žabčo
13.09.10,15:18
Ak máte skúsenosti, prosím poraďte. Zakladám s.r.o. a som vo fáze vybaveného Živnostenského oprávnenia na novú s.r.o. , teda mám už priradené IČO. Podal som návrh na zápis s.r.o. do Obchodného registra a čakám na jeho vybavenie. Je možné v tomto čase (ešte pred zápisom do obchodného registra) vykonávať podnikateľskú činnosť a s tým súvisiace úkony ako založenie účtu, zhotovenie pečiatky, prihlásenie dohodárov na sociálku, prijímať platbu za služby a vykonávať samotnú službu? Aké máte vy skúsenosti s dobou zápisu s.r.o. na Obchodnom registri? Ďakujem!
Economic
13.09.10,13:58
K otvoreniu bežného účtu potrebuješ výpis z OR.
Podnikateľskú činnosť môžeš vykonávať až po zápise do OR. Nemáš ešte pridelené DIČ. DIČ je dôležitý fakturačný údaj.
Aj firmu na sociálku alebo zdravotku prihlásiš ako zamestnávateľa až po zápise spoločnosti do OR, predkladáš výpis z OR.
Ak môžem poradiť, ak vykonáš službu náhoodu skôr vyfakturuj až po zápise do OR a prijmi eventuálne len zálohu.

Ešte k pečiatke - to záleží od Teba aké všetky údaje tam chceš mať, ak aj DIČ musíš počkať, ak Ti tam stačí iba IČO, tak môžeš. To je na Tvojom rozhodnutí, no ja by som si tam dala aj DIČ.
akina
13.09.10,17:10
Sro-čka môže začať podnikať najskôr dňom vzniku, čiže dňom zápisu v OR.