miky2401
13.09.10,17:02
dobry den...mam taky problem..mam dospelu 30-rocnu dceru,ktora byva somnou v 3-izbovom byte aj z jej 4-rocnou dcerkou o ktoru sa nestara,neplati jej skolku a vsetky veci,ci uz na oblecenie,alebo strava jej davam z toho co zarobim..to by mi ani vobec nevadilo.rada sa o nu staram,ved je to nakoniec moja vnucka,ktoru by som si rada aj osvojila,lebo moja dcera sa nedokaze o nu postarat..ale hlavne ide o to,ze momentalne je nezamestnana a uz mi pokradla vela veci,ktore potom spenazila..na najom mi neprispieva a ani na stravu..mozete mi prosim poradit,ako by som ju mohla dostat z bytu prec?chcela by som sa opytat,ci jej musim kupit nejaky byt,alebo staci,ked jej zabespecim nahradne ubytovanie(ubytovnu)a zaplatim jej to na par mesiacou..rada,by som sa aj opytala,ze na aku mimimalnu dobu by som jej to musela zaplatit a ake kroky by som mala podniknut,ked nebude chciet odist a bude robit problemi...za vase poradenstvo vam velmi pekne dakujem..
arizona
13.09.10,15:46
Ak dcéra nie je spolumajiteľkou bytu,môžeš jej zrušiť trvalý pobyt. Nie si povinná jej hľadať iné ubytovanie.

Len ,aby si dcéra s trucu pri odchode z domu nezobrala aj dieťa...

Navštív odd. sociálnych vecí, tam ti poradia,príp.pomôžu spísať žiadosť na súd o zverenie vnučky do výchovy. To už je trochu komlikovanejšie, je to už iná téma...