituj som dala súhlas, pardón. Neviem, či ona náhodou nemyslela, že Ťa za úrad prihlásia, vzhľadom k tomu, že za Teba platí štát v období nezamestnanosti.
STRELEC
10.11.05,17:43
Veľmi prosím o radu.

29.6.2005 som ukončila živnosť a hneď som sa prihlásila na Úrad práce. Pracovníčka na Úrade mi povedala, že ja nemusím ísť do žiadnej poisťovne, ony to zariadia. Teraz mi prišiel list zo SP, aby som priniesla "Výpis z daňového priznania za rok 2004"/ja som sa zo žiadnej poisťovne neodhlasovala/. Budem musieť doplatiť odvody do SP + pokuty?
Ďakujem za skorú odpoveď.SP požadovala "Výpis z daň. priznania za r. 2004", lebo jednoducho nevedela, že už nie si živnostník. Oznámenie o zrušení živnosti urob aj na svojej zdrav. poisťovni.
Pokiaľ si bola plátcom do SP, tak povinnosť platiť fondy (detto = zdrav.poisť.) je ku dňu 29.06.2005.
Pokuta pravdepodobne nebude. DÚ si pravdepodobne zrušenie živnosti oznámila, že?
markaV
14.11.05,09:24
Ďakujem ešte raz za rady.
Už som to vybavila. Stačilo odovzdať zrušenie živnosti a odhlásiť sa /Registr.list/. Netreba nič platiť.